Przewozy Regionalne odstawione na bocznicę!

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Platformersko-pawlakowy rząd po kolei oddaje sektor po sektorze gospodarki narodowej w obce ręce! – Jest to gwałt na polskiej gospodarce!

Dobry gospodarz robi wszystko, aby jego domownicy mieli zabezpieczony byt. By mieli pracę, przychody, dach nad głową, no i przede wszystkim by ich status materialny wzrastał, nie malał. W przypadku obecnego (nie)rządu III RP – trudno upatrywać w nim dobrego gospodarza.

 

Przegrany przetarg 

  Oto bowiem polska spółka kolejowa Przewozy Regionalne województwa kujawsko-pomorskiego została… odstawiona na boczny tor, bez możliwości wjechania na trakcję i świadczenia usług na rzecz ludności. Przegrała przetarg na przewozy pasażerskie z… niemieckim koncernem transportowym Deutsche Bahn. Koncern ten jest właścicielem firmy Arriva RP Sp. z o.o. – polskiego prywatnego przewoźnika kolejowego, świadczącego usługi na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Skutkiem tej przegranej będzie zmniejszenie pracy przewozowej zakładu o 60 proc. i wysłanie na „zieloną trawkę” do końca tego roku 700-osobowej załogi kujawsko-pomorskich Przewozów Regionalnych.

 

Arriva RP Sp. z o.o. – co to za firma?

  Otóż przedsiębiorstwo to powstało w roku 2007 pod nazwą Arriva PCC jako joint venture polskiego przewoźnika kolejowego PCC Rail S.A. i brytyjskiego operatora transportu publicznego Arriva PLC. Pod koniec 2007 roku spółka wygrała przetarg na wykonywanie kolejowych przewozów pasażerskich na liniach niezelektryfikowanych w województwie kujawsko-pomorskim. Kilka miesięcy później Arriva PCC podjęła skuteczną próbę rozszerzenia swojej działalności o obsługę kolejnych tras w innych województwach.

  I tak, w roku 2009 wygrała przetarg na obsługę kilku połączeń kolejowych na terenie województwa pomorskiego, a w 2010 rozpoczęła obsługę ruchu pasażerskiego w województwie warmińsko-mazurskim. W 2010 spółka Arriva PCC została przejęta przez niemiecki koncern Deutsche Bahn, który w latach 2009-2010 przejął PCC Rail S.A. i Arriva PLC. 25 czerwca 2010 spółka zmieniła nazwę na obecnie obowiązującą.

  Od 15 grudnia 2013 spółka przejmie od Przewozów Regionalnych obsługę części linii zelektryfikowanych w województwie kujawsko-pomorskim. Jak apetyt wzrasta w miarę jedzenia, tak koncernowi Deutsche Bahn mało było opanowania w Polsce torów. Zainteresowała się zatem przewozem pasażerskim polskich przewoźników drogowych. I tak 16 maja 2013 roku Arriva RP Sp. z o.o. przejęła Grupę Veolia Transport Polska. Utworzyła grupę o nazwie Arriva Bus Transport Polska Sp. z o.o.

 

Dlaczego firma Przewozy Regionalne województwa kujawsko-pomorskiego przegrała przetarg?

  Okazało się, że problem leży po stronie prawa dotyczącego zamówień publicznych oraz platformerskich urzędasów z kujawsko-pomorskiego urzędu marszałkowskiego. Prawo nie zabezpiecza ani państwa, ani pracownika. Prawo bowiem stanowi, że należy przyjąć najniższą cenę z ofert, nie weryfikując przedsiębiorstwa, który taką ofertę składa. 

  Sławomir Centkowski – przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów Sektora Spółek Samorządowych dodał dla porównania, iż w Niemczech jest tak, że ustawa w swoich zapisach odrzuca najniższą cenę, bo ona godzi w dobro pracownika, a później się okazuje, że ten który wygrywa przetarg, nie ma pieniędzy na zapłatę wynagrodzenia pracownikowi. Odrzuca także najwyższą cenę, bo ona godzi w interes państwa. 

  Związkowiec zwrócił także uwagę, że zwalniane osoby nie znajdą zatrudnienia w niemieckiej firmie Arriva RP Sp. z o.o. Najprawdopodobniej zatrudni ona zbyt małą liczbę pracowników, czego efektem może być łamanie podstawowych zasad czasu pracy.

  Związek Zawodowy Maszynistów Sektora Spółek Samorządowych usiłował porozumieć się z władzami województwa, by te wraz z zarządem Przewozów Regionalnych stworzyły chociaż pakiet gwarancji pracowniczych. Niestety, platformerskie władze urzędu marszałkowskiego, jak również zarząd Przewozów Regionalnych ani myślały usiąść do stołu negocjacyjnego. Uchwałą Rady Krajowej Związku – we wszystkich zakładach Przewozów Regionalnych rozpoczęto referendum strajkowe.

  Uruchomienie referendum związkowcy uzasadnili odmową podjęcia przez zarząd spółki rokowań w sprawie pakietu gwarancji pracowniczych. – Jeżeli nowa firma konkurencyjna powoływana przez marszałka zaczyna funkcjonować na rynku powinna być taka zasada, że pracownicy Przewozów Regionalnych przechodzą w trybie art. 23 pkt. 1. do nowego podmiotu. Ale tak się nie stało, – powiedział Leszek Miętek – Przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce. 

  Referendum strajkowe w Przewozach Regionalnych ma potrwać do 26 sierpnia br. – W przypadku, gdy większość osób opowie się za strajkiem, a zarząd spółki nie podejmie rokowań w ramach sporu zbiorowego, wówczas zgodnie z ustawą będziemy mogli podjąć strajk bez żadnych procedur, – dodał Leszek Miętek.

  Ponieważ „wpuszczenie” na polskie tory niemieckiego przewoźnika kosztem polskiego w tak dużym wymiarze jest bardzo poważnym naruszeniem zasad dbałości o polski interes narodowy, oczekiwałem że publiczne ogólnopolskie media, bądź też regionalne poświęcą tej sprawie chociaż kilka minut. Ku mojemu zaskoczeniu – owszem – poświęciły. Ale to, co pokazano, wołało o pomstę do nieba!

  Oto bowiem w TVP-1 w bloku informacyjnym „Teleexpress” pokazano na kujawskich torach maszynę sprowadzoną z Niemiec i bynajmniej nie była to lokomotywa. Była to maszyna, która… zasysała kamyki (grys) wypełniające tzw. międzytorze, czyściła je i płukała, po czym je „wypluwała” ponownie w miejsca pobrania. Ot, i cała 10-sekundowa informacja sprowadzała się do tego, że Niemcy czyścili „po swojemu” torowiska. Ani słowem nie wspomniano o tym, że czyszczą te torowiska, po których bądź co bądź będą jeździły ich jednostki. Szok!!!

  Na zakończenie muszę tu podkreślić, iż prawo dotyczące przetargów jest po prostu gniotem dużego kalibru. A w połączeniu ze złą wolą i nie dbaniem o polski interes narodowy – stanowi świetny „tandem” w rozwalaniu kolejnych sektorów polskiej gospodarki. Ufam, iż PiS niebawem znowelizuje prawo przetargowe, co przy dbałości o polski interes narodowy pozwoli zahamować rujnowanie polskiej gospodarki.

        

1
Twoja ocena: Brak Średnia: 1 (1 głos)

Komentarze

 mieliśmy okazję już wielokrotnie przekonać się choćby przy budowie tzw. autostrad albo basenu narodowego.  To jest zwykłe przestępcze "prawo" dla cwaniaków i wszelkiej maści p-owskich hochsztaplerów. Kiedyś Polacy mieli siłę i odwagę i śpiewali "nie będzie Niemiec pluł na w twarz". Teraz POlacy uczeni są ulegać we wszystkim i nucić pod wąsem "nic się nie stało....". Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0
#377180

... "takie ustawy, jacy ich twórcy". Przecież wśród tej platformersko-pawlakowo-millerowo-palikotowej swołoczy nie uświadczysz prawego posła! Tworzą ustawy "na zamówienie" ich kolesiów.

Podobnie było za czasów rządu Leszka Pierwszego Szyderczego. Wówczas to w roku 2001 setki tysięcy kierowców miało "drenowane porfele" mandatami, ponieważ nastąpiły zmiany w prawie o ruchu drogowym, a dotyczące gaśnic w pojazdach. Nie dość, że obowiązkowo powinny być w pojazdach samochodowych, to w dodatku proszkowe BC, z nieprzekraczalną datą przydatności do użycia oraz homologacją.

Potem okazało się, że jakiś pociotek L. Millera miał wytwórnię gaśnic, ale sprzedaż nie szła. Więc trzeba było jemu pomóc, aby "stanął na pęciny". W ciągu niespełna jednego roku stał się milionerem.

Pozdrawiam,
                   

__________________________
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
1
Vote down!
0
#377186

kogo ty chcesz chronic po przez uzywanie efeminstycznego slowa GNIOT?
Gniotem mozna nazwac cos co stworzyli malo wyksztalceni,nie znajacy sie ludzie przez pomylke.
Te prawo zostalo napisane przez dobrze, a pewnie jeszcze z bonusem z PRLowskimi tytulami, w pelni swiadomi zdrajcy, sabotarzysci,i sprzedawczyki.
Tak ze te prawo zadnym gniotem nie jest,tylko bardzo sprawnie dzialajacym destruktywnie na polska gospodarke zapisem.
Niedoceniasz przeciwnika czy manipulujesz prawda?

Vote up!
1
Vote down!
-1
#377185

        . . .

EOT!!!

      

__________________________
"Stan skrajnej niewiedzy doprowadził wilka na kacapy  
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
1
Vote down!
0
#377189

a tu jest portal spolecznosciowy chyba ze ci cos z glowa nie sztymuje to idz do lekarza to ci wytlumaczy amoze da lekarstwo.
A wciskanie kitu o gniocie to sprzedawaj lemingom na ONETcie.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#377191

        . . .

 

        

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#377193

nie lubię wnk, zwłaszcza od czasu kiedy zaczął bronic zboczeńców. Ale co do "gniota" muszę mu przyznać rację. Żaden gniot, prawo na zamówienie. Dobre prawo skończyło się z nastaniem Polski Ludowej. W 1928 roku, po ujednoliceniu prawa z trzech systemów (zaborczych) mieliśmy najlepsze w Europie a pewno i na świecie prawo.

KK przetrwał do 1962r, niektóre ustawy (sanitarne) obowiązują do dzisiaj. Ale w 1928 roku tego prawa nie ustanawiała mniejszość etniczna.

Pozdrawiam

PS. Gniot to coś co się nie udało, te ustawy udały się twórcom znakomicie.

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#377230

To chyba oczywiste, że "gniotem" jest obecne prawo przetargowe z punktu widzenia dobra Polski, czyli zdrowego rozsądku.

Oczywiście z punktu widzenia okupantów i złodziei - to majstersztyk.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#377232

... Twój komentarz Synteticus, to natychmiast chciałem Ci odpowiedzieć. Ale czytając dalej komentarz Markowej - okazało się, że praktycznie rzecz biorąc - wyręczyła mnie i to doskonale. Dziękuję Ci Markowa. W takim właśnie kontekście użyłem słowa "gniot" i nie mam nic więcej do dodania.
Dla platformersów majstresztyk, a dla mnie... gniot. A wnk tak interpretując to określenie... wczuł się najwyraźniej w rolę... platformersa. A może nim jest i wcale nie musi się wczuwać???

Pozdrawiam,
                   

__________________________
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
1
Vote down!
0
#377258

zeby kto kolwiek mnie lubial.
Co do obrony peadalow to do konca widac sie nie wczytales w to co tam pisalem.
W Polsce napasiono lemingow klamstwami i wykorzytuje lewactwo gejow do mieszania w umyslach maluczkich wywolujac sztuczny problem typu mama madzi . jak widac nie tylko lemingi to lyknely
Lewackozydowskie organizacje obok lansowania ze Polacy sa
antysemitami teraz dzieki takim jak tu zajadlymi homofobami
udawadniaja ze Polska to kraj ciemnogrodzki.
Geje istnieli i beda istniec do konca swiata nawet gdyby nowy Hitler by ich puscil kominem traktujac ich jako nienormalnych.
Homofobia jest scigana z uzedu bo to jest bezposredni atak na
czlowieka tak jak rasizm.W kazdym demokratycznym kraju poza ciemnogrodem nikt gejow nie atakuje zreszta vpo co komu przeszkadzaja wrecz przeciwnie sa to normalni obywatele o wysokim morale uczciwosci i wrazliwosci.
Koltunerja poslka pluje na pedalow pokazywanych przez zydowskie media w Polsce jako agresywnych wyuzdanych seksualnie,zadajacych takich samych praw rodzinnych jak standrdowa rodzina i ta bajke lemingi lykaja i tu dalej ja powtarzaja.
Nigdy nie majac kontaktu czy nie wspolpracujac z gejami maja z gory wyrobiona opinie, ja z racji swojego zawodu zajmuje sie wlasnie rasizmem,homofobia i prejuge,ktoryu w moi kraju nie ma racji bytu.
Dziwie sie tylko tym co niby maja jak tu sie obnosza wyksztalcenie ze stawiaja sie wyzej od innych i atakuja ludzi za ich innosc, a po cichu korzytaja z uslug gejow ktorzy sa wszedzie w naszym codziennym zyciu, jakl widac hipokryzja i homofobia wsrod Polakow idzie w parze z tymze ta pierwsza nie jest karana bo to chodzi o sumienie zas ta druga, mowa o homofobi jest karna prawnie i zaden homofobtak jak rasita czy prawdziwy antysemita
nie moze byc pracownikiem panstwowym czy nauczycielem co jest logiczne w demokratycznym kraju.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#377316

Prostowałem poprzednio, zrobię to raz jeszcze.

Nie bredź o Hitlerze!

W Auschwitz zarejestrowano 48 (CZTERDZIESTU OŚMIU) więźniów homoseksualistów.

Życie straciło 12 (DWUNASTU) z nich.

To był margines marginesu.

Vote up!
1
Vote down!
0
#377323

ktora za bezcen nabyla to co ponoc dla Polski bylo juz niepolacalne.
Ostatnio ta firma zbankrutowala na skutek niewyplacalnosci po katastrofie w Kanadzie, gdzie sklad cystern z paliwem sam ruszyl i wykolejajc sie eksplodowal w centrum miasteczka zabijajc 48 osob.
Zbankrutowala bo okazalao sie ze nie ma odpowiednich ubezpieczen na wypadek takiej katastrofy.
Co wyszlo tez na jaw ze ta firm kozysta z infrastruktury az do jej zarzniecia nie inwestujac w nia, ani nie modernizujac.
To samo napewno dzieje sie w Polsce, ludziom sprzedalo sie bajka ze zgramaniczny inwestor sie znalazl i postawi kolej na nogi,akurat co do MM&A mozna byc pewnym ze ta zydowska spolka wycisnie co sie da i zbankrutuje okradajac wczseniej Polakow.
Mam nadzieje tylko ze jej bankructwo nie bedzie nastepstwem takiego dramatu jaki sie wydarzyl w Kanadzie.

https://www.google.ca/search?q=MM%26A++Lac-Megantic+&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&gws_rd=cr#fp=7e48ffdfa9713e92&psj=1&q=MM%26A++Lac-Megantic&rls=org.mozilla:en-US:official&tbm=nws

Vote up!
1
Vote down!
-1
#377190

Ten sam styl i zajadłość, defetyzm przyprawiający o ból głowy.
Daje to możliwość treningu w selektywnym czytaniu niepoprawnych. Chcąc zachować pogodę ducha pewnych "proroków" omijam szerokim łukiem.
Pozdrowienia dla Satyra, z podziękowaniem za wartościowy wpis.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#377220

Ale jedno jest pewne: obydwaj sieją defetyzm. Na jakikolwiek temat ktoś napisze, niemal zawsze są "na posterunku" i dalejże deprecjonować autora, podważać fakty, określenia, które użyli w swoich wpisach. Tenże posunął się nawet do tego, że podważył tu definicję słowa "gniot", którą można wyczytać w niemal każdym słowniku języka polskiego. Chce "poprawiać" autorów, którym swą wiedzą nawet do pięt nie dorósł. Te typy już tak mają, że nawet napalmem i trotylem ich stąd nie przegonisz. W każdym razie, - z mojej strony jest pełna ignoracja wnk, ponieważ trudno mi dyskutować z nim w przypadku, gdy obwieszcza on wszem i wobec swoją indolencję oraz mówi i pisze zupełnie innym językiem niż ja.

Nie wiem czy czytałaś wczorajszą notę "Kuplety siwej Łepety" autorstwa Marka Jastrzębia,

(tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/58/kuplety-siwej-lepety ).

Świetnie scharakteryzował właśnie takich "pisarczyków" i ich "tłurczość". Jeśli nie czytałaś, to polecam. 

Pozdrawiam i dziękuję za komentarz,

                   

__________________________
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
1
Vote down!
0
#377222

Panowie (?) wnk i tzw - robią takie wrażenie, jakby zamieniali się dyżurami :-)
Nikomu nie przepuszczą - i - muszą poniżyć.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#377226

lizesz 4 litery Satyrowi na kzadym miejscy, az ci sie jezor wyslizgal,a tak podejzewam ze Satyr i markowa to ci sami cenzorzy z Mysiej, gdyz maja te same zasady ataku wyuczone na szkoleniach sluzb.
Nagle dochodzisz ze Gniot dla jednych a dla inncy majsterstyk.
Zawsze masz dwie drogimyslenia wybierasz ta ktora ci jest wygodna czy od okolicznosci.
logika jets jedna nie moze byc cos dobre i zarazem zle.

Jak siegnac wstecz metody ich sie nie zmienily zero merytoryki na temat dyskusji tylko obszcekiwanie pouczanie co mozna pisac a co nie i jak pisac w dodatku wyszydzanie i ismieszanie personalne.
Ni edam wam amunicji do strzelania do mnie nie mam kota, mam kontonie mieszkam z mama mam prawko i auto.

Vote up!
1
Vote down!
0
#377313

Nie pleć głupot.
Albo jesteś rozbijaczem i celowo atakujesz osoby o nastawieniu patriotycznym, stawiając im absurdalne zarzuty, w dodatku wyjątkowo chamsko, albo kompletnie nie rozumiesz tekstu pisanego.

Nie ja zgłosiłam, ale zgadzam się z tym, kto twój komentarz zgłosił.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#377327

mowisz ja tu nie atakuje tylko sie bronie a zobacz kto tu cenzuruje i kapuje to bedziesz miala obraz, Satyr wyprasza mnie z mojego forum (bo forum niepoprawni jest wszytkich jemu sie juz cos pomieszalo ciekaw ile w tym miesiacu dal wyslala pieniedzy na utrzymanie mozliwosci pisania tutaj - mysle ze ten typ na krzywy ryj jest tutaj),a jego adwokat markowa amoze to ta sama osoba kapuje na czerwono zarz jak jej sie prawde napisze i nie yzczy sabie zeby pisac tu w czarnych kolorach bo ja doluje
biedna ismieszna postura.

Vote up!
1
Vote down!
0
#377585

zielona wyspa i fajnowatosc nikt tam nie doluje alggro i bufo.
Wlacz se Tuska na dobranoc wtedy lepiej zasniesz pewna ze jest dobrze.
Widac media dobrze ci wymieszaly skoro atakujesz czern jaka sie rozscielila nad Polska i jej niechcesz widziec sorry
ale nie tu na niepoprawnych znajdziesz przyczolek zielonej wyspy, na niepoprawnych trzeba bic obuchem bo i tak juz jest poznona zgalaskiwanie sie.
Ale Ty caly czas bronisz tego UKLADU mam nadzieje ze tylko podswiadomie bo tyle lat obrobki to nawet konia mozna nauczyc sie czolgac.

Vote up!
1
Vote down!
0
#377318

Nie jesteś w stanie mnie obrazić.
Niemniej zareaguję. Opluwać się nie pozwolę.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#377358

wyslizgany cie ubodlo.

Vote up!
1
Vote down!
0
#377586

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Kazek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

i jego KGB bo jak wiadomo to oni rozdają w Polsce karty.

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
-1

Kazek

#377246

Kaziu, trochę inwencji, proszę ;-)! Ku mojemu zmartwieniu strasznie obniżyłeś poprzeczkę trollingu. Popraw się, Kaziu!

Vote up!
1
Vote down!
0
#377247

Jeden czort.

Arriva RP Sp. z o.o. czy Nordisk Transport Rail Polska. Sp. z o.o.(obecnie w likwidacji) to są/były spółki córki głównego gracza na rynku kolejowym w Polsce - Rail Polska Sp. z o.o. należącego do holdingu Rail World, którego właścicielem jest Edward Burkhardt. http://railworld-inc.com/RailWorldInc.htm

Działania tego amerykańskiego holdingu zaczęły się w Polsce ok. 1999 r. Utworzona spółka operowała głównie na południu Polski. W 2009 r. sprzedała część swoich udziałów Deutsche Bahn. I tak powstał DB Schenker Rail Polska oferujący obok przewozów Polska - Niemcy również transport transgraniczny na Ukrainę, Białoruś i do Rosji oraz (i tu ciekawostka) dzięki dostępowi do portów morskich w Szczecinie i Świnoujściu, oferuje transport pomiędzy portami i kontrahentami wewnątrz kraju jak również do krajów Europy Środkowej i Zachodniej. http://portszczecin.deutschebahn.com/dbportszczecin-pl/start/

W 2011 r. powstała kolejna mutacja http://www.nbe-rail-polska.com/polnisch/p_leistungen.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#377252

... czy na świecie. Wręcz przeciwnie. Ale na litość Boską! Nie kosztem polskiego przewoźnika! Jestem przeciwny stosowaniu kombinacji mającej na celu likwidację kolejnych set i tysięcy miejsc pracy! 

Nie chcę dożyć czasów, kiedy zapytany: - co w Polsce jest twojego? musiałbym odpowiedzieć, że moje jest to, co mam tylko w szafie. :-(

Obecnie rządzący robią wszystko i na każdym polu gospodarki, aby wyzbyć się wszystkiego, co polskie, a tym samym doprowadzić do totalnego zniewolenia Polaków. 

Pozdrawiam,
                   

__________________________
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
1
Vote down!
0
#377263

Na otwarciu granicy z obwodem kaliningradzkim miał zarobić niemiecki przewoźnik i zarabia. Przy tej ekipie rządzącej nie da się powstrzymać destrukcji. http://www.bibula.com/?p=47039

Vote up!
0
Vote down!
0
#377266

To pytanie tak boli, że aż chce się wziąć coś ciężkiego i pieprznąć w monitor...
Ale co on winien ?

PKP prawie nie ma, PLL "LOT" prawie nie ma. Gdzie jest Polska Zegluga Wielka ?
Gdzie jest Polska Marynarka Wojenna ?
Gdzie są te emblematy Polski ?

Polskie cukrownie, polskie młyny, polska celuloza, polskie huty, polskie stocznie ?...

Wczoraj w późnych godzinach nocnych trafił mi się polski film popularno-naukowy, coś jak historia szkła od starożytnego Egiptu do dziś. Zaczęło się od odkrycia szklanych przedmiotów przez polskich archeologów w Dolinie Królów, kończyło na światłowodach. Polskich światłowodach ale kto o nich wie ? Załuję, że zasnęłam bo Polska była jednym z pierwszych państw, które zaczęły produkować je na dużą skalę oraz rozpracowywać ich zastosowanie, zwłaszcza w medycynie.
Kto dziś o nich wie ?
Jest potencjał naukowy, są surowce, wszystko się znajdzie własne, tylko "gospodarz" Polski do doopy ! Puścił z torbami wszystko za 6 lat.
Tak, tak, to o tobie Tusku piszę, największy od tysiącleci wrzodzie na dupie Polski ! Marnotrawco, syfie i zdrajco !

Pozdrawiam.
contessa

PS. Nie przepraszam, że się uniosłam. Nie będę przepraszać gdy krew mnie zalewa, polska krew !

PS2. Na pytanie w tytule jest tylko jedna odpowiedź - Twoje, Polaku są długi zaciągnięte przez Tuska i jego magika Vincenta, które Ty Polaku będziesz spłacał ze swymi dziećmi, wnukami, prawnukami, pra pra pra.... do usranej śmierci.
_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#377331

Nie da się !
Tusk by tak chciał i robi wszystko by to osiągnąć ale nie da się !
Bo Polska to nie tylko dobra materialne - jej i jej obywateli.
Dopóki jest polska Biało-Czerwona, póki jest Orzeł Biały i póki jest Mazurek Dąbrowskiego - nie da się !
Specjalnie z wielkiej litery piszę.

Dopóki te trzy symbole Państwa Polskiego są, nie da się !
Dlatego tak bardzo chcą je zgnoić, zdeprecjonować, sprowadzić do roli gadżetów. Dlatego w Swięto Flagi różowe chorągiewki z inicjatywy prezydęta miały zdominować polskie barwy narodowe, dlatego karykaturalny czekoladowy możeł, też z jego inicjatywy, miał zdominować orła w godle państwowym.
To był zamach na polskie symbole narodowe - niestety tak to wygląda z perspektywy kilometrów i nie jestem pewna, czy Polacy są tego zamachu świadomi...
Tylko 1100 km mnie dzieli od Krakowa ale tak właśnie przez ten 1100 to widać.

Ten zamach się nie udał. Będą następne (w Polsce może ich nie będzie widać ale u mnie będzie) bo zadania Komorowski i Tusk nie wykonali.
Tak jak nie wykonali w całości w Smoleńsku. Udało im się tylko na 50%...

Jeszcze nie było zamachu na Mazurka Dąbrowskiego ale to kwestia czasu bo bezczelność tej ekipy rządzącej to jest jedyna rzecz, której jej nie brakuje, a nawet mają ją w nadmiarze.
Czy będą mieli śmiałość podnieść rękę na Hymn RP, tak jak podnieśli rękę na flagę i godło ?
Od nas, Polaków zależy !

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#377336