Kim dla Polaków są Żołnierze Wyklęci

Obrazek użytkownika Anonymous
Historia

"Walkę o wielką Polskę uważam za największy swój obowiązek. Wstępując w szeregi NZW, mam szczerą nieprzymuszoną w tym wolę. Wpierw zginę, aniżeli zdradzę. Przysięgam Panu Bogu Wszechmogącemu w Trójcy Świętej Jedynemu, że wiernie będę walczył o niepodległość Polski. Rozkazu Wodza Naczelnego oraz wszystkich innych przełożonych będę słuchał i posłusznie wykonywał. Tak mi dopomóż Bóg i Ty Królowo Korony Polskiej".

Armia Podziemna Narodowe Zjednoczenie Wojskowe
Komenda Okręgu "Orzeł"
D-ca "Roj"

Taka była treść przysięgi wojskowej jaką składali polscy żołnierze wyklęci wobec swego dowódcy Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. "Rój" bohatera narodowego dowódcy Oddziału Wyklętego, odznaczonego pośmiertnie przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w 2007 r. Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Jerzy Zalewski reżyser i producent filmowy zrealizował głównie za społeczne środki pierwszy w historii polskiej kinematografii film fabularny poświęcony "żołnierzom wyklętym" właśnie o dowódcy takiego zgrupowania o pseudonimie "Rój".

Na okładce książki, autorstwa Szymona Nowaka "Oddziały Wyklętych" została zamieszczona na pierwszym planie fotografia postaci Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. "Rój".

Jesteśmy Polakami i to było i jest dla całego narodu najważniejsze. Zachowanie własnej kultury, tradycji, języka, było i jest powinnością każdego kto mieni się być Polakiem.

Naród Polski, jak chyba żaden innych w swojej historii, charakteryzował  się w przeszłości i charakteryzuje się także obecnie, mimo wielu słów sprzeciwu, dużym poczuciem patriotyzmu i to nie tylko tego lokalnego ale narodowego.

O patriotyzmie i miłości do własnej ojczyzny Polaków pisano i pisze się na świecie bardzo dużo. Książki, artykuły i filmy opowiadają o tym czy jesteśmy godni swojej ojczyzny, czy jesteśmy z sobą na dobre i złe, jak walczyliśmy i walczymy o swój kraj itd.

Żołnierze wyklęci walczyli o swoją wymarzoną Polskę wolną i demokratyczną walczyli z sowieckim okupantem od 17.09.1939 r. walczyli bardzo długo, bo aż do momentu gdy Polska stała się na powrót państwem wolnym i demokratycznym.

Dzisiaj w obliczu agresywnych politycznych i militarnych działań byłego naszego okupanta ZSRR później Rosji w odniesieniu do Ukrainy i bezpośrednim zagrożeniu naszych granic, te dawne przesłania "Żołnierzy wyklętych" stają się dla nas jakże prawdziwe i bardzo bliskie.

Bohaterowie niezłomni – żołnierze wyklęci

Walczyli o lepszą i wolną Polskę, będąc konsekwentni treści złożonej przysięgi na wierność Polsce, walczyli z wrogami Polski - Niemcami Hitlerowskimi oraz oddziałami NKWD i UB.

Zdradzeni  po 1945 r. przez Stalina i jemu podległy aparat represji, rozstrzeliwani bez sądów tylko dlatego, iż należeli do AK czy NSZ, represjonowani i masowo wywożeni w głąb Rosji, ginęli po cichu - bez fanfar i pamięci.

Przez wiele lat Polski Ludowej całkowicie zapomniani, a wręcz wyszydzani i przedstawiani jako wrogowie narodu, dopiero po latach Polacy usłyszeli ich krzyk rozpaczy i docenili bohaterstwo walki.

Gdy ujawniali się po 1945 roku, byli natychmiast aresztowani i prześladowani. Ginęli w kazamatach NKWD i UB. Prawie 20 tysięcy żołnierzy AK i NSZ zostało w ten sposób wymordowanych skrytobójczo, a 250 tysięcy wywieziono do obozów pracy na terenie Rosji.

Dopiero w 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest corocznie obchodzony już w wolnej Polsce.

Głównie młode środowiska patriotycznie nastawionych Polaków, nie zapominają o żołnierzach AK, o żołnierzach wyklętych. Na portalach społecznościowych dają temu wyraz, nie tylko organizując lub uczestnicząc w organizowanych w dniu 1 marca każdego roku oficjalnych uroczystościach. Sami także, co roku, organizują marsze, przejazdy rowerowe, składanie kwiatów i zapalnie zniczy pamięci na mogiłach tych, którzy zginęli za Polskę. Jest to jedna z wielu form zachowania w pamięci bohaterów narodowych, ale także i pokazanie oraz zamanifestowania swego patriotycznego nastawienia.

Szkoda, że oprawcy tych, dla których organizowane są w dniu 1. marca każdego roku uroczyste państwowe obchody - nie są ścigani za swoje komunistyczne zbrodnie i cały czas otrzymują z budżetu państwa wysokie emerytury.

Przy bierności polityków i urzędników państwowych, wciąż w mediach można odszukać obraźliwe teksty np. pod adresem 17-letniej Danuty Siedzikówny, żołnierza niezłomnego ps. „Inka”, która została zamordowana 28 sierpnia 1946 r. przez komunistycznych oprawców. Były przypadki zbezczeszczania przez nieznanych sprawców jej pomnika, znajdującego się w krakowskim parku Jordana. Postkomuniści i lewicowe środowiska nadal nazywają „Inkę” i „żołnierzy wyklętych” bandytami, jak za czasów PRL-u, twierdząc, że to była wojna domowa, a nie antykomunistyczne powstanie. Dla nich czas PRL-u jak widać trwa nadal.

Dla środowisk patriotycznych, w moim skromnym przekonaniu, świadectwo wyklętych jest jednym z najważniejszych składników budujących tożsamość narodową – to kręgosłup narodu.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

Cześć i Chwała Bohaterom !

Bohaterowie Niezłomni pozostaną w naszych sercach na zawsze !

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1619795

Siostra Izabela (Zofia Łuszczkiewicz)-w czasie okupacji pomagała Żydom i AK,po 1944 Żołnierzom Wyklętym. Po wojnie "Ludzie Honoru" podziękowali jej za to Karą Śmierci i 8 latami tortur...m.in. w "Pałacu Cudów" na Mokotowie.

Wieczna Chwała Bohaterom !

 

Vote up!
12
Vote down!
-1
#1619805

25 II 1950r. 200 bandytów z KBW morduje we wsi Osyski, Powstańców z Oddziału Śp."Roja" : Śp.Ildefonsa Żbikowskiego ps."Tygrys",Józefa Niskiego ps."Brzoza",Henryka Niedziałkowskiego ps."Huragan" i Władysława Bukowskiego ps."Zapora". Wieczna Chwała Bohaterom !

WyklętaPamięć

 

Vote up!
12
Vote down!
-2
#1619807

  1 marca, znowu będziemy tradycyjnie palić znicze na grobach i pomnikach naszych Narodowych Bohaterów, niejednokrotnie naszych krewnych. To również nasz sprzeciw przeciwko kilkunasto procentowej części obcej Polakom. Części odszczepieńców pokłosia kolaboracyjnego rodem spadkobierców komuny. Cześć i Chwała Bohaterom!

Vote up!
12
Vote down!
-1

ronin

#1619834

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

 

&

https://niepoprawni.pl/blog/poeta/ojczyzno-moja-i-lekcja-historii  

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1619842

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1619843

Mało kto pewnie wiedział że córka Wolińskiej żyje.I jadem pluje .Genów kobito nie oszukasz

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1619844

Jak Drzewo

:

https://niepoprawni.pl/blog/poeta/jak-drzewo

TO

Polskie Drzewo Soki wciąż czerpie 

Z Krwi Bohaterów Niezłomnych !

Przez Wieczność Całą Sycić się Będzie 

Polska ICH Bohaterstwem.

ICH Życie Oddane Kurs Wyznacza 

Dla nas - potomnych.

Wzorem na dziś SĄ, i na jutro!

Pokazującym, jak żyć i walczyć

NASZĄ POLSKĘ z ICH NIEZŁOMNYM

MĘSTWEM!

https://www.youtube.com/watch?v=Oz2GfdE8kPo&feature=emb_logo

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1619883

Bardzo dobry artykul.

Drobna korekta. Stalin i Sowieci nigdy nie byli naszymi przyjaciolmi, wiec nie mogli nas zdradzic. Zydokomuna, to bezwzgledny i perfidny wrog, razem ze swoimi polskojezycznymi mackami, zainstalowanymi w Polsce.

Vote up!
7
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1619885