Majowa magia wyborcza politycznych iluzjonistów...

Obrazek użytkownika trybeus
Idee

Każdy, prawdziwy iluzjonista, który chce być popularny musi do perfekcji opracować sztukę odwracania uwagi, lub sztukę zwracania na coś uwagi, aby odciągnąć wzrok widza od rzeczy, która jest przedmiotem "magii". Sztuką tą coraz lepiej posługują się politycy dzięki coraz lepszej dynamice działań i i wiedzy psycho-wykształciuchów zatrudnionych w politycznych korporacjach, którzy niemal do perfekcji opanowali wszelkie, dostępne metody manipulacji ludzkim umysłem...

Magia, która dzieje się obecnie na naszych oczach, to stan w naszym państwie, który wyczerpał wszelkie znamiona stanu nadzwyczajnego, czy wyjątkowego, ale stanem wyjątkowym nie jest. Polityczni magicy dobrze wiedzą, że wprowadzenie stanu wyjątkowego, lub jednego z trzech (klęski żywiołowej, wyjątkowego i wojennego), to odwleczenie wyborów o 90 dni od zakończenia owego stanu i może być uznane jako próba przesunięcia wyborów, czego Szanowni naczelnik żoliborski nie chce, zresztą zagaił że łamać konstytucji (tej konstytucji) właśnie nie zamierza...ha, jakoś entuzjazmu KODziarstwa na tą okoliczność nie zauważyłem. 
Oczywiście pragmatycznie kalkuluje, że jeśliby stan wyjątkowy zostałby jednak wprowadzony w czasie wyborczym naraża się na poważne reperkusje, włącznie z impeachmentem dla Prezydenta. 
Tą magiczną kwestię niech analizują prawnicy, a my podążajmy dalej króliczą norą...

Więc Szanowni dzieje się magia, wszystkie media napędzają histerię, ludzie w psychozie zaryglowani w domach. Co jakiś czas premier z ministrem wprowadzają coraz drastyczniejsze ograniczenia, zakazy i nakazy. Zastosowany jest efekt Hitchcocka, gdzie wpierw musi być trzęsienie ziemi, a potem napięcie ma tylko rosnąć. 
Co prawda liczba ofiar zarazy, która jest w tej iluzji kluczowa nie przekroczyła liczby ofiar, które zmarły na zwykłą grypę, ale medialnie "zwycięża" jednak koronawirus...

Ale polityczni iluzjoniści powtarzają, że wybory się odbędą. Jeśli wierzyć, że mówią prawdę i wybory się odbędą, to Szanowni przechodzimy w następny poziom magii politycznej. Otóż stan nadzwyczajny, czy wyjątkowy, który wyjątkowym według iluzjonistów politycznych nie jest potrwa do świąt. Wieszczę, że w okolicy połowy kwietnia, lub zaraz po świętach iluzjoniści muszą przekonać ludzi, że zaraza już przeminęła, że można wychodzić z domów i generalnie można czuć się wolnym jak przysłowiowa dzika świnia na zakręcie.

Wiecie, trzeba na powrót wyczarować z domowych, zarośniętych, przerażonych dzikusów wspaniałych, ogolonych obywateli, zatroskanych o los państwa, którzy przecież muszą spełnić swój święty obowiązek i bez stresu uczestniczyć w tym jakże radosnym Święcie Demokracji. (za B. Kempą)...

Więc co zrobią polityczni iluzjoniści? Bo przecież wybory jeszcze trzeba wygrać. Ano wyciągną wielkie tarabany, bębny i trąby, przy których te jerychońskie będą wyglądały jak fujarki wystrugane z gałęzi polnej wierzby. Odtrąbią wielki sukces, że to oni opanowali zarazę i że gdyby nie oni, to wicie, rozumicie padło by więcej ludzi i to dzięki nim nie padło, tylko dzięki nim "trup nie ścielił się gęsto", choć pan prezydent wieszczył, że tak będzie. Dojdzie "niesamowity sukces" tarczy antykryzysowej, którą raczej tarczy nie przypomina, ale bardziej dekiel od polowej garkuchni z demobilu po krasnoarmieńcach...

I pierwsze jaskółki już nadleciały zza wielkiej wody. Niejaki Andres Andrade, jakiś polskojęzyczny gastajbarter, który wysmażył knajackim, wulgarnym tekstem, bez znaków diakrytycznych post, w którym stwierdził co prawda, że rząd pisowski to nie jego bajka, ale dzięki temu rządowi Polacy żyją i oddychają, a że nowojorczycy padają jak kawki, a gubernator Nju Jorku posrany w gacie prosi Trumpa o pomoc wojskową. Hę...

Masa wyznawców pislamu, i zwykłych ferdków kiepskich, zalegających w domach odłogiem jak ziemia w Bieszczadach niemal szczytowała nad tekstem, którym nie wstydzą się posługiwać najlepsi bywalcy obejść sklepów monopolowych. Tak właśnie działa iluzja...

Ale przejdźmy dalej...aparat władzy będzie miał mniej więcej miesiąc, aby doprowadzić ten kraj do poziomu krainy miodem i mlekiem płynącym, a bardziej raczej porozkładać atrapy miodu i mleka i z megafonów puścić dźwięk płynącego strumienia. 
I Tutaj trzeba będzie zastosować lepsze, bardziej ambitniejsze spektakle iluzji. Nie na darmo pracować będą też te dwa miliardy dla TVpis przekazane. System będzie musiał dopasować wcześniejsze sondaże, do tych po zarazie i do ogólnego wyniku wyborów przy frekwencji, którą też musi wyczarować, gdyż wielu wkurzonych na tą sytuację stanu nadzwyczajnego, który nim nie jest formalnie może po prostu wybory olać.

Więc wnikliwie obserwujcie co będzie się działo po świętach. Ta iluzja będzie perfekcyjna, być może nie każdy wyłapie ją od razu, ale powinien nie zamykać oczu...

No chyba, że władza postanowi zrobić wybory przez głosowanie elektroniczne w czasie kwarantanny. Bo skoro władza kupiła Pegasusa do inwigilowania, to cóż by to było dokupić "maszynę głosującą" Aaaa... to wtedy Szanowni iluzja Copperfielda przy tym to będzie jak teatrzyk kukiełkowy dla pięciolatków...

Ale to już temat na inną opowieść...  

Zdjęcie...kadr z filmu Iluzja...

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.1 (14 głosów)

Komentarze

Ładnie napisane ze swadą, ale niestety to nie maskirowka. Wystarczy popatrzeć na Włochy. Dziś prawie 1000 zmarłych. 

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1623428

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...we Włoszech wszystkich zmarłych wrzucają do jednego wora z napisem koronawirus...jednak maskirowka 

 

Vote up!
4
Vote down!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1623430

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...i World Trade Center...
Czyżby nawet taki badacz iluzji, jak Romek, się w tym nie połapał?

Vote up!
6
Vote down!
-7

Verita

#1623437

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

... tylko zapomniałeś dodać jak wielką rolę odgrywa PAD pokazując się w Częstochowie...i ile mu Polacy zawdzięczają ...a będą jeszcze dużo więcej po następnej kadencji.
Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-7

Verita

#1623438

to było jasnogórskie preludium, które da impuls dla maluczkich ...klęczeniem po zwycięstwo, ten system był skutecznie wypróbowany przed poprzednią kadencją...pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1623441

A kto wam obsrańce każe iść na wybory.

Czy to obowiązkowe.Srajcie w pory dalej i wała wam kretyny do tego.

Vote up!
8
Vote down!
-3

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1623442

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

cóż za język, jakie maniery :))...wiem, ze lubisz tego koperfilda z żoliborza...wyjątkowo perfidny czarownik :)))

Vote up!
5
Vote down!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1623446

Spójrz na swoich wybawców

Vote up!
6
Vote down!
-2

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1623452

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Cóż za prymitywizm, rudy koperfild mnie też nie interesuje, ale próbuj dalej :)))

Vote up!
5
Vote down!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1623456

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Dl nktórych słw psn jst zbyt trdn d zrzmn, stąd nfrmcj nlży przkzywć m psmm brzkwym. Tk węc główn d przyśwcjąc PS, by psłć swój lktrt d grb.

Z tj dysksj wynkł dcyzj:

 

 

Vote up!
2
Vote down!
-9
#1623517

z ludźmi normalnymi. Pa, szaleńco!

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1623520

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

nie dorastałeś. Jedyne co potrafisz pisarczyku pism sądowych to doprowadzać kobiety do łez. W starciu z mężczyzną zaorany jesteś w 5 minut.

Vote up!
2
Vote down!
-7
#1623521

Zapytaj ludzi o IQ powyżej 70. ;)

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1623523

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...byli podobnego zdania co ja. Ale rozumiem, dla ciebie 70 to już ten nieosiągalny pułap. Wybacz, że to powiem, ale po tobie to widać. Mocny jesteś, gdy grasz na uczuciach kobiet. Prawda, uczucia kobiet to ich słaba strona, bo to matki dbające o dzieci, o rodzeństwo o mężów, stąd takie zera jak ty właśnie uderzają w te uczucia. Tylko tam, tacy o poziomie inteligencji w porywach 50 są je w stanie pokonać. 

Vote up!
2
Vote down!
-7
#1623528

Inaczej Opara nie zrobiłby z ciebie admina. Zarządzać takim chłamem może tylko kretyn.

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1623529

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

wyleciały z Neon boleśnie lądując tu, portal ten stał się portalem opiniotwórczym. Teksty tam publikowane są omawiane na innych portalach. Jesteś jednym z "wiernych czytelników" Neon ciągle omawiając opiniotwórcze artykuły tam się pojawiające. 

Przykre, że poziomem intelektu nie byłeś w stanie spełnić minimalnych wymagań portalu dla Polaków. Musisz szczekać jak piesek zza płotu. To i tak wielki sukces jak na twoje możliwości.

Vote up!
3
Vote down!
-6
#1623532

Właśnie twoja obecność tutaj świadczy o czymś odwrotnym. Pisanie na NP jest dla ciebie nobilitacją. A co do tego, jak neon jest "polskim" portalem odsyłam do mojego ostatniego tekstu tutaj. I przestań pitolić, bo już przestajesz być śmieszny, cymbale. ;)

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1623535

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1623518

Ponoć płaczesz przeze mnie?

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1623524

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nie dziwię się, że lekarze stwierdzili, iż oni leczą stworzenia o dużo wyższym poziomie inteligencji niż ty. Pewnie z moim pieskiem mógłbyś sobie pogadać, to inteligentna psina, z pewnością tobie dorówna poziomem w dyskusji.

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1623530

I tyle w temacie.

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1623536

 

 

Wynik: za 343. Przyjęto! 73 przeciw. 11 wstrzymało się.

 

73 przeciw!

Hejka lemingi! Proponuję nie korzystać!

POKO nie chce, byście korzystali!

Vote up!
5
Vote down!
0
#1623542

Czy czaicie ból dupy śmiecia niebieskiego i kastrata koguciego?

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1623556