Australia

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Świat

Australijski duchowny (ur. 1941), którego karierę zarówno w kościele australijski, jak i w centrali rzymskiej można tu z powodzeniem pominąć, gdyż nie chcemy zajmować się tu jego biografią. Interesuje nas dzielo, które powstało w celi więziennej, gdzie duchowny spędził około półtora roku oskarżony o molestowanie seksualne nieletnich. Sąd w Melbourne uznał go winnym 11 XII 2018 r. , a sąd stanu...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Krispin
Świat

 

Dziś o północy, po 77 dniach szóstego lockdownu Australijczycy zostaną w końcu wypuszczeni z aresztu domowego. Będą mogli znowu odwiedzić sąsiadów lub zaprosić kogoś na kolację u siebie. Można będzie zobaczyć się wreszcie z dziećmi, mieszkającymi kilka przecznic dalej. Myli się jednak ten, kto sądzi, że Australijczycy będą mogli poruszać się już bez żadnych ograniczeń. Co to, to nie....

4.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Krispin
Kraj

 

Koń się obudził ze snu zimowego i przemówił. To dziwne. Po pierwsze, zima dopiero przed nami. Po drugie, konie chyba nie zapadają w sen zimowy. Po trzecie, konie nie mówią ludzkim głosem – i to do kamery, w blasku fleszy. Może to Koń Przewalskiego? To nadal dziwne, bo ten dziki (lub zdziczały – w tej kwestii zdania są podzielone) ssak z rodziny koniowatych też nie śpi zimą i nie gada. A gdyby...

4.3
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Krispin
Świat

 

Nie będzie to recenzja sympatycznego serialu z Ireną Kwiatkowską, Aliną Janowską, i Kazimierzem Rudzkim. Niestety nie. Zresztą, kto jeszcze pamięta takie stare filmy? Są lepsze. Nowe. Nowe są zawsze lepsze. Choć lepsze jest wrogiem dobrego i w sumie nie zawsze okazuje się lepsze. Lepsze są na pewno taśmy prawdy. Choć prawda to pojęcie niejasne, a niektórzy twierdza, że względne. Jaka prawda?...

3.05
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

Utalentowany piosenkarz i muzyk, wreszcie wybitny kompozytor. Książe barytonu. Legenda na miarę Elvisa Presleya znad Wisły. Jeden z największych polskich talentów muzycznych w okresie powojennym, obdarzony porywającą tłumy charyzmą. Przez niemal cztery dekady czarował niemal wszystkich w rytmach: pop, country, disco, funk, tango, dance, rhythm and blues, italo disco.

Nagrał blisko 120 płyt w tym...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Wiktor Smol
Blog

Kiedy ludzie na niemalże całym Bożym świecie mieli już po dziurki w nosie tych samozwańczych i buńczucznych lewaków, którzy sami siebie nie wiadomo czemu nazwali ekologami postanowili coś wreszcie zrobić aby ratować Planetę przed zgubną, złowrogą ideologią licznych organizacji zajmujące wytrawne apartamenty w wieżowcach Tajemniczych Korporacji w każdym zakątku świata.

Zdecydowano, że w trybie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Świat

W Australii w ostatnich tygodniach podniósł się mocno temat legalizacji związków homoseksualnych. Zobaczmy jak wygląda to w ogólnym kontekście politycznym. Rządząca w Australii koalicja w obietnicach przedwyborczych głosiła obronę tradycyjnego małżeństwa. W tej chwili jednak wszystko zaczyna się zmieniać.

Garstka homoseksualnych członków parlamentu z ramienia partii rządzącej, postrzeganej jako...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika poeta
Świat
Witajcie Moi Przyjaciele Niepoprawni. Dzisiaj wyjątkowy Dzień. Wyjątkowa Niedziela. Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Poniżej są dwa moje listy. Jeden do Księdza Parafii Św Kazimierza w Newark NJ, drugi, krótki do dalekiej Australii. Pozdrawiam Was w Tym Dniu Uroczystym.    CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM ! 


Dzień Dobry.    W Niedzielę 28 Lutego przypada Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  A poniżej...
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Krętackie, niejasne, podejrzane wypowiedzi premier Ewy Kopacz n/t przyjęcia przez nasz kraj imigrantów, ich ilości juz nakręcają grożną spiralę, a potem w efekcie niebezpieczne, trudne do kontrolowania, do opanowania sytuacje.

I niechaj ci 'samarytanie" z czerskiej, wiertniczej i woronica też ugryzą się w swe przydługawe durnowate jęzory zanim zaczną takim jak ja odmawiam empatii.

Ten nowy,...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Czarny Borys
Świat

A jednak się odważyli. To jest naprawdę przełom. Holandia i Australia wysyła swoich komandosów na wschodnią Ukrainę. Mają ochraniać komisję badającą okoliczności zestrzelenia malezyjskiego Boeinga MH17.  W misji weźmie udział 11 Brygada Powietrznodesantowa z Assen i elitarny australijski pułk sił powietrznych SASR. Operacja będzie koordynowana z Hereford w Anglii, które jest siedzibą brytyjskiego...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Marek Baterowicz
Świat

Słowa te - z refrenu piosenki przewijającej się w filmie “Testament” ( reżyseria Marii Dłużewskiej ) - słyszeliśmy w Klubie Polskim w Ashfield

( 21 kwietnia br), a niestety obrazują one sytuację Polski po zamachu na Tupolewa 10 kwietnia 2010 roku. Gdyby kogoś dziwiła pewność tego sądu, powinien uzmysłowić sobie długą listę mocnych poszlak wskazujących właśnie na zamach wbrew...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Joe Chal
Świat

Prezenter radia 2Day FM Kyle Sandilands, Australia

Kontrowersyjny prezenter radiowy Kyle Sandilands – ten sam który, wypowiadał się o Magdzie Szubański /australijskiej aktorce polskiego pochodzenia, mającej problemy z nadwagą/, że „Jej to nawet obóz koncentracyjny w Auschwitz by nie pomógł w odchudzaniu” mówi, że jest tak bogaty, że ​nigdy nie musi już pracować.

“Nie powiedziałbym, że jestem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Joe Chal
Świat

Foto: Wyspa Bożego Narodzenia australijskie centrum zatrzymań nielegalnych emigrantów zostało doszczętnie spalone przez zatrzymanych, kiedy to dość liczna grupa około 250 agresywnych muzułmanów wyłamała bramy i zaatakowała ochronę tego obiektu. Straty szacuje się na wiele milionów dolarów.

Niedawno na blogu Fronda ukazał się artykuł o tym jak to Premier Australii chciał wyganiać muzułmanów i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Joe Chal
Świat

Fotografia Magdy Szubanski przed i po kuracji odchudzającej /nie jestem w stanie powiedzieć które po a które przed zastosowaniem diety?/

Magda Szubanski ur. w Liverpool, Anglia z matki Szkotki i polskiego żołnierza. W latach 60-tych wyemigrowała wraz z całą rodziną do Australii.

Znana jako aktorka komiczna starająca się pokazać „Australian way of life” i australijczyków takimi jakimi ona ich...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Joe Chal
KawiarNIA

Kiedy zobaczyłem tą rybę po raz pierwszy będąc pod wodą dreszcz zimny przeszył moje ciało!

Sun Fish /ryba słońce/

Wielkość tej ryby porównywalna jest do samochodu osobowego a waga często przekracza 1 tonę.

Wygląda ona trochę dziwnie, ponieważ jest tak jakby cześć ogona była ucięta zaraz za płetwą grzbietową i kończy się potężną płetwą ogonową.

Jest to ryba z rodziny kręgowców spokrewniona z fugu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika WlodzimierzWnuk
Świat

Były federalny laburzystowski minister finansów Australii Lindsay Tanner wykorzystuje wolny czas na przedwczesnej emeryturze pisząc i wydając książki. W najnowszej z nich formułuje podstawowe prawa dzisiejszej polityki i zasady pomyślnego w niej funkcjonowania, udzielając jednocześnie praktycznych porad kolegom-politykom.
Tanner - długoletni zawodowy polityk o dość wysokim...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika WlodzimierzWnuk
Gospodarka

Ciekawy a zarazem humorystyczny tekst opublikował senator Barnaby Joyce, lider partii Nationals w australijskim Senacie.

O kłamstwach, przeklętych kłamstwach i złudzeniach

Myślę, że pouczanie przez przywódcę narodu, Julię Gillard, całego świata podczas konferencji G20 in Meksyku na temat ekonomicznych osiągnięć jej Partii Pracy, mieszczą się w rejonie pomiędzy zaambarasowaniem a złudzeniem.

Pod...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Joe Chal
Historia

Mały pająk odkryty niedawno w Australii został nazwany na cześć brytyjskiego przyrodnika Sir David Attenborough.
Gatunek - Prethopalpus attenboroughi - jest niewiele ponad milimetr długości i występuje tylko na wyspie Horn na północy Queensland.
To nie pierwszy raz, Sir David został uznany, bo wcześniej - skamieniałość ryby, która żyła 380 milionów lat temu również nazwano - Materpiscis...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Joe Chal
Humor i satyra

Alex Bowden chcąc zaimponować swoim kolegom włożył sobie fajerwerki miedzy swoje pośladki a jego kolega zapalił lont!
Kiedy zaczęły one eksplodować wprawiły jego w dziwny i zwariowany taniec, po czym okazało się, że doznał on poważnych poparzeń.
Zapytany dlaczego to zrobił, odpowiedział:
"Miałem kilku kolegów z Queensland i musiałem im dać dobre show," powiedział ze szpitalnego łóżka.
"Po prostu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sosenkowski
Świat

na antypodach także nabijają Chrześcijańskich Obywateli na szpilki niesprawiedliwości oraz wyrywają im skrzydełka wolności słowa - tam nasi protestanccy bracia także nie mają lekko... i chyba zaczynają żałować schizmy anglikańskiej ;)))

 

w zasadzie nie szperam po blogowiskach całego świata, szukając dowodów na "wolność słowa" i "mowę miłości" aszkeNAZIoli - mamy tego w bolandii aż nadto... ale...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika reign_77
Idee

Peter Singer, 'etyk'. Wg tego człowieka prawa zwierząt trzeba zrównać z prawami człowieka, zaś aborcja powinna być dozwolona do drugiego roku życia. Oto 'postępowy' autorytet!

Na początek może pomyślmy nad jego miłością do zwierząt. Ponoć od lat '70 jest wegetarianinem. Chwała mu za to, ale ja mięso lubię. Mało tego - uważam że jest mi potrzebne. I jakkolwiek jestem przeciwny znęcaniu się nad...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius
Blog

Wczoraj sobie tu zacytowaliśmy niewielki, i dość w sumie ogólny, fragmencik z książki na temat "Kraju narkomanów bezpieczeństwa - O Szwecji i narodowym syndromie paniki" (wczoraj tego podtytułu nie wspomnieliśmy) pana Davida Eberharda, z zawodu psychiatry. Dzisiaj pójdźmy za ciosem i weźmy sobie fragment konkretniejszy, i taki, który by daną dziedzinę w jakimś stopniu wyczerpywał.

Co wybierzemy?...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika PLaussie
Blog

Na początek trochę o bieżącej polityce na drugiej stronie globu...

Julia Gillard została wczoraj premierem Australii, a odbyło się to w sposób zupełnie bezprecedensowy...

Kiedy w listopadzie 2007 Kevin Rudd doprowadził do zwycięstwa w wyborach federalnych centro-lewicowej Partii Pracy, odsuwając od władzy sprawującą rządy od 1996 roku koalicję centro-prawicową Partii Liberalnej i Partii...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Świat

Z okazji dorocznej parady gejów i lesbijek Sydney Gay & Lesbian Mardi Gras, która odbyła się w weekend zorganizowano sesję zdjęciową nagusów.

Czego to niektórzy nie zrobią, byle tylko choć na chwilę znależć się w oku kamery.
Chętnych do pokazania swojej gołej dupy było wielu bo i na drugą szansę publicznego pochwalenia się swoim zadem trzeba będzie poczekać.

Około 5200 Australijczyków...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)