Co się dzieje z prawicowymi portalami?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kultura

Niestety od jakiegoś czasu zauważam, że prawicowe i niezależne portale, które już wielokrotnie chociaż po części przyczyniały się do zwycięstwa naszej strony politycznej, jakoś coraz mniej są aktywne. I nie chodzi tu o to, że ich administratorzy coraz rzadziej je obserwują, ale przede wszystkim o to, że prawdopodobnie pojawiło się już zmęczenie i znużenie tą, jakże ważną stroną prawicowej blogosfery.

 

Jestem w stanie to zrozumieć, bo naprawdę niektóre portale powstały lata temu i nieraz prowadzą je dwie lub trzy osoby a przecież jeszcze jest życie prywatne i zawodowe, jest potrzebny letni czy zimowy wypoczynek, itd. Fizycznie po prostu nie można spędzać przy komputerze całych dni. Poza tym prowadzenie każdego z nich kosztuje a wpłaty na niezależne portale wpływają niezwykle rzadko, co powoduje, że je prowadzący finansują ich funkcjonowanie z własnych pieniędzy.

 

Innym zaś elementem, mam nadzieję, "czasowej" bierności jest też - o czym piszę poniżej - malejące czytelnictwo na forach oraz coraz mniej wartościowych tekstów blogerów i komentatorów, którzy też jakoś powoli zaczynają być znużeni pisaniem np. od 8 czy 10 lat. Czas biegnie nieubłaganie i Ci wartościowi blogerzy też powoli się wykruszają a w ich miejsce często pojawia się - kolokwialnie mówiąc - miernota, która potrafi napisać i przeczytać ze zrozumieniem tylko kilka akapitów a dłuższe teksty są dla niej nie do opanowania.

 

Poza tym pojawiło się wiele konkurencyjnych i w miarę nowo powstałych portali a także nawet telewizje internetowe, co też zmniejsza poczytność określonych treści na portalach, które stają się powoli już trochę skostniałe i "trącące myszką". Wiele też do niedawna portali kojarzonych z prawicą przeistoczyło się w portale ogólnotematyczne o różnym zabarwieniu ideologicznym i różnej - nie tylko politycznej czy gospodarczej - zawartości.

 

Ale, ale... prawicowe telewizje jak wRealu24 czy wSensie powoli zostają ocenzurowane i wyrzucane np. z YouTuba (za "mowę nienawiści") lub zawieszane tak jak kanał Kai Godek, prezes Fundacji Życie i Rodzina, najprawdopodobniej za to, iż publikowano tam „prawdę o aborcji i homolobby”. Sądzę, że tych "zniknięć" będzie dużo więcej a wtedy trzeba by założyć jakąś oddzielną platformę, która publikowałaby treści patriotyczne, prawicowe.

 

Tak więc słowo pisane pozostanie bardzo ważne, przy czym będzie tak do czasu gdy wielkie koncerny informatyczne już doszczętnie nas ocenzurują. A wszystko do tego zmierza, bo już tak się dzieje jak wycięcie z Facebooka tekstu: "LGBT - zatrzymajmy to świństwo" opublikowanego na stronie portalu "prawy.pl". Gdzie te czasy, kiedy internet był naprawdę wolny i anonimowy? Już dawno minęły... a cenzura liberalno-lewako-marksistów - biorąc pod uwagę dzisiejsze uwarunkowania - powraca ze zdwojoną siłą w stosunku do tej komunistycznej. Dlatego też staram się kopiować różne ciekawe filmy z YouTube, czy też ciekawe treści w internecie, bo często się zdarza, że nagle jakieś określone filmy czy treści znikają z internetu - ale to tak na marginesie...

 

Zdaję sobie sprawę, że np. nowa szata graficzna jakiegoś portalu czy też zmiana technicznej strony ich funkcjonowania wymaga nakładu pracy i odpowiednich środków finansowych, ale nawet w dotychczasowym kształcie owe fora mogą dalej spełniać swoją rolę. Tym bardziej, że czekają nas jedne z najważniejszych o ile nie najważniejsze od 1989 roku wybory parlamentarne. Ich wynik określi na lata przyszłość Polski i możemy się spodziewać totalnego ataku opozycji na rządzących. I to trzeba powstrzymać. A to można powstrzymać także w internecie.

 

Niektóre portale przez lata zyskały wielu blogerów, komentujących i czytelników. Warto tego nie zmarnować, bo łatwo jest coś stracić, ale odbudować bardzo trudno.

 

Dlatego też mam nadzieję, że chwilowa zadyszka jest tylko "ciszą przed burzą" a ta burza nadejdzie od września. Wtedy musimy się zmobilizować wszyscy, bo wybory mogą być już 13 października a kampania wyborcza ze strony totalnych będzie też totalna...

 

Życzę wszystkim, którzy prowadzą portale prawicowe, aby trwali i dalej zagrzewali do walki o lepszą przyszłość naszej Polski!

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

To fakt jest na pewno zmęczenie materiału ale podyktowane nie tylko czasem ale także tym, że wielu widzi, że (cytując klasyka) "nie o taką Polskę walczyłem" i zaczyna być im już wszystko jedno jak widzą, jak PiS cenzoruje w Realu24 (bo nie tylko youtube i szajsbook) itp. Szczególnie po smoleńsku powstawało dużo nowych portali na fali zniewolenia przez reżim. Ludzie/Patrioci próbowali się skupiać (i policzyć) gdzie tylko mogli. Nawet na stronkach typu nk.pl itp. (tu nieśmiało dla przykładu podam mój wcześniej założony profil https://nk.pl/#profil/18010596/o-mnie  - na szajsbooku też miałem to mi wykasowali) Patrioci wymieniali się myślami, linkami, wiadomościami - podtrzymywali się na duchu, informowali o zgromadzeniach itd. -- nk. od kiedy przejął onet, zaczęło jeszcze bardziej niż wcześniej cenzurować, a wiadomości pisane na stronie danego użytkownika nie docierały do większości (tzw. znajomych) - nie były w ogóle publikowane dalej (i zamiast np. jak wczesniej dana wiadomość docierała do 100 dalszych użytkowników, tak teraz dociera do 10 - nowa forma cenzury - sprawdzone) - podobna forma cenzury jak na szajsbooku - przez co ludzie nie widzieli tego co do nich pisze osoba nawet z ich kontaktów - to te portale stosują wybiórczo do konkretnych najczęściej Patriotycznych profili. To wszystko wpływa na to, że ludzie już coraz mniej z tego korzystają, coraz mniej ogólnie się angażują. Dawno mówiłem, że potrzebny jest Patriotyczny portal, ale zamiast tego to widziałem jak Duda kaja sie przed szajsbookiem - po prostu dramat.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1599007

- zarejesjestrowanie sie na nk. (dawniej nasza klasa) czy na pejs-zbooku pod prawdziwymi danymi to sprzedanie duszy diabłu.

Zakładajcie fałszywe profile jako przyjaciele kmunistów do siania fermentu na ich portalach - takie zamieszanie zrobiłem na fb.( na profilach pewnych osób) - że komuniści już nie wiedzieli kto swój a kto obcy i zaczęli sami sie od q..ew wyzywać.

Przenikać w ich szeregi i "podkladać miny" to nie tylko strategia walki z czerwonymi ludobójacami ale i obowiązek.

Odnosząc się do głównego tamatu to tak jak i w biznesie tak i w inernecie na prowadzenie strony trzeba mieć pomysł aby był atrakcyjny i ciekawy dla odwiedzających. Trzeba podążać za oczekiwaniami odbiorców a nawet je trochę wyprzedzać aby "być na czasie".

Ważne też są źródła informacji (mogą być sensacyjne-dopuszczalne wątki obyczajowe bez publikowania danych osobowych, ważne tylko aby były prawdziwe).

Ciekawa grafika i publikowane zdjęcia też uatrakcyjniają portal - dotyczy to właśnie tego portalu w szczególności w którym mi tego bardzo brakuje.

PS-proszę Administrację o wystąpienie do Rządu - (może ministerstwo kultury ?) - o dofinansowanie na przebudowę tego portalu. Komuniści z platformy tak doili Polskę i jeszcze działali na szkodę naszej Ojczyzny. Postaram się poprzeć sprawę odrębnym pismem do czego i Was namawiam.

Dostałem wskazówki jak tu wstawiać te małe zdjęcia (dobre by były i takie bo mam bardzo dużo ciekawych zdjęć których nikt w Polsce nie ma) - ale u mnie nie ma opcji "wklej" jak przenoszę zawsze zdjęcia oknem kontekstowym (wytnij-wklej, czy po wskazaniu źródła pliku na komputerze nie działa ta opcja) czy przyczyna tego może być u mnie w braku obsługi nowego htlm-5 w przeglądarce internetowej ?

Vote up!
4
Vote down!
-3

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1599023

"Zakładajcie fałszywe profile jako przyjaciele kmunistów do siania fermentu na ich portalach" - tak oni też tak robią u nas.

Ps. pracując w dużej korporacji w wewnętrznej sieci pracowniczej intranet na forum pisałem bez ogródek prawdę (bez wulgaryzmów itp.) - konto było niby anonimowe, a po krótkim czasie byłem na dywaniku u dyrekcji, że piszę na tym forum. Ta anonimowość, to tylko dla maluczkich - ci wyżej jak będą chcieli to namierzą.

Vote up!
3
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1599025

- i dziwisz się że wszyscy widzą z czyjej .... bąble wyleciały.

Vote up!
4
Vote down!
-4

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1599033

w tytule, proponuję nieśmiało, aby rozejrzał się Pan na prawo i lewo na stronie portalu, na którym pan pisze. Jestem tu stosunkowo niedawno, jednak to, co stało się na przestrzeni ostatnich miesięcy, mnie osobiście przeraża. Treści, publikowane na portalu bywają różne ( to dobrze!),  ale jeśli wszyscy mogą wszystko, to taka "publicystyka" ma swoją nazwę i cenę. Prywatne wojenki, wzajemne obrzucanie się inwektywami i zapiekłymi pretensjami,  wydzielają nieprzyjemną woń i zapach ( z ust np. gadaczki). Na pewno nie służą portalowi, który jeszcze zipie i łapie świeże powietrze kilkoma autorami, ale jak długo jeszcze? Czy podzieli los innych, "słusznych" i zakładanych z tezą portali? Piszę te gorzkie słowa w trosce o poziom tego portalu i jego przyszłość.

Vote up!
8
Vote down!
0

yenom

#1599035

W większości tzw."prawicowe i niezależne portale",dokładniej administratorzy, prowadzący videoblogi,a także aktywni blogerzy,uznali iż czas zacząć wojenkę prawej stronie. Od dwóch lat jest to coraz bardziej widoczne,P.Andruszkiewicza okrzyknięto zdrajcą za to iż przyjął ministerialny stołek.P Winnicki we wszystkich TV łącznie z TVN odsądzil od czci i wiary młodego posła Andruszkiewicza.Następnie za sprawą Winnickiego Ruch Narodowy znalazł sie w konfederacji z obrońcą UB-eckich przywilejów i emerytur.Nawet teraz w jednym z ostatnich wywiadów Korwin twierdzi że,należy przywrócić te przywileje,jako iż była to umowa z poprzednią władzą.Nie przeszkadza to Korwinowi jak i jego zwolennikom fakt że władza ta była z nadania Moskwy,na była wybrana wolą Narodu Polskiego.

Jestem Narodowcem,lecz to co wyprawia P.Winnicki powoduje że,nie ma się chęci ani czytać ani pisać.To tylko taka mała cząstka ktorą opisałem,każdy z Nas ma podobne przemyślenia,inne przykłady.Obawiam się iż będzie jak w tej bajce o rybaku i złotej rybce.Oby Biedroń i inne LGBT nie urzadzaly nam Polski.

Vote up!
2
Vote down!
0

mirek

#1599066

O Korwinie napisałem już kilka lat temu. To zwykły "psuj" a może i coś więcej. Dziwię się, że narodowcy z nim poszli. To jakieś nieporozumienie. Korwin od 30 lat zagospodarowuje tą prawą stronę nie dopuszczając do powstanie żadnej alternatywy wśród mlodych ludzi. Już go nie powinno być w życiu politycznym. 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1599069