Joe Chal: - Ostra polemika w Izraelu przed ponownym wydaniem „Mein Kampf” !

Obrazek użytkownika Joe Chal
Świat

To, że zbliżająca się ponowna publikacja książki Adolfa Hitlera "Mein Kampf" wywołuje dyskusje w Niemczech jest czymś zrozumiałym, ale wiadomość o tym fakcie doprowadza Żydów mieszkających w Izraelu do białej gorączki, gdzie pamięć o Holokauście jest głęboko zakorzeniona w społeczeństwie a książka pozostaje tam wciąż tematem tabu.

Hitler jako skrajny antysemita prawdopodobnie pisał swoje dzieło siedząc  w  więzieniu na początku 1920 roku a 1-go stycznia 2016 roku książka ta traci prawa autorskie w Niemczech i będzie pierwszym po zakończeniu II wojny światowej w 1945 roku, wydaniem, które ukaże się wkrótce  z dodatkowymi adnotacjami.

Do dnia 1-go stycznia 2016 roku prawa autorskie należały  do landu Bawarii od momentu zakończenia II wojny światowej. W tej chwili prawa te stały się publiczne.

Spodziewa się, że wznowione wydanie tej książki w wielu krajach wywoła ostrą debatę nad tym, jak powinno się interpretować jedną z najbardziej kontrowersyjnych książek w historii.

W Izraelu książka Mein Kampf  "Moja walka" - niby nie jest obwarowana żadnymi przepisami czy prawem, jeśli chodzi o pojedyncze egzemplarze, ale każda publikacja jej na dużą skalę jest zabroniona,zgodnie z dyrektywą ministerstwa kultury izraelskiej.

Nawet gdyby nie było żadnych ograniczeń co to tego wydania, to pozostawi ona /jak twierdzą wydawcy/ wielki niesmak w kraju w którym piętno Holokaustu odbiło się szczególnie na społeczeństwie a pisane myśli Adolfa Hitlera na pewno to spotęgują.

Trzeba pamiętać, że w Izraelu mieszka, jeszcze ponad 180 tys ocalałych z Holokaustu.

Najprawdopodobniej dystrybutorzy i księgarze w Izraelu nie będą chcieli tej książki sprzedawać?

W wielu krajach na Bliskim Wschodzie i krajach arabskich książka ta stała sie bestselerem i jest masowo sprzedawana jak „ciepłe bułki”. Można ją również znaleźć w Internecie a Żydzi z Izraela mogą ją bez problemu ściągnąć i tak też niektórzy z nich zrobią.

Książka  ta jest również dostępna w wersji skróconej w języku hebrajskim w izraelskich uniwersytetach sprowadzonych tam dla celów edukacyjnych .

Moim zdaniem jest bardzo ważne dla wszystkich ludzi, aby poznali i mogli zapobiec w przyszłości podobnym zdarzeniom, czytając to co (nazistowskie) i to co ich przywódca mówił i miał na myśli.

Co prawda w instytutach badawczych i uczelniach wyższych w Jerozolimie znajdują się kopie oryginału Mein Kampf, ale są to wersje niedbale skrócone i zawierające 720 stron.

 

Ekspert w dziedzinie tekstów Holokaustu Meir Litvak powiedział , że książka "Mein Kampf" jest tabu w Izraelu wpisana na listę pism antysemickich.

Dziwi mnie bardzo, że Mein Kampf jest tak mocno napiętnowaną książką w Izraelu a inne dzieło uznane powszechnie jako najbardziej antysemickie "Protokoły mędrców Syjonu" napisane przez Matwieja Gołowinskiego, rosyjskiego współpracownika cesarza Mikołaja II w których są opisane fakty uzyskania dominacji żydowskiej na świecie a którymi rzekomo inspirował się Adolf Hitler w napisaniu swego dzieła - szeroko dostępne w całym Izraelu?

Nowe wydanie, które ma się ukazać w najbliższych dniach zawiera 3 i pół tysiąca objaśnień i adnotacji, ale oficjalnie książka ta pozostanie zakazana, chyba, że zostanie użyta dla celów naukowych.

W artykule tym wykorzystano informacje podane przez niemieckie media jak i ze źródeł własnych.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Mein Kampf jest dostepny w amerykanskich ksiegarniach sieci Barnes &Noble ale juz ksiazek Suworowa ze slynnym Lodolamaczem na czele nie da sie w USA kupic (najwyzej po polsku). Wyglada na to,ze Suworow jest na indeksie.Mozna tylko domyslac sie kto go na tej liscie umiescil.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1503638

Moge jedynie dodac, ze:

Prezydent Rosji Władimir Putin w rozmowie z kilkoma rabinami m.in. z Izraela, Niemiec, Austrii, czy Wielkiej Brytanii, zaapelował, aby "połączyć wysiłek w walce z fałszowaniem historii II wojny światowej". 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Joe Chal

#1503647

No cóż Niemcy mają do dziś kaca po niejakim malarzu. Do tego ich Pani Kanclerzyna się wygłupiła z emigrantami i teraz nie wie ci z tym fantem zrobić. Co zmieni wydanie tego "katechzmu" narodowosocjalistycznego? W ciągu najbliższych dni absulutnie nic. Wystarczy jedna, że dalej azylanci będą wszczynali burdy, a przecietny Willi pomyśli, że przecież ten wąsaty wodzuś potrafił i to szybko wysłać kogo chciał w zaświaty i nic tu nie zmienią najbardziej "habilitowane" komentarze do bełkotu zawartego w "Mojej walce". Co z tego wyniknie? Zapewne nowa wojna z parciem w kierunku Uralu to nie, ale nowa edycja wojny trzydziestoletniej jest możliwa. tym bardziej, że więzy przynależności u azylantów sprowadzają się nie do wartości jakie niesie przynależność do społeczności niemieckiej, ale tylko i wyłącznie zasiłki jakie dostają azylanci. Niemcy szybko zażądają ich obcięcia, a ewentualne rozruch wsczęte przez emigrantów przypomną  o istnikeniku wąsatego dyktatora i popchnąwielu w kioeruinku jegfo pomysłów i działań.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1503669

Jesli chcemy krytykowac cokolwiek /pozytywnie lub negatywnie/ to najlepiej byloby zglebic temat. Jest okazja, poniewaz ksiazke ta mozna przeczytac tlumaczona na jezyk polski w formie pdf.

Zapewne niektorzy czytali calosc a innych zachecam do lektury, oto link

https://www.radioislam.org/historia/hitler/mkampf/pdf/pol.pdf

PS;/ nie jest to wpis w zaden sposob opiniujacy wczesniejszy komentarz,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Joe Chal

#1503646

Mein Kampf - logicznie by wygladalo ze to powinno byc na reke Zydom zeby pokazac hitlerowska ideologie, ktora sprawila zaglade setek tysiecy niewinnych Zydow.

Ale problem tkwi w czyms innym,a mianowicie w zacieraniu histori Mein Kampf jest plagiatem
debil Hitler nie byl w stanie napisac nic od siebie,nawet jego przemowienia nie byly jego.
Hitler zerznol swoja ideologie z wczesniejszej, ksiazki ktora zostala napisana w Niemczech przez Zyda zreszta , kazdy kto troche zna Talmud moze znalezc odzwierciedlenie rasistiowskich ideologi w Mein Kampf tyle ze Hitler zastapil zydowskich nadludzi rasa nordycka, a bydlem naznaczyl wszytkich na wschod od Niemiec.

Zreszta aj waj tu chodzi o pieniadze, Mein Kapf jest od dawna w internecie,a drukowac go maja nie Zydzi,a wiadomo ze ta ksiaka bedzie dobrym rynkowym interesem - no i jaka strata.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1503652

Istnieje taka teoria, ze Mein Kampf napisal jakis jazuita nazwiskiem Fr. Staempfie ale to tylko domtsly.
 
Jezeli chodzi o to czy Hitler byl debilem to musze zdecydowanie zaprotestowac. byl taki polski poklityk Wl Gomulka, ktory ukonczyl podstawowke i wspial sie na wyzyny PRL-u a jego syn profesor niczym wielkim nie zaslynal.
 
Gitler nie byl orlem w szkole, ale ile znakomitosci rozwijalo sie dopiero gdy wchodzili w wiek dojrzaly.
 
Jestem przekonanym, ze Adolf Hitler nie byl tym czlowiekiem za jakiego jest uwazany przez wielu.
 
W tej chwili pracuje nad trudnym artykulem i polemika z Edwinem Blackiem, autorem ksiazki pt:The Transfer Agreement.
 
Edwin jest Zydem urodzonym w USA, ale jego rodzice pochodza z Bialegostoki, nazwisko matki Ethel "Edjya" Katz. 
 
Przypuszczam, ze bedzie to ciekawy temat?

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Joe Chal

#1503670