Joe Chal: - Czy Żydzi faktycznie godzą się na wznowienie druku "Mein Kampf"?

Obrazek użytkownika Joe Chal
Idee

W środę Centralna Rada Żydów w Niemczech wypowiedziała się na temat planowanego na styczeń druku nowej wersji "Mein Kampf"  Adolfa Hitlera.

Z oświadczenia wynika,  że nie sprzeciwiają się oni opublikowaniu tej „naukowej” wersji książki, która będzie w sprzedaży już w styczniu 2016 roku.

"Wiedza o ‘Mein Kampf ‘ jest nadal bardzo ważna, aby wyjaśnić, narodowy socjalizm i Holocaust", powiedział szef Rady Żydów Josef Schuster w mediach.

"W związku z tym nie ma żadnych przeciwwskazań do tej edycji jako pracy naukowej dla celów badawczych i dydaktycznych."

Po zakończeniu II wojny światowej najbardziej antysemickim regionem Niemiec była  ​​Bawaria, dlatego dziwnym się wydaje, że władze Bawarii nie zgodziły się na ten przedruk. Czyżby zmieniono na ten temat zdanie i zrozumiani, że książka ta nawołuje do nienawiści na tle rasowym oraz braku szacunku dla ofiar Holokaustu?

Natomiast Instytut Historii Współczesnej w Monachium planuje opublikować w styczniu dwutomowe wydanie  Adolfa Hitlera „Mein Kampf - Wydanie krytyczne ", które dodaje kontekst do nazistowskiego dyktatora z komentarzem historycznym w ponad 3.5 tys. adnotacjach.

Niemieckie władze ostrzegają wydawców, że jeśli zdecydują się na wydruk tej książki to rozpoczną legalny proces prawny i będą ścigani pod zarzutem "podżegania do nienawiści rasowej".

Schuster ostrzegł, że egzekwowanie prawa w takich przypadkach musi  "następować z największą determinacją, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się i sprzedaży książki" jeśli rzeczywiście tekst ten ukarze się w sprzedaży publicznej w dniu 1 stycznia 2016 roku.

"Istnieje niebezpieczeństwo, że mimo wielkiego wysiłku niemieckiego rządu książka ta i tak będzie wprowadzona na niemiecki rynek”  powiedział.

Na potwierdzenie, że tak właśnie się stanie niech posłuży przykład mediów wirtualnych, gdzie od wczoraj książkę tą można czytać a nawet ściągnąć z internetu za darmo /download free/.

W artykule tym wykorzystano materiały ogólnie dostępne w sieci internetowej jak i źródła własne.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

zyciu jest pieniadz,a nie jakies sentymenty.
Biznes holokaustu sie kreci w najlepsze,a ksiazka Mein Kampf i tak jest za darmo dostepna w internecie :
https://stan88.wordpress.com/mein-kampf/

Tak ze jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze.
Zreszta sam Hitler tej ksiazki nie napisal, gdzy jest to plagiat z zydowskiej ksiazki napisanej pare lat wczesniej przez syjoniste i tylko z mala roznica ze w ksiazce Hitlera zastapiono Zydow Niemcami a ruch syjonistyczny faszytami.
Tyle ze jest to bardzo zacimniana historia tak jak i to ze Hitler swoja wladze zawdzieczal zydowskiemu biznesowi,a najwazniejsi jego podwladni to byli w wiekszoci Jude i to Hitler decydowal, kto jest Jude, a kto nie, jak sam mowil.
Wsponiec nalezy ze swiat zydowski byl podzielony amerykanscy zydzi nie tolerowali zydow europejskich,a Zydzi w Zachodniej Europie nienawidzieli wrecz Zydow ze wschodu.
Ruch syjonistyczny mial za zadanie stworzenie panstwa zydowskiego i wszelkimi dostepnymi srodkami do tego dazyl, po nieudanym planie Judeopoloni ``powrot``do ziemi swietej stal sie glownym celem, ktory za cene milionow biednych w wiekszosci wschodnich Zydow syjonisci jak widac zrealizowali.
Zreszta Hitler po czesci tez Zyd, nie tylko ksiazke zerznal z jej filozofia narodu wybranego/panow,ale tez i tez struktury,a nawet umundurowanie Bundu- zydwskiej nacjonalistycznej organizacji paramilitarnej.

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1500767

...najwzaniejszy???

... gdzy???

i dalej... co to jest: faszytami???

co to jest: zacimniana???

co to jest: wiekszoci???

co to jest Wsponiec??? 

co to jest: Judeopoloni???

co to jest: ' 'powrot``???

co to jest: ,ale tez i tez struktury ???

co to jest: umundurowanie Bundu- zydwskiej??? 

 

Qrwa! wilku! po twoim ostanim komentarzu na moim blogu na temat geotermii sądziłem, że się zreflektowałeś i wreszcie poszedłeś po rozum do głowy i zaczynasz swoją "nową erę" na Niepoprawnych - pracując nad polską pisownią. Ale okazało się, że nadal jesteś wtórnym analfabetą!

Piłeś?  - nie pisz!!!

Nie piłeś?  - wypij, ale... na litość boską! - jeśli masz odrobinę szacunku dla tych, którzy czytają Niepoprawnych - nie siadaj wówczas do klawiatury!!!

 

 

 

P.S.
Za całokształt twoich komentarzy, za brak przeprosin za oszczerstwa i pomówienia pod moim i Evy adresem... pały, pały i jeszcze raz pały ode mnie i tych Niepoprawnych, których również obrażasz.  Na twoim miejscu "zwinąłbym "mandżur" i spier**lał z tego portalu.

Vote up!
6
Vote down!
-4

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1500772

tylko nie spier...laj z tego portalu ,jak ci zaleca prof.satyr,nasz "überadmin". Pisz dalej mądrze, ale żeby on się już nad tobą nie znęcał, posyłaj mi na priw swoje teksty zanim on je unicestwi,a ja będę je poprawiać i zamieszczać, oczywiście jako twoje. W ten to oto sposób wytrącimy brzytwę z ręki przysłowiowej maupy.
Oto co mi się udało odzyskać z twego tekstu:
wilk na kacapy - 4 Grudnia, 2015 - 19:54
.......najważniejszy w ich życiu jest pieniądz, nie jakieś sentymenty. Biznes holokaust się kręci w najlepsze. Książka Mein Kampf jest za darmo dostępna w internecie : https://stn88.wrdprss.cm/mn-kmpf/ Zresztą sam Hitler tej książki nie napisał, jest to plagiat z żydowskiej książki napisanej wcześniej przez syjonistę tylko w książce Hitler zastąpił Zydów Niemcami a ruch syjonistyczny faszyzmem. Bardzo zaciemniona jest historia o tym, jak to Hitler swoją władzę zawdzięczał żydowskiemu biznesowi. To Hitler decydował kto jest żydem a kto nie. Wspomnieć należy że świat żydowski był podzielony.......
Pozdrawiam
Ps.Adminie,piłeś? Nie pałuj,nie komentuj i nie unicestwiaj wpisów innych blogerów

Vote up!
4
Vote down!
-3

Verita

#1500811

Komentowanie czy krytyka nie polega na tym jak kto glosno krzyczy czy jakich ostrych wulgarnych slow uzywa. Moim zdaniem /i zapewne zgodzi sie na tym portalu wiekszosc/ komentowanie czy tez krytyka polega na przedstawianiu logicznych argumentow i przedstawianie ich w normalny i kulturalny sposob. Zawsze milo jest czytac to co napisali inni i nie jest wazne jak krytycznie sie ustosunkowali czy zadali bardzo trudne pytania, zgodnie z zasada, ze "Nie ma glupich pytan".

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

Joe Chal

#1500836