Joe Chal: - Francja i Niemcy będą miały wspólne obiekty wojskowe i lotnictwo!

Obrazek użytkownika Joe Chal
Świat
We wtorek Niemcy i Francja ujawniły plany wspólnych baz lotniczych i wspólnego użytkowania samolotów transportowych w ramach wojskowego stylu "shake-up" (reorganizacja agresywnej grupy militarnej) w wyniku decyzji Wielkiej Brytanii opuszczenia Unii Europejskiej.
 
Oba kraje podpisały porozumienie w celu wspólnego użytkowania samolotów transportu wojskowego C-130J Super Hercules, powiedział w Paryżu francuski minister obrony Jean-Yves Le Drian.
 
Jego niemiecki odpowiednik MSW Ursula von der Leyen powiedziała mediom, że nowy podpisany kontrakt to wstęp do nowego układu, który zostanie zapięty na ostatni guzik do 2021 roku.
 
Przypomnę, że Francja zamówiła w styczniu tego roku cztery C-130Js od amerykańskiej firmy Lockheed.
 
Niemcy szukali możliwości nabycia od czterech do sześciu samolotów tego samego typu, aby stacjonowały one we Francji,. Oba kraje rozpatrywały stacjonowanie tych samolotów w bazie lotniczej w Orleanie - centralna Francji, powiedziała Von der Leyen.
 
Członek socjalistycznej partii Le DRIAN-a powiedział, że pomysł był taki, aby samoloty funkcjonowały w pierwszym rzędzie zarówno dla francuskich jak i niemieckich sił powietrznych.
 
Zaledwie tydzień po tym jak Wielka Brytania zagłosowała w referendum za opuszczeniem Unii Europejskiej London "sparaliżował" europejskie wysiłki na rzecz bardziej ścisłej zintegrowanej polityki, powiedziała Von der Leyen minister niemieckiego MSW.
 
UE powinna wykorzystać nadarzająca się szansę, by to zmienić, dodała argumentując.
Przedstawiciel rządu francuskiego powiedział w zeszłym miesiącu, że dla Paryża i Berlina były sporządzone plany aby stać się bardziej "aktywnym i użytecznym" w polityce obronnej.
 
 
W artykule tym wykorzystano informacje powszechnie dostępne w necie jak i źródła własne.
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (5 głosów)