V Katyński Marsz Cieni

Obrazek użytkownika raven59
Historia

Jak co roku po raz piąty w Warszawie Katyński Marsz Cieni oddał hołd pomordowanym na wschodzie

 

15 kwietnia 2012 r. odbył się kolejny V Katyński Marsz Cieni. Organizowany przez Stowarzyszenie Grupa Historyczna "Zgrupowanie Radosław" i Instytut Pamięci Narodowej. Patronat honorowy nad imprezą sprawują Komitet Katyński, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Warszawie oraz Fundacja Golgota Wschodu.

Marsz wyruszył 15.00 spod Muzeum Wojska Polskiego w Alejach Jerozolimskich i w milczeniu podążaliśmy: Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, przez Plac Zamkowy, Rynek Starego Miasta, Barbakan, Freta, Długą, Plac Krasińskich, Muranowską do Pomnika Poległych i Pomordowanych na Wschodzie. Drugi rok z rzędu uczestnicy Marszu oddali również hołd ofiarom Tragedii Smoleńskiej zatrzymując przemarsz przed miejscem w którym znajdował się pamiętny Krzyż na Krakowskim Przedmieściu.

 

Tym razem pogoda nie sprzyjała i praktycznie cały przemarsz odbywał się w deszczu. W marszu obok rodzin osób pomordowanych na wschodzie i grup historycznych. Ze względu na inaugurację sezonu motocyklowego, która odbyła się w tym roku w Gietrzwałdzie k/Olsztyna, zabrakło uczestników motocyklowego Rajdu Katyńskiego. Mimo deszczowej pogody trudy marszu dzielnie znosili liczni uczestnicy wśród nich również rodzice z dziećmi.

 

]]>http://www.youtube.com/watch?v=aJgEWvFXgsA]]>

Nie ma co ukrywać, że w tym roku marsz zgromadził o wiele mniejszą liczbę uczestników. Tym większa chwała tym, którzy w tych trudnych warunkach stawili się by oddać hołd zamordowanym przez NKWD w Katyniu, Charkowie, Twerze, Bykowni, a także w innych miejscach na Wschodzie.

 

 

Relacja z ubiegłorocznego IV Katyńskiego Marszu Cieni: ]]>http://kruk.nowyekran.pl/post/9080,iv-katynski-marsz-cieni-przeszedl-ulicami-warszawy]]>

 

Zdjęcia i wideo: raven59

Brak głosów

Komentarze

Joe Chal
http://www.mediarp.pl/historia/joe-chal-katyn-smolensk-dlaczego-20465,1604.html

Vote up!
0
Vote down!
0

Joe Chal

#245555

Kto by pomyślał, że je sfotografowano? Jak to miło odnaleźć siebie na archiwalnych zdjęciach:) Pozdrawiam Autora:)

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#245559

Miło mi, to znaczy że warto było umieścić link do starej notki...
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#245598

gość z drogi

i niech sobie milcza,:une: juz nie są potrzebne,my mamy swoje...

Przypominajmy TEN Marsz Cieni,na przekór "im" i z patriotycznego Obowiązku

przede wszystkim

10 dla Katyńskich Cieni

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#245603