Joe Chal: - Polska powinna ścigać oszczerców tak jak to robi Izrael!

Obrazek użytkownika Joe Chal
Kraj

Nie wiem dlaczego telewizja polska zaprasza do swych programów ludzi o niskim stopniu inteligencji, aby wypowiadali się na ważne dla kraju tematy a oni twierdzą, że ustawa stawiająca oszczerców Polski przed trybunałem za bezpodstawne pomawianie Narodu Polskiego o dokonywanie rzekomych zbrodni i współudziale w mordach hitlerowskich na Żydach podczas II wojny światowej – nic naszemu krajowi nie da, ponieważ jest niewykonalna a co najgorsze „tylko nam zaszkodzi”!

Jest to bzdura największego kalibru, ponieważ każdego kto złamie prawo jakiegoś kraju można ścigać gdziekolwiek by on nie był a wyrok może być zaoczny.

Politycy i dyplomaci muszą się pilnować w wypowiadaniu swoich opinii na temat historii „Polski” i zbrodni dokonanej przez Niemców podczas ostatniej wojny. (celowo wstawiłem cudzysłów, ponieważ po wrześniu, 1939 roku do maja 1945 roku faktycznie nasz kraj zginął z mapy świata a Polacy i Żydzi byli naznaczani jak „świnie do uboju”.

Można będzie ścigać oszczerców legalnie na terenie całej UE a do pozostałych krajów powinniśmy wysyłać międzynarodowe listy gończe lub Europejskie Nakazy Aresztowania, link do nakazu poniżej;

]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/Europejski_nakaz_aresztowania]]>.

Politycy i dziennikarze (wszyscy),którzy przyjeżdżają do Europy, będą musieli sobie zdawać sprawę z tego – Czy na pierwszym lotnisku na którym wyląduje ich samolot nie będą odwiezieni do więzienia za ich niefortunne czy celowe, zmanipulowane wypowiedzi i Polska nie powinna się z nimi patyczkować.

Tacy ludzie jak Jan T. Gross, którzy po marszu niepodległości pisali: „Rodzice z dziećmi, tysiące ludzi krzyczało „sieg heil”. Czy na tym polega praca naukowo badawcza pana Grossa? link poniżej;

]]>https://www.youtube.com/watch?v=XyijIZiEAHg]]>

A jak ustawę IPN widzi rząd Pani kanclerz Angeli Merkel?

Pani Merkel w tej chwili ma problem z utworzeniem nowego rządu, który nie będzie tak łatwo sformować, ale w swym wystąpieniu powiedziała: „Zbrodnie, które dokonali naziści były straszne i Niemcy biorą za to całą odpowiedzialność”. Z wypowiedzi tej wynika w dalszym ciągu, że przywódcy niemieccy oddzielają jednak cały czas nazistów od Niemców – co może być w przyszłości potraktowane zupełnie inaczej, ponieważ Nazizm jako ideologia była bardzo popularna w wielu krajach świata przed 1939 rokiem i ciągle są niepokojące elementy odradzające.

Jednak prawo niemieckie wychodzi naprzeciw polskiej ustawie!

Sąd w Koblencji, zachodnie Niemcy, stał się pierwszym niemieckim sądem, który stwierdził, że fraza "polski obóz śmierci" jest fałszywa.

Sąd uznał, że zdanie to było nie tylko prostym błędem geograficznym, ale mogłoby sugerować, że obozy były zakładane i prowadzone przez Polaków.

Sąd nie zgodził się również z twierdzeniem ZDF-u (Television broadcasting company), że podanie oficjalnych przeprosin w swojej transmisji mogłoby być poniżające dla Polski i Polaków.

Jako pierwszy wszczął sprawę przeciwko stacji telewizyjnej ZDF Pan Karol Tendera były więzień obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu w związku z użyciem w filmie dokumentalnym o wyzwoleniu Majdanka i Auschwitz w 1944 roku zwrotu "Polski obóz zagłady" zamiast właściwego sformułowania „nazistowski obóz śmierci w okupowanej Polsce”.

Fraza została zmieniona po protestach polskich władz.

W kwietniu 2016 r. Sąd rejonowy w Krakowie stwierdził, że ZDF zniszczyło godność i tożsamość Pana Tendery, powołując się na niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne w Majdanku i Auschwitz jako "polskie obozy śmierci".

Podobnie było z filmem „Nasze matki, nasi ojcowie”, w którym z premedytacją niemiecki reżyser Philipp Kadelbach próbował przemycić wrogie nastawienie Armii Krajowej AK do przypadkowo oswobodzonych Żydów transportowanych do obozu koncentracyjnego(?)”.

Użycie w międzynarodowych mediach terminu "polski obóz koncentracyjny" wywołało w ostatnich dwu latach liczne skargi rządu polskiego RP, co skłoniło niektóre agencje informacyjne do zmiany wytycznych dotyczących „właściwego” stylu podawania informacji.

Podawanie w środkach masowego przekazu przesytu informacji lub wyolbrzymienie ich na ten temat może doprowadzić do wywołania odwrotnego skutku, dlatego też każda niewłaściwa lub zmanipulowana wzmianka o Polsce musi być napiętnowana, bez względu na to czy sprawców uda się  osadzić w więzieniu czy nie.

Zapewne każdy oszczerca Polski przed przyjazdem do Europy będzie musiał brać pod uwagę, że może być osadzony za kratami i taki powinien być m/innymi skutek działania tej ustawy.

Można sobie na zakończenie tego felietonu zadać jedno pytanie: „Czym różni się silne Państwo od kraju pogrążonego w chaosie”?

Odpowiedź jest bardzo prosta

„Silny kraj to taki w którym wszyscy obywatele respektują panujące prawo”, natomiast tam gdzie to prawo jest kwestionowane nigdy nie będzie porządku i pokoju a takim krajem bardzo łatwo można manipulować.

Od autora;

„Idzie dobre, więc wspierajmy to”.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (16 głosów)

Komentarze

to nie politycy mają głos lecz sąd. Nie ma co ubolewać nad Ustawą należy ją respektować.

Obawiam się, iż będą pojawiać się święte krowy, pseudo historycy, ale po jakimś czasie i to się zmieni.

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

Apoloniusz

#1557693

Aby cokolwiek dzialalo w spoleczenstwie i poza musi byc spelniony warunek - chec akceptacji. jesli takiej checi nie ma niczego zrobic sie nie da a na zewnatrz powinno sie rozpoczac od powszechnych rozmow o prawdzie historycznej, zagladanie do podrecznikow o nauce historii i drogami dyplomatyczno medialnymi zwracac uwage na manipulacje tam zagadnieniem. W drugiej fazie niestety pozywanie przed oblicze prawa - az do skutku. Polska musi byc " upierdliwa", aby mozna bylo osiagnac ten cel.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

Joe Chal

#1557706

- dokładnie tak, jak ONI mają w swoim zwyczaju; np. jak zrobili z niejakim Eichmannem i setkami innych.

Vote up!
1
Vote down!
0

Racjonał

#1557719

'Dlaczego TVP zaprasza do swych programów ludzi o niskim stopniu inteligencji?' - Bo mimo tzw. "dobrej zmiany"nadal nie jest to TV publiczna (obiektywna) tylko "rządowa" i dziennikarze bojąc się o dochodowe stołki nie zaproszą ludzi którzy mogą okazać się bardziej inteligentni od nich, uświadamiając dziennikarzom ich np. stronniczość, niekompetencje, naginanie faktów do założonych teorii, itp......itd..... .

Vote up!
4
Vote down!
-3

antyleming

#1557702

 Holokaust na całym świecie kojarzy się wyłącznie z zagładą żydów, przy czym nikt z obecnych przedstawicieli Izraela nawet nie próbuje rozgraniczać ich przynależności państwowej (w Polsce Niemcy wymordowali ~3 miliony rodowitych obywateli polskich oraz ~3 miliony obywateli polskich pochodzenia żydowskiego) dlatego powinno się zacząć używać polskiego odniesienia do zagłady Polaków np "Polokaust" bo Polacy tak jak i Żydzi byli przeznaczeni do drastycznej eliminacji populacji ograniczającej szczątkowe istnienie jako siła robocza za przysłowiową miskę zupy aż do śmierci. 

 Być może nowa ustawa w przyszłości zmieni lub chociaż w znaczący sposób wyhamuje haniebny i fałszujący historię sposób wypowiadania się o martyrologii narodów podbitych przez Niemiecką III Rzeszę, szczególnie tych które miały miejsce na terenach Polski zajętych w wyniku działań wojennych.

 Podstawowym jednak pozostaje pytanie jak odniesie się ona do sprawców tych zbrodni wojennych popełnionych nie tylko przez niemieckich nazistów ale i przede wszystkim przez oprawców ukraińskich, rosyjskich i żydowskich działających na wschodnich rubieżach przedwojennej Polski a więc ziemiach, które Rzeczpospolita utraciła w wyniku działań wojennych jak i haniebnych traktatów naszych "sojuszników"

 Wczoraj 9 lutego wieczorem w Poznaniu w programie lokalnym TVP z osłupieniem oglądałem i słuchałem wypowiedzi polskich biznesmenów zajmujących się rekrutacją i zatrudnianiem Ukraińców w polskich firmach, ubolewających nad nową ustawą, która ich zdaniem jest niepotrzebna i szkodliwa bo może spowodować znaczący odpływ siły roboczej i spadek produkcji w Polsce! 

 Dla nich możliwość szykanowania tych obywateli Ukrainy przez polskie prawo za pozytywne wypowiadanie się o ich bohaterach narodowych takich jak Stepan Bandera czy Roman Szuchewycz, którzy dla Polaków są zbrodniarzami, jest absurdalne i ekonomicznie szkodliwe!

 Jak przy takim podejściu do sprawy można mieć pretensje do przedstawicieli innych narodów wypowiadających się celowo lub przez niewiedzę o "polskich obozach koncentracyjnych" gdy dzisiaj tu i teraz w polskiej telewizji polscy biznesmeni wypowiadają się negatywnie o Ustawie zaprzeczając swym postępowaniem oczywistym faktom takim jak ludobójstwo banderowców czy rosyjskich oprawców wobec milionów Polaków! Oni na pewno za 30 srebrników sprzedaliby Rzeczpospolitą, byleby tylko dalej bezkonfliktowo funkcjonowały ich interesy.

    

Vote up!
6
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1557717

Wspominasz o polskich biznesmenach z duza gorycza.Oczywiscie masz zupełna racje poniewaz wiekszosc tzw polskich biznesmenów to pajace szukajacy szybkiego zarobku szpanowania wypasionym telefonem postawienie luksusowego domu i jeszcze wiele innych tzw hocków-klocków.Prawdziwy biznes aby zaczał przynosic godne dochody musi byc mocno posadowiony na rynku,byc marka sama w sobie,posiadac rynek zbytu i bezapelacyjne dobrze opłacany zespół pracowników stałych doswiadczonych i ufajacych swojemu szefowi.Ludzie z tzw łapanki,dorywczo zatrudnieni nigdy nie beda dobrymi pracownikami ani biznes jako taki nie bedzie miał mozliwosci rozwoju.Pracownik po to pracuje aby zarobic i nie interesuje go czy szef ma pieniadze czy nie.On musi dostac swój zarobek a szef moze jesc zupke z torebki.To jego sprawa.Niestety w polsce działa to odwrotnie szef musi sie nazrec a robotnik moze jesc zupke z torebki,bo to robotnik.Do prowadzenia własnego biznesu trzeba miec predyspozycje i wrodzony zmysł inwestycyjny,co niestety jest żadkoscia w polskim biznesie,jesli odrzucimy wszelkiej masci koligacje z tzw establiszmentem,który jest w stanie za łapówke załatwic intratny kontrakt lub zlecenie.Nie bardzo rozumie tez podejscie tzw biznesmenów do checi zatrudniania ukrainców zamiast polskiego pracownika.Ci wspomniani przez Ciebie biznesmeni zawsze beda płakac ze ustawa nie taka albo przepisy nie pozwalaja im działac,ale takich mamy biznesmenów,co nie znaczy ze wszystkich.Sa wspaniali ludzie prowadzacy własne biznesy,nie robiacy spotkan integracyjnych z pracownikami,gdzie oprócz opilstwa i paru wyswiechtanych frazesów o mozliwosciach rozwojowych firmy nic wiecej nie ma.Prawdziwy biznes przynoszacy wymierne dochody i stwarzajacy perspektywy rozwoju musi byc budowany latami a nie w ciagu miesiaca jak to niektórzy widza.Tyle tytułem biznesu,co do HOLOKAUSTU to według mnie jest on wspólny dla Polaków jak i Zydów i nie wolno rozgraniczac tego pojecia.Odpowiedzialnymi za ten stan sa Niemcy pod wodza Adolfa Hitlera i tu nie ma co dyskutowac.Nalezy przy tym pamietac ze w szeregach SS słuzyli tez żydzi obywatele niemieccy w tamtych latach co nie zmienia odpowiedzialnosci niemieckiej za wszystkie zbrodnie popełnione w czasie drugiej wojny światowej na ludosci prawie całej europy.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1557723

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Twój "wywód" na temat ludzi prowadzących własne firmy, których z pogardą nazywasz "biznesmenami" świadczy wyłącznie o tym, że w życiu nie wykazałeś się własną inicjatywą. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak jesteś przesiąknięty komuną. Ci jak ich nazywasz z pogardą "biznesmenami" ratują i ratowali przez lata Twój ZUS, który wypłaca ci emeryturę, a jednocześnie są głównymi twórcami polskiego budżetu.

Przemawia przez ciebie wpojona przez komunistyczną propagandę nienawiść do wszystkiego co prywatne. Nie masz zielonego pojęcia o realiach prowadzenia własnej firmy ani za komuny, ani teraz.
Nie obrażaj ludzi, którzy mieli i nadal mają odwagę wziąć swój los i swoich rodzin we własne ręce, bez oglądania się na 'państwową jałmużnę"...
Jeszcze trochę, a ruszysz z werwą do "rozkułaczania" polskiej wsi...

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1557737

 Przykro mi, że jesteś pod wpływem obecnej propagandy TVN czy Polsatu bo przypisujesz mi tak jak oni rzeczy, których nie ma w moim komentarzu. Jeśli Twoim zdaniem wszyscy biznesmeni ratowali ZUS, to skąd wzięli się aferzyści Amber Gold, czyściciele kamienic z afer reprywatyzacyjnych czy mafie VAT-owskie, czyżbym czegoś nie wiedział? A może Twoim zdaniem to oni zasilali ZUS?

 Ja tylko częściowo zaznaczyłem problem wpływu Ustawy o IPN na biznes w swoim komentarzu, (piętnując wyłącznie tych którzy występowali w omawianym programie TV). Rzeczywiście jest na pewno znacząca większość ludzi biznesu nastawiona patriotycznie i uczciwie w stosunku do Naszego Państwa i zatrudnianych przez nich pracowników i jako Polak chylę przed nimi czoła.

 Sam na własną działalność przeszedłem jeszcze przed upadkiem tzw. komuny bo w czerwcu 1983 roku po 18 latach pracy w HCP - to tak dla wyjaśnienia, że nie byłem na garnuszku ZUS-u do zasłużonej i wypracowanej uczciwie emerytury, która teraz po kilku latach sięga ~ 50% średniej krajowej.

 Gdy pracowałem w Fabryce Silników Okrętowych w HCP na stanowisku technologa d/s spawalniczych, montażu oraz inspektora wynalazczości, będąc również przez 7 lat doradcą technicznym Klubu Techniki i Racjonalizacji zawsze miałem zarobki powyżej średniej krajowej. Po przejściu na własną działalność stałem się ofiarą tamtego systemu - taka była wówczas polityka emerytalna ZUS-u w odniesieniu do pogardzanej wtedy prywatnej inicjatywy, że nie mogłem płacić wyższej składki emerytalnej niż 40% średniej krajowej.)

 Pracę podjąłem już w 10 dni po ukończeniu Technikum w 1966 roku i pracowałem nieprzerwanie aż do emerytury, pracując stale dokształcałem się (nie kosztem państwa na studiach dziennych jak np. dzisiejsi rezydenci) bo tego wymagała moja ambicja zawodowa, mając cały czas świadomość, że z moich zarobków opłacani są emeryci i renciści w tym być może Twoi dziadkowie, ale taka jest kolej rzeczy w cywilizowanym państwie prawa. 

 ...a wsi nie będę rozkułaczał, bo tuż przed emeryturą wybudowałem sobie dom na wsi i wiem jak trudna, odpowiedzialna i nieprzewidywalna jest praca rolników wśród których ja mieszczuch mam kilku przyjaciół i czuję się wśród nich jak swojak. Rolnicy to w dzisiejszych czasach prawdziwi patrioci związani z ojcowizną - Naszą Ziemią na śmierć i życie. Wielu z nich mogłoby po sprzedaży tej ziemi żyć spokojnie przez 2 lub 3 pokolenia, ale oni podejmują stale trud pracy, która wcale nie należy do łatwej i przyjemnej bo tak trzeba. 

Vote up!
1
Vote down!
-1

niezależny Poznań

#1557772

Przyznam, że "doczytałem" wyłącznie początek twojego wpisu, co skutecznie zniechęciło mnie do dalszej lektury.
Skoro oceniasz polskich przedsiębiorców przez pryzmat oszustów z "amber gold" i przestępców gospodarczych, to daj Boże zdrowie.. i rozum...

Vote up!
1
Vote down!
0
#1557780

Jesli nie uwazasz ze ja mam racje w pojmowaniu funkcjonalnosci polskiego biznesu to jest to Twoja osobista strona spostrzegawczosci zagadnienia.Ja prowadziłem własny biznes przez wiele lat i wiem co znaczy koszt pracy pracownika o czym wogóle jak widze nie masz pojecia.Dla Ciebie jest tylko stare pozekadło tuska; liczy sie tu i teraz oraz ciepła woda w kranie.Chcesz wiecej faktów to przedstaw propozycje wymiany poglądów a ja chetnie sie do tego ustosunkuje.Pozdrawiam Marek

Vote up!
2
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1557802

Nie chrzań. Własną firmę prowadzę od 35 lat, więc nie wyjeżdżaj mi tu z tuskiem.
Bywało, że moi pracownicy mieli normalne święta Bożego Narodzenia, podczas gdy u mnie na stole "królowały" tanie konserwy, a moje dzieci nie dostały prezentów. Tak bywało za komuny, teraz znam przypadki samobójstw, które wcale nie były skutkiem nieudolności przedsiębiorców, a bandyckiej pazerności państwa, oraz "złej interpretacji przepisów". Ten "burdel" niestety się nie skończył, a pazerność państwa jest o wiele większa.
Twój wpis obraził mnie okrutnie, stąd moja taka, a nie inna reakcja...

Vote up!
1
Vote down!
0
#1557814

Witaj kolego,ja Ci o tusku nic nie pisałem natomiast wspomniałem wiekszosciowe zasady funkcjonowania polskiego biznesu.Zgodze sie z Toba ze panstwo jest pazerne,ale jak wspominasz o swietach bozego narodzenia i skromnie zastawionym stole to nie jest dla mnie nowoscia bo ja to samo trenowałem z bardzo malutkimi dziecmi,którym nie mogłem powiedziec nic ponad to ze tak musi byc,a jutro okaze sie lepsze.Czesto tak było ze moi pracownicy mieli kase a ja jechałem na pozyczkach,ale tylko dlatego ze nie miałem układów z tzw decydentami,chocby w branzy budowlanej.Wtedy akurat trudniłem sie montazem drzwi  antywłamaniowych,systemów alarmowym oraz okien plastikowych.Poczatki jako nowosc były wspaniałe ale rynek powoli sie zapełniał,przybywało firm i firemek,zaczeli wschodzic na rynek montazu producenci i zaczeło sie zle.To jest historia ale tak to odbywało sie w kazdej branzy i pozostali tylko Ci z układami,wiec nie miej do mnie pretensji ze Tobie czasami nie wypaliło.Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1557868

Ja się nie skarżę, ja tylko nie lubię, gdy obraża się ludzi kreatywnych, przedsiębiorczych, stawiających na swoim...wbrew wszystkiemu...

Vote up!
1
Vote down!
0
#1557877

 Dziękuję za Twoje uzupełnienie i szerokie wyjaśnienie tego co ja tylko częściowo zaznaczyłem w swoim komentarzu, (piętnując wyłącznie tych którzy występowali w omawianym programie TV). Rzeczywiście jest na pewno znacząca większość ludzi biznesu nastawiona patriotycznie i uczciwie w stosunku do Naszego Państwa i zatrudnianych przez nich pracowników i jako Polak chylę przed nimi czoła. Sam na własną działalność przeszedłem jeszcze przed upadkiem tzw. komuny bo w czerwcu 1983 roku (to tak dla wyjaśnienia, że nie byłem na garnuszku ZUS-u do zasłużonej i wypracowanej uczciwie emerytury, która teraz po kilku latach sięga ~ 50% średniej krajowej - a gdy pracowałem w Fabryce Silników Okrętowych w HCP zawsze miałem zarobki powyżej średniej krajowej - ale wiadomo jaka była wówczas polityka emerytalna ZUS-u w odniesieniu do pogardzanej wtedy prywatnej inicjatywy.)

 Masz również rację, że Holokaust dotyczy wszystkich narodowości "eliminowanych" przez III Rzeszę (w tym Romów) tylko, że społeczność żydowska nie chce tego zauważyć i niejako przywłaszczyła sobie to określenie wyłącznie do martyrologii swojego narodu i tak to jest niestety odbierane i eksponowane przez światowe media, zdominowane przez przychylne im źródła finansowania.

 Pozdrawiam, Roman. 

Vote up!
1
Vote down!
0

niezależny Poznań

#1557769

Trzeba pamietac, ze blisko milion Romow (z polskim rodowedem) Niemcy wymordowali podczas II wojny swiatowe.Zgadzam sie z komentujacym, ale jednoczesnie trzeba uwazac, poniewaz chodzimy po "ciekiej linie". Jedno jest pewne "Jest Holokaust, poniewaz Zydzi potrafili zadbac o to"!. 

Vote up!
4
Vote down!
0

Joe Chal

#1557724

Zapomniany Holokaust

https://justice4poland.com/2016/10/13/zapomniany-polski-holocaust/

Vote up!
0
Vote down!
0
#1622253

Ustawa ta nie jest bublem, jak próbuje nam się wmówić (nawet Jan Olszewski [sic!]). Mimo ograniczeń wykluczających z zakresu jej oddziaływania działalność naukową i artystyczną, jest ona narzędziem, które samo w sobie - nie patrząc na inne uwarunkowania - i jak to Pan trafnie ujął, zmusi wszystkich potencjalnych oszczerców do głębokiego namysły zanim zaczną używać określenia "polskie obozy śmierci" czy obarczać Naród polski współwiną za holocaust żydów.

Obawiam się jednak, co już można bez trudu zauważyć, że odesłanie tej ustawy do Trybunału Konstytucyjnego przez prezydenta Andrzeja Dudę, sprawi to, iż w wyniku żydowskich nacisków (zwłaszcza pokątnych) zostanie ona po gruntownym "zmodyfikowaniu" pozbawiona wszystkich "kłów"; no może poza jednym, odstraszającym skutecznie tych tylko, którzy będą używać określenia -  "polskie obozy" (choć i to nie jest takie pewne).

Dodam jeszcze do tego jedną uwagę. Otóż pojawiają się już "zatroskane głosy", aby ustawa ta nie weszła w życie w ustawowym czasie, czyli dwa tygodnie od jej podpisania przez Prezydenta, tylko dopiero po wprowadzeniu do niej poprawek zgłoszonych przez stronę żydowską. Nie potrzeba być specjalnie domyślnym, by połączyć te "zatroskane głosy" ze zbliżającymi się obchodami okrągłej  rocznicy marca 1968 roku. W związku z tym narzuca się samo pytanie: jak wielką hucpę już przygotowano Polsce i  Polakom z okazji tych "hucpiarskich obchodów" - czy nie jeszcze większą niż ta, którą nas uraczono ostatnio?!    

Pozdrawiam     

Vote up!
5
Vote down!
-1

jan patmo

#1557740

Niestety podzielam Pana niepokoj w sprawie pozniejszych zmian tej ustawy. Nie sadze jednak, aby opozycja mogla wywrzec jakikolwiek wplyw na jakiekolwiek zmiany a i nastepne wybory gladko powinien wygrac PiS. Sa sily z ktorymi nalezy sie liczyc i Rzad RP, Trybunal Konstytucyjny wraz z prezydentem Duda nie sa w stanie sie oprzec. Wazna bedzie gra polityczna i madrosc ludzi przy wladzy, bo spoleczenstwo caly czas ich wspiera.

Vote up!
1
Vote down!
0

Joe Chal

#1557749

Powinniśmy uświadamiać tym, którzy są przeciwko tej ustawie, że ich kraje niewiele w porównaniu z Polską zrobiły dla ratowania Żydów. I to pomimo znacznie lepszej sytuacji niż Polska:

Vote up!
4
Vote down!
-1

M-)

#1557751

Zaczynając od cytatu z Twojego artykułu Drogi Joe Chal:
„Silny kraj to taki w którym wszyscy obywatele respektują panujące prawo”, natomiast tam gdzie to prawo jest kwestionowane nigdy nie będzie porządku i pokoju a takim krajem bardzo łatwo można manipulować.",
niestety trzeba stwierdzić, że jeśli ten silny kraj, czyli Polska nie jest samodzielny i samorządny w podejmowanych decyzjach, chociaż finansowany z naszych polskich podatków, bo jakieś zewnętrzne przekręty, manipulanci, agenci i kto tam jeszcze, po to aby załatwić własne biznesy usiłują wpływać na kształt naszego prawa, na demokratyczne organy władzy, w tym Rząd RP, Parlament RP, Prezydenta RP, Sądy RP, a także i dziennikarzy RP to oznacza, że nie mamy żadnej niepodległości!

To co uważaliśmy i dumnie okrzyknęliśmy niepodległością Polski jest jedynie limitowaną swobodą "białych niewolników - Polaków", wyznaczoną wszawymi układami okrągłostołowymi, później także układami z komuszą struktura unijną, a teraz nowymi zależnościami, które innym stronom dają duże przywileje, ale Polakom nie dają prawa do decydowania o swoim losie i losie naszych dzieci!

Po naszej stronie - Polaków są tylko obowiązki, z prawami jest znacznie gorzej. Otóż pracować możemy, płacić podatki możemy, ale już do przedstawiania prawdziwej, własnej historii nie mamy prawa, do obrony polskich obywateli, mieszkających w innych państwach UE, czy na świcie nie mamy prawa, do obrony swojego honoru i czci nie mamy prawa, a jeśli chodzi o samodzielność to brzmienie naszych regulacji prawnych dyktują nam ludzie, którzy tu nie mieszkają, którzy tu nie płacą podatków, którzy w żaden sposób nie powinni wpływać na wewnętrzną sytuację w Polsce - oczywiście gdybyśmy byli niepodlegli!

Vote up!
4
Vote down!
0
#1557765