Manipulacja Wiadomości TVP w sprawie uchodźców?

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

W głównym wydaniu „Wiadomości” TVP w dniu 27 września 2015 roku w materiale o uchodźcach i imigrantach (uchodźcami byli właściwie do momentu dotarcia do Turcji, Libanu czy Jordanii) bez cienia argumentu przemawiającego za tym padło zdanie „Obozy dla uchodźców w Turcji czy Libanie to też nie są bezpieczne miejsca” (po 15 minucie programu, link do źródła pod tekstem). Także z żadnej innej relacji mediów które znam nie wynika, że cokolwiek złego dzieje się uchodźcom w obozach w Turcji, Libanie czy też Jordanii.

 

Zatem można podejrzewać, że to zdanie o niebezpiecznych miejscach w których przebywają uchodźcy z Syrii i Iraku miało na celu przekonanie Polaków do przyjęcia tych uchodźców w Polsce. A jeśli tak to jest to skrajnie perfidna manipulacja mająca zapewne służyć rządzącej koalicji PO-PSL, która się na przyjęcie wielotysięcznej rzeszy uchodźców (czy raczej imigrantów) zgodziła. Ta koalicja PO-PSL kontroluje TVP, więc może wywierać naciski na jej pracowników w celu uzyskania odpowiadającego PO i PSL przekazu medialnego.

 

Jeśli nie mam racji to na pewno „Wiadomości” TVP pokażą w jednym ze swoich materiałów co grozi uchodźcom w Turcji czy Libanie, bo na pewno zależy im na dobrej opinii o swoim programie. Natomiast myślę, że mam rację i „Wiadomości” TVP dopuściły się karygodnej manipulacji.

 

Filip Stankiewicz

 

Źródło:

]]>http://wiadomosci.tvp.pl/21529217/27092015-1930]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

nie liczylbym na sprostowanie

Vote up!
1
Vote down!
0
#1494722

Me(n)dia polskojęzyczne przerażone mozliwościa utraty wladzy przez PO -sitwe  posuna się do każdego kłamstwa, manipulacji czy zamilczania niewygodnych informacji. Ich poziom - szczegolnie programów informacyjnych tzw. TVP - jest zdecydowanie gorszy od urbanowych "Dzienników" ze stanu wojennego...

Vote up!
0
Vote down!
0

Yagon 12

#1494753