Mimo sprzeciwów Poznań przyjął projekt Europejskiej Karty Równości

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Prasa ogólnopolska oraz lokalna w Poznaniu podaje : ]]>https://www.tvp.info/46601420/poznan-przyjal-projekt-europejskiej-karty-...]]> -  cytat :

" Rada Miasta Poznania przyjęła Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Karta została przyjęta mimo protestów ruchów społecznych i sprzeciwu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydent Poznania o karcie LGBT: Chciałbym, by występowała też w mniejszych miejscowościach.

Po dwóch tygodniach wyciszenia tematów światopoglądowych opozycja wraca do pomysłu realizacji postulatów środowisk LGBT. O rozszerzeniu tzw. karty...

Kartę opracowano w ramach projektu prowadzonego przez Radę Gmin i Regionów Europy w 2006 r. Zobowiązuje ona europejskie samorządy lokalne i regionalne do użycia ich kompetencji i wpływów w celu osiągnięcia większej równości w swojej społeczności. Za przyjęciem karty równości głosowało we wtorek 23 radnych, przeciw było 10 radnych PiS i jeden radny Koalicji Obywatelskiej.

W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że przyjęcie karty ma być „formalnym wyrazem zaangażowania Miasta Poznania w propagowanie zasady równości kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym, a także deklaracją wdrażania na terenie Miasta wynikających z niej zobowiązań
”.....

Poznań pośmiewiskiem patriotycznej Polski ?

Poznań i Wielkopolska od wieków kojarzyło ( niestety kojarzyło ) się nie tylko z solidną pracą u podstaw ale i ogromnym patriotyzmem. To Wielkopolanie po pierwszej wojnie światowej przeprowadzili jedyne zwycięskie powstanie. To na tej ziemi rozkwitał duch patriotyzmu i narodowych tradycji a słowo Bóg – Honor – Ojczyzna było słowem niemal ze codziennym. Wartości narodowe, krzewienie kultury regionalnej i Polskiej, religijność i solidna praca kształtowały i wyróżniały tych ludzi.

Pułki Poznańskie walczyły na frontach I i II Wojny światowej sławiąc nieopisany patriotyzm, honor wolę walki i zwycięstwa. To te Pułki kawalerii zwyciężyły sowietów pod Warszawą w 1920 r. To te Pułki biły się w czasie II wojny światowej w kampanii wrześniowej  Pułk i Poznańskie brały udział w składzie Wielkopolskiej Brygady Kawalerii wchodzącej w skład Armii „Poznań”, Armii, która zapisała wiele zwycięstw i niespotykanego męstwa w bitwie nad Bzurą.

Te tradycje jak i działania żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych na terenie Wielkopolski w czasie okupacji Niemieckiej pokazywały jak Wielkopolanie pragną Wolnej Polski. Walczyli oni na wszystkich frontach II wojny światowej w powietrzu na morzu i lądzie sławiąc imię swego regionu oraz ogromny patriotyzm i miłość do ojczyzny.

Za czasów PRL-u byli szykanowani, katowania w katowniach i kazamatach za ten patriotyzm. 1956 r. i pierwszy bunt w Polsce przeciwko komunizmowi i totalitarnej władzy pochodzącej z ZSRR zna już niemal cała Europa. Wielu musiało zginąć Poznaniaków i Wielkopolan by ich idee ziściły się po latach.

Poznań i Wielkopolska byli zawsze dumni ze swoich ojców i synów – patriotów tego regionu. Na piłkarskich stadionach kibice KKS Lech oddawali Hołd Żołnierzom Wyklętym czerpiąc z ich dziedzictwa soki patriotyzmu tego lokalnego jak i państwowego. To oni gnębieni i poniżani przez poprzednią władzę PO i PSL krzyczeli i śpiewali „ Tusk mat… twój rząd obalą kibole” i obalili pokazując swoją siłę przy wyborczych urnach i wydawało by się iż znowu Poznań i Wielkopolska stają się dla kraju wzorem cnót, jak bywało dawniej, wzorem patrioty ale okazało się inaczej- niestety inaczej.

Poznań stał się od dawna za wstawiennictwem obecnego Prezydenta Miasta - tęczowy i różnorodny. Parady homo zdominowały rocznice patriotycznych zrywów czy świąt narodowych. Sam Pan Prezydent Miasta chodzi na ich czele wymachując flagą tęczową.

Prezydent Miasta, jak wiemy pełni swoją funkcję z naznaczenia PO to Pan Jaśkowiak, który jak podają media, w swoich oficjalnych wypowiedziach deklarował wielokrotnie publicznie chęć przyjęcia  do Poznania Islamistów, przypominam iż te deklaracje są otrzymanej bez zgody Rządu RP i wbrew decyzjom większości ludności miasta Poznania.

Co takiego się stało  zatem w Poznaniu obecnie lewicowym Poznaniu „ Tęczowym” a nie patriotycznym, gdzie są środowiska patriotów z dziada pradziada potomkowie Powstańców Wielkopolskich, gdzie są kibice KKS Lech, Młodzieży Wszechpolskiej – zasnęli ?


Dlaczego w mieście gdzie świętym przez ponad 100 lat były słowa Bóg – Honor – Ojczyzna  a obecnie na piedestał stawia się wartości które są nie tylko wbrew ludzkiej naturze ale i negują patriotyzm w ogóle. Na te i inne pytania brak jest na razie odpowiedzi. Wielu poznaniaków w swoich wypowiedziach krytykuje postawę władz miasta w zakresie organizacji takich parad równości np. odpowiadając na moje pytanie co myślisz o karcie LGBT odpowiadają:  „Nie mi jest wstyd, jestem po prostu wściekły i zniesmaczony”.
 „Środowiska LGBT i lewicowe w Poznaniu to jednak wydawało by się garstka krzykliwych ludzi bez pomysłu na własne życie „ – tak twierdzi wielu internautów na portalach związanych z miastem.


Jest pewien zabawny paradoks w nazwie "Parada równości". Zakładając 100% równość traktowania osób homo i hetero, to przy istnieniu parad osób homo należy organizować parady osób hetero :) W innym wypadku osoby homo mają przynajmniej o jedną paradę więcej dla siebie niż hetero, czyli już nie jest "równo.

A co na to poznaniacy dla których wartości patriotyczne oparte na słowach Bóg - Honor- Ojczyzna były przez wieki motorem walki o narodowe wyzwolenie. Gdzie podziały się tak mocno zakorzenione wartości znane tylko poznaniakom i podziwiane w Polsce ? czyżby wymarły z ostatnimi rdzennymi mieszkańcami tego pięknego grodu.

Starszy już Pan napotkany przypadkowo, twierdzący iż jest byłym żołnierzem AK, powiedział do mnie o fakcie przyjęcia przez władze miasta ideologi LGBT  tak :


„Poznań i Wielkopolska przeprasza za idiotów, tutaj zawsze panował ład i porządek, ale komuna i postkomuna  oraz dewianci zdeprawowali ten region i zrobili wodę z mózgów pracowitych i porządnych onegdaj garstki już rdzennych Wielkopolan wymordowanych przez Niemców i Rosjan. Pozostała garstka patriotów z korzeniami Powstańczymi . Reszta to potomkowie tych co zostali przywiezieni na sowieckich czołgach. 

Niestety, przyczyną tego zgorszenia, demoralizacji i zgnilizny jest brak wiary w Boga na najwyższych szczeblach i małpowanie dewiacyjnych zachowań ludzi uznawanych przez wyborców za postępowych Europejczyków. Większość obecnych mieszkańców nie ma nic wspólnego z miastem i regionem to sowieckie słoiki i rodziny kacyków z UB i PZPR.".

Te słowa wypowiedziane przez żołnierza przelewającego swoją krew za ojczyznę niech będą podsumowaniem tego materiału.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

Do sprawy odniósł się dziennikarz "Do Rzeczy" Wojciech Wybranowski, który zarzucił poznańskiej Kurii brak stanowiska w tej sprawie.

"W Poznaniu radni głosami centro- lewicy przyjęli (mimo protestów części lokalnej społeczności) - Europejską Kartę Równości. Ale czy słyszał ktoś w tej sprawie krytyczny głos poznańskich hierarchów Kościoła? Kurii poznańskiej? Usta szeroko zamknięte. Walkover (...) Gdy chodzi o spór z miastem o grunty czy obronę abp. Paetza, o to wtedy Kuria w Poznaniu nie milczy. Gorzej z obroną wartości. I tak przypomnę – już 62 dzień obowiązuje haniebny nakaz milczenia nałożony przez abp. Gadeckiego na ks. Daniela Wachowiaka" 

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1618405

Co to jest na tym zdjęciu? 

Pzdr

Vote up!
4
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1618452

Tajna kochanka Trzaskowskiego.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1618453

Face - baba inaczej gender poznański na Placu Adama Mickiewicza przy pomniku -  Krzyżach 1956 r w Poznaniu. Ot zamiast Poznańskich Koziołków takie cuś Poznaniacy współcześni. A feeeeeee! Żygnę

Vote up!
5
Vote down!
0
#1618457

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ludzie (w tym dzieci) muszą patrzeć na te zboczone dziwactwa. Niech się przebierają w domowych pieleszach, ale nich przestaną epatować publiczne swoje dewiacje. Mi też chce się rzygać o nic na to nie poradzę: jestem homofobem w stosunku do osób anaturalnych przejawiających swoje "dziwności" publicznie. 

Pozdrawiam 

Vote up!
8
Vote down!
-1

krzysztofjaw

#1618466

Kodeks Karny jasno okresla, na co zasluguje ekshibicjonizm. Eksponowanie zboczonych orientacji seksualnych nie jest akceptowane przez nikogo normalnego a szczegolnie przez rodzicow.

"Art. 202. § 1. Kto publicznie prezentuje treści pornograficzne w taki sposób, że może to narzucić ich odbiór osobie, która tego sobie nie życzy,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."

Tyle tylko, ze policja paluje i aresztuje  protestujacych.

 

Vote up!
5
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618471

Moje kochane miasto w którym się urodziłem i wychowałem i dalej mieszkam,  które wiekami dawało przykład Polskości i wiary w Boga, to już przeszłość.

Teraz Poznań  ewoluował w stronę pedalstwa i sodomii. Prezydent Poznania Jaśkowiak z PO rzucił ziarna sodomii na podatny grunt, gdzie Poznań jest miastem studenckim i gdzie są tysiące studentów i rzesza wykładowców i cała masa urzędników zależna od prezydenta Jaśkowiaka.

Taki sam układ jest w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i jeszcze wielu innych Polskich miastach, tam gdzie rządzi PO, albo PSL lub SLD..

To jest zaplanowany plan zdobycia Polski, by Polacy wyrzucili ze swoich serc i umysłów Boga i Ojczyznę.

I to jest jedyny sposób, by ostatnia twierdza chrześcijaństwa jaką jest Polska, otworzyła swe wrota dla sodomii i lewactwa.

A w tedy Polska przestanie istnieć. A prym w tym zadaniu wiedzie PO, PSL+Kukiz, SLD, N, Wiosna, Razem.

Vote up!
8
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1618464

Nie sadzisz, ze wina jest obopolna? Jedni rzucaja zatrute ziarno, a drudzy to akceptuja. Na tym polega ich wspolpraca.

Jezeli przestaniemy wreszcie bawic sie w partyjne wojenki, to moze latwiej bedzie nam zauwazyc, co sie dzieje z Polska, na skutek karygodnych zaniechan wladzy.

Bez wzgledu na to, w czyich jest ona rekach.

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618473

W Poznaniu my Narodowcy nie rżniemy się z PiS-em i protestowaliśmy wspólnie.

Ale w urzędzie miasta większość ma patologia pro euro-burdelowa.

I do puki ludzie z Poznania będą głosować na zło, to będzie tylko coraz gorzej.

Vote up!
9
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1618475

Jak to jest możliwe, że prawowity Rząd III RP swoje, a pewni przedstawiciele miasta Poznań swoje?! Przecież to absurdalne, iż mamy centrowo-prawicowy Rząd, który od lat  zastrzega się na lewo i prawo, iż nie dopuści rozpusty do naszej ojczyzny, a tu takie kacyki poznańskie, zwyczajnie grają mu na nosie i to na oczach całej, 1050 letniej, katolickiej Polski?! No nie do wiary! Poza tym czy Pasterz miasta i całego regionu abp Stanisław Gądecki zdążył już wydać jakieś oficjalne oświadczenie, czy może jeszcze naradza się z biskupami pomocniczymi, co tu wyprawić?! Dużo tych pytań ale co to można zrobić więcej?! Pozdrawiam b. serdecznie

Vote up!
7
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1618485

 

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1618527

"Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą".

Jan Paweł II(Homilia, Rzym, 1979 r.)

:"Rodzina jest sobą, jeżeli buduje się na takich odniesieniach, na wzajemnym zaufaniu, na zawierzeniu wzajemnym. Tylko na takim fundamencie można też budować proces wychowania, który stanowi podstawowy cel rodziny i jej pierwszorzędne zadanie".

Jan Paweł II (Homilia, Wrocław, 1983 r.)

Mój Boże, pamiętam jak mój Kochany Tatuś, Stanisław przecierał się przez tłumy jeszcze długo przed przybyciem Naszego Kochanego Papieża byśmy z Kochaną Mamusią Ludwiką i Siostrą Kasią , mogli posłuchać i być ogarniętym Świętością Ukochanego, Wielkiego Rodaka, 

Nie wiele wtedy z Kasią, rozumiałyśmy, Ale czułyśmy, źe TO COŚ BARDZO PODNIOSŁEGO,

W tym samym roku urodził się 25 Grudnia mój Ukochany Brat, de facto wymodlony przez Moich Kochanych Rodziców na Pielgrzymce do Naszej Królowej Polski.

Mój Braciszek począł się w Łonie Mojej Mamusi, gdy już zajście w ciążę graniczyło z cudem.

Kochani Rodzice, nadali imię mojemu Bratu - JAN PAWEŁ 

CÓŻ ZNACZY RODZINA !

Antychryst uderzy w to co Najświętsze - w Rodzinę !

:"Dzisiaj potrzeba światu i Polsce ludzi mocnych sercem, którzy w pokorze służą i miłują, błogosławią, a nie złorzeczą, i błogosławieństwem ziemię zdobywają". (Homilia, Sopot, 1999 r.)

Cóż byś dzisiaj Nasz Kochany Rodaku rzekł ? ... myślę, źe byś mocno zakrzyczał......ale czy by cię posłuchali, ci ludzie o kamiennych sercach?!

Oj! Proszę módl się za nami.... ale jak rzekł Nowid : ":Polacy są wspaniałym narodem i bezwartościowym społeczeństwem. "

Na szczęście, nie wszyscy......... 

ale do Poznania wpadł ten włos,

....na szczęście nie wszyscy........

Pozdrawiam serdecznie,

z wyrazami szacunku,

Agnieszka Nowak

Vote up!
9
Vote down!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1618528

Jestem poznaniakiem. urodzonym w tym mieście 83 lata temu, Na stare lata wobec Polaków muszę wstydzić się miejsca swojego zamieszkania, Rządzi tu teraz tęczowa władza, a zdeprawowane młode pokolenie ją wspiera. Bezwartościowi to ludzie!

Vote up!
11
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#1618537

Jest przykre to co mówisz -ale to jest FAKT niezaprzeczalny. Rodzina mojej żony - to byli dowódcy Powstania Wielkopolskiego, została ich garstka, giną w tłumie czerwonych słoików rodem z UB. Tęczowe marsze zamiast patriotycznych, dewianci zamiast patriotów - takie są fakty. Osobiście dziwię się kibicom KKS Lecha czy Narodowcom - może są zastraszeni przez komuchów i dewiant ów z LGBT

Niestety Poznań stał się pośmiewiskiem patriotycznej Polski - a szkoda. Powstańcy Wielkopolscy w grobach się przewracają.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1618539

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika mary został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Moze moglby mi Pan, Panie Tezeuszu napisac co jest w tym zlego, ze mezczyznom i kobietom chce sie dac rowne szanse? Bo ja jako kobieta nie widze w tym  nic zdroznego. Chyba, ze w tej deklaracji sa jakies inne, ukryte teksty. Jezeli tak - to prosze o zamieszczenie tego w panskim artykule, albo  chociaz w komentarzu. Tak napisany artykul wydaje mi sie niepelny.

Pan prawie nic nie napisal o tresci tej deklaracji, zeby chociaz jakis link.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-7

Gosia

#1618548

ale chodzi o wprowadzanie genderyzmu w opakowaniu wyglądającym niewinnie. Konsekwencją będzie wprowadzanie sex -edukatorów do szkół. Poniżej kilka uwag na temat dokumentu.
"KILKA PYTAŃ I UWAG DOTYCZĄCYCH WDROŻENIA EUROPEJSKIEJ KARTY RÓWNOŚCI KOBIET I MĘŻCZYZN W ŻYCIU LOKALNYM.

Już sam tytuł „Karta równości kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym” budzi wątpliwości. Poważni naukowcy zajmujący się gender studies utrzymują, że faktyczna ilość płci jest daleko większa od stereotypowej ilości 2. Zatem czy tytuł Karty nie okazuje się nieadekwatny do postawionego problemu równości płciowej?
Rażące błędy pojawiają się już w Preambule. Mówi ona o współpracy z partnerami, pomijając istnienie partnerek, co jest niedopuszczalnym seksizmem.

Poniżej odniesiemy się kolejno do większości rozdziałów Karty Równości sygnalizując niedoskonałości, lub podsuwając ewentualne rozwiązania:

Cz.I „Zasady” art 3. Zrównoważony udział kobiet i mężczyzn w procesie decyzyjnym jest warunkiem demokratycznego społeczeństwa.
Aby przyśpieszyć proces wyrównywania dysproporcji w udziale kobiet na stanowiskach decyzyjnych, czy nie należy rozważyć promowania kobiet bez względu na ich wykształcenie, staż pracy, dyspozycje osobiste, czy nawet chęci?

Cz.III „Demokratyczna Odpowiedzialność”
.Art3. Sygnatariusz zobowiązuje się promować w życiu politycznym i działaniach obywateli, aktywny udział kobiet i mężczyzn ze wszystkich grup społecznych, w szczególności tych grup mniejszościowych, które mogłyby być w innym wypadku wykluczone.

W polskim społeczeństwie - praktycznie jednolitym etnicznie i kulturowo- brak istotnych grup mniejszościowych podlegających rzeczywistej dyskryminacji. Istniejące grupy mniejszościowe są silne, hałaśliwe i skutecznie roszczeniowe. Dlatego powstaje poważny problem, jeśli idzie o ochronę słabych mniejszości - trudno chronić coś, czego nie ma.

Czy jednak kobiety z wykształceniem podstawowym lub choćby niepełnym podstawowym nie stanowią mniejszości, która w innych wypadkach upośledzona - na podstawie Karty może, a nawet powinna aspirować do najwyższych stanowisk administracyjnych i kierowniczych?
Powstaje jednocześnie zagadnienie, czy wykluczenie grup większościowych z udziału w życiu politycznym i działaniach obywateli należy traktować, jako środek, czy jako cel działania Karty Równości?

Art.6-”Przeciwstawianie się stereotypom”

Jest to bardzo ważny artykuł, gdyż stereotypy ograniczają nasze myślenie powodując, że spostrzegamy świat takim, jak jest, a nie takim, jak powinien być.
Czy nie było by wskazane wyeliminowanie mierzenia i ważenia ludzi, ustalając raz na zawsze, że wszyscy ważą i mierzą po równo, przy czym kobiety trochę równiej? Czy kobietom wolno zabraniać pracy związanej z przenoszeniem ciężkich przedmiotów, pracy na przodku w kopalniach, a także przy wielkich piecach w hutach? Czy jakakolwiek ochrona ze względu na rzekomo słabszą konstytucję fizyczną kobiet nie powinna być wyeliminowana? Problem ten podniesiony jest także w art.11. Punkt 4. podpunkt 5.( Środki zwalczające segregację opartą na płci, i zachęcanie pracowników do wykonywania zawodów przypisanych tradycyjnie drugiej płci )
Czy środkiem chroniącym przed stereotypowym traktowaniem pracowników nie powinno być promowanie najgorszych i najgłupszych, przy czym pożądane jest, aby były to co najmniej w połowie kobiety?

Art.7. „Dobra administracja i konsultacja”- w ostatnim akapicie: „Umożliwienia, gdy jest to konieczne, przeprowadzenia odrębnych konsultacji z kobietami.”
Tu należy zwrócić uwagę na seksizm tego postulatu. Czy odrębne konsultacje nie należą się także mężczyznom?

Art.10 – „Różnorodne formy dyskryminacji i nierównego traktowania” w punkcie 3 podpunkt 3 zaleca: Tworzenie kampanii informacyjnych w celu zwalczania stereotypów i promowania równego traktowania tych kobiet i mężczyzn, którzy mogą być dotknięci różnorodnymi formami dyskryminacji i nierównego traktowania”.

Tu pojawia się problem, jak przezwyciężyć stereotypy estetyczne oceniające urodę w sposób uniemożliwiający osobom uważanym za niezgrabne i brzydkie startowanie w konkursach piękności, zaś ludziom pozbawionym głosu -wykonywanie partii operowych, a także stereotypy medyczne uniemożliwiające niedowidzącym, a nawet daltonistom otrzymanie prawa jazdy. 

Art. 14 par. 2 wykazuje niestety brak konsekwencji i niespójność z całościową wymową Karty pisząc o „ różnicach biologicznych” między kobietami i mężczyznami. Jest to niebezpieczne stwierdzenie mogące w konsekwencji logicznego rozumowania podważyć podstawowe założenia Karty.

Art 20 „Kultura, sport i czas wolny” punkt 3 podpunkt 2 „ Zachęcanie kobiet i mężczyzn, chłopców i dziewcząt do równego udziału w zajęciach sportowych i kulturalnych, także tych które są pierwotnie przypisane określonej płci –„damskie” lub „męskie”
Widzimy tu szansę na dalszy rozwój boksu damskiego, damskie podnoszenie ciężarów, oraz walk mężczyzn w kisielu.

Vote up!
6
Vote down!
0

Leopold

#1618552

Dziekuje Panu za omowienie  pewnych punktow. Troche mnie to oswiecilo. Moje pytanie nie bylo prowokacja, oberwalo mi sie  jak na razie  (czterema minusami). Nie wiedzialam ,ze nawet postawienie pytania jest "zbrodnia".

Ja lubie jasnosc i  w panskiej odpowiedzi nie wiem gdie konczy sie tresc, a gdtzie zaczyna sie interpretacja.

Gdy czytam punkt 6 to powiem Panu, ze kiszki mi sie wykrecaja. Pisze Pan:

"Czy środkiem chroniącym przed stereotypowym traktowaniem pracowników nie powinno być promowanie najgorszych i najgłupszych, przy czym pożądane jest, aby były to co najmniej w połowie kobiety?"

Znaczy to, ze kobiety traktuje Pan jako najgorsze i najglupsze?

Mysle, ze chodzi w tym punkcie o to, zeby przy tych samych kwalifikacjach kobieta nie miala gorszej pozycji niz mezczyzna.

Jezeli chodzi o punkt 20 - to pragne przypomniec , ze taniec w parze byl kiedys tez zabroniony.

Widze, ze bardzo jednak odstaje od panskich pogladow.

Zle traktowanie kobiet bardzo mi sie nie podoba.  Natomiast  proby seksualizacji dzieci, denne marsze homoseksualistow, proby obrazania naszych swietosci tez mnie draznia. I ja tez mowie nie !!!

Wydawalo mi sie kiedys, ze jestem podobna do was. Bardzo mi imponowala wiedza i milosc ojczyzny wiekszosci blogerow na "Niepoprawnych"

 

Chyba sie z wami na Jakis czas pozegnam. Nie bede was moimi pytaniami draznic, a i sama bede spokojniejsza.

Vote up!
1
Vote down!
-4

Gosia

#1618564

Zmanipulowali cię do tego stopnia, że uciekasz od prawdy, chowasz się w kokon "świętego spokoju".
Niewiedzieć to mały wstyd...ale uciekać od wiedzy - to wielki wstyd.
Nie odchodź tylko ucz się...wszyscy się uczymy i nie obrażaj się o byle co.

Póki co ciesz się, że nie jesteś podobna do "nas"...bo tu każdy jest inny. Bądź sobą...ale nie bierz przykładu z kultury niemieckiej.

P.S. Równe szanse dla kobiet i mężczyzn nie są możliwe ze względu na istotowe różnice, warunki rozwoju i role społeczne.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

Verita

#1618567

Pochwalam Pani decyzje odejscia z Niepoprawnych. Bedzie Pani miala wiecej czasu, by starac sie zrozumiec najprostsze prawa i zaleznosci swiata, ktory Pania otacza. Mam nadzieje, ze po powrocie, nikt nie bedzie mogl juz Pani zarzucic, ze robi z siebie glupka.

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
3
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618631

"...co jest w tym złego, ze mężczyznom i kobietom chce się dać równe szanse? Bo ja jako kobieta nie widzę w tym  nic zdrożnego. Chyba, ze w tej deklaracji są jakieś inne, ukryte teksty."

 I właśnie w tym cały szkopuł, że szermując równością kobiety i mężczyzny ideologia gender oszukuje wszystkich niedoinformowanych ludzi!  Przecież równość kobiet i mężczyzn w każdym aspekcie życia prywatnego i społecznego gwarantuje polska konstytucja! Nie ma wyższego aktu prawnego w Polsce i przy konstytucji można by sobie uchwałą rady miasta Poznania co najwyżej podetrzeć d..ę i tylko wtedy gdyby była wydrukowana na nadającym się do tego marszczonym papierze. 

 Mam 73 lata, jestem Poznaniakiem i w całym swoim życiu zarówno zawodowym jak i prywatnym nigdy nie spotkałem się z dyskryminacją kobiet a wręcz przeciwnie bardzo często kobiety były przez mężczyzn wywyższane jako matki, siostry czy żony. Mam również jedno przykre doświadczenie "damskiego boksera" nałogowego alkoholika - pierwszego męża mojej młodszej siostry, który został bardzo szybko ukarany i nawrócony przy mojej pomocy i współpracy z milicją (było to jeszcze za komuny) a siostra szybko otrzymała rozwód i nawet unieważnienie ślubu kościelnego. Wystarczyło obowiązujące prawo i polska konstytucja bez tęczowych śmieci Jaśkowiaka.

 Pełna treść uchwały powinna być zamieszczona na stronie Urzędu Miasta Poznania. Jej treść była szeroko dyskutowana i omawiana wczoraj wieczorem w retransmisji w programie TVP 3 (można z pewnością zapoznać się jeszcze z nią dzisiaj)

 Ta uchwała pod pozorem równości płci daje nieprawdopodobnie duże przywileje dla działaczy ideologii gender którzy mogą być odtąd formalno - prawnie subsydiowani z państwowych pieniędzy jako postępowi i zwalczać wszelkie "stereotypy" czyli normalnych ludzi starających się utrzymać prymat wartości rodzinnych i religijnych! Rozszerza też bardzo niebezpiecznie określenie płci a co za tym idzie zrównanie prawne związków partnerskich dewiantów seksualnych wszelkiej maści z tradycyjnym modelem rodziny (w ich nazewnictwie stereotypowym) oraz w konsekwencji uzyskanie prawa do posiadania i wychowywania - cudzych bezbronnych dzieci! To już się stało w zachodniej Europie a ostatnio w Chorwacji!

Vote up!
10
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1618553

Dziekuje

Vote up!
4
Vote down!
-2

Gosia

#1618565

Odpowiedż brzmi w treści materiału. Piszemy o seksualnych dewiantach,ideologi LGBT, o całkowitym wypaczeniu rodziny itp.

Komuchy i pedalstwo ramie w ramię - gratulacje !

Vote up!
8
Vote down!
0
#1618555

Ciekawy tekst i dobre komentarze. Znam trochę Poznań, bywałem tam, szperałem w bibliotekach i miałem (mam) niezłe kontakty na UAM. Poznań i Wielkopolska zawsze kojarzyła mi się z solidnością, pracowitością, patriotyzmem, porządkiem. Nawet w czasach komuny. Ale chciałbym jednak przypomnieć, że po 1989 roku bardzo często w Poznaniu i Wielkopolsce wygrywało SLD, a przynajmniej miało tam dobre wyniki. Teraz od jakiegoś czasu dominuje tam PO. Co się stało z ludźmi stamtąd? Jak to możliwe, że Poznaniacy, synowie tych co w 1956 roku jako jedni z pierwszych czynnie stawili czoła zarazie ze wschodu, dziś masowo głosują na postkomunę, a obecnie na tych krętaczy z PO? Nie rozumiem tego i tłumaczenie które przewija się w komentarzach, że to głosy potomków ubeków i słoiki nie przekonuje. To co, jest ich większość w mieście? Wolne żarty. Poza tym skąd pochodzą "słoiki"? Przecież w większości ze Śremu, Gniezna, Leszna, Kalisza, Swarzędza. To może nie Wielkopolska? Tak więc wytłumaczyć postawy polityczne Poznaniaków i Wielkopolan nie jest łatwo. Patrząc na wyniki wyborów w 2019 roku widać, że "prowincjonalna" Wielkopolska głosuje lepiej niż Poznań. Może komentatorzy z Wielkopolski wyjaśnią to szerzej.

Jest to zresztą szersze zjawisko. "Prowincjusze" z Małopolski głosują znacznie lepiej niż mój Kraków. Podobnie jest w Łodzi, Lublinie, Wrocławiu, o "polskiej Sycylii" nie wspominam. Obóz rządowy musi to zjawisko zanalizować wszechstronnie, a Konfederaci winni przemyśleć swą politykę wobec rządu i choć w sprawie gender współpracować, a nie ograniczać się do jałowej krytyki. Powinni  stanowić formację, która w tych sprawach, naciska na władzę, ale gdzie można nawet inicjować współpracę, wychodzić z propozycjami przeciwdziałania, krytykować jeśli obóz rządowy jest zbyt miękki, a nie kontestować wszystko, narzekać, że PiS to socjaliści i latać z wywiadami do Sputnika. 

Sprawy w Poznaniu zaszły za daleko. Trzeba to zatrzymać.

Vote up!
6
Vote down!
0

Traczew

#1618603

"Patrząc na wyniki wyborów w 2019 roku widać, że "prowincjonalna" Wielkopolska głosuje lepiej niż Poznań."

 Moim zdaniem wyjaśnienie tego zjawiska jest banalnie proste. Większość obecnych mieszkańców Poznania to nie rodowici Poznaniacy ale "przyjezdni" często zamieszkujących Poznań czasowo (studenci, urzędnicy, ludzie biznesu, handlowcy, politycy) a rodowici Poznaniacy znani ze swej gospodarności zaoszczędzili i z dorobkiem życia "wyemigrowali" na obrzeża miasta (podobnie jak i ja) budując od podstaw swoje siedziby (przeważnie domki jednorodzinne lub jak młodsi Poznaniacy wzięli kredyt i zamieszkali w deweloperskich szeregowcach)

 W Poznaniu nie da się już normalnie mieszkać co najmniej od kilkunastu lat, co prawda komunikacja miejska funkcjonuje nawet nieźle ale cała infrastruktura i ciągi komunikacyjne są przedmiotem nieodpowiedzialnych eksperymentów powodujących stałe zakorkowanie miasta we wszystkich węzłach komunikacyjnych.

Vote up!
3
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1618648

zdrowy kręgosłup Poznania : Bambi 441, Jerzy Zerbe, Jestem Jaki Jestem, Leopold. Poznań, moje miasto urodzenia, szkoły i pracy przez wiele lat. Spędzanych wakacji nad Maltą, pływalni na Chwiałkowskiego, rajdów tramwajami przez miasto, ósemka z Miłostowa na Ogrody albo szóstką z Miłostowa na Budziszyńską (a wcześniej Bolkowicką) i z powrotem. Kin: Malta, Muza, Gong, Tęcza, Apollo, Bałtyk, Wilda, Gwiazda, Grunwald, Pałacowe.

Poznań teraz nowoczesny, postępowy. Taki zachodni, europejski. Jaśkowiak, z Placu Adama Mickiewicza, pod krzyżami, gdzie Jan Paweł II głosił homilię, urządził sobie burdel i to "egzotyczny".

Pamiętam czas stanu wojennego, gdzie ten plac był pod szczególnym nadzorem ZOMOli. Krążył wtedy taki żart, (w ogólnym kryzysie ze wszystkim), "tam tankują do pełna bo długie węże mają".

Świat zdziczał. 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1618618

Obudziłeś we mnie sentymentalne wspomnienia z młodości. Gdy dzisiaj spojrzę od ul. Ratajczaka w kierunku Kaponiery to chce mi się płakać gdy zamiast budynku kina Bałtyk widzę w jego miejscu koszmarną czarną szklaną pochyloną bryłę budynku w kształcie schodów do piekła dominującą nad zwieńczeniem ulicy Święty Marcin a to niestety jeden z wielu budowlanych bubli szpecących obraz kiedyś Naszego Miasta pięknego miasta.

Vote up!
3
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1618649