Wiadomości TVP okroiły ważną wypowiedź Andrzeja Dudy!

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Prezydent elekt Andrzej Duda udzielił wywiadu. Odniósł się między innymi do kwestii finansowania partii z budżetu Państwa. W Wiadomościach TVP o 19.30 z 30 lipca 2015 roku pokazano tylko część wypowiedzi Dudy pomijając ważną argumentację jaką przedstawił.

 

Nowy prezydent powiedział, że opowiada się za pozostawieniem finansowania partii z budżetu Państwa: „Jestem zwolennikiem utrzymania finansowania partii z budżetu, uważam, że to powoduje, że sytuacja jest czysta - partie mają fundusze na swoją działalność i nie muszą w związku z tym ubiegać się o pieniądze od biznesu. A pamiętajmy, że życie jest takie, że nikt za darmo pieniędzy nie daje. Jeśli dajemy pieniądze, mamy potem określone oczekiwania - budżet tych oczekiwań nie ma.”

http://niezalezna.pl/69458-andrzej-duda-juz-wkrotce-prezydentem-rp-co-zrobi-w-najblizszym-czasie

 

Tymczasem w wyżej wymienionym wydaniu Wiadomości TVP pokazano jedynie fragment tej wypowiedzi: „Jestem zwolennikiem utrzymania finansowania partii z budżetu, uważam, że to powoduje, że sytuacja jest czysta” - od 8 minuty programu:

http://wiadomosci.tvp.pl/20839381/30072015-1930

 

Oczywiście można argumentować, że w programie jest za mało czasu na prezentację jego pełnego stanowiska - ale wielokrotnie widzimy poświęcanie dużej ilości czasu Wiadomości sprawom znacznie mniej istotnym. A tu mamy stanowisko prezydenta elekta na kilka tygodni przed ważnym referendum, więc psim obowiązkiem Wiadomości TVP jest poświecenie Andrzejowi Dudzie chociaż kilkudziesięciu sekund na przedstawienie jego stanowiska, a nie wyrywanie części wypowiedzi, co sprawia u widzów wrażenie, że to co zaprezentowano to jedyny argument prezydenta elekta. Miejmy nadzieję, że ten i inne programy informacyjne będą lepiej informować o działaniach zarówno Andrzeja Dudy jak i innych polityków.

 

Filip Stankiewicz

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:9)

Komentarze

Bo to jest telewizja... publiczna :)))) Taki rządowy lupanarek :))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#1489488

Jak to sie ma do rownosci osob i podmiotow wobec prawa- skoro partie znajdujace sie w Sejmie dotracje dostaja, a nie znajdujace sie w Sejmie - nie? Dotacje w dzisiejszym ksztalcie - to betonowanie obecnego ukladu ( z niewielka mozliwoscia korekt).

Oczywiscie - z punktu widzenia czlonka sejmowej partii - dotacje sa jak najbardziej zasadne- bo pozwalaja na "slodkie nic nie robienie" - a pieniadze na wydatki i kampanie wyborcze beda...

Osobiscie jestem za zakazem dofinansowywania partii politycznych - zarowno z budzetu - jak i przez sprzedaz cegielek czy tez datki od biznesy czy ludzi prywatnych.

Partie winny byc finansowane WYLACZNIE ze skladek czlonkowskich - kto chce sie bawic w polityke - niech placi.

Dzisiaj wiekszosc pieniedzy (czyli kilkadziesiat milionow rocznie) dotacji partyjnych wydawanych jest na wiece, plakaty, bannery, ogloszenia, analizy, itd. - im bogatsza partia - tym wiecej wydaje i... zdobywa wiecej glosow... kolo sie kreci...

Moze czas przerwac te "kolowroty" i wrococ do tradycji, ze partie maja jednakowa ilosc czasu ekranowego przed wyborami w TV publicznej - i moga wtedy nadawac, co im sie podoba - obywatele moga ( a nie musza) tego sluchac...

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1489505

Zgadzam sie. Moja zabawa w strzelanie precyzyjne jest droga ( jak dla mnie ). Nie wyciagam lapy do nikogo. To moja jedyna rozrywka. I tak powinno byc z polityka. Chcesz sie bawic to plac.

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

casey

#1489506