Pani Małgorzata Gersdorf pilotem polskiego Dreamlinera

Obrazek użytkownika michael-abakus
Kraj

Czy pani Małgorzata Gersdorf może latać samolotem? Nie, to nie jest zgodne z Konstytucją. Pokażcie choć jeden artykuł Konstytucji, który jasno i jednoznacznie nadaje I Prezesowi Sądu Najwyższego prawo latania samolotem. Ale Konstytucja także nie nie zawiera ani jednego artykułu, który ustanawiałby jednoznaczny obowiązek posiadania przez I Prezesa Sądu Najwyższego licencji pilota oraz badań medyczno-lotniczych uprawniających I Prezesa Sądu Najwyższego do latania samolotem. Widać jasno, że obecny konstytucyjny stan prawny nie zabrania Pani Małgorzacie Gersdorf latania szerokokadłubowymi samolotami pasażerskimi w charakterze pilota, ponieważ Konstytucja interpretowana wprost nie ustanawia dla I Prezesa Sadu Najwyższego obowiązku posiadania odpowiedniego zdrowia oraz kwalifikacji lotniczych. 

Wniosek jest oczywisty - artykuły Konstytucji stosowane wprost nie zezwalają Pani Małgorzacie Gersdorf na latanie samolotami w charakterze pasażera, ale nie zabraniają jej latania w charakterze pilota.

Komentarz:
W czasie konferencji prasowej Pawła Muchy, ministra w Kancelarii Prezydenta chyba wszyscy dziennikarze uczestniczący w tej konferencji zadawali pytania wyraźnie wskazujące na rozumienie pojęcia konstytucyjności prawa w sposób identyczny do zaprezentowanego wyżej. Konstytucyjne jest tylko to, co oni akurat chcą, by było konstytucyjne, a niekonstytucyjne jest absolutnie wszystko, co im jakaś fujara każe.

Logika paranoika.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

Tłum rzucał się pod nogi Gersdorf, niektórzy całowali po stopach.

Krzyczeli Konstytucja.

Kobiety mdlały, mężczyźni nieśli ją na rękach do Sądu.

W powietrzu unosił się zapach naftaliny.

Wszyscy łkając robili sobie selfie z Rzeplińskim.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1567497

     Witam! Konstytucję "pilotował" Kwaśniewski. Nadrzędnym celem tej konstytucji, było zachowanie ciągłości trwania komunistów przy władzy, co było równoważne z trwaniem przy żłobie. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1567506

Menel z przepitym ryjem,opuchniętymi oczami,zepsutymi zębami i ujebanym garniaku jest teraz pierwszą "twarzą" SN.

Jaka twarz taka kasta,to trzeba rozpieprzyć i zacząć budować od podstaw.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1567521

Sensacyjne ustalenia poczynił dziś portal niezależna.pl. Wynika z nich, iż nie dość, że sędzia Iwulski orzekał w okresie PRL, będąc w składach sądów, skazujących opozycjonistów w stanie wojennym, to jego żona, pełniła funkcje w ważnych pionach Służby Bezpieczeństwa. Czym się zajmowała? Działała w wydziale "T" Techniki operacyjnej, który w bezpiece odpowiadał za inwigilację ofiar represji komunistycznych!

(...)

W swojej pracy funkcjonariusz Iwulska realizowała dyspozycje swojego szefa, którym był ppłk. Stanisław Papiernik. Ten prominent UB a później SB był „zasłużonym” funkcjonariuszem od 1944 r.

"W pierwszych latach brał aktywny udział w likwidacji reakcyjnego podziemia. Jego zaangażowanie i wola walki stawiały go w rzędzie oddanych i zdecydowanych obrońców władzy ludowej" – zapisano w aktach SB.

Aktywna dziś w życiu publicznym jest córka prezesa SN, Marianna Iwulska, która działa w fundacji Polityki Społecznej "Prekursor". Organizacja ta deklaruje m.in. obronę praw człowieka I ochronę "grup dyskryminowanych".  Sama reklamuje się, że jest ośrodkiem,  który "skupia specjalistów i specjalistki [oraz] praktyków i praktyczki, który będzie inicjował debatę w obszarze zdrowia publicznego i polityki społecznej (…)".

Więcej w jutrzejszym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”. Cała sylwetka sędziego Iwulskiego już w najbliższą środę w tygodniku „Gazeta Polska”.

Źródło: niezależna.pl

_____________________________________

– Dostałem wyrok trzech lat bezwzględnego więzienia. Siedziałem na Montelupich; siedziałem w tzw. getcie, miejscu o zaostrzonym rygorze – powiedział Marian Stach, działacz opozycji niepodległościowej PRL. Gość programu „Minęła 20” został skazany podczas stanu wojennego przez skład sędziów, w którym znalazł się Józef Iwulski. Od środy pełni on obowiązki I Prezesa SN. (...)

Za TVP.info

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1567573

i zawierać dokładne unormowanie wszystkich dających się przewidzieć wątpliwości we wszystkich możliwych sprawach, a mimo tego nie ustrzeże przed złą wolą skretyniałego zdrajcy, który zechce za nędzne 30 srebrników sprzedać Polskę byle jakiemu idiocie. Jest to prosty wniosek z twierdzenia Gödla.
Kto nie wierzy, może poczytać sobie cokolwiek o twierdzeniu Gödla [link].

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1567514

... stwierdzenie niekonstytucyjności konstytucji :-) . Hint. w systemach wewnętrzne sprzecznych można dowieść czegobądź ,lub zaprzeczyć wedle uznania . Cos mi się wydaje ,że to jest "myśl przewodnia" wewiększości "systemów prawnych" . :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1567611

Nikt nie ma prawa wydawania wyroków we własnej sprawie. W szczególności dotyczy to Zgromadzenia Ogólnego Sądu Najwyższego.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1567515

Zgromadzenie Ogólne Sądu Najwyższego powinno podjąć uchwałę o wieku Małgorzaty Gersdorf stanowiącą o tym, że I Prezes Sądu Najwyższego ma zawsze 64 lata, bez względu na upływ czasu.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1567516

Powiedzcie państwo, kto dał prawo dłubania we wrażliwych danych osobowych I Prezesa Sądu Najwyższego wbrew przepisom RODO?  
To jest jasne i oczywiste, że Pani Małgorzata Gersdorf może zakazać Sądowi Najwyższemu administrowania jej danymi osobowymi bezprawnie wykorzystywanymi w celu ustalenia jej wieku emerytalnego.
Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1567517

Gersdorf trafiła do Sądu Najwyższego nigdy wcześniej nie orzekając.
Jej główną kwalifikacją było to, że jako radca prawna była prawniczką w tvn24 macie jeszcze jakieś pytania?
Np. O karierę naukową tej pani?

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1567520

Bezprawie elit nadzwyczajnej kasty osiągnęło apogeum. To co robią sobie z władzy ustawodawczej woła o pomstę do nieba bo obecnie schorowany prezes z uległym wobec bankierów premierem i prezydentem odpływającym wyraźnie coraz dalej od wyborczych obietnic nie są w stanie wyegzekwować najbardziej oczywistych faktów. Ostatnie 2 miesiące były chyba zbyt gorące i resztki rozumu wypaliły się im w słońcu. Jak może ktoś pozbawiony funkcji z mocy ustawy kpiąc sobie z prawa, które powinien reprezentować i go przestrzegać przyjść do Sądu Najwyższego i w asyście sędziów tego Sądu łamać prawo wraz z nimi, bo oni nadal uważają ją za prezesa tegoż sądu a desygnowany na jej następcę sędzia twierdzi, że nie jest jej następcą tylko zastępcą z jej a nie z woli prezydenta! 

 Jeśli to jest prawo to prezydent dał się potraktować jak przedszkolak, a jedyne prawo to prawo rodem z "Samych Swoich" bo na nich "Nie ma mocnych" a przy następnych wyborach pozostanie nam już tylko "Kochaj albo rzuć"

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1567526

I przemówił Bolek tymi to słowami
do ludu uciśnionego:
- Mało was,idźcie i rozmnażajcie
się.
Z oddali słychać cichy i smutny
głos Rabieja:
- Łatwo się mówi...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1567543

Chciałbym podziękować pani stewardesie, która musiała szukać mojego bagażu !

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1567545

Po drugie, niemiecką żydówką!. Nawet w teorii, nie reprezentuje interesu Polski. Po pierwsze, interes żydowski. Polska jest do wytrzebienia i rozpadu, do przejęcia na Polin!. Po drugie interes głównego gracza Unii, Niemiec!. Bez Niemiec żydzi zostaliby wywiezieni na taczkach z polskiego Sejmu i rządu, z sądownictwa i kultury. Boją się jak ognia opuszczenia Unii i utraty sojusznika w Berlinie!...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1567563

miejsce tej baby z mordą starego alkoholika,ona jednak udawadnianie jak denne są "nasze" władze bez siły wprowadzania ustaw,odnosi się to wszystkich ustaw które zmienia się w zależności jak się komuś podobają lub nie,nie chodzi tu o Polskie podobanie ale głównie żydowskie,nie kara się pejsatych złodziej i oszczerców wprost pomaga im się prowadzić ich proceder!prezio oszczędza generałów zdrajców potrafi tylko mydlić nam oczy pięknymi gadkami co jest nam potrzebne jak papier do dupy, nam potrzebne są czyny, żdecydowanie i zachowanie tożsamości narodowej z gadekami to do żony!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

adolfnr2

#1567577

"Kadencyjność" ogranicza z góry (górny okres) sprawowania funkcji publicznej, urzędu (organu w spoczynku na stosunkowych - "laurach"...

Kadencyjność nie jest warunkiem wystarczającym -  upoważniającym do pełnienia funkcji publicznej wbrew podstawowym wymaganiom urzędu (z legalizacją (???) wieku mechanizmu - organizmu urzędnika.

Nosiciel "kadencyjności" , może skonsumować warunki konieczne- upoważniające do pełnienia urzędu - już po1;2;3; latach- gdy przekroczy dopuszczalny wiek i gdy zostaną ujawnione zbrodnie popelnione przez urzędnika w trakcie pracy ...(POlegającej na tuszowaniu zbrodni zorganizowanych-"łowców skór" - przeciwko zdrowiu i życiu Polaków.
Pozdrawiam J.K.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1567592