1 listopada - Gdy pamięć gaśnie, dalej mówią kamienie

Obrazek użytkownika Anonymous
Świat

Pielęgnowanie pamięci o naszych narodowych bohaterach jest obowiązkiem każdego patrioty - Polaka. Zwłaszcza w tych trudnych czasach, gdy takie wartości jak Bóg, Honor, Ojczyzna coraz częściej zostają zastąpione nieskrępowaną wolnością i powszechnym zobojętnieniem na los innych. To na nas – ludziach świadomych i patriotach swojej ziemi, leży obowiązek przekazania historii, idei i wiary młodemu pokoleniu dorastających Polaków. Kto jeżeli nie my, nauczy młodych ludzi szacunku dla tych, którzy nie bacząc na swoje życie przelewali swoją krew za nas – za przyszłe pokolenia.

Wybierzcie się zatem wspólnie na groby poległych by kontynuować tradycję oraz szacunek dla naszej historii, a przede wszystkim pamięci jakimi zasadami powinniśmy się kierować, aby żyć godnie. Nie tylko dla siebie, ale także dla innych – dla dobra wspólnego.

Grupy Rekonstrukcyjno – Historyczne, np. "Borujsko" wraz z zaprzyjaźnionymi stowarzyszeniami przeprowadzili w miesiącu październiku br akcję znicz na cmentarzach w całej Polsce i poza jej granicami, między innymi taka akcja odbyła się w Szczecinie. Porządkowali groby oraz kwatery osób zasłużonych w walce o niepodległość Ojczyzny( fotografia). Wiele w miesiącu październiku 2017 takich postaw mających na celu porządkowanie grobów bohaterów walczących o Wolną Polskę pokazują media.

Podobne akcje prowadzą kibice, harcerze, kombatanci i inne ugrupowania oraz stowarzyszenia patriotyczno – narodowe w Polsce i poza jej granicami.

"Chwała Bohaterom" to całoroczna akcja Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, która ma na celu uczczenie polskich bohaterów w tym tych co jeszcze grobów nie mają. Harcerze wzywają do zapalenia znicza z nalepką "Chwała Bohaterom" i modlitwie za duszę zmarłego. Na stronie akcji możemy znajdziemy mapkę z możliwością wyszukania grobów żołnierzy. Akcja piękna, bo biorą w niej udział najmłodsi Polacy. Akcja ta ma także na celu porządkowanie grobów bezimiennych żołnierzy poległych za ojczyznę.

Gdzie zatem są groby bezimiennych bohaterów poległych za swoją ojczyznę w czasie I i II wojny światowej? Gdzie są groby pomordowanych w hitlerowskich i bolszewickich kazamatach? Gdzie są groby zamordowanych Polek i Polaków przez ukraińskich siepaczy za to, że mienili się być Polakami?

Gdzie są groby wywiezionych i zamęczonych w sowieckich i rosyjskich lagrach, katowniach i obozach ciężkiej pracy? Gdzie są groby bestialsko pomordowanych, zamęczonych i spalonych przez hitlerowskich katów? Gdzie są groby wspanialej młodzieży, harcerzy II RP pomordowanych za to, że śmieli kochać swój piękny kraj? Gdzie są groby "Żołnierzy Niezłomnych", którzy byli wyklęci przez ówczesne bolszewickie władze i skrytobójczo pomordowani.

Gdzie są groby tych, których oprawcy z SB mordowali strzałem w tył głowy? Gdzie są groby żołnierzy bohaterskiej AK i żołnierzy wyklętych zamordowanych i zakopanych pod murami katowni?

Najpierw słychać było stukot kół przed świtem na dziedzińcu więzienia i konny wóz w nieznane wywoził zwłoki pomordowanych żołnierzy AK. Dokąd on jedzie, gdzie zabici spoczną w polskiej ziemi przelanej krwią? Takich pytań rodziny pomordowanych bezimiennych bohaterów zadawali wszędzie. Odpowiedzi nie uzyskali nigdy.

Dlaczego szkalujemy tych, co grobów nie mają?

Łatwo jest dzisiaj toczyć dziwne i nikomu niepotrzebne dysputy na temat Polski, głównie oczerniać ją i szkalować oraz poniżać samemu nic nie wnosząc w jej rozwój. Pytam się zatem tych, co to bezmyślnie czynią - opowiedzcie to tym, co grobów nie mają. Opowiedzcie jak teraz żyjecie, bo oni oddali za was życie swoje.

Dlaczego w dniach pełnej zadumy i pamięci nad tymi, co odeszli wylewa się jad własnej goryczy i nieudolności. Dlaczego Ci, co nic dla ojczyzny nie zrobili, mienią się być jej obrońcami? Dlaczego nie uszanujecie oddanego życia, przelanej krwi - milczeniem.

Jakim prawem Ci, co nigdy nawet nie próbowali ojczyzny bronić, teraz oceniają jej bezimiennych bohaterów? Kto dał im moralne prawo osądzania tych, co oddali swoje młode życie za swoją ojczyznę? Czy napasione brzuchy tych, co ich szkalują będą dla nich wykładnią męstwa? Czy widzą oni swoje odbicie w lustrze tchórzliwego karła bezmyślnej swojej ludzkiej głupoty?

Jeżeli znasz takich bohaterów, których nie zna nikt, to zapal na ich mogile znicz pamięci.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

... którzy najpierw byli na grobach swoich bliskich na Bielanach, a potem wybrali się na warszawski cmentarz na Powązkach, by oddać cześć Powstańcom Warszawskim, pomodlić się za Ich dusze i zapalić znicz.

Wzdrygnęli się, kiedy przechodzili Aleją Zasłużonych obok miejsc spoczynku... Bolesława Bieruta i Wojciecha Jaruzelskiego. Padły tu gorzkie słowa. Trudno bowiem zrozumieć, że w dzisiejszej Polsce... szczątki komunistycznych oprawców i sługusów Moskwy leżą wśród ofiar totalitarnego systemu komunistycznego i bohaterów walczących o wolną Polskę.

Satyr  

Vote up!
14
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1608123

  Witam! Wczoraj podjechałem z kolegą pod pomnik pułkownika             " Łupaszki". Uczciliśmy pamięć bohatera zmawiając modlitwę i zapalając znicze biało-czerwone. Zbolszewizowane  sądy wydały na Niego 18-nasto krotną karę śmierci. Nadal część ich, to sukcesorzy tamtych haniebnych wyroków. Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0

ronin

#1608125

Prawie 75 lat po II WŚ a my w Polsce nadal szukamy grobów naszych bohaterów zamordowanych przez sądy PRL.

Nie zapomnijmy zmówmy modlitwę w ich intencji.

 

Vote up!
10
Vote down!
0
#1608136

- całe swe podłe i plugawe życie niszczą Chrześcijan i Kościół Katolicki aby po śmierci pchać się ze swoimi trupami jak te świnie na cmentarze katolickie między wiernymi Kościoła zamiast do przydrożnego rowu (im przecież jest wszystko jedno) - aby każdy pies szczał im na ten zbrodniczy pysk.

Potrafią nawet na wszelki wypadek przed śmiercią się wyspowiadać (oczywiście jak zwykle kłamią) i przyjąć komunię świętą.

Vote up!
0
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1608139

Właśnie wróciłem z Cmentarza Garnizonowego w Gdańsku, gdzie odwiedziłem leżące obok siebie groby Danuty Siedzikówny - "Inki" i Feliksa Selmanowicza - "Zagończyka". I to wróciłem podbudowany, dużo ludzi, kwiaty, setki zniczy, aż tyle, że nie ma gdzie postawić, a co dopiero będzie w niedzielę wieczorem. Jeszce nie jest z nami tak źle/

Cześć i Chwała Bohaterom!

Vote up!
9
Vote down!
0
#1608142

U Inki i Zagończyka...

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

Polacy pamiętają o swoich Bohaterach...

Foto: Jarek Wąsowicz

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1608147

Cześć i Chwała Bohaterom 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1608149