Joe Chal: - Islamista z Niemiec głównym podejrzanym w paryskim ataku!

Obrazek użytkownika Joe Chal
Świat

Niemiecki islamista znalazł się na liście 16 najbardziej poszukiwanych i  ściganych przez policję w następstwie ataków w Paryżu, jak poinformowała dziś niemiecka gazeta  Der Spiegel.

Do wiadomości mediów udostępniono tylko imię Hüseyin D, człowieka z Dinslaken z Zagłębia Ruhry w Nadrenii Północnej-Westfalii, uważa się, że należy on do tak zwanej "Lohberger Brygady" - grupy młodych mężczyzn, którzy wyruszyli do Syrii aby tam wspierać dżihadystów z ISIS.

Członkowie tej grupy byli w bliskim kontakcie z poszukiwanym międzynarodowym listem gończym Abdelhamidem.

Abaaoud był domniemanym organizatorem zamachów w Paryżu, dopuszczając się zamordowania 130 osób i setek rannych po atakach bombowych i użyciu automatycznej broni Kałasznikowa w całej północno wschodniej części stolicy Francji.

Na niemieckim blogu, który jest zakamuflowanym łącznikiem grupy ISIS z grupą, która dokonała ataku w Paryżu. Dzichadyści także przekazują sobie informacje za pośrednictwem witryny internetowej Erasmus na której pokazana została twarz Hüseyin D. razem z Abaaoudem.

Erasmus informuje członków ISIS, że „Dinslakener dołączył do swojego brata Hasana” w stolicy, Raqqa, w Syrii pod koniec 2014 roku z grupą ośmiu innych ludzi z ich rodzinnego miasta.

Hasan został zabity w czasie nalotu bombowego dokonanego przez lotnictwo USA w Kobane w grudnia 2014 roku, natomiast Hüseyin pozostał blisko Abaaouda.

MSW w Niemczech wydało na Hüseyina zakaz wpuszczania go do Niemiec, jak podało 2-go grudnia niemieckie radio Bayerische Rundfunk.

Na liście 16 najbardziej podejrzanych i poszukiwanych przez niemiecką policję w związku z atakami jest Salah Abdeslam, który się ukrywa od 13 listopada.

W artykule tym wykorzystano pewne informacje podane w gazecie Der Spiegel jak i ze źródeł własnych.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)