Oto co najważniejsze o śmierci Andrzeja Leppera

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Coraz więcej wskazuje, że śmierć Andrzeja Leppera nie była samobójstwem - wybrałem najciekawsze materiały na ten temat. Co prawda prokuratura od początku sugeruje, że to było samobójstwo, ale instytucja ta skompromitowała się wiele razy - żeby wspomnieć choćby sprawę morderstwa Krzysztofa Olewnika, katastrofę w Smoleńsku czy aferę hazardową - że trudno w te doniesienia wierzyć. A fakt przeprowadzenia sekcji zwłok szefa Samoobrony dopiero po kilku dniach, gdy pewnych substancji nie da się już wykryć, czyni prokuraturę jeszcze mniej wiarygodną. W dodatku bliski współpracownik Leppera mówi, że gdyby Samoobrona nie wystawiła list to poparłby on Prawo i Sprawiedliwość, a to wielu by się nie podobało.

Prokuratura bada, czy ktoś mógł się dostać do biura Andrzeja Leppera przez dach kamienicy - dowiedziało się RMF FM. Wiadomo, że w pokojach b. szefa Samoobrony ktoś był tuż po jego śmierci. Jednocześnie stawia się tezę, że to było samobójstwo, bo nie pozostawiono śladów na ciele Leppera - jeśli odurzył go fachowiec to ślady nie będą widoczne, a te bardziej ulotne mogły ulec zniszczeniu po odnalezieniu ciała, bo jak już wiemy w miejscu jego śmierci było wielu ludzi. No i podstawowe pytanie - skąd ktoś by wiedział, że Lepper popełni samobójstwo i w dodatku zdążyłby przyjechać i niepostrzeżenie wejść do jego biura i je opuścić? Wydaje się, że mógł to zrobić jedynie morderca, który miał szczegółowy plan działania.
http://www.fakt.pl/Kto-byl-u-Leppera-po-smierci-i-czego-szukal-,artykuly,111758,1.html

Kto otworzył okno w pokoju Leppera? Dwa okna w prywatnych pomieszczeniach Andrzeja Leppera były otwarte, gdy odnaleziono jego ciało bezwładnie wiszące na sznurze - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. A to, zdaniem współpracowników szefa Samoobrony, bardzo dziwna sytuacja. - Lepper nigdy tych okien nie otwierał, korzystał tylko z klimatyzacji - przekonuje Mateusz Piskorski były rzecznik partii.
http://www.fakt.pl/Kto-otworzyl-okno-w-pokoju-Leppera-,artykuly,111424,1.html

Łyżwiński: Prokurator mija się z prawdą ws. śmierci Leppera! "... prokuratur na konferencji prasowej stwierdził, iż ciało Andrzeja Leppera znaleziono w siedzibie Samoobrony o godzinie 16.20. Ja wiedzę o tym, że mój przyjaciel Andrzej Lepper nie żyje, posiadłem o godzinie 16:05 od współpracownika Andrzeja w rozmowie telefonicznej."
http://www.fakt.pl/lyzwinski-Prokurator-mija-sie-z-prawda-ws-smierci-Leppera-,artykuly,111385,1.html

Kierowca Andrzeja Leppera, który rano w dniu śmierci jako ostatni widział Leppera żywego nie zauważył nic niepokojącego i nie wierzy, że to było samobójstwo.
http://www.fakt.pl/To-ja-ostatni-widzialem-zywego-Andrzeja-Leppera-,artykuly,111544,1.html

Lepper na pewno nie powiesił się przez długi - tak twierdzi Bogusław Warchulski, pełnomocnik wyborczy Samoobrony. - Andrzej Lepper wcześniej czegoś się obawiał. - mówi Warchulski w "Kurierze Lubelskim". Według niego Lepper nie miał powodów, by odbierać sobie życie. Jego syn czuł się coraz lepiej, a afera gruntowa tylko mobilizowała go do działania. Motywem nie były zdaniem Warchulskiego także kłopoty finansowe. - Z tego co wiem, miał 4 tysiące złotych długu. Przez taką sumę nie popełnia się samobójstwa - uważa. [...] Pytanie - dlaczego tak szybko to stwierdzono, jeszcze przed rozpoczęciem śledztwa i poznaniem wyników sekcji zwłok. Sama sekcja została przeprowadzona zbyt późno, a niektóre substancje chemiczne znikają z organizmu już po 20 godzinach i stają się niewykrywalne. Nikt nie mówi np. o rusztowaniu tuż za oknem pokoju Leppera. Łatwo było przez nie wejść na piętro. Uważam, że Lepper nie popełnił samobójstwa. Mógł dostać jakiś środek, który go ubezwłasnowolnił. Wielu osobom zależało na jego śmierci. Gdyby Samoobrona nie mogła startować w wyborach pod własnym szyldem, Andrzej Lepper zamierzał ogłosić poparcie dla PiS. Niektórym partiom i politykom byłoby to bardzo nie na rękę, bo oznaczałoby więcej głosów dla PiS.
http://www.fakt.pl/Dlugi-Leppera-Mial-ich-tylko-,artykuly,111773,1.html
http://www.polskatimes.pl/opinie/wywiady/437771,boguslaw-warchulski-lepper-nie-popelnil-samobojstwa,id,t.html

„Wprost” dotarł do zdjęcia telewizora znajdującego się w pokoju Andrzeja Leppera, w którym obraz został zastopowany o godzinie 13:15:04. Tymczasem według prokuratury zgon szefa Samoobrony nastąpił przed południem. RMF FM dodaje, że obraz został zatrzymany w chwili, gdy na ekranie widniała twarz premiera Donalda Tuska - tego „Wprost” już nie podał, ciekawe dlaczego?
http://wprost.com.pl/ar/256741/Zdjecie-telewizora-Leppera-nowym-dowodem-w-sledztwie
http://www.fakt.pl/Na-tym-krzesle-odebral-sobie-zycie-Andrzej-Lepper,artykuly,111390,1.html
http://niepoprawni.pl/blog/1211/stopklatka-czyli-dowod-i-poszlaka-w-jednym

W życiu byśmy nie wpadli, jak proste potrafią być odpowiedzi na najbardziej skomplikowane pytania. Policyjni technicy wstępnie ustalili, że dekoder telewizji satelitarnej zawiesił się sam. Pozwoliłem sobie na rozmowę z "technikiem niepolicyjnym" pracującym od wielu lat dla firmy zajmującej się serwisem dekoderów różnych marek, w tym tych Polsatu, przez którego ręce przechodzi przynajmniej kilkadziesiąt takich urządzeń dziennie. Stwierdził on, że byłby to pierwszy taki przypadek w jego karierze. Zdarza się, że dekodery zawieszają się, ale następuje to najczęściej przy próbie wejścia i korzystania z menu, a samoczynne zawieszanie, o jakim słyszał skutkuje zawsze resetem urządzenia. No cóż, policyjni technicy, jak widać wiedzą więcej, lub istniała silna potrzeba szybkiego wyjaśnienia sprawy (podobnie zresztą, jak w sprawie smoleńskiej), niezależnie od faktów.
http://post.salon24.pl/333875,obraz-sam-sie-zawiesil-balagan-sie-zrobil-a-lepper-powiesil

Po znalezieniu zwłok Andrzeja Leppera w biurze Samoobrony pojawiło się kilkanaście osób, które mogły nanieść zbędne ślady, a nawet zniszczyć ważne dowody.
http://tvp.info/informacje/polska/chaos-po-znalezieniu-zwlok-leppera/5106320

Krwawy żniwiarz przechodzi przez Samoobronę: Maj - dr Ryszard Kuciński - prawnik Leppera; Czerwiec - Wiesław Podgórski - doradca - "samobójstwo"; Lipiec - Róża Żarska umiera w Moskwie - prawnik Leppera; Sierpień - Andrzej Lepper - "samobójstwo"
http://fiatowiec.nowyekran.pl/post/23321,krwawy-zniwiarz-przechodzi-przez-samoobrone

Rejestr sprzeczności w doniesieniach mediów na temat śmierci Andrzeja Leppera.
http://mocniejszy.wordpress.com/2011/08/05/tajemnicza-smierc-andrzeja-leppera
http://niepoprawni.pl/blog/961/na-100-leppera-powiesili

Sakiewicz o rozmowie Lepperem - będą kolejne trupy?
http://www.youtube.com/watch?v=ax_15AbyIN0&feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=x2GNIREAyro&feature=related

Kto i po co postawił wyglądające zbyt wysokie rusztowanie na tyłach biura Andrzeja Leppera?
http://www.youtube.com/watch?v=mfM5Lz09Vbg&feature=player_embedded

Badania wykazały, że około 80% samobójców ostrzegało wcześniej o swoich zamiarach.
http://www.nick.salon24.pl/331283,kilka-statystyk-nt-samobojstw

Politycy PiS chcą zwołania posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, podczas którego prokurator generalny Andrzej Seremet miałby przedstawić posłom wstępne ustalenia i działania prokuratury dotyczące okoliczności śmierci Andrzeja Leppera.
http://www.pis.org.pl/article.php?id=19137

Podsumowując - niczego w tej sprawie nie można przesądzać, ale obawiam się, że prawdy możemy nie dowiedzieć się nigdy.

Filip Stankiewicz

Brak głosów

Komentarze

Ale co tam! Najważniejsze jest widmo IV RP, które trzeba odegnać.
Najlepiej PR-em. Czarnym!

Vote up!
0
Vote down!
0
#177401

Dodałabym do tego słowa tego powiernika Leppera z Człuchowa

" Samobójstwo jako przyczyna jego śmierci mi nie pasuje. Kiedy dowiedziałem się o jego śmierci, usiadłem, skupiłem się, czułem ból w mostku i zobaczyłem taki obraz: mur budynku i przystawiony rodzaj drabiny. Nie mogę tego nazwać samobójstwem" – mówi na koniec Jackowski."

http://www.fakt.pl/Lepper-wiedzial-kiedy-i-jak-umrze-,artykuly,111334,1.html

Vote up!
0
Vote down!
0

Dama Pik

#177406

Zadziwiające zbiegi okoliczności.
Ale jakżesz wiarygodnie brzmią, w porównaniu do tego, co nam zaserwowano w związku ze Smoleńskiem.
Nie wiem tylko, czy tak wielkie nagromadzenie "zbiegów okoliczności" mogłoby kiedykolwiek brzmieć prawdopodobnie.
Ale na prawdzie najlepiej znają się na Czerskiej.
Tłumaczą ją przecież codziennie do kolejnych wydań szmatławca.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#177407

calego narodu nie wymorduja !!!
richo

Vote up!
0
Vote down!
0

richo

#177416