Dlaczego tylko 5 osób w kościele ? Bądźmy rozsądni

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Trochę mnie zdziwiła decyzja rządu o ograniczeniu liczby osób obecnych na nabożeństwach do 5, ale to jest właśnie efekt posiadania durnej opozycji, która nie zajmuje się realiami. Po przeczytaniu tekstu red. Łosiewicz postanowiłem wrócić do tematu.

]]>https://wpolityce.pl/kosciol/492751-rzadzie-nie-zapominaj-o-duchownych]]>

Decyzja rządu nie bierze pod uwagę konkretnych faktów, takich jak liczba ławek w kościele. W moim parafialnym kościele jest ich 62, co prawda różnej długości, ale to nie przeszkadza, by w każdej ławce siedziała jedna osoba, zachowująca od następnej dobre kilka metrów odległości, a ponadto jest dużo przestrzeni wokoło. Tak więc nie 5 osób, a 62 osoby to ewentualne minimum.

Zarządzenie powinno , jako że w każdym kościele jest inna ilość ławek, przewidywać zasadę „jedna osoba w ławce” i tyle. Nie należy przesadzać. Reszta ewentualnych zabiegów towarzyszących też nalezałoby pozostawić duchownym i obsłudze.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (7 głosów)

Komentarze

Nie moge zrozumiec sensu tego zarzadzenia. 50 osob to moze bylo za duzo na male wiejskie kosciolki, ale teraz tylko 5? 

To jest kpina, a wlasciwie szyderstwo z wiernych. To sie wymyka wszelkiej logice i przyzwoitosci.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623161

... czyżby waaadza chciałaby sprowokować jakieś "religijne deklaracje" ?  Bo jeśli w małych kubaturowo blaszanych puszkach tj. autobusy i tramwaje (transport publiczny) może jednocześnie przebywać 1/2  miejsc siedzących circa 20-30 osób ( bo zdaje się w innym przypadku należałoby wogóle zakazać tej formy transportu) ,to pięc osób w kościołach ,gdzie zazwyczaj sufit jest dosyć wysoko ,czy dwuosobowy limit "zgromadzenień" na otwartej przestrzeni wygląda trochę ,delikatnie mówiąć "nieadekwatne" co do ryzyka zarażenia .

Oczywiście czas epidemii to nie jest dobry czas na tłumy ... nawet w kościołach ...

Vote up!
4
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1623168

W niewielkim autobusie 20 osób może godnie z zaleceniem władz usiąść.

Do ogromnego kościoła tylko 5 osób - proboszczowi pozwolono  wpuścić. 

Nie da się tego logicznie interpretować. ktoś się zamienił z fiutem na głowę.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1623176