Płonie ognisko i szumią knieje..

Obrazek użytkownika 2-AM
Świat

Gdzie płonie to ognisko, o którym śpiewają rzewnie harcerze z ZHP? Ano pod nowiutką frankfurcką siedzibą drukarni biletów płatniczych zatwierdzonych do legalnego użytku na terenie socjalistycznej Unii Republik Europejskich.

Co w tym jest takiego ciekawego, że zwracamy uwagę na ten drobny detal - a bo mało to rzeczy płonie każdego dnia w różnych zakątkach naszego globu ? Drobny i wydawało się mało istotny szczegół jest następujący. Jak Unia długa i szeroka nałożono świadomie albo mniej świadomie ale w ramach autocenzury pełną blokadę informacyjną na temat tych wydarzeń we wszystkich mainstreamowych mediach.

Fakt zamieszek w których brało udział od 15 do 20 tysięcy demonstrantów - głównie młodych i lewicowych antyglobalistów - przeciwko fecie jaką organizują sobie banksterzy z EBC przeszedł bez jakiegokolwiek echa.

Przeciwko nim stanęło skromne 8 tysięcy uzbrojonych po zęby policjantów wyposażonych w armatki wodne i miotacze gazu. Mimo to miasto wygląda jak po przejściu poważnych działań wojennych. Oczywiście wszystko skończyło się dobrze tj. aresztowano setki demonstrantów, setka jest mniej czy

bardziej poważnie ranna. Najważniejsze jednak, że dzięki heroicznej postawie organów bezpieczeństwa reprezentowanych póki co (do czasu ustanowienia europejskiej armii o której powstaniu coraz częściej mówią nasi tubylczy i zagraniczni umiłowani przywódcy) przez niemiecką Polizei udało się zapobiec zniszczeniom nowej siedziby EBC.

Budyneczek to nad wyraz skromny, na miarę naszych czasów i naszych możliwości podatkowych kosztował nas, podatników euro-zony skromne 1,5 miliarda eurasków.  Teraz lepiej rozumiemy dlaczego makaroniarz Mario Draghi (ciekawe jakie  dragi on bierze ;-) będący królem tej nowej wieży Babel zlecił uruchomienie, poczynając od marca 2015, "druku" co miesiąc dodatkowych 60 miliardów euro nie mających żadnego pokrycia w towarach czy usługach. Ktoś w ramach podatku inflacyjnego musi zapłacić między innymi i za ten skromny budyneczek o nieco masońskiej symbolice ..

Nota-bene ten sam Mario oświadczył,  iż nowy "budynek banku jest symbolem tego, co Europa wspólnie osiągnęła". Jeśli faktycznie tak jest to chyba się mu nieco symbolika pokiełbasiła (podobnie jak gierojom z pułku Azow czy Ajdar używających z dumą symboliki dywizji kata Woli Dirlewangera). Wspomniana budowla nie pasuje za bardzo do ropiejącej i chylącej się nieuchronnie do upadku gospodarki euro-zony, o zdegenerowanym, przypominającym coraz bardziej IV Rzeszę tworze politycznym tego socjalistycznego molocha nie wspominając. 

Ciekawe jest również to, że europejscy towarzysze eurobanksterki wprowadzili się do nowego budyneczku bez zbytniej fety w mediach. Ponoć wyproszono cały światek dziennikarski, który chciał relacjonować ten wiekopomny moment. Czy oznacza to, że klamki w nowym budynku są zrobione z 18 karatowego złota a miejscowa garkuchnia serwuje homary dla pracowników po 1000 euro sztuka? A może podczas ceremonii otwarcia pojawiły się osoby nie należące do ścisłego kierownictwa tej instytucji, a których obecność w tym miejscu i w tym czasie nie powinna być przedmiotem zainteresowania mediów by nie budzić nie zdrowych emocji? Któż to wie poza samym kierownictwem EBC, które podjęło taką a nie inną decyzje.

Ciekawym uzupełnieniem tego wydarzenia jest również szczegół, że w tym samym czasie uwaga całego europejskiego światka skupiła się na tragedii w Tunisie. Czy wydarzenia w Tunisie to całkowity przypadek czy zlecenie na odwrócenie uwagi od tego co działo się we Frankfurcie (taka europejska jak to mawiają Rosjanie "maskirowka", lepiej i z większym przytupem zrobiona wersja tubylczej "matki Madzi)?  Ksiądz Bozowski z kościoła Wizytek miał w zwyczaju mawiać "nie ma przypadków, są tylko znaki". Czyży to właśnie był ów znak?  W końcu powiedzmy sobie szczerze i bez ogródek, cóż znaczy życie i zdrowie kilkudziesięciu turystów jeśli w grę wchodzą sprawy naprawdę ważne..

P.S.

Kilka scen z rosyjskiego filmu (o ile się wyświetli pod wpisem - jeśli jednak się nie wyświetli to można sobie kliknąć samemu na ]]>LINK]]> z YT)..

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)