Joe Chal – „Jawna Zdrada Polski – awans w nagrodę”!

Obrazek użytkownika Joe Chal
Historia

 Foto: Zawieszone nocą z dnia 4/5 czerwca 1967 roku flagi izraelskie powiewały na polskich sztabach w jednostkach i garnizonach LWP (budynek sztabu 12 DZmech. w Szczecinie);

“Tego nigdzie się nie przeczyta – bo zostało ukryte głęboko!”

5 czerwca 1967 roku na znak solidaryzowania się z atakiem Izraela na kraje sąsiadujące – Pod nazwa “Operacja Focus” w kilkudziesięciu sztabach LWP wywieszono flagi izraelskie!!!.

Dzień wcześniej pod pretekstem “wysłania do pralni” polskich flag zdjęto z masztów polskie symbole.

Z nocy z 4-go na 5-tego czerwca na prawie cały dzień polskie Jednostki Wojskowe nic nie przypominały POLSKOŚCI.

Reakcji ze strony MON-u nie było praktycznie żadnej. Natomiast Minister Obrony Narodowej gen. Jaruzelskiemu zajęło cały rok aby rozwiązać ten problem. Prawdę mówiąc zataił on ten fakt przed sowietami, ponieważ to właśnie ZSRR uzbrajał stronę przeciwną w przyszłym konflikcie, czyli /kraje arabskie/!

Znalazł jednak minister salomonowe wyjście i nagrodził oficerów odpowiedzialnych za ten “niehonorowy wybryk” – zamiast sądu, degradacji a może nawet kary najwyższej – zostali sprawcy wywieszonych flag awansowani na wyższe stopnie i stanowiska!

“A przecież to nie była demonstracja religii żydowskiej?

To była jawna zdrada i prawdziwe pokazanie przynależności wyższych oficerów i generałów do obcego-wrogiego Polsce, Państwa – Izraela”!

Wtedy to właśnie ponad 300 oficerów /od stopnia kapitana do pułkownika z różnych jednostek wojskowych poprzez “szybkie awanse kadry młodszej”/ rozesłano do polskich garnizonów w celu “Wymiany Kadry Dowódczej”

Paradoksem w tym wszystkim było to /zresztą niezgodne z regulaminem/ mianowanie na stanowisko D-ców JW oficerów np: w stopniu majora,którzy byli przełożonymi pułkowników dyplomowanych?

/Odsyłam do wikipedii w której wyraźnie jest pokazane, który z generałów tamtego okresu został odwołany ze stanowiska i przeniesiony na wyższe stanowisko w 1968 roku/.

Oto kilka z kilkuset nazwisk “zasłużonych” generałów, którzy przeniesieni zostali na wyższe stanowiska służbowe w tym czasie, (nawet do Zjednoczonych Sił Zbrojnych Państw Stron Układu Warszawskiego)!

gen Stanisław Antos D-ca 12 DZmech. w Szczecinie ( na zdjęciu tego sztabu powieszono izraelską flagę)

gen. Czesław Waryszak – D-ca Warszawskiego Okregu Wojskowego

/ograniczam się do tych nazwisk bo już dostałem pogróżki, że “Za dużo nazwisk i mogą mi zamknąć bloga”/.

Moja refleksja:

Czy Stan Wojenny był potrzebny do wprowadzenia w Polsce?

Zdecydowanie odpowiadam, że był potrzebną koniecznością jedyny raz w historii Państwa Polskiego i LWP właśnie w 1967 roku, ale tak się nie stało i pozostała hańba z tamtych lat.

PS;/ Nie boję się pisać o tych sprawach i uważam nawet że jest to mój obowiązek, aby podnieść te ukrywane sparszywiałe, wstydliwe momenty i nonsens istnienia LWP.

Oprawcy, którzy katowali mnie fizycznie i psychicznie nie mogą mnie już skrzywdzić mocniej, ponieważ nastały inne czasy wolnej i sprawiedliwej Polski.

Joe Chal - autor

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (24 głosy)

Komentarze

Postawiłem Ci piątkę za podjęcie tematu. Trudno, poszło.

ZDJĘCIE UŻYTE W NOTCE JEST ORDYNARNYM FEJKIEM !

Czy możesz podać źródło tego KOLOROWEGO zdjęcia, zawierającego elementy których nie było w 1967 roku, noszącego ślady przeróbek ?

Zostałeś zrobiony w konia ?

Vote up!
9
Vote down!
-1

#1559579

Bylem wtedy oficerem dyzurnym i jestem naocznym swiadkiem. Mam wiecej kolorowych zdjec z defilady 1000 lecia z 1966 roku.

Vote up!
5
Vote down!
-5

Joe Chal

#1559581

A ja urodziłem się i do dziś mieszkam na ulicy wychodzącej na sztab. :)))))

O siedemnastej trzydzieści zrobiłem zdjęcie sztabu, mniej więcej z tego samego miejsca co zdjęcie przez Ciebie opublikowane.

Teraz mam pilne zajęcie, ale wieczorem mogę wrzucić zdjęcie z zaznaczonymi manipulacjami.

Osoba która użyła i przerobiła zdjęcie wykonane przed remontem fasady usunęła kilka elementów, zamaskowała inne ale nie zauważyła jednego elementu lub go nie rozpoznała :

na lewo od drzwi wejściowych są dwa okna dyżurki a nad lewym oknem, rzucając przepiękny cień na ścianę KAMERA TV !!!

Miłego poszukiwania innych elementów !

Vote up!
10
Vote down!
0

#1559585

Wypraszam sobie mowienia mi na "TY" - to dla szacunku! (Zydzi tak robil, aby Polakow ponizyc). Ale do rzeczy!  Nie mogl Pan mieszkac na wprost sztabu 12 DZmech, ktora po Gen Jaruzelskim przejal gen. bryg. Aleksander JANOWSKI (1960 – 1962) a po nim gen. bryg. Józef STEBELSKI (1962 – 1964) nastepnie gen. bryg. Stanisław ANTOS (1964 – 1967) odwolany po tym ekscesie, ktory opisalem. Nie mogl Pan tam mieszkac, poniewaz po drugiej stronie ulicy KU Sloncu byl od przedwojenny wspaniale zachowany cmentarz, chyba, ze wstal Pan z grobu i teraz cos komentuje. Artykul ten nie jest nowym i byl juz publikowanym wiele lat temu na salon24 i Pan tam tez mnie atakowal. Milego atakowania i prosze sie spytac tych oficerow, ktorzy pamietaja tamte czasy. Dzis powinni byc w wieku 75 - 80 rokiem zycia, ale mysle, ze beda obawiali sie o swoje emerytury i zataja ten fakt tak jak zaqtajono go a ja mam czelnosc to przypomniec.

Vote up!
8
Vote down!
-7

Joe Chal

#1559586

W porządku ! 

Jesteśmy od tej pory na "PAN" ! Na salonie nie byliśmy w najmniejszym kontakcie. Byliśmy na "nowymEkranie" i nie robił PAN problemów. Nigdy PANA nie atakowałem. 

Vote up!
6
Vote down!
-1

#1559588

Teraz już wiesz, dlaczego ja w ogóle nie zaglądam do blogera Joe Chal.

I jeszcze na dodatek ten pompatyczny nick.

 

Pzdr

Vote up!
2
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1559683

Savoir vivre czy netykieta, nie są obowiązującym prawem, a tylko sugestią jak lepiej żyć (w zgodzie z innymi). Mogę, na życzenie, do @świr pisać "panie Świrze" ;-))

Notka zwabiła mnie zdjęciem, i tym zdjęciem zaszokowała. Pewnie tak miało być ! 

 

Vote up!
2
Vote down!
0

#1559696

To jest moje nazwisko jakie mam w dowodzie osobistym.

Vote up!
1
Vote down!
0

Joe Chal

#1559723

to jakie jest dokładnie źródło tego zdjęcia? bo mamy tu uniknięcie odpowiedzi.
jako naoczny świadek i obeznany w temacie Pan na pewno je zna i potrafi wskazać inne dowody.

rozumiem, że to nie był jedyny przypadek a generał, należący do spisku antypolskich syjonistów, sam tam wlazł na drabinę i wyciągnął flagę spod mycki. zapewne w nocy 4/5, mając tajne dane o mającym nastąpić ataku lotnictwa Izraela.

co Pan dokładnie widział jako "przysłowiowy" naoczny świadek?

Vote up!
0
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1559727

Przyjmuję do wiadomości (acz ze zdziwieniem), że ma Pan w dowodzie osobistym imię : Joe, nazwisko: Chal. Nie pytam o pesel, ale chciałbym wiedzieć, czy przed zmianami w Pana życiu, dotyczyły Pana poniższe dane :

Józef Chałubowicz, ur. 15 marca 1951

 

Vote up!
2
Vote down!
0

#1559730

Budynek prezentowany na zdjęciu znajduje się na ulicy Zalewskiego i był siedzibą sztabu 12DZmech od czasu sformowania dywizji w Szczecinie w okresie powojennym do wiosny 2014. Wtedy to sztab 12DZmech został przeniesiony na ulicę Ku Słońcu (gdzie po jednej stronie znajduje się Cmentarz Centralny). Więc opowieść o izraelskiej fladze w roku 1967 na budynku sztabu 12DZmech zlokalizowanym przy ulicy Ku Słońcu i odpowiedź pana Joe Chal mijają się z prawdą. Pan Cyborg zapewne mieszka na ulicy Spółdzielczej w Szczecinie, której wylot wychodzi na lewe skrzydło budynku byłego sztabu.
Jak wspomniałem, budynek byłego sztabu pokazany na zdjęciu znajduje się przy ulicy Bohdana Zalewskiego 2, Szczecin 70-495. Łatwo sprawdzić na Google map. Jest położony bezpośrednio przy ulicy i ma charakterystyczny podjazd do głównych drzwi. Budynki wojskowe na ulicy Ku Słońcu stanowią zamknięty kompleks odgrodzony od ulicy ogrodzeniem z bramami. Żaden z nich nie stoi bezpośrednio przy ulicy.
Jeżeli do tego pada informacja, że autor w 1967 roku był oficerem dyżurnym w sztabie dywizji to chyba powinien pamiętać, w którym budynku pełnił służbę. A tak to prawdopodobnie nie był oficerem dyżurnym, ani nie słuzył w tej dywizji.
Zastanawiam się, jaki jest cel takiej dezinformacji.

Vote up!
10
Vote down!
-1

Olo1st

#1559597

Trafiłeś idealnie ! W tak zwanym międzyczasie wypytałem starszych ode mnie mieszkańców o prawdopodobieństwo takiego incydentu. W tamtych czasach przy sztabie był przystanek tramwajowy. Cały Szczecin wiedziałby ! Mało kto pamięta, ale autobus 67 jechał wtedy Jacka Soplicy, Leszczyńskiego, Zaleskiego, Wyspiańskiego, Piotra Skargi - jeździłem nim do technikum. 

Vote up!
6
Vote down!
0

#1559609

Nie pamiętam przystanku tramwajowego przy ul. Zalewskiego. Ale mógł być. Po przebudowie al. Wojska Polskiego w latach 70 nastąpilo wiele zmian. A technikum to było TME czy TBO?

Vote up!
8
Vote down!
0

Olo1st

#1559615

Błagam ! Bohdan Zaleski - bez "w" ! TME.

Vote up!
4
Vote down!
0

#1559616

skoro na waszej służbie obywatelu poruczniku wiesza się zamiast polskiej fagi jakeś szmaty? Co sie należy oficerowi za taką służbe?

Vote up!
11
Vote down!
0
#1559632

"Joe Chal (Józef Chałubowicz, ur. 15 marca 1951) - malarz, amator, poeta opiewający miłość do swojej ojczyzny, naukowiec o specjalności inżynieria i hiperbaria, specjalista w dziedzinie medycyny respiracyjnej zajmujący się leczeniem wielu chorób z wykorzystaniem komory hiperbarycznej. Członek International Hyperbarics Associated Inc. w USA, prezes i fundator Polsko - Australijskiej Fundacji na rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka z siedzibą niedaleko Grudziądza. Honorowy ambasador takich miast jak: Los Angeles, Newcastle, Wyong, Seul, Bydgoszcz i Grudziądz. Publikuje na ważniejszych blogach: salon24, Word-Press, blog-spot, Newsweek.pl"

Źródło: http://lubimyczytac.pl/autor/116149/joe-chal

Vote up!
1
Vote down!
0

Wojnar

#1559789

Sie nabrałem.Ale  ze mnie naiwniak.Od dziś tak szybko nie klikam na "5".Po spr.art zadecyduje.Nauka nie idzie w las. Pozdrawiam.

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Mateo

#1559671

Podświdomość uczciwsza od samego autora w oryginalnym tekscie powyżej sama mu wytyka tę drobną manipulację: "....12 DZmech. w Szczecinie ( na zdjęciu tego sztabu powieszono izraelską flagę) "

Vote up!
4
Vote down!
0
#1559693

- przepraszam, że sugeruję - poprzez "O mnie" na Naszych Blogach z panem Zygmuntem Korusem - tam są dwa wpisy jego, jako naocznego świadka Marca'68, gdzie m.in. jest podjęta rola Jaruzelskiego (i późniejsze dogadywanie się generała z lichwiarzami w USA). Być może gra (z) żydami jest głębsza, niż we wpisie "Klepsydra 68-89"? Pan tu przytacza wiele faktów - ale tworzą one zamęt wokół postaci Jaruzelskiego: miał polecenie z Kremla znaleźć w polskiej armii żydowskich zdrajców po przegranej "sowieckiej" wojnie o wodę, a tu idą dla "delikwentów" awanse. Jaruzelski niesubordynowany Moskwie? Może te flagi, to były sterowane prowokacje? Oto te linki, może z tej konfrontacji opinii coś wyniknie?:

http://naszeblogi.pl/42923-klepsydra-68-89

http://naszeblogi.pl/49756-marzec68-czas-skonczyc-z-korowska-jazda-antysemityzmem

Byłoby interesujące przeczytać tutaj Pańskie wyjaśnienia tej dziwnej postawy Jaruzelskiego. Bo na pewno była to zdrada - tylko na czyją stronę? Gra na dwa fronty - ze szkodą dla Polski? (to ostatnie na pewno!!!).

Kłaniam się.

Vote up!
8
Vote down!
0

insurekcjapl

#1559595

W 1968 roku wymieniono wyzsza kadre dowodcza w wielu garnizonach, ale nie wszystkich. Sledzilem wtedy gazete "Zolnierz Wolnosci - to taki szmatlawiec dla zolnierzy sluzby zasadniczej i kadry. Mysle, ze mam gdzies ta gazete z wieloma nazwiskami odwolanych i awansowanych generalow a nie bylo ich wtedy tak wielu. Poszukam, moze mi sie uda a i zachecam do wertowania netu. 

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-1

Joe Chal

#1559674

Dziś każdy może dowolne zdjęcie zmienić nie do poznania, także oczywiście stare zdjęcie. A zatem bez oryginalnego zdjęcia nie da się rozstrzygnąć czy zamieszczona przez Autora fotografia została zmanipulowana, czy też nie.

Z całą pewnością zamieszczona przez Autora fotografia, przedstawiająca frontową elewację masywnego budynku dawnego sztabu wojskowego jest kolorowa i stara. Ale zestawienie jej z obecnym zdjęciem pokazującym podobnie ujęty budynek dawnego sztabu, niczego doprawdy nie wyjaśnia. I wcale bym się nie rozpraszał nad drugorzędnymi szczegółami, które mogły ulec zmianie z różnych powodów, a na które wskazuje cyborg. Trzeba od razu skierować uwagę na obiekt sporu, czyli na izraelską flagę, która jest jakby wywieszona z środkowego okna pierwszego piętra. I co do tego mam tylko wątpliwości.

Pozdrawiam    

Vote up!
5
Vote down!
-1

jan patmo

#1559614

nie jest wywieszona, tylko "doklejona" na zasadzie fotomontażu.

Vote up!
6
Vote down!
-1

insurekcjapl

#1559617

Tego bez oryginalnej fotografii rozstrzygnąć nie sposób!

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-1

jan patmo

#1559619

Co rozumiesz przez oryginalną fotografię ?

Vote up!
5
Vote down!
0

#1559622

Wtedy nie było jeszcze cyfrowej fotografii, więc chodzi o fotografię papierową obiektu, którą powinien mieć w posiadaniu Autor tekstu. A jeśli jej nie ma On sam, to powinien wskazać na źródło. Gdyby była to fotografia cyfrowa, wówczas wystarczyłoby porównanie zdjęcia z źródłowym w formacie RAW.

Vote up!
7
Vote down!
-1

jan patmo

#1559625

Właśnie TO chciałem usłyszeć ! Negatyw, pozytyw lub diapozytyw. Tylko to wchodzi w grę jeśli chodzi o lata sześćdziesiąte. Mam z tamtych lat malutkie kolorowe odbitki 6x9 , właśmie z tego naszego małego parczku naprzeciw sztabu. Zostały one skadrowane tak by nie było na nich jednostki, bo za fotografowanie obiektów wojskowych groziły poważne konsekwencje, a nam z ojcem chodziło o oddanie jesiennych kolorów. To był zestaw do samodzielnego wywoływania (ORWO).

To jest nieszczęśliwa sytuacja ! Ilustracja niszczy cały efekt. Tak ! ILUSTRACJA. Gdyby autor przyznał, że to tylko przykładowa ilustracja - narrację dałoby się uratować. Niestety autor brnął dalej i wykazał się nieznajomością topografii  szczecińskich jednostek.

 

Vote up!
6
Vote down!
-1

#1559649

Zauważyłem, że jest spora różnica rozdzielczości elewacji budynku i flagi. Elewacja - najprawdopodobniej zeskanowana z fotografii - ma rozdzielczość około 180 dpi, a flaga ma większą, około 300 dpi. Świadczy to ewidentnie o fotomontażu.

Ale ja cyborgu na Twoim miejscu nie wdawałbym się w dyskusję z Joe Chalem. Tenże do dzisiaj uważa, że gen. Ryszard Kukliński był zdrajcą Rzeczpospolitej. Ponadto w dalszym ciągu broni czerwonej zarazy,... będąc jednym z nich.

 

Pozdrawiam,

Satyr 

Vote up!
8
Vote down!
-4

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1559665

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Joe Chal został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Widze, ze ten komentarz trzymal Pan od jakiegos czasu i za kazdym razem, kiedy napisze na jakikolwiek temat daje mi Pan 1 punkt. Jest to zapewne najwieksza satysfakcja dla Pana, ale madrosc zadna z tego nie wynika.

Jednak odpowiem Panu na ten komentarz. "Nigdy bym nie zdradzil mojej Ojczyzny i zapewne bym nie wszedl w uklady z diablem jakim jest USA pod zaborem Semitow"!

USA nigdy w takiej postaci jakiej jest nie bedzie dla nas przyjazna a Pan Kuklinski poszedl do wrogow (probowal w Wietnamie, ale mu sie nie udalo, poniewaz nie ufano mu). Dopiero jego nielegalne przekroczenia granicy jachtem do Danii pozwolily mu nawiazac kontakt poprzez niemiecka agenture z CIA.

Opozycja polska w UE i poza nia (powiazania z Sorosem) robi dokladnie to samo co Pan Kuklinski.

Vote up!
2
Vote down!
-7

Joe Chal

#1559692

Oczywiście, że powiększyłem w programie do obróbki zdjęć. Pokazałem tyko grube błędy. Po co miałem zamulać portal analizami pixeli ?

Pytanie : skoro poszło tak łatwo, to czy nie było to celowe ?! Jaki osiągnęło skutek ? Odsłony ?

Vote up!
5
Vote down!
0

#1559699

Kazde zdjecie, ktore bedzie wprowadzone do komputera jest cyfrowe. Wtedy byly dobre tzw 6 na 9 zgfa color z 1936 roku lub pozniejsze radzieckie tez kolor Smiena 8.

Vote up!
2
Vote down!
-2

Joe Chal

#1559676

Zdjęcie wykonane tradycyjną techniką takim pozostaje, można co najwyżej je zeskanować z odbitki papierowej, negatywu czy pozytywu. Ale to jest tylko transfer a nie zmiana pierwotnej techniki zdjęcia. 

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1559702

Autor twierdzi, że ten budynek stoi w innym miejscu Szczecina !

Vote up!
6
Vote down!
0

#1559621

Nie wchodzę w sprawy pamięci.  Koncentruję się tylko na fladze, która musiałaby być rozciągnięta między oknami na czterech sznurkach, żeby wyglądać płasko jak na zdjęciu.  

Vote up!
7
Vote down!
-2

jan patmo

#1559629

Nie zgadzam sie, poniewaz ja nic nie twierdze. Sztab czy sztaby dywizji to przynajmniej 3 lub 4 pulki i kilkanascie samodzielnych jednostek (batalionow). Razem blisko 20 sztabow.

Vote up!
1
Vote down!
-3

Joe Chal

#1559694

Cyborg jest matołem ! Patrzy i nie widzi. Kamera rzuca cień, gzymsy rzucają, tylko flaga cienia nie rzuca. Dlatego wszystkim coś z flagą nie pasuje. 

Vote up!
6
Vote down!
0

#1559626

 

I znowu "historię pisze się pod etap państwa"

W 2016 roku popełniłem tekst  dla www.kierunki.info.pl pod tytułem "Historia pisana od nowa na każdym etapie państwa" omawiając czasy sprzed II w.ś. i jedynie wspominając o kolejnej wersji "etosu" solidarnościowego jako czynnika walki o  "suwerenność" Polski.
 

Dzisiaj jest z kolei tworzona kolejna wersja "antysemityzmu" roku 1968. I kolejny raz tworzona jest wersja nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Gdybym nie żył w tamtych czasach lub  był dotknięty amnezją czy tym podobna chorobą być może też uwierzyłbym tak jak część młodszych pokoleń którym nie ma kto przekazać rzeczywistości tamtych czasów.
Ja jednak pamiętam i nie dam sobie wmówić bredni insynuowanych w TVP i innych mendiach  przez  agitatorów i komentatorów na usługach Israela chroniącego zbrodniarzy stalinowskiej żydokomuny. Nie pozwolę sobie wmówić fałszywej wersji o wybuchu studenckim w obronie zdjętych ze sceny "Dziadów"", o nagonce na Żydów z tego powodu i  "wyrzucaniu"  ich z Polski. Padają nawet kuriozalne porównania akcji wyrzucania Żydów z LWP do Hitlerowskich czystek.  A to ta propaganda jest bardziej zbliżona do Gebelsowskiej..

Otóż wszystko zaczęło się od wybuchu wojny Izraelsko-Arabskiej w czerwcu 1967 r. Służyłem wówczas jako absolwent Podoficerskiej Szkoły Zawodowej dla małolatów w jednostce MW Gdynia-Babie Doły. Przez pierwsze dni (2-3?) mieliśmy "podwyższone pogotowie bojowe". Nie pamiętam czy już po tej wojnie czy też jeszcze w trakcie, z kolegą chcieliśmy spędzić późny wieczór w restauracji "George" w Gdyni w oczekiwaniu na nocny autobus do Babich Dołów, jak nie raz to robiliśmy. Niestety okazało się, że restauracja jest zarezerwowana, a przez okna widzieliśmy tłum wyższych oficerów MW (samych komandorów) głośno śpiewających i to w nieznanym języku.
W jakiś czas potem poszła wśród kadry  jednostki pogłoska o  bankiecie wyższych oficerów pochodzenia źydowskiego właśnie w "George.u" na cześć wygranej wojny Izraela z Arabami i że nie tylko w Gdyni ale w wielu innych garnizonach. Po jakieś pół roku, w trakcie wychodzenia z wojska do cywila, przyszła kolejna pogłoska o "wyrzuceniu" tych oficerów z LWP i, że "jadą do Israela" (nie wyjeżdżają, a jadą - koledzy żartowali ze mnie żebym się załapał z nimi to "zarobię kupę forsy bo Żydzi dobrze płacą najemnikom")
Wówczas nie zawracałem sobie głowy ale kiedy zaczęło się nagłaśniać tę sprawę jako antysemicką nagonkę, przeanalizowałem swoje informacje w tej sprawie dochodząc do pewnych dziwnych wniosków.
W. Jaruzelskiego uważam za zbrodniarza i zdrajcę - nie tylko na rzecz Moskwy i sowietów ale też lat 80-tych i przekazanie władzy stalinowskiej żydokomunie.  I ten fakt obecnie najbardziej zastanawia.  Ówczesne postępowanie  komuszych władz pokażę na aktualnym przykładzie - jak postąpiłby rząd Niemiec gdyby wyżsi oficerowie niemieckiej armii świętowali zajęcie Krymu przez Rosję? (Najprawdopodobniej zdrada i kryminał) A Rosja jest przecież partnerem Niemiec natomiast ówczesna Polska podległa ZSRR była wrogo nastawiona do Israela.

Z drugiej strony - czy wyżsi oficerowie żydowskiego pochodzenia, czyli doskonale znający realia systemu i konsekwencje wynikające ze złamania zasad,rygorów i to w armii, zrobiliby "taki numer" nie mając pewności  bezkarności? (Za o wiele mniejsze przewinienia oficerowie lądowali w więzieniach na długie lata i to ci oficerowie ich skazywali)

 Konkluzja nasuwa się sama - oni doskonale wiedzieli o swym dalszym losie. Więcej, oni sami do tego zdążali - wzmocnienie armii Israelskiej. To, że oficjalnie państwo było wrogo nastawione nie oznacza, ze żydowska nadreprezentacja w "rządzie" PRL ("rządząca" do dnia dzisiejszego - często pod przykryciem polskimi nazwiskami) też była wrogo nastawiona. Wręcz przeciwnie, to ta "rządząca" nadreprezentacja organizowała ten sztuczny "exodus" nie tylko wyższych oficerów ale też po sztucznie wywołanej zadymie celowo wycofanych "Dziadów" - "wyrzucanie" naukowców, inżynierów, lekarzy itp.. dla wzmocnienia Israela dobrze wyszkolonymi w Polsce kadrami.

POLACY NIE DADZĄ SOBIE NARZUCAĆ KOLEJNYCH WERSJI NOWO OBJAWIANYCH PRAWD NA KOLEJNYCH ETAPACH ŁUPIENIA NASZEGO KRAJU!
 

Marek Chrapan

Vote up!
7
Vote down!
0

antyleming

#1559638

Tak jak juz na wstepie podalem zaistnialy incydent, ktory opisalem mial miejsce. Felieton ten nie jest napisanym wczoraj a publikowanym z niewielkimi poprawkami natury stylistycznej co kilka lat, aby mlodzi ludzie pamietali jakich oficerow starszych miala armia do 1988 roku Dzis solidaryzuja sie z tymi zdrajcami wszyscy byli zolnierze zawodowi z tamtych lat, poniewaz ich emerytury zaczynaja sie chwiac.

To co pisze nie bedzie podobalo sie zadnemu z tych slugusow do ktorych i ja nalezalem, ale w 1973 roku zrozumialem, ze armia polska nie ma nic wspolnego z "honorem zolnierza" i zrezygnowalem z tej haniebnej sluzby a odzew wladzy byl taki, ze bylem zle traktowanym przez WSW, MO i bliskim smierci po skopaniu mnie i pozostawieniu na szosie. Do dzis mam blizny na brzuchu po tym jak od kopniecia pelk mi zoladem i tylko szybka pomoc uratowala mi zycie zanim nastapilo zakazenie otrzewnej.

Tak jak zawsze, kiedy wpis ten sie pokaze sa takie same reakcje ludzi, ktorzy sluzyli systemowi PRL i rzecza oczywista jest, ze bronia swego status quo, bo inaczej ich zycie obrociloby sie w kompletny zaklamany nonsens tak jak nonsensem bylo sluzenie temu zbrodniczemu systemowi z tamtych lat. 

Znam wiele ukrywanych tajemnic z tamtego okresu, moze ktos zainteresuje sie faktem, ze:

- Dlaczego statni d-ca misji pokojowej na Wzgorzach Golan na apelu porannym chcial dokonac egzekucji zolnierza?

- co sie stalo z sierzantem Dabrowskim magazynierem z JW 2206 na cytadeli w Grudziadzu?

- Po co transportowano do Polski z Bliskiego Wschodu WG sprzet wojenny (wojskowy) pozostawiony po walkach miedzy Izraelem a Arabami?

- dlaczego wiekszosc zolnierzy z grupy 300 (Konwencji Genewskiej) po powrocie do Polski zmarla?

- dlaczego na wikipedii wyczyszczono jakakolwiek wzmianke o polskim oficerze, ktory od 1953 roku zaczal zajmowac wysokie stanowiska z szczeblach rzadowych az do ministra odrony Izraela wlacznie - Mosze Dajan?

- jak to sie stalo, ze arabowie nie mogli zlamac "szyfreu" jakim poslugiwali sie sztabowcy izraelczycy podczas realizacji planu pod kryptonimem "Operacja Fokus"?

Moglbym zapelnic Wam nie jedna strone zagadek na ktore mam odpowiedzi, poniewaz tam bylem.

Opieracie sie na "obrazku", ktory mial pelnic tylko role obrazujaca a nie podpierajaca zaistnialy faklt z 1967 roku. 

Rozumie zachowanie sie "moich dawnych kolegow" z wojska, ktorzy nie chca uwierzyc, ze sa zwyczajnymi zdrajcami pomagajacymi zbrodniczemu systemowi.

Mimo wszystko dziekuje za te komentarze, ktore udowadniaja, ze wpis ten byl potrzebny i daje mi to satysfakcje.

Vote up!
4
Vote down!
-6

Joe Chal

#1559643

Jesli ktos dokladnie spojrzy to ten cien tam jest na oknie i parapecie po prawej stronie od drzwi wejsciowych.

Zycze glebszego analizowania tego obrazka.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-5

Joe Chal

#1559644

Skoro pan tyle ujawnia, to chciałbym wiedzieć, czy był pan i służył jeszcze w Szczecinie w grudniu 1970 roku, i jako oficer co pan robił, gdy wojsko zrobiło rzeź na robotnikach i ludności cywilnej w Szczecinie.

Bo ta zmechanizowana jednostka w której pan służył, brała czynny udział wydarzeniach grudniowych 1970. 

Nie jestem historykiem, ani specem od wojska, ale jako naoczny świadek mając 18 lat widziałem jak UB i wojsko strzelało do ludzi.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1559650

Widze, ze na sile ktos chce mi podsunac zakrwawiona koszule?

Nie bralem udzialu wtedy w tej akcji, poniewaz bylem oddelegowany do marca 1973 do Wietnamu. Moim przelozonym wtedy byl ( major lub pplk Kuklinski) a moim podwladnym byl sierzant Chrust.

Proponuje poczytac sobie na temat tego "polglowka Chrusta"!

Vote up!
4
Vote down!
-3

Joe Chal

#1559652

Ja nie wrzucam na pana zakrwawionej koszuli.

Ale był pan komunistycznym oficerem w tej zmechanizowanej jednostce LWP, która brała udział w tych grudniowych wydarzeniach.

I stąd moje zapytania.

Ja pana nie osądzam, tylko Bóg ma do tego prawo.

Vote up!
6
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1559653

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Joe Chal nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ale ja sie czuje winnym,pomimo, ze nie zabilem nikogo ani nie skrzywdzilem w zaden sposob. Moja wina to wstapienie do tej zbrodniczej armii w ktorej bylo co roku ponad 350 tys ludzi. Mam wyrzuty sumienia, pomimo, ze sie zbuntowalem po 1973 roku, kiedy dowiedzialem sie prawdy o Katyniu i odszedlem z wojska. 

Vote up!
3
Vote down!
-6

Joe Chal

#1559677

Ja wiele rzeczy jestem w stanie zrozumieć,  np. że poprzez te przykre dla Pana zdarzenia ( pobicia z zagrożeniem życia itd) mogły wywołać traumę i różne powikłania z niej wypływające... jak np. mówienie czy też pisanie prawdy i jednocześnie np. pomyłka w adresie...zakładam uprzejmie, że tak mogło być. 

Jednak nie bardzo mogę uwierzyć, że Pan dopiero w 1973 roku dowiedział się prawdy o Katyniu... No nie był Pan w Opozycji, pracował Pan dla LWP..., ale Panie Chal w PRL nawet każde dziecko przeciętnie inteligentne znało prawdę o Katyniu...Panie Chal... Wówczas mieszkałem na Wybrzeżu i miałem wielu znajomych jako zawodowych żołnierzy i to w różnych stopniach wojskowych, znałem również oficerów z WSI i każdy z nich znał prawdę o Katyniu...To była oczywista oczywistość,  tajemnica Poliszynela... Więc powtarzam , ciężko mi w to uwierzyć,  ze Pan dopiero w 1973 roku dowiedział się prawdy o Zbrodni Katyńskiej. Rozumiem Pańskie " przebudzenie" ok. lepiej później niż wcale lecz czasami pisze Pan dziwne rzeczy... I one to właśnie stawiają Pana w dziwnym świetle...Panie Chal nawet najgłupsza głupota ma jednak swoją logikę i proszę o tym nie zapominać...

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1559705

A o śp.Kuklińskim wyrażał się Pan po prostu obrzydliwie.W świetle ówczesnej sytuacji mówienie o nim, że był zdrajcą,  to określa Pana samego...i z amerykańskim Żydostwem nie ma to nic wspólnego. Bo Pan , Panie Chal raz piszę prawdę tj.o owym Żydostwie i Armii itd., by z kolei stawiać się jako polski patriota... jakby Pan zapomniał,  że byliśmy pod sowiecką okupacją... czy Pan rozum postradał Panie Chal ? Więc oskarżać śp.Kuklińskiego o zdradę w tamtych czasach i relacjach, to jest określenie się za okupantem...czy Pan to rozumie Panie Chal ? Ja na ten przykład jak powyżej napisałem znałem w owym czasie naszą " żołnierską brać " i też tą z wojskowej bezpieki, ale do głowy mi nie przyszło by tak się sqrwić i przystąpić do tych " ludzi terroru"... a Pan pisze dzisiaj,  że śp.Kukliński był zdrajcą...Panie Chal coś takiego może powiedzieć tylko wróg...Sowieci są dla nas takim samym zagrożeniem jak Żydzi...

Vote up!
5
Vote down!
-1

chris

#1559706

Nie neguję tego co Pan napisał, ale mam spore wątpliwości - nie tylko zresztą ja - co do autentyczności zamieszczonego przez Pana zdjęcia, które posłużyło do zilustrowania  Pana znakomitego tekstu. Jeśli zostało ono zmienione przez dodanie izraelskiej flagi, to powinien Pan o tym napisać, co pozwoliłoby uniknąć niepotrzebnych podejrzeń. 

Ze zrozumiałych względów to, o czym Pan pisze, wywołuje sporą panikę w w środowiskach odpowiedzialnych za zbrodnie na Narodzie polskim w ostatnich latach II wojny światowej i okresie powojennym. Odsłaniając kulisy działań, zwłaszcza żydobolszewickich (i nie tylko) siepaczy w zniewalaniu Polski, demaskuje Pan  prowokowane, przeprowadzane i kontrolowane przez sowieckich i późniejszych okupantów Polski oraz ich pomagierów takie "wydarzenia", jak choćby pogrom ubecki w Kielcach, marzec 1968,  operacja "Most", zamach smoleński czy też to co dzieje się dzisiaj.

Pozdrawiam i zachęcam gorąco do dalszego pisania         

Vote up!
5
Vote down!
-1

jan patmo

#1559661

Bierze Pan "całkowitą odpowiedzialność za fakty tutaj podane", ale za które fakty? 

 

Pisze Pan:

"Byłem wtedy oficerem dyzurnym i jestem naocznym świadkiem.", jak rownież: "Nie mogl Pan tam mieszkac, poniewaz po drugiej stronie ulicy KU Sloncu byl od przedwojenny wspaniale zachowany cmentarz, chyba, ze wstal Pan z grobu i teraz cos komentuje",

najwyraźniej nie wiedząc o tym, o czym pisze @Olo1st, a mianowicie:

"Budynek prezentowany na zdjęciu znajduje się na ulicy Zalewskiego [Zaleskiego] i był siedzibą sztabu 12DZmech od czasu sformowania dywizji w Szczecinie w okresie powojennym do wiosny 2014. Wtedy to sztab 12DZmech został przeniesiony na ulicę Ku Słońcu (gdzie po jednej stronie znajduje się Cmentarz Centralny). Więc opowieść o izraelskiej fladze w roku 1967 na budynku sztabu 12DZmech zlokalizowanym przy ulicy Ku Słońcu i odpowiedź pana Joe Chal mijają się z prawdą. Pan Cyborg zapewne mieszka na ulicy Spółdzielczej w Szczecinie, której wylot wychodzi na lewe skrzydło budynku byłego sztabu.
Jak wspomniałem, budynek byłego sztabu pokazany na zdjęciu znajduje się przy ulicy Bohdana Zalewskiego [Zaleskiego] 2, Szczecin 70-495."

Faktycznie, łatwo sprawdzić na Google Earth, że budynek ukazany w Pańskim artykule faktycznie znajduje się na ulicy Bohdana Zaleskiego.

Pisze dalej @Olo1st : "Jeżeli do tego pada informacja, że autor w 1967 roku był oficerem dyżurnym w sztabie dywizji to chyba powinien pamiętać, w którym budynku pełnił służbę. A tak to prawdopodobnie nie był oficerem dyżurnym, ani nie słuzył w tej dywizji.
Zastanawiam się, jaki jest cel takiej dezinformacji."

 

Ustalmy więc te fakty, za które bierze Pan odpowiedzialność.

Vote up!
6
Vote down!
-2

Lotna

 

#1559660

ale czy Joe Chal mógł być w czerwcu `67, mając 16naście lat i trzy miesiące oficerem dyżurnym? Joe Chal (Józef Chałubowicz, ur. 15 marca 1951)  Za:  http://lubimyczytac.pl/autor/116149/joe-chal

Vote up!
3
Vote down!
0

Masaraksz

#1559726

cel-pal...

 

cel-pal

trafiony i zatopiony

Joe Chal 

Vote up!
1
Vote down!
0

jan patmo

#1559795

jprd czyli bardzo dziwne to.

hańba? taka sama jak solidaryzm spoleczeństwa czy podobne symbole u studentów?

stan wojenny, bo jacyś wywiesili flagę izraelską? i zarazem złe LWP?

czyli dobre komuchy miały spacyfikować, najlepiej z ruskimi, złe LWP, w którym sympatyzowano z Izraelem. bo to pewnie żydy były i za Izraelem a nie Polską (wówczas sowiecką okupowaną kolonią PRL).

i pacz pan, obyło się bez stanu wojennego a nawet walk.

ale potrzeba była, bo komuś się marzy spałować i pozamykać niepokornych.

Vote up!
0
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1559725