Joe Chal: - Oskarżono 10 członków ISIS za atak terrorystyczny w Stambule!

Obrazek użytkownika Joe Chal
Świat

Jeden z terrorystów miał powiedzieć w sądzie na swoją obronę, że „atak jaki był zaplanowany w Stambule, nie był wymierzony w Niemców”!

W niedzielę Turecki sąd przyjął do rozpatrzenia sprawę dziesięciu osób, które zdaniem policji brały udział w samobójczym zamachu bombowym w samym sercu turystycznej dzielnicy Stambułu w wyniku którego zabitych zostało dziesięciu Niemców, podał rzecznik rządowych mediów.

Dziesięciu, którzy zostali oskarżeni o przynależność do organizacji terrorystycznej pozostanie w areszcie, do czasu zakończenia procesu, dodał.

Sześć innych osób, którym prokuratura nie postawiła bezpośrednich zarzutów przed sądem a domniemała tylko współudział w tym akcie terroru sąd nie zastosował tymczasowego aresztowania.

Rzecznik rządu powiedział, że atak był dziełem zamachowca-syryjskiego z grupy ISIS.

Dziesięciu niemieckich turystów zginęło a 17 innych zostało rannych w zamachu bombowym w historycznym centrum Stambułu w pobliżu Błękitnego Meczetu i Hagia Sophia – chrześcijańskiej bazyliki nazywanej Kościołem Mądrości Bożej w okresie Cesarstwa Bizantyjskiego przekształconej w meczet a następnie na muzeum, które funkcjonuje do dziś.

W sobotę szczątki niemieckich ofiar jakie pozostały po eksplozji bomby przybyły na lotnisko Tegel w Berlinie przetransportowane na pokładzie wojskowego samolotu transportowego.

Władze tureckie podały a premier Ahmet Davutoglu w swym wystąpieniu potwierdził, że zamachowcem był 28-letni Syryjczyk, który przybył do Turcji 5 stycznia jako uchodźca i był on członkiem ISIS.

Dodał, że pozostali podejrzani, których narodowości nie ujawniono również należeli do tej samej organizacji.

Zachodnie kraje jak i wspólnota europejska wywiera zbyt słaby nacisk na Ankarę w celu zmuszenia Turcji do zmiany swojej polityki i rozpoczęcia zwalczania terroryzmu wewnątrz tego kraju tak jak się zobowiązała wobec UE  i aby nie sprzyjała dżihadystom z ISIS, którzy zbyt łatwo przenikają z terytorium sąsiedniej Syrii jak i Iraku.

Wydaje się, że 4 miliardy euro jakie na wniosek kanclerz Niemiec Angeli Merkel przekazała UE Turcji na walkę z terroryzmem zostało rzucone w błoto, ponieważ ten kraj jako republika o demokratycznym /świeckim/ typie państwa tak naprawdę ma wielkie wpływy religijne na rząd.

W artykule tym wykorzystano informacje z Reutera jak i ze źródeł własnych.

]]>http://www.reuters.com/article/us-turkey-blast-idUSKCN0UQ0UJ20160112]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

Islamiści z ISIS to NAZIŚCI XXI wieku!

Vote up!
2
Vote down!
0

http://systemwkryzysie.blox.pl - Alternatywna Rzeczywistość

#1505147

Aby zrozumieć dlaczego Niemcy tak chętnie przyjmują imigrantów arabskich /muzułmanów/ nalażałoby cofnąć się do lat 20-dziestych ubiegłego wieku.

oto link

http://joechal.salon24.pl/669612,joe-chal-braterstwo-muzulmansko-nazistowskie-niemieckie

Vote up!
1
Vote down!
0

Joe Chal

#1505181