Joe Chal: - Nowy Senator z Berlina: „nazistowskie zabójstwa ludności cywilnej były legalne"!

Obrazek użytkownika Joe Chal
Kraj
Partia AFD  (Alternatywa dla Niemiec) przyznała w tym tygodniu, że nowo wybrany senator był kiedyś członkiem grupy ekstremistów, ale jego posty Facebook-owe ujawniają więcej niepokojących sympatii wyrażanych dla nazistów.
 
Jeden z nowych członków berlińskiego Landtagu z partii (AFD) Alternatywa dla Niemiec był kiedyś członkiem Ligi Obrony Niemiec- prawicowym ekstremistą, anty-islamskiej grupy – o czym w poniedziałek poinformowała i potwierdziła jego własna partia.
 
Kay Nerstheimer, który został wybrany do parlamentu jako bezpośredni kandydat ze wschodniego dystryktu Lichtenberg, był członkiem grupy Ligi Obrony Niemiec aż do 2012 roku, jak poinformował media przewodniczącego Regionalnej partii AFD Georg Pazderski.
 
Niemiecka Liga Obrony- stylizowana na wzór angielskiej Ligi Obrony Wielkiej Brytanii- deklaruje w swoich ideach, że "Islam nie należy do Niemiec" i opiera się na ochronie i obronie, "niemieckiej kultury, narodowej wartości i tradycji".
 
Pazderski twierdził, że Nerstheimer zakończył swoją działalność z tą grupą po tym jak w 2013 roku znalazł się pod nadzorem niemieckiej krajowej agencji bezpieczeństwa, Verfassungsschutz (Federalny Urząd Ochrony Konstytucji).
 
Berliński lider partii powiedział również, że AFD będzie weryfikowała przeszłość Nerstheimera i będzie starała się "znaleźć rozwiązanie", chociaż lider partii krajowej Frauke Petry nie chciał powiedzieć, czy zostanie on wyrzucony z partii.
 
Poglądy ekstremistyczne Nerstheimer nie zaczęły się ani nie skończyły wraz z odejściem z Ligi Obrony Niemiec.
 
Nerstheimer w ostatnich latach wielokrotnie pisał na Facebooku komunikaty wychwalające czasy nazistowskie, pomniejszając akty zbrodniarzy wojennych a za pomocą pewnych wyrażeń często używanych przez nazistów usprawiedliwiał zbrodnie wojenne III Rzeszy.
 
Polityk wypowiedział się w lipcu 2013 roku słowami, które były formą obrony kapitana SS Ericha Priebke na jego 100 rocznicę urodzin. Priebke został uznany za winnego i skazany na dożywocie we Włoszech w 1998 roku za udział w masakrze 1944 w jaskiniach Ardeatine w Rzymie, w których 335 włoskich cywilów zostało zamordowanych, w tym 75 Żydów.
 
W innym poście, Nerstheimer udostępnił zdjęcie żołnierzy hitlerowskich z podpisem: "Każdy z nich jest dobrym przykładem dla ludzi".
 
W lipcu tego roku Nerstheimer udostępnił link do filmu pod tytułem: "To wszystko kłamstwo! Prawdziwa przyczyna wojny w 1939 roku ".
 
 
 
Film prezentowany przez niemieckiego autora Gerda Schultze-Rhonhofa ( na podstawie książki) pokazuje i kwestionuje Holocaust i winy Niemiec za rozpętanie II wojny światowej, obwiniając za wszystkie okrucieństwa tej wojny Polskę i Polaków.
 
Manipulacje w filmie pokazujące, że to Niemcy są największymi ofiarami II wojny światowej:
 

Prawdziwy powód rozpętania II wojny światowej;

]]>https://www.youtube.com/watch?v=DFW2Z9Avbyk]]>

 
Dzień wcześniej opublikował on post w którym starał się udokumentować antysemicką teorię spiskową: "Siły, które spowodowały I wojnę światową przyczyniły się również II-giej".
 
"Teraz są na skraju rozpoczęcia kolejnej III wojny i zawsze znajdą oni wystarczającą ilość idiotów, którzy będą ją wykonywać".
 
Nerstheimer wypowiedział się na temat cywilnych ofiar niemieckiej agresji ,zaliczając wszystkich do  "partyzantów" i powiedział, „tacy ludzie nie są pod ochroną prawa wojennego”.
 
"Dlatego strzelanie do nich było legalne" napisał Nerstheimer.

W styczniu bieżącego roku Nerstheimer napisał w poście, że fala uchodźców przybywających do Niemiec jest "nielegalną inwazją" i odniósł się do uchodźców jako "pasożytów, którzy żywią się sokami narodu niemieckiego".

                                                                                         ]]>]]>
Nazwał on również syryjskich uchodźców "Po prostu obrzydliwe robactwo" a czarnych ludzi "Bimbos", których nazywanie takimi słowami w Niemczech jest uznawane jako - ofensywne epitety rasowe.
 
Dla przypomnienia dodam, że propaganda nazistowska często przedstawiała Żydów jako gryzoni i robactwo.
 
Nerstheimer nie jest pierwszym oficjalnym przedstawicielem AFD oskarżonym  o antysemityzm i bagatelizowanie zbrodni niemieckich (nazistowskich). Polityk w Badenii-Wirtembergii nazwał te zbrodnie jako "pewnych niesławnych działań " i należy on do ludzi negujących Holokaust opisany w książce opublikowanej w 2012 roku.
 
 
Powyższy artykuł został napisany na podstawie doniesień medialnych powszechnie dostępnych w internecie.
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (7 głosów)

Komentarze

'ekstremistycznych' świrów nie brak, jednak jeśli jest nim senator i czuje się bezkarnie, zwłaszcza w kraju takim jak Niemcy...

Szanując wolność słowa, widzę pewne zagrożenie, które może być oznaką kursu Niemiec ku fałszowaniu przeszłości.

Wpisy na FB są obecnie nie prywatnymi pogwarkami ale poglądami propagowanymi publicznie

Domyślam się, że nie napotkały większego politycznego  odporu, inaczej byłoby wspomniane o tym.

Być może w Niemczech łatwiej też wybielać nazistów niż obnosić się z nazistowskimi przekonaniami?

Vote up!
3
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1520654