Ukraińcy żądają usunięcia lwów z Cmentarza Orląt Lwowskich

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

„Rada Obwodowa we Lwowie żąda usunięcia lwów z Cmentarza Orląt” donosi Polska Agencja Prasowa.

 

„Dążenie do ustawienia potajemnie pomników polskiej okupacji Lwowa trwa na tle niszczenia ukraińskich pomników na terytorium Polski, co odbywa się za milczącą zgodą polskich władz lokalnych” – głosi oświadczenie, przesłane w piątek PAP przez służby prasowe lwowskiej Rady Obwodowej.

 

Tymczasem publikując artykuł, gdzie opisywałem niskie wyroki na Ukraińcach, którzy w czasie zamieszek zaatakowali polskich naukowców z Lublina, niejaki Senr63 napisał: „Notka sponsorowana z Kremla ?”.

 

To smutne, bo ten sposób omijania prawdy w służbie poprawności politycznej bywa po prostu głupi i niezgodny z polskim interesem narodowym. Postanowiłem napisać do zarzucającego mi współpracę z Kremlem, którego zresztą bardzo nie lubię”

 

R.K. - Dlaczego zarzuca mi Pan, że pisząc o przestępstwach Ukraińców w Polsce, jestem finansowany z Kremla?

 

Senior62 - Proszę Pana, takie notki o złych Ukraińcach zawsze śmierdzą mi Kremlem.
Pomimo zaszłości , a mieszkam w mieście gdzie w promieniu kilunastu kilometrów jest kilkadziesiąt firm które ratując się przed bankructwem zatrudniają Ukraińców i z ręką na sercu nie było ani jednego przypadku kryminalnego z nimi.
Tak że etykietowanie ich młodych chłopaków którzy tak jak miliony Polaków wyjechali za chlebem jako zdziczałych banderowców jest nie na miejcu, a na ręke Putinowi.

 

R.K.- Ukraińcy nie są przyjacielami Polaków, a ignorowanie opisanych wydarzeń, świadczy, że bardziej nienawidzi Pan Rosji, której też nie lubię, niż kocha Polskę. Widzę, że nie wie Pan co to jest wolność mediów i obowiązek pisania prawdy. PRL już się skończył proszę Pana.

 

Nie doczekałem się odpowiedzi. Swoją drogą, co jest z nami, Polakami. Prezydent Andrzej Duda po raz swojej wizyty w Niemczech i zapewnieniom z kampanii wyborczej, że lubi Niemcy, znowu był tam obrażany, a na sali było słychać prowokujące buczenie „kulturalnych” Niemców, którzy na terenie Polski mają pomniki swoich „ofiar” z czasów I i II wojny światowej. Ukraińcy zachowują się roszczeniowo, prowokacyjnie, agresywnie i bezczelnie. Tymczasem nawet sporo wyborców PiS, czy też Zjednoczonej Prawicy, udaje, że nic się nie dzieje. Co z Wami, Polacy? 

 

"Karę pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 2 tys. zł grzywny wymierzył warszawski sąd obywatelowi Ukrainy Iwanowi S. za znieważenie w 2013 r. w Łucku ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego, na którego ramieniu rozgniótł jajko" - donosi PAP. Niszczenie przez Ukraińców polskich śladów na terenie Ukrainy nie zostanie nagłośnione w polskich pro-ukraińskich mediach, podobnie jak inne "incydenty", np. atak na Bronisława Komorowskiego, atak rakietowy na polski konsulat, czy podkładanie bomb pod autokary z polskimi turystami.


Prędzej, czy później, Polskę czeka kolejny Smoleńsk, tylko tym razem całego narodu. 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

Walenie prętami po klatce

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1574091

Serwus burek. Cmentarz Orląt Lwowskich to wydzielona część cmentarza Łyczakowskiego i zarazem Chwała Oręża Polskiego. Są tutaj mogiły uczestników bitwy o Lwów, poległych w latach 1918-1920.

Dwa kamienne lwy kiedyś stanowiły część kolumnady Pomnika Chwały. Strzegły głównego wejścia. Jeden miał na tarczy herb Lwowa i napis „zawsze wierny”, a drugi godło Rzeczypospolitej i insktypcję „Tobie Polsko”. Zostały usunięte w 1971 r. przez władze sowieckie i powróciły na cmentarz w grudniu 2015 r. Zdaniem lwowskiej Rady Obwodowej - nielegalnie, zostały więc zasłonięte płytami paździerzowymi. No cóż od dawna wiemy, iż Ukrainiec jak chce to i potrafi! Raz siekierą, raz widłami, a jak trzeba to i płytą paździerzową! Tanio i skutecznie! Źródło: dziennik.pl

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1574116

Przykręcić im kurek i nie udawać że to nasi przyjaciele.
Pamiętamy Wołyń
Trzeba zważyć na skład rady miejskiej Lwowa gdzie duzo banderowców którzy są tam w przewadze

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1574095

Wspomaga żydowską Ukrainę, żyda Poroszenki i wydaje miliony by bankruta utrzymywać, z podatnika Polskiego.

Jak w tej Polsce ma być dobrze, skoro PiS, a wcześniej PO-PSL wydawali tyle miliardów dla obcych

A nie długo banderowcy zażądają Przemyśl, Lublin i Kraków, bo dupa im odrosła od pisowskich darowizn.

Z nimi trzeba krótko i za ryj, albo mordy w kubeł, albo banderowska dzicz wypieprzać z Polski.

I w tedy zobaczymy kogo argumenty mocniejsze.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1574100

Czym się różni Ukrainiec od Ruska?
Niczym.
Tak jak pisałem niech się ukry z moskalami gryzą w Donbasie nawet 30 lat. Byle daleko od naszej granicy.

Sprawa powinna być prosta. Dopóki Ukraińcy trzymają nasze lwy w zamknięciu ani jedna polska złotówka nie idzie na ukraińskie organizacje w Polsce czy na ukraińskich studentów, którzy za nasze studiują nad Wisłą.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1574103

A PiS ma to w tyłu i dalej będzie wspomagał, to jest dokładny przykład, jak PiS ma wyborców w dupie.

Więc się nie dziw że wyborcy odchodzą.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1574105

Polityka migracyjna niezgodna ze sztandarowym zapisem w kampanii wyborczej w 2015 r. kosztowała PiS w wyborach samorządowych utratę  kolejnych  cirka 10 - 15 % !

Frankowicze - 6 do 8 %

Migracja - 10 do 15 %

Zmiany w rządzie (pan Macierewicz i pani Szydło) - 4 do 6 % 

Po zainwestowaniu w "Programy PLUS" głosów jest ~30 %, a powinno być... 50 do 60 % i więcej!!!

PS

Summa summarum  te i pomniejsze, ale istotne dla idei Prawa i Sprawiedliwości sprawy przekładają się/przekładać się będą na zmniejszanie słupków poparcia. Wyrozumiałość dla polityków pozwala "przymknąć oko" na ich wiele gaf. Wyborcy nie wybaczali/nie wybaczą pychy, arogancji, braku słowa honoru!

Pozdrawiam Jjj z +

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

casium

#1574152

Trop żydowski mnie się również widzi bardzo dobrym tropem bo tu od członków tego plemienia aż gęsto. Od udziału Sorosa w majdanowym przewrocie poczynając, przez Apfelbaum oficjalnie dającą zielone światło dla ukraińskiego szowinizmu, Kołomojskiego zapewniającego finansowe wsparcie banderowcom, Poroszenkę z towarzyszami forsujących odgórnie banderowską politykę historyczną, a na naszych filosemitach i szabesgojach kończąc. Gdzie się człowiek w temacie nie obróci tam "starszy i mądrzejszy" jest zaangażowany albo bezpośrednio albo gdzieś zaraz w najbliższym tle. Zlecieli się tu jak nie powiem co... Gołym okiem widać, że dla nich to poważna operacja i muszą mieć związane z nią jakieś całkiem poważne plany.

Przy tym aż niesamowite jak oni mówią wspólnym głosem i reprezentują wspólny front zupełnie ponad wszelkimi rzekomymi podziałami politycznymi - do dzisiaj pamiętam małego Wildsteina, który całymi tygodniami kręcił się po majdanie w czasie przewrotu i ani razu nie zauważył tam Prawego Sektora.

Nie sposób też nie wspomnieć jak przychylnym okiem na masowe sprowadzanie do Polski Ukraińców muszą patrzeć w Moskwie i Berlinie. Taka zainstalowana potężna mniejszość do banalnie łatwego podjudzania i rozgrywania to dla KGB i BND prawdziwy skarb. Bez porównania lepszy niż choćby "naród śląski", którego mimo wielkich wysiłków nijak nie udaje im się wykreować. A tu nagle taki wspaniały prezent...

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1574129

   Cześć Marek! Co pomieliło?  Pokaż mi tych Narodowców, co ich nigdzie nie postrzegam! To Trzeba od nowa stworzyć, bo to agentura. Nie wal w PIS, bo próbujemy odzyskać Polskę. Nikt nie przewidział , że dalej piorytetem Unii Europejskiej są lewackie Niemcy z Putina Moskwą. My się musimy zmobilizować, aby pognać jesienią 2019 r całe te sowiecko-krzyżackie ścierwa z sejmu i parlamentu Polskiego! Martwi mnie ciągłość żydo- komuny. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1574161

Z nimi trzeba krótko i za ryj.......!!!

          Stary już jestem dziadek, a niedawno spotkałem młodego chłopaka z pieskiem, i byłem zbudowany bardzo TYM spotkaniem. Spytacie dlaczego. Otóż to było w trakcie TYCH 63 dni rocznicowych Powstania Warszawskiego, które corocznie od paru już lat, upamiętniam noszeniem Rogatywki Mojego Taty - Ułana Wrześniowego, oraz upamiętniam Opaską Biało Czerwoną noszoną na rękawie......

Dnia tego szedłem sobie na skróty po ścieżce wydeptanej na zielonej łące, która to ścieżka prowadzi do  nielegalnego przejścia przez tory na trasie Kutno - Warszawa. Ścieżka blisko Kutna oczywiście. Podchodziłem już do wysokiego  nasypu gdzie torowisko, po  którym przechodził właśnie młody człowiek z małym pieskiem. Piesek wyprzedził pana zbiegając w dół pierwszy, a ja zatrzymałem się, bo ścieżka jednoosobowa jest. Pan, czyli ten młody chłopak zatrzymał się przy mnie, dzień dobry, i pyta mnie czy może sobie ze mną zrobić zdjęcie. A ja go pytam, wskazując na tę moją Rogatywkę, i na Biało Czerwoną opaskę, czy on wie, czemu ja TO noszę ?  Na to on, w odpowiedzi podnosi lewe przedramię i wskazuje mi wytatuowaną tam właśnie Biało Czerwoną........ Którą będzie nosił już do końca życia, nie tylko jak ja przez te coroczne 63 dni, oddając Hołd Bohaterom, Polakom, ŻOŁNIERZOM NASZEJ POLSKI WALCZĄCYM wtedy w Warszawie z germańską barbarią wśród której to barbarii największym barbarzyństwem wsławiły się oddziały SS Galizien, gdzie "służyli" najwięksi bandyci! Ukraińcy, dziadkowie i tatusiowie tych dzisiejszych synusiów, których z otwartymi ramionami dziś do Polski Naszej zaprasza POP juda!

Zrobił młody chłopak zdjęcie staremu dziadkowi i potoczyła się rozmowa...... Okazało się w niej, że jest on członkiem Grupy Młodych Polskich Patriotów, którzy niedawno sprawili Wielki ŁOMOT, a właściwie to dwa ŁOMOTY miejscowym, kutnowskim bandom Ukraińców, którzy chodzą wszędzie stadami, no i terroryzują spokojnych Kutnowiaków siejąc przerażenie i budząc wstręt. Opowiadało mi o tym wiele starszych osób..................Na potomków Bandery dziś chyba najlepszym lekarstwem w Naszej Polsce jest ŁOMOT!

I może badziewie ukraińskie wyniesie się w cholerę! A na ulice miast polskich wróci spokój........  

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1574184

niskie ukłony dla Obu i Młodego i Poety :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1574458

Serwus Romuald Kałwa. Wielkie dzięki za ten wpis i naturalnie piąteczka! Wcale mnie to nie dziwi! Sorki ale to we Lwowie normalka od lat! Ukraińcy są po prostu konsekwetni i b. skuteczni! Ich antypolska propaganda we Lwowie od wielu lat dosłownie, nic się nie zmieniła. Do granic możliwości wykorzystują w stopniu maksymalnym naszą naiwność! To ich stary numer, znają słabość Lachów do Cmentarza Orląt Lwowskich, zatem znowu chcą zwyczajnie coś ugrać, no bo dlaczegoby nie. I to się raczej nigdy nie zmieni, bo Ukraińcy spodziewają się powolnego, z czasem napływu żywiołu polskiego do zawsze wiernego Lwowa. Tego się panicznie obawiają! Nie jesteśmy w stanie tego zmienić! Trzeba po prostu robić swoje! Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1574106

Ten symbol Wielkiej Polski jest dla nich solą w oku.

W takim razie przenieśmy lwy na granicę z Ukrainą ,żeby strzegły naszych wschodnich granic przed przyjazdem banderowskich bojówek jak to miało miejsce w Przemyślu.

 

          

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1574110

Ukraina to fikcja. I to fikcja niebezpieczna.

Fikcja niepodległego państwa jako cywilizowanego partnera i fikcja suwerennego narodu, z którym można trwale normalizować sąsiedzkie relacje – czas najwyższy rozstać się z tym naiwnym wyobrażeniem, jeśli nam życie miłe.

To ostatnie proszę rozumieć najbardziej dosłownie. Dziś bowiem jako kwestia kluczowa w polsko-ukraińskich relacjach znów staje pytanie: kiedy, jak i przez kogo Ukraińcy zostaną po raz kolejny napuszczeni na Polaków? Tak jest: już nie „czy?”, ale „kiedy?”.

Tak zwane „stosunki polsko-ukraińskie” w rzeczywistości okazują się bowiem należeć per procura raczej do sfery naszych stosunków z całym szeregiem obcych państw, które politykę Kijowa skutecznie instrumentalizują.

Państwo kijowskie jest dziś gangsterską spółką o niejasnym zasięgu terytorialnym, wątpliwej jurysdykcji i trudnym do precyzyjnego określenia akcjonariacie. Mamy tam bowiem w kolejnych rozdaniach garnitury rządowe i persony prezydenckie w sposób zupełnie jawny i nieskrępowany realizujące politykę Berlina i Moskwy, Londynu i Waszyngtonu – i, ma się rozumieć, Jerozolimy.

https://www.magnapolonia.org/ukrainskie-upiory-i-urojenia/

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1574107

Żądam nie tylko deportowania czterech milionów Ukraińców przybyłych do Polski w ostatnich latach. Żądam deportowania tych zasiedziałych od czasu akcji Wisła, następnych trzech milionów. Inaczej hasło banderowskie, Przemyśl nasz, jutro okaże się faktem!....

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1574130

Akcja Wisła to mógł być jeden z nielicznych dobrych powojennych ruchów tylko niestety kompletnie spieprzono kierunek. Trzeba to było puścić nie na zachód tylko na wschód i dzisiaj byłby spokój przynajmniej z różnymi Tymami czy Syczami.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1574145

jest dość drastyczne, ale całkiem słuszne!!!

Za Wołyń nie przeprosili, kłamią, konfabulują i obrażają dziesiątki tysięcy zamordowanych, przez zbrodnicze UPA, ale też sąsiadów ukraińskich, niewinnych ofiar polskich - nie zamierzają przeprosić, tylko jeszcze plują i straszą kolejną jatką!!!

My im pożyczkę, a oni niszczą polskie pomniki i cmentarze w miejscowościach, które zamieszkiwali Polacy przed zbrodnią wołyńską!!!

My ich młodzieży pomoc socjalna i darmowe studia, a oni przemycają do Polski broń i coraz to występują z żądaniami i manifestują przeciwko Polsce!

Wiadomo, że Ukraina jest zarządzana przez żydostwo i to pewnie oni głównie podpuszczaj ą ukraińców, ale skoro ci dają się podpuszcza, to niech wynoszą się z Polski natychmiast - won do siebie, do żydowskiego dobrobytu, tam będziecie im mogli wysługiwać się do woli!

Polski Rządzie, my żyjący obecnie Polacy, ale też ofiary wołyńskie i ich rodziny domagają się tego, jeśli chociaż w niewielkim procencie reprezentujesz jeszcze polskie interesy i liczysz chociaż na takie jak w samorządowych wyborach poparcie, to zrób porządek z tym rozpanoszonym nachodźctwem ukraińskim i relacjami z Ukrainą, bo nie pozwolimy się obrażać, opluwać i lekceważyć, tak dalej być nie może!!!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Serce słowianki nie zna łez ...

#1574164

Bo taki mają rozkaz z Izraela.

Pokaż mi inny rząd, który by jechał do Izraela i się tłumaczył z własnych ustaw, a PiS jeździł i się tłumaczył, czy tak postępuje niezależny i suwerenny rząd Polski. czy bananowy rząd na usługach Izraela.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1574182

czyli POPy, co to Pełnią Obowiązki Polaków 

:

bananowy rząd na usługach Izraela!

ano, i to TO prawda święta jest!

i niech ich weźmie jasna cholera!

i niech ich j......e pies!

 

No to jeszcze w temacie tego ickowego badziewia wspomnę jeszcze jednego POPa, który podobnie jak Tusek zwany  matołem, dla którego Polskość jest nienormalność - opowiadał dziennikarce Hannie Krall, jak to on czyli POP, czyli  premier Polski "lubił" POLAKÓW

:

https://piotrbein.wordpress.com/2010/12/15/bronislaw-geremek-lewartow/

wstrętne ścierwo, choć pono o zmarłych mówić można tylko dobrze albo wcale. No ale jak ktoś był zły ? Jak o złym dobrze mówić ?????

NIEDA SIĘ !

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1574254

Rada Obwodowa we Lwowie domaga się usunięcia lwów z Cmentarza Orląt, uznając je za „symbol polskiej okupacji”. Podczas głosowania w Radzie Obwodowej Lwowa, pomysł usunięcia pomników poparło 45 spośród 84 deputowanych. Decyzja wydana przez Radę Obwodową Lwowa nie jest wiążąca, ale wszystko wskazuje na to, że strona ukraińska rzeczywiście będzie dążyła do usunięcia lwów z Cmentarza Orląt, na którym spoczywają Polacy. Walka z polskością we Lwowie trwa nie od dziś.

Na decyzję Rady Obwodowej Lwowa zareagował MSZ. Wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki powiedział, że: „Przedstawiliśmy nasz zdecydowany sprzeciw wobec możliwości nielegalnego usunięcia lwów – nielegalne w tym sensie, że byłoby ono wbrew dwustronnym protokołom dotyczącym odbudowy i renowacji Cmentarza Łyczakowskiego”. Poinformował także o rozmowach na ten temat ministra Jacka Czaputowicza z szefem ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkiem. Źródło: interia.pl, PCh24.pl

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/ukraincy-chca-usunac-lwy-z-cmentarza-orlat--jest-zdecydowana-reakcja-msz,63754,i.html#ixzz5V7G5bp7F

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1574133

 Nie bądżmy naiwni. Agentura Sowiecka jeszcze próbuje rządzić wspólnie z oligarchią mafijną Ukrainy w Ukrainie. Psy Ruskie w UE i Świecie, a głównie tysiące  starych agentów z koneksjami 

zdrady w zarządach Polskich i na terenie Polski spółek  małojców w Polsce. KGB i GRU pląta się po Polsce. To niby naukowcy, klienci , handlowcy...To również nowi. Gdzie nasze służby?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1574165

Polityka wobec Ukrainy to słaby punkt rządu PiS, nie ma pomysłu i jasnego przekazu, takie balansowanie nic nie daje wobec coraz bardziej wrogich nam Ukraińców...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1574176

Maciej Szuszkiewicz w wierszu,epitafium

"W granatowym mundurku,wątlejszy od chabin
nie pacholę,lecz dziecko,pomykał zaułkiem
Gdzież ty wleczesz ten większy od ciebie karabin ?
Dokąd chłopcze ?
- Ze studenckim połączyć się pułkiem
Brat poszedł,tato poszedł i ja chcę tak samo.
Tylkom się dłuzej od nich żegnał z moja mamą.
Płakała ,gdym odchodził
Wróć,wojna nie żarty
- Ja wrócę ,proszę pana,ale jak do Sparty,
z tarczą,albo...
Cicho,zamilcz,mrok się czarny wlecze.
posłyszy cię nie w porę i jeszcze urzecze
- Powrócę !

I powrócił,lecz nie z nia,a a ,,,na niej,,,, "

wiersz pochodzi z "Cmentarz Łyczakowski we Lwowie"
Stanisław Nicieja

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1574456