Dlaczego w Twerze w Rosji zdjęto tablicę zbrodni Katynskiej

Obrazek użytkownika Anonymous
Świat

"W Twerze w centralnej Rosji z gmachu, który był siedzibą sowieckiego NKWD, zdemontowano na zlecenie tamtejszej prokuratury tablicę poświęconą zamordowanym tam ofiarom zbrodni katyńskiej - jeńcom obozu w Ostaszkowie"- podaje Niezależna.pl

"Instytut Pamięci Narodowej stanowczo protestuje przeciwko nowej fali zakłamywania Zbrodni Katyńskiej. Takie praktyki oznaczają wpisywanie się dzisiejszego państwa rosyjskiego w tradycje propagandowych manipulacji i zbrodni sowieckiego, stalinowskiego totalitaryzmu" - czytamy w oświadczeniu IPN, które odnosi się do informacji o demontażu w Twerze (dawniej Kalinin) tablic poświęconych zamordowanym tam ofiarom zbrodni katyńskiej - jeńcom obozu w Ostaszkowie.

Jest to ewidentny dowód na to, e mamy do czynienia z ewidentną próbą negowania zdarzeń historycznych i niestety, byłoby to szczególnie bolesne w czasie, kiedy czcimy pamięć ofiar Katynia, a w Rosji zaprzecza się tej zbrodni.

Moskwa jest kontynuatorem cywilizacji turańskiej, której wzorcowym przedstawicielem byl Temu-dzin (Dzingis-chan) a naśladowcami byli ruscy carowie a potem komuniści, Lenin i Stalin. Cywilizacja ta, za podstawie swojego bytu ma ciągle napadanie na sąsiednie kraje, grabieże, podbijanie ich i wcielanie do swojego imperium lub zwasalizowanie, jak to miało miejsce w przypadku Polski, Finlandii, Litwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy i wielu innych narodów Europy i Azji. Dla nas, nauczonych i wychowanych w cywilizacji łacińskiej jest to szokujące, gdyż podboje terytorialne uważamy za czyny i objawy barbarzyństwa.

Moskwa w swoich podbojach posługiwała sie zakłamanym usprawiedliwieniem niesienia “pomocy” w jakiejś formie. Do I Rzeczypospolitej ruskie wojska weszły z “pomocą i ochrona uciśnionej i prześladowanej ludności prawosławnej”, której ta w tolerancyjnej Polsce pomocy nie potrzebowała. Teraz na Ukrainie przychodzi z pomoc ludności rosyjsko-jezycznej, taka metoda może tez usprawiedliwić agresje na inne kraje w których żyją mniejszości rosyjskie. Dodatkowym aspektem tego imperializmu było zaplanowane i konsekwentnie przeprowadzane wysiedlanie rodzimej ludności i zasiedlanie ludnością rosyjska – jak to miało miejsce na Krymie, gdzie ludność tatarska wymordowano i wysiedlono a obecnie zyje tam większość rosyjsko-jezyczna.

Moskwa grabież ma we krwi, od VI.wieków napadają, grabią i mordują - zagarnęli wielkie obszary ziemi, ale zagospodarować tego i zapewnić dobrobyt we własnym kraju nie potrafią. Wykorzystują podbite narody i ziemie, czerpią zyski z ropy, gazu i surowców naturalnych, ale nic innego nie mogą światu zaoferować. Moskwa nie poprzestanie i nie zatrzyma sie w tej grabieży i będzie zagrażać światowemu pokojowi, dopóki będzie znacząca potęgą militarną. Nadzieja jest, ze ta “Federacja Rosyjska” wkrótce ulegnie rozpadowi a Rosja zostanie średnim państwem o niewielkim znaczeniu na peryferiach cywilizacji.

Rosja sowiecka to nadal stan umysłu, który jest przekazywany z pokolenia na pokolenie Rosjanom. Wrogość do większości nacji świata i butna zarozumiałość o wyższości Rosjan nad wszystkimi, co uprawnia ich do pouczania i narzucania własnego punktu widzenia.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

- poruszałem na forum jako komentator (sowiety to bękarty po Czyngis-chanie jedyna nacja na świecie która profanuje zwłoki po śmierci żyjąca z napadania, zabijania i pasożytowania).

Moim zdaniem należy powrócić do roszczeń o odszkodowania za wieloletnią okupację przez sowietów podbitych krajów Europy środkowo-wschodniej.

Warunkiem wycofania sowieckich wojsk okupacyjnych z tych krajów było podpisanie z moskwą "opcji zerowej" dotyczących rozliczeń, która to umowa z oczywistych powodów z natury prawa jest nieważna ponieważ była sporządzona pod przymusem.
Spokojnie da się to udowodnić przed międzynarodowym trybunałem.

Do uruchomienia tych roszczeń potrzebna jest silna i zjednoczona Europa co jak widzimy jest solą w oku sowietów którzą jątrzą na wszystkie możliwe sposoby.

Chciałbym przy okazji zaapelować do Polaków i ludzi prawicy abyście w każdym od 15 tysięcy mieście tworzyli grupy do rozbijania gangów komunistów które tylko tym by się zajmowały.

A druga sprawa - to dlaczego PiS nie wystawił do ostatniej debaty w TVP oprócz Pana Prezydenta Andrzeja Dudy jeszcze ze trzech podstawionych naszych którzy pracowali by jako "zające" ?

Nic a nic k*wa mać nie nauczyliście się walki z komunistycznymi k*mi !!!!!!!!!!!!

Za to że wystawiliście samotnego Pana Prezydenta do walki z tą wściekłą bandą komunistycznych sku*synów to nalężą się Wam baty rózgą na gołą dupę ?

Tak Pan Prezydent musiał się samotnie boksować z 9-ma bandytami którzy tak jak stalin udają zatroskanych ojców narodu !!!

Co z tego PiS-e że to Wy macie rację jak ją przegracie technicznie !

Wystawiając ze trzech dodatkowych kandydatów odbieracie im wtedy wolne miejsca i wzmacniacie medialnie naszą PiS-u pozycję !
Dla higieny wyboru aby Polakom nie robić zamieszania ci "zające" mogą reprezentować na niby lewicę ale atakować ją od środka - czyli prawica musi wystawiać fałszywych komunistów. To spowoduje taki ferment u komunistów że dostaną zawrotów głowy.
Walcz bronią przeciwnika tylko lepiej a na 100% wygrasz.

Chcecie uczciwie wygrywać dobrodusznością z czerwonymi szulerami i mordercami ? - ta nasza Polska naiwność to nasza największa udręka w histori którą znowu potwierdziliście.

Robi się tak - komunistyczne ku*wy zaprasza się na kawkę na rozmowę a za kotarą ustawaia CKM i napiedala do nich znienacka aż się lufa zrobi gorąca i amunicji zabraknie.

Vote up!
9
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1629616

Nie jest dobrą strategią dzielić głosy które dostał by Duda na Dudę i kulka zajęcy.

Wtedy nawet Dudam mógłby nie wejść do drugiej rundy. Nie pomyślałeś o tym?

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1629666

- w czym rzecz.

Tak jak bolszewik agent Braun udaje naszego i zatroskanego Polaka aby ludzi prawicowych oszukać i wpuścić ich w kanał tak naprzykład Pani Krystyna Pawłowicz może udawać że lubi PZPR i tą bande pierd...ch komunistycznych szulerów i głosić prawa dla gejów i lesbijek i inne komunistyczne szaleństwa i przeciągać to zboczone ścierwo do siebie aby rozproszyć im głosy wyborcze.

To taki oczywiście przykład ale tak naprawde PiS powinien wystawić nowe, mało znane twarze i wpuścić ich w szeregi komunistów aby rozpierd...ić ich od środka bo to jest bardzo skuteczne.

"Brać łapówki" w ich imieniu i inne intrygi. Z czewonymi ku*wami tak trzeba postępować - sprytnie i bezwzględnie jak tylko jest to możliwe podczas pokoju - w wojne to wiadomo żadnej komunistycznej k*y żywcem nie puszczać. Chodzi o to żeby w ich szeregach siać ferment a oni sami się złapią za łby bo komuniści to wyjątkowo pazerne świnie.

Patrz alimenciarz Kijowski - okradł nawet swoich z darowizn. U nich sami tacy bo to same lumpy i obiboki.

Wiem że to trudne ale zauważcie że ta banda pierd...ch morderców i komunistów nie ma problemu podszywać sie pod naszych. Pluj tym świnom w zdradziecką morde a oni jeszcze mówią że to majowy deszczyk pada.

Moim zdaniem cała ludzkość powinna rozważyć unicestwienie wszyskich komunistów w imię własnego przetrwania bo komuniści to urodzeni kłamcy, złodzieje, oszuści i mordercy.

Vote up!
5
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1629709

Tacy 2 harcownicy mogą się wycofać na 2 dni przed wyborami "przekazując" głosy na tego co trzeba.

Vote up!
4
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1629714

- tablice zdjęte z ładnej elewacji a pod spodem nawet nie chciało im się pomalować ściany wcześniej.

Wszystko szmelc, tandeta, syf i malaria tak jak ich ten cały socjalizm i komunizm.

Vote up!
8
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1629619