Dlaczego Morawiecki a nie Szydło

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Komentując jakiś czas temu na bieżąco kwestię zmiany na stanowisku premiera podchodziłem do tego bez emocji, widząc w tym przejaw racjonalnej strategii. Po pewnym czasie jednak doszedłem, pod wpływem refleksji, do wniosku, że jednak jest w tym coś wiecej niż tylko racjonalna strategia.

Pani Beata Szydło jest kobietą i tu trzeba, żeby móc myśleć racjonalnie, odrzucić lewackie urojenia równościowe. Kobiety są zbyt cenne w przyrodzie by je narażać i na tym polega niezbędna męska rycerskość. Nie dajmy jej sobie odebrać.

Osobiście odczytywałem wystąpienia na forach zagranicznych pani premier Beaty Szydło jako dysonans. Po pewnym czasie dopiero dotarło do mnie skąd się wział ten dysonans. Nie można było narażać Beaty Szydło na bezczelne, aroganckie i wyrachowane ataki chamstwa w wykonaniu brukselskich biurokratów i ataki ich totumfackich z polskiej lumpenelity złożonej z dzieci resortowych. Stąd ta decyzja jest jak najbardziej zgodna z polską tradycją. Dwa lata tej orki na postkomunistycznym ugorze to był okres wystarczająco długi.

Trzeba bowiem sobie uświadomić, co nie jest rzeczą prostą w kontekście mediów żywiących się infotaninment, że mamy do czynienia z prawdziwą wojną, toczoną jedynie przy pomocy innych, nowoczesnych środków, a wojna to jest biologiczne zadanie dla facetów. A premier będzie musiał wlaczyć na wielu frontach, jako że obecna rozgrywka polityczna ma wymiar nie tylko europejski, ale też globalny.

Beata Szydło była, w r. 2015, doskonałym kandydatem głównie dlatego, że, poza Kaczyńskim, żaden z polskich facetów, mięczaków, do tej roboty się nie nadawał. A Kaczyński ze względów strategicznych usunął się na drugi plan, więc nie powinny nas dziwić prowokacyjne apele z rozmaitych stron, by podjął wyzwanie. To sytuacja dość podobna do sytuacji w rzucie młotem w polskiej reprezentacji. A w piłce nożnej, tylko dlatego nie ma kobiet, że są fizycznie za słabe i tylko jeden facet z Polski, Lewy, robi tam karierę.

Na szczęście zaczyna się to zmieniać i w Polsce pojawiła się wreszcie generacja nowych młodych ludzi, w gabinetach Ziobro czy Macierewicza, którzy będą w stanie przejąć pałeczkę po Jarosławie Kaczyńskim, a którzy dobrze rokują, pod warunkiem, że wykażą taką twardość jak Kaczyński czy Macierewicz. Niewątpliwie charakter taki, zahartowany już w dzieciństwie, ma Mateusz Morawiecki i to on teraz będzie musiał się kopać z eurokratycznym koniem. Gdy nowy system się ustabilizuje, powstanie odpowiednia sytuacja by ktoś taki jak Beata Szydło mógł objąć stanowisko premiera.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:7)

Komentarze

Jak już raz napisałam, 8 letni berbeć faktycznie  hartował kręgosłup w stanie wojennym uginając się (w lewo/w prawo bo tak lubił/ lubi?) pod ciężarem wora z ulotkami tudzież inną bibułą niekoniecznie białej propagandy! Czy  PMM_bankowiec, mający w 2015 r. lat już 47 zaliczał się także do  cyt. "polskich facetów, mięczaków, do tej roboty się nie nadawał"? 

A może, naczelna tuba, nie zalicza PMM do polskich facetów?

T0 byłoby nawet logicznie  biorąc pod uwagę, że wcale nie "musi  kopać się z koniem"!

Chazar zawsze dogada się z Chazarem!

Zobowiązania POprzedniego rządu dotyczące przyjęcia 7 000 wałkoni z listy makreli bardzo mocno krytykowane na NP i przez NP ( przypomnieć konkretnymi linkami?) stały się kartą przetargową z UE!

Łączenie rodzin gwarantuje ustawa o cudzoziemcach, którzy mogą  ściągnąć małżonka i dzieci, jeśli ma zapewnione źródło utrzymania i warunki mieszkaniowe. Arabowie, ale też inne nacje ciągnące do Europy za lekkim chlebem (nie dotyczy uchodzących bezpośrednio z terenów objętych wojną!) to rodziny wielopokoleniowe oraz wielodzietne co szybko zwielokrotni 7000 x 10 ich sumę do 70 000 - 100 000 osób sic!

Nie wiem czy śmiać się, czy płakać jak maleńkie dzieciaczki imigrantów obecna propaganda wykorzystuje w mediach do zmiękczania sumienia Polaków! Dwa lata temu i wcześniej ten sam sposób uprawianej czarnej propagandy serwowanej przez POpaprańców tu na NP ostro krytykowano! I słusznie bo dzieci stanowią jakiś ułamek procenta, a ponad 80% imigrantów to zdrowe młode byczki!

Nagłówki artykułów medialnych to także propaganda bo głupi lud to kupi:

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/kornel-morawiecki-o-uchodzcach-zaskakujaca-deklaracja/w9c2249

Tacy z nich "uchodźcy" jak z Ciebie, zetjot, bezgrzeszny gazeciarz :-))

Gdzie byłeś, co dobrego zrobiłeś w nieodległej przeszłości, gdy wyżynano chrześcijan w Syrii? Podaj choć jeden link w tym temacie!

http://wolnemedia.net/wierzenia/islamisci-w-syrii-morduja-chrzescijan/

http://www.nacjonalista.pl/2013/12/22/syria-sojusznicy-usa-atakuja-koscioly-morduja-cale-rodziny-pala-zywcem/

Dla mających mocne nerwy bo zdjęcie szokuje:

http://rafzen.wordpress.com/2012/06/21/judeo-satanistyczna-koalicja-morduje-celowo-chrzescijan-w-syrii/

http://parezja.pl/syria-islamisci-krzyzuja-chrzescijan/

http://www.prawy.pl/wiara/4479-przezywamy-obecnie-najwieksze-zbrodnie-przeciwko-chrzescijanom

http://www.fronda.pl/a/najwieksza-masakra-chrzescijan-w-syrii,31736.html

PS

Mający blisko pół wieku, na przysłowiowym karku, PMM nie jest dziewicą bankierską - tym bardziej nie zalicza się do "młodych ludzi"!

Ciekawe jak zetjot zaśpiewa, gdy dobrze rokujący? pan Premier przejmie pałę i uderzy na początek, moim zdaniem, w najlepszego od 04.06.1989 r. Ministra ON?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Macierewicz

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1555149

Świat trzeba naprawiać, ale zaczynając od własnego, polskiego ogródka.

Ale naprawę trzeba zaczynać od prawdziwych analiz, analiz tego co mamy na tym podwórku i poszukiwania realnych a nie zastępczych, bo ułatwionych, przyczyn wydarzeń.

A tekst, tak naprawdę, nie jest ani o Morawieckim ani o Szydło. Jest o czymś o czym pisuję już od paru dobrych lat, tylko trzeba umieć czytać.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1555150

Trzeba, trzeba bo polski ogródek uprawia nam różna swołocz od 1945 r. , ale chwastów jakoś nie ubywa!

Ani o Morawieckim, ani o Szydło, ani o polskich facetach, mięczakach hahhha... to chyba o d*e Maryni bo informacjom rozrywkowym (jak zaznaczyłeś w tekście) nie kibicujesz?

Pozdrawiam.

PS

Diabeł siedzi między wierszami.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1555151

chyba zrozumiałem. Widać z jednej strony nie wystarczy umieć czytać, a z drugiej - jak dostaję "minus" to wiem że kogoś "z tej drugiej strony" celnie trafiłem. Ze swej strony dodam że widzę w problemie pewne analogie do pijaru wokół Ojca Swiętego Franciszka którym między innymi emerytowani ubecy w Polsce byli od początku niezdrowo bardzo zainteresowani. Widać światowy reżyser pewnych tendencji i zdarzeń w tak pozornie odległej tematyce jest ten sam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1555188

Do mnie panski tekst tez tym razem nie przemawia.

Przepraszam - polscy, kulturalni, kurtuazyjni politycy PIS, a szczegolnie P.Kaczynski i P. Morawiecki  zlitowali sie nad  biedna kobietka premier Szydlo. Jakas bajke Pan dzis tu nam pisze!

Widzialam wystapienia P.Szydlo w Parlamencie Europejskim - byla wspaniala. Mowila jasno ,klarownie i dobitnie. Prosze jej nie umniejszac .... i nie ublizac, bo jest (tylko) kobieta.!?!

Premiera i caly rzad sie zmienia, gdy  rzad zle pracuje. A jezeli dobrze pracuje, to moze nie jest tak rozowo, jak nam  do tej pory przedstawiano?

Chyba, ze przestraszylismy sie troche nagonki europejskiej i chcemy Europie pokazac, ze cos sie u nas zmienia, zeby nie stali nad nami z batem. No i tu naturalnie jezyk angielski P.M.Morawieckiego  i obycie w swiecie bankowym i zydowskim jest rzeczywiscie korzystne.

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1555153

Któś musi firmować w mediach  politykę partii i tej potrzeb nie neguję. Natomiast bajki, jak celnie zauważyłaś Gosiu, są dla dzieci lub dla elektoratu PiS, który bajkopisarz zalicza do bezmózgowców?

Z zetjot'em mało kto wdaje się w pojedynki na słowa. Wykręci kota ogonem (co zrobił powyżej negując nawet co napisał w tytule sic!) lub wstawi inny pic bo jezuitą, przyznam, jest dobrym :-))

Jak zauważasz Jego tfórczość na NP pozostaje często bez komentarza chociaż licznik wskazuje wejścia.

Wyjątkowo zabrałam głos dot. "Dlaczego Morawiecki a nie Szydło" bo tym tekściorem zetjot przegiął obrażając inteligencję wszystkich i z osobna NP blondynek !

Resztę ujęłaś w swoim komentarzu 100 :100 !

pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1555156

Dzieki, ale..... do elektoratu PIS wprawdzie nie naleze, mimo to im kibicuje

pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1555157

Dobry Kibic, a zwłaszcza znaczna ich liczba  to siła każdego Klubu, każdej Partii.

Kibice to miód na nasze serca w sprawie aby Polska była Polską...

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

casium

#1555159

Problem z polską polityką jest taki, że polityk musi lawirować. To zresztą jest typowe dla polityki tzw. demokratycznej, ale w Polsce mamy do czynienia ze znacznie większym nasileniem tego zjawiska, z uwagi na kombinację demoliberalizmu z postkomunizmem.

Wyborców nie interesuje prawda o polityce, interesują ich złudzenia, trapi ich infantylizm. Tak więc najbardziej odpowiedzialny polityk w Polsce, Kaczyński, z uwagi na wykreowany przez komunę wizerunek, w który wierzą durni wyborcy, nie może bezpośrednio pełnić funkcji premiera, musi tracić czas na wypracowanie takiej strategii, która pozwoli na reformy i na wygranie wyborów, ale bez jego bezpośredniej interwencji.

No i proszę mi odpowiedzieć, kto tu jest idiotą ? Bo przecież nie Kaczyński.

Więc proszę komentować realistycznie i nie walczyć z wiatrakami.

A poza tym problemy są wielowarstwowe i mają nie pojedyńcze, lecz dość złożone przyczyny, więc trzeba, komentując, brać pod uwagę cały, pełny kontekst.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1555158

Pan potwierdził to co wcześniej napisałam. Pan każdego/przeciętnego wyborcę uważa za durnia!

Naczelnik ostałby się premierem gdyby... więc nie polewaj pan wody, a mówiąc wprost nie fantazjuj zetjot :-)

*

Czy zablokują Twittera pani Premier Beaty Szydło?

Beata Szydło✔@BeataSzydlo

Polityka migracyjna UE zakończyła się fiaskiem. Nie rozwiązała problemów, naraziła Europę na potężny kryzys, nie zahamowała fali nielegalnej migracji. Mój rząd pokazał UE, że pomagając na miejscu, chodzi o pomoc ludziom, a nie uspokojenie sumień nierozważnych polityków.

17:47 - 28.12.2017

PS

Fajnie jest być idiotą, zwłaszcza kiedy nikt nie patrzy.

~Forrest Gump

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1555160

"Pan każdego/przeciętnego wyborcę uważa za durnia!"

No nie każdego, ale spory procent na pewno. Przecież głosowanie na PO na dwie kadencje nie było dowodem na mądrość.Mało tego - głosowanie na postkomunę przez większość 25 lat tzw. III RP.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1555171

Mary masz całkowitą racje. Przez cały czas uważam, że wymiana naszej wspaniałej Beaty Szydło na Mariusza Morawieckiego, był to kolosalny błąd. Chyba jednak się potwierdza, że J.Kaczyński jakoś nie ma szczęścia co do właściwej oceny ludzi. Jeżeli M.Morawiecki ma podobne poglądy w sprawie przyjmowania uchodźców jak jego ojciec to czarno to widzę. Nie wiem, czy w tym wszystkim nie miesza PAD, i się jeszcze okaże, że M.Morawiecki jest "jego" premierem. Jeżeli usuną A. Macierewicza to już wszystko będzie jasne. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1555172

ale  w pełni rozumiem strategię Jarosława Kaczyńskiego z wykreowanym wizerunkiem politycznym przez opozycję. Będąc premierem nie miałby czasu na opracowywanie na bieżąco  taktyki postępowania, odpowiedzi na ataki tak "totalniaków" jak i Berlina-Brukseli. Niestety w PiSie nie ma po za JK no i może A. Macierewiczem,( Z. Ziobro jakby utemperowany) ludzi z wizją strategiczną postępowania w obecnej sytuacji , nie dopracowano się zaplecza na  stworzenie z prawdziwego zdarzenia"Think-Tanka" (http://www.blogmedia24.pl/node/19786) i stąd JK, na pewno nie jednoosobowo, musi pełnić rolę takiego zaplecza eksperckiego by PiS mógł się utrzymać przy władzy i zrealizował stawiane cele. I wydaje mi się, ze Zetjot ma rację o "ochronie" PBS na lepsze czasy, a bardziej prawdopodobne na pierwszą kobietę Prezydent w RP.  "Kopanie" się z "totalniactwem" + Berlino-Brukselą wcześniej czy później może doprowadzić do skrzywienia wizerunku dotąd bardzo dobrego, a do wygrania wyborów prezydenckich z umacniającym się "Adriankiem" trzeba osoby o nieskazitelnym wizerunku i o to chyba chodziło Jarosławowi Kaczyńskiemu - dwa potężne argumenty - pierwsza kobieta Prezydent i to z bardzo dobrym wizerunkiem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1555168

Nie wiem czy zamiana ma na celu wywalczenie sobie suwerenności w kontaktach z "Europą" czy może "europeizację" Dobrej Zmiany...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1555176

Na mój nos, to jednak chodzi o to, że prawdziwa polityka w dobie takiego chaosu wymaga twardej męskiej ręki i tu jest potrzebny twardy korporacyjny szef. Morawiecki pokazał przez dwa lata,że potrafi taki być, więc grzechem, GRZECHEM byłoby go nie wykorzystać. A więc i Wy nie grzeszcie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1555186

"Twarda meska reke ma tez Angela"  - o dziwo kobieta

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1555195

I nikt Anieli nie wykorzystuje, nie chędoży, nie używa, nie konsumuje, etc.

Należy podkreślić, że przez nietrafioną politykę z migracją zarobkową straciła ostatnio poparcie wśród niemieckich ślimaków!

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

casium

#1555204

jest tak przekonywujące, że nie potrafiłem
się oprzeć pokusie, żeby go nie ująć krócej.

Zmiana Premiera
wygląda zgoła inaczej
niż mówią media.
Jest w tym coś więcej
niż tylko racjonalna
strategia.

Trzeba było
chronić słabą kobietę.
Trwa brutalna wojna
zaś walka to przecież
zadanie dla facetów

Nowy premier
będzie się musiał
kopać o Polskę
z brukselskim twardo
kopytnym koniem.

Miejmy nadzieję,
że bydle w końcu
pokona,naszą kruchą
suwerenność obroni.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1555194

Jednak z tym brukselskim koniem to chyba przesada, tu raczej mamy do czynienia z oblepiającym wszystko brukselskim kisielem, wymieszanym być może z kitem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1555201