grudziądz

Obrazek użytkownika Joe Chal
Kraj

Niemcy mogą się szczycić najstarszą budowlą na północ od Alp, ale to nie oni wybudowali tą starożytną „perełkę”pod postacią fortecy w Kolonii.

Mury te są znane jako „Ubier Monument” (Ubier - to różni osadnicy germańscy),  - jest to oczywista nieprawda, ponieważ zostały one wzniesione przez Rzymian ponad 2 tysiące lat temu.

Jest jeszcze inny obiekt, który pod względem wiekowości nie ma w tej...

3.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Joe Chal
Gospodarka
„Kilka dni temu byłem w grudziądzkim ratuszu na specjalnie zwołanym zebraniu radnych oraz mieszkańców z młodymi ekspertami z Poznania dotyczące strategii rozwoju naszego miasta. Moja opinia jest taka, że nic z tego nie wyjdzie i póki władza samorządowa nie zrozumie pewnych prawd i nie zostanie przez społeczeństwo zmuszona do tego to – Grudziądz pozostanie w dołku tak jak już to trwa od...
4.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (9 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Dwaj kandydaci zjednoczonej prawicy okręg nr 5: Grudziądz-Toruń-Włocławek lista nr1, z PiS: Krzysztof Ardanowski (nr 5) oraz Krzysztof Czabański ( nr 1 ) zaprosili toruńskich liderów PO; Arkadiusza Myrchę oraz Tomasza Lenza do dyskusji przedwyborczej n/t stanu Polski po ośmiu latach rządów PO/PSL.

Dyskusję-debatę zgodził się poprowadzić prof. Andrzej Zybertowicz na kanwie najnowszej książki „...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Joe Chal
Kraj

Grudziądz jest jednym miastem spośród wielu o którym można powiedzieć, że jest klasycznym przykładem miasta „cofającego się w rozwoju”.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat duże miasto w woj. kujawsko- pomorskim nie bez przesady powiem – cofnęło się o ponad 100 lat.

Największy boom przeżywał Grudziądz w okresie międzywojennym, bo krótko przed wojną populacja jego przekroczyła 103 tyś. mieszkańców.

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Joe Chal
Gospodarka

Polsko-Australijska Fundacja – JC Studio, proponuje wykonanie filmów reklamowych!
Przedsiebiorstwa małe i średnie z Grudziądza i okolic mogą u nas zamawiać filmy reklamujące ich działalnosc gospodarczą. Koszt wykonania filmu będzie sponsorowany przez nas i nie bedzie żadnych kosztw związanych z produkcją tej formy reklamy. Firmy zainteresowane proszę wysyłać zgłoszenia na email: joe.dora@wp.pl
...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Joe Chal
Historia

Najnowsze
Polityka
Historia
Kultura
Podróże
Ekonomia i Biznes
Nauka
publikuj w ...edytuj notkęnowa notka
15.07.2012 08:280
Joe Chal - "Harcerze z Grudziądza w Grunwaldzie!"

Joe Chal

Foto:- Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem.

Nie planowałem w tym roku wizyty na polach grunwaldzkich ale zrobiono mi mila niespodziankę i zaproszono mnie abym był gościem honorowym harcerzy z Grudziądza,
...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Tomasz A.S.
Historia

Na zdjęciu: Trzej bracia Szymańscy uczestnicy wojny 1920 roku: 26-letni szeregowy wojsk samochodowych (mój Ojciec) Kazimierz, 19-letni bombardier artylerii Tadeusz, i podporucznik kawalerii 24-letni Lucjan. Wiosna 1921 rok.
Z archiwum rodzinnego.

Lucjan Antoni Szymański, (1897-1945) kawalerzysta I wojny; wojny polsko sowieckiej 1918-21 (dowborczyk – uczestnik walk w wyprawie kijowskiej, bitwie...

0
Brak głosów