Przepocona opozycja walczy o swoje przywileje

Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

D. Tusk osiągnął szczyty megalomani i pospolitego chamstwa mówiąc o lokalnych wodzach czy to będą się nazywali ajatollahowie, czy prezesi. (Wiadomo kogo miał na myśli).

w rzeczywistości - prezes J. Kaczyński stworzył ugrupowanie partyjne, w którym jest nieprzerwanie (demokratycznie) wybierany prezesem od ok. 30 lat.

Co innego sam Tusk. On nie jest lokalnym szeikiem, to wódz międzynarodowy. W istocie to osobnik "wyhodowany" przez międzynarodowy kapitał, mający za zadanie sterować polskimi sprawami tak, by Polska była marginalizowana a międzynarodowy kapitał (głównie niemiecki) zyskiwał. Ze swojego zadania wywiązał się znakomicie, w nagrodę, a właściwie do wykonywania następnych zadań został mianowany na funkcje przewodniczącego Rady Europejskiej.

Oczywiście - było to mianowanie przez Niemcy (A. Merkel). Gdyby jego kandydatura Niemcom nie odpowiadała - nie otrzymałby żadnego głosu. Siła perswazji Niemiec (kasa) jest tak duża, że w przypadku, kiedy poszczególne państwa UE nie tracą a sporo zyskają -głosują pod dyktando Niemiec. Ci co mówią o patriotyzmie, to w istocie przeciwnicy Europy. Trzeba się Europie (czyli Niemcom i Francji) podporządkować.

Teraz przepocony Tusk musi brnąć dalej, musi spłacać dług, musi walczyć, by podporządkowanie Polski "Europie" było raz na zawsze przesądzone. To cały czas leży w jego własnym dobrze pojętym interesie. Zresztą nie tylko w jego interesie - ukształtowała sie wielka kasta beneficjentów układu stworzonego w czasie rządów PO-PSL, ale nie tylko. Do układu należy A. Kwaśniewski wraz ze swoją kamarylą, B. Komorowski, L. Wałęsa, L. Miler nie licząc drobniejszego płazu. Wspomnieć należy także o sędziach (sami się nazwali "szlachetną kastą"), o urzędnikach państwowych i samorządowych. Wytworzyła się sitwa mobilizująca się nawzajem do utrzymania status quo. Walczą o to jak o niepodległość, a raczej jak o swoje miejsce przy kasie i przywilejach - na niepodległości Polski im nie zależy.

Znamienne jest, że w przemówieniach czołowych postaci opozycji brak jest jakichkolwiek odniesień do narodu, do Polski, do polskiej historii i tradycji - jest tylko mowa o Europie, o nowoczesnej Europie, do której powinniśmy się przyłączyć bez jakichkolwiek zastrzeże, gdyż inaczej staniemy sie skansenem.

Mrzonki PIS i jego prezesa o samodzielnej Polsce o dbanie o interesy Polski, to idee, które trzeba wypalić gorącym żelazem. Liczy się tylko Europa, a pojęcie narodu, szczególnie takiego zlepku jak Polska, to pojęcie przestarzałe. Przecież Pomorze, to Niemcy, a w najlepszym wypadku - Kaszubi. Wolne Miasto Gdańsk, to miasto niemieckie przez nich zbudowane, to samo Wrocław i Szczecin. Zresztą cały Śląsk nigdy tak naprawdę polski nie był. Południowo-wschodnia część Polski to kraina Łemków i Ukraińców. Górale, też mieli niemieckie inklinacje.

Tusk nie będzie walczył o taki "naród"; jego narodem są Niemcy, a dla kamuflażu - Unia Europejska.

Dziwne, że jest tak liczna grupa zwolenników dotychczasowych układów; nie tylko tych "dobrze ustawionych" obawiających sie utraty swoich pozycji, ale też ludzi z poza układu, lecz zmanipulowanych, wierzących w dobrą wolę tych wszystkich stojących za Tuskiem.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"w rzeczywistości - prezes J. Kaczyński stworzył ugrupowanie partyjne, w którym jest nieprzerwanie (demokratycznie) wybierany prezesem od ok. 30 lat."

Rozumiem, że to sarkazm. Jedno stanowisko, jeden kandydat, to dopiero demokratyczne wybory. Tak jak za PRL Polska była "ludowa", a NRD, "demokratyczna".

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-8
#1591030

Nie, piszę dosłownie. Za PRL wybory były pozorowane, wynik MUSIAŁ być taki, a nie inny, za jedynie słuszna władzą stał cały aparat bezpieki a nawet Czerwona Armia. Teraz o przywództwo partyjne trzeba walczyć u członków, trzeba ich do siebie przekonać...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Janusz40

#1591052

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

PiS jest partią wodzowską rządzoną na zasadzie nikt nie może być mądrzejszy, mieć więcej władzy od prezesa. Nikt nie kwestionuje prawa Jarosława Kaczyńskiego do rządzenia tą partią, czy też bycie dożywotnim prezesem tej partii, ale mówienie, że wybory w partii są demokratyczne to błąd. Nie raz w PiS tak było, że jak prezes zmieniał zdanie zdanie zmieniała cała partia. Tak mieliśmy kiedyś w sprawie aborcji, gdzie w ciągu 2 dni cała partia zmieniła decyzję. Tam zawsze mamy jednego kandydata i ten kandydat jest wybierany. I tak należy to przyjąć, że takiego typu to partia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8
#1591060

A tak
Walczy, walczy
Z własnym smrodem !!!

 

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1591055

"Europejczycy" już dawno za eurosrebrniki przehandlowali przyzwoitość, zasady, fundamenty narodowej tożsamości - to tylko gromada beznarodowych agentów i konfidentów...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1591096

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

krglstwcm gwrntjcym jk wdc ntyklnsc kld pstPRLwskg,mjcy zydwsk klksztjnw kzn n ml wlkg Srlskg pprc.Trzb byc nwn grncznym zby wrzyc w cd dmkrcj wybr Kczynskg w Plsc.Dbry swch wsplprcwnkw przz Kczynskg t jdn psm klsk, jks s dzwn skld z prw wszyscy mj pwzn jwrjsk s szkdnkm Plsk.Nsz krj jst rzkrdny nszczny dczs krglg stl przy ktrym sdzl Kczynsk kdy dknn pdzl Plsk mdzy strny.P dbrwlnym ddn wldzy w 2007 rk PS jk pzycj nc n rbl tylk s przygldl jk jst Plsk rzkrdn, t byl strtg Kczynskg by pznj plsk nrd mczny zldzjm bzprwm Pblszw n ml nng wyjsc tylk zglswc n bcjc nm grszk n wrzb PS. Grszk dlj wsz, tyl z j zr n nszych czch zydstw. T z PS dwdzlsmy s z jstsmy wsplwnn hlkstw,z Plk mr zwykl jk zwrz tylk fzyczn zs zyd mtfzyczn,plt ns n nszj zm przz przdstwcl wldz zydwskch, rzdz s nm ttj brdy Knst, zjzdy rgnzcj zydwskm b nwt mmy gbrntr Dnls n Pln, b tk Plsc s wypwd PSwsk prz zyd Dd. ndcznk zydk Czptwcz rzn glp t rl jg w rzdz jst ntrln gdyz Kczynsk wybr zwsz glpszych d sb zby n tym tl blyszczc. PS kldz kldy pd ng wyjsnjcyn zmch smlnsk,t typw dl zydw ,gdyz w tlmdz jst npsn z zyd dl dbr zydstw mz nwt ms pswcc swch njblzszych,znmy z hstr hlkst jk zydz wydwl swch rdzcw,rdznstw b nwt dzc n zgld by mc zldzn z s rtj.T jst zydwsk drg zyc flzf Kczynskg.
Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1591203

rosyjskie brednie propagandowe...

Takie bolszewickie zarzucanie wszystkim dookoła, że są "Żydami" jest jakimś paranoicznym przywidzeniem i wymaga starannego leczenia psychiatrycznego.

Czy Pan Twardowski z Księżyca to także "Żyd"?

Komuniści bardzo często - niczym kameleon - udawali, że są patriotami, by szkalowąć innych lub przejmować całe organizacje. A "wilk na kacapy" bezmyślnie taką metodę naśladuje...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1591220