Joe Chal: - „Nie będzie żadnego odgradzania”, ostrzega Merkel Europę wschodnią!

Obrazek użytkownika Joe Chal
Świat

We wtorek Kanclerz Niemiec Angela Merkel ostro skrytykowała propozycję krajów wschodnioeuropejskich, które wnosiły o to, aby zamknąć dla uchodźców dostęp do Europy i przystąpiła do realizacji wcześniejszego planu jaki na szczycie UE rozpoczęła rozmowami z Turcją w celu ograniczenia napływu imigrantów.

Merkel, pod silną presją własnego kraju w celu zmniejszenia niekontrolowanego napływu imigrantów, wspiera plan, zgodnie z którym państwo tranzytowe jakim jest Turcja miałby uszczelnić swoje granice, a potem wysyłać samolotami uchodźców do Europy, gdzie zostaliby oni rozdysponowani do poszczególnych krajów, zgodnie z proporcjonalnym podziałem na każdy kraj w UE.

Plan ten jednak wzbudził w większości krajów UE bardzo mały entuzjazm a wręcz niechęć szczególnie tzw Grupy Wyszehradzkiej - Polska, Czechy, Słowacja i Węgry, które otwarcie przeciwstawiły się temu planowi Angeli Merkel.

Kraje z Europy wschodniej zobowiązały się pomóc Macedonii i Bułgarii w zamknięciu swoich granic z Grecją, która pozostanie przez jakiś czas z szybko rosnącą liczbą uchodźców.

Odcięcie Grecji spowoduje, że automatycznie zostanie ona wyłączona ze strefy Schengen.

Następnego dnia Merkel uderza z ogromną siłą argumentując "Czy naprawdę chcemy zrezygnować i zamknąć granice z Grecją Macedonią i Bułgarią, ze wszystkimi konsekwencjami z jakimi pozostanie Grecja i Wspólnota Europejska jako całość a tym samym do strefy Schengen"?

Na dwudniowym szczycie UE w Brukseli Merkel ciągle powtarzała swoją na pamięć wyuczoną regułkę "Ja skupię całą swoją siłę, aby plan europejsko-turecki został podjęty przez UE".

Dziwna wizyta premiera Izraela w czasie szczytu europejskiego

W jakim kierunku potoczą się rozmowy, będzie jednym z głównych mierników sukcesu lub porażki tego "szczytu", dodała Merkel na wspólnej konferencji prasowej z udziałem izraelskiego premiera Benjamina Netanyahu.

„Premier Izraela jest znany w USA z tego, że przyjeżdża do Waszyngtonu i wchodzi do Białego Domu jak do własnego „kiedy chce i jak chce” bez jakiegokolwiek zaproszenia, określony przez wysokiego rangą urzędnika administracji Baraka Obamy jako „recalcitrant, myopic, reactionary, obtuse, blustering, pompous, and Aspergery” a także jako „chickenshit”.Co oznacza ”oporny, krótkowzroczny, reakcyjny, tępy, junacki, pompatyczny i autystyczny”, natomiast słowo „ chickenshit” nie będę tłumaczył- bo nie przystoi”.

Oto linki

]]>http://www.jewishjournal.com/jews_and_special_needs/item/who_you_calling...]]>

]]>http://www.algemeiner.com/2014/10/28/top-jewish-leader-hier-calls-on-oba...]]>

Sondaże popularności Angeli Merkel ciągle spadają

Merkel stale odnotowuje spadek krajowej popularności związanej z jej liberalną polityką migracyjną, której efektem było przyjęcie „na garnuszek” blisko 2 miliony azylantów przybyłych do Niemiec w zeszłym roku.

Plan Merkel i jej „agresywny” styl narzucania na inne kraje swojej polityki spowodował, że niektóre kraje UE pomału wycofują się z zobowiązań przyjęcia większej liczby uchodźców a plan z zeszłego roku do przesiedlenia 160 tys azylantów jak dotąd zrealizowano zaledwie w kilku procentach.

Kanclerz przyznała, że nie oczekuje się żadnych zmian na tym szczycie w sprawie planu ilościowego podziału azylantów na poszczególne kraje.

Słowa wypowiadane przez Kanclerz Niemiec mogą zszokować nie tylko europejczyka a jej postawa „uzurpatora Europy” nie potrafiącego budować przyjaznego podejścia do imigrantów a co najgorsze to wrogo nastawia pozostałe kraje Unii w stosunku do samych Niemiec.

Moim zdaniem plan czasowej izolacji Grecji jest najsłuszniejszym dla UE.

Zamiast 4 miliardów euro dla Turcji za niepewne gwarancje zatrzymania nawałnicy imigracyjnej warto dać Grecji dwa razy więcej, aby kraj ten wspólnie z pomocą całej Europy stał się czasowym punktem kontroli nowo przybyłych do Europy.

Polacy powinni z całych sił wesprzeć polski rząd i całą Grupę Wyszehradzką w tej sprawie

„Jest jeszcze jedna sprawa poruszana na tym szczycie a bardzo ważna dla Polaków zamieszkałych w Wielkiej Brytanii, otóż premier tego kraju David Cameron grożąc wyjściem swego kraju z UE stara się w Brukseli upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu i wyłuskać jak najwięcej dla swego kraju a przy okazji spowodować, aby Polacy opuścili wyspy brytyjskie, ale ten chytry plan może się jemu nie udać?” JC

]]>http://www.bbc.com/news/uk-politics-eu-referendum-35599279]]>

W artykule tym wykorzystano doniesienia medialne powszechnie dostępne w internecie ze szczytu UE jak i ze źródeł własnych.

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (14 głosów)

Komentarze

Jesteśmy tego winni, tym co walczyli z komuną o wolną Polskę i za to polegli, oraz tym prześladowanym.

Poznań 1956.

Wybrzeże 1970.

Radom 1976.

Kopalnia Wujek 1981.

I cała Polska 1944-1989. 

NaPOhybel pachołkom moskiewskim.

Vote up!
8
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1507394

Demokracja według Merkel jest taka.
Na szczycie dyskutować możecie ile chcecie, pod warunkiem że imigrantów według naszych kwot przyjmiecie.

Ja jakoś nie mogę odróżnić demokracji w takim wydaniu od uzurpacji.
Szantażują nas obniżeniem dotacji unijnych, gdy tymczasem większość tych dotacji wraca do Niemiec poprzez firmy w których mają większościowe udziały.
Trzeba zrobić solidny rachunek ekonomiczny korzyści i strat z przynależności do UE, żeby prowadzić własną politykę nastawioną na rozwój.

Vote up!
2
Vote down!
0

trzeźwy

#1507454