Bezprawne represje wobec różnych środowisk - wraca PRL?

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Na początek kilka informacji - zapewne część Państwo znają, ale warto je przytoczyć:

Helsińska Fundacja Praw Człowieka o represjach władz wobec kibiców.
http://www.hfhrpol.waw.pl/pliki/wystapienie_mswia.pdf

Co wolno skandować i pisać na transparentach. Mieliśmy zatrzymywać kibiców z napisami obrażającymi premiera - twierdzi jeden z funkcjonariuszy. Pakować do więźniarek i przewozić na komisariaty - opowiada policjant z prewencji. - Jeden kolegów spytał, czy to jest rozkaz komendanta miejskiego. Usłyszał od prowadzącego odprawę dowódcy, że ma nie wnikać.
http://www.rp.pl/artykul/2,658674_Co_wolno_skandowac_i_pisac_na_transparentach.html

Ochrona klubu należącego do ITI szarpała piłkarzy Legii Warszawa, którzy chcieli podejść do kibiców. Siłą zablokowała im drogę. Na czyje polecenie?
http://www.youtube.com/watch?v=7DMcLiX5hAs&feature=player_embedded

Kibice Jagiellonii Białystok manifestowali przed tamtejszym Urzędem Wojewódzkim przeciwko polityce Donalda Tuska, w tym zamykaniu stadionów. Krzyczeli, podobnie jak kibice w całej Polsce, „Donald matole, twój rząd obalą kibole” oraz „Precz z komuną”. Policja zatrzymała ich za... znieważanie premiera.- Polska chce, jak widać, przegrać kolejne sprawy przed Trybunałem w Strasburgu - tak zatrzymanie kibiców komentuje Jacek Bąbka, prawnik, prezes Fundacji Badań nad Prawem. - Poza wszystkim nie powinno się zatrzymywać osoby, która ma dowód osobisty i można łatwo ustalić jej tożsamość.- W żadnym razie nie można zachowania kibiców uznać za przestępstwo, przecież nie znieważyli godła czy flagi - dodaje Zofia Romaszewska, obrończyni praw człowieka w czasach PRL. - Język polityczny zradykalizował się, kiedy atakowano poprzedni rząd, i jakoś nikomu to nie przeszkadzało - stwierdza też. Poniżej publikujemy zdjęcie mandatu, który otrzymał jeden z kibiców za "okazanie lekceważenia Konstytucyjnym Organom Rzeczypospolitej Polskiej". To oczywiście kuriozum, bo to Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, a nie Donald Tusk, jest organem konstytucyjnym państwa.
http://niezalezna.pl/10690-zamykaja-za-matola-tuska-film
http://niezalezna.pl/10690-obraziles-tuska-dostaniesz-mandat
http://www.wykop.pl/link/744865/to-jeszcze-polska-czy-to-juz-bialorus
http://niepoprawni.pl/blog/1556/kompromitacja-faktycznie-idziemy-w-strone-bialorusi
http://www.youtube.com/watch?v=q5ZodDSk8A0&feature=player_embedded

Kibice, których w Białymstoku zatrzymała policja i ukarała mandatami za wznoszenie antyrządowych okrzyków, zapowiadają, że będą się domagać odszkodowań za bezprawne zatrzymanie.
http://niezalezna.pl/10827-kibice-odsylaja-mandaty

Kalendarium wojny jaką Gazeta Wyborcza i Donald Tusk wypowiedzieli patriotycznie nastawionym kibicom.
http://niepoprawni.pl/blog/1903/tuskole-i-michnikole-%E2%80%93-pycha-zgubi-kazdego

Zbierał wpadki prezydenta. O 6 rano obudziła go ABW. Strona AntyKomor.pl została zamknięta, po tym jak do mieszkania jej twórcy wkroczyła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Funkcjonariusze weszli do mieszkania właściciela strony o 6 rano. Zajęli laptopa i nośniki pamięci, przeszukali mieszkanie, a nawet piwnicę. Autor strony miał usłyszeć, że działania mają związek z obrazą prezydenta Bronisława Komorowskiego. Gdy znacznie ostrzej atakowano w internecie ś.p. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego nie stosowano tego typu metod.
http://www.rp.pl/artykul/661430_Zbieral_wpadki_prezydenta__O_6_rano_obudzila_go_ABW.html

Europosłowie PiS Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski zażądali konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za akcję przeszukania mieszkania internauty krytycznego wobec Bronisława Komorowskiego. Ich zdaniem ABW jest wykorzystywana nie do ścigania przestępców i korupcji, ale przeciwników politycznych premiera Donalda Tuska i prezydenta Bronisława Komorowskiego. Kurski i Ziobro zarzucili służbom podległym premierowi wyjątkową nadgorliwość.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,W-tym-serwisie-zniewazano-prezydenta-RP-ABW-przeszukalo-mieszkanie-autora,wid,13429206,wiadomosc.html

Przykład jednej z licznych represji wobec demonstrantów na Krakowskim Przedmieściu - kiedy przeciwnicy obecnych władz postawili namiot w pobliżu Pałacu Prezydenckiego został on rozebrany, a kilka osób poturbowano mimo że nie były agresywne. Obecnie namiot jest przez nich trzymany cały czas w powietrzu. Na filmie widać, że kiedy zwolennicy Janusza Palikota rozstawili namiot na Krakowskim Przedmieściu policja ani straż miejska nie interweniowała mimo pytań obywateli w tej sprawie. Służby nie interweniowały również, kiedy pod krzyżem agresywni i często podpici chuligani bili, szarpali, opluwali czy wyzywali spokojnie modlących się ludzi - widać to doskonale na filmie „Krzyż”.
http://www.youtube.com/watch?v=JMqrwDckEtc

W związku z powyżej przedstawionymi wydarzeniami mam pytanie - co jeszcze musi się stać, aby media, elity, politycy wszystkich opcji głośno zaprotestowali i podjęli działania, które zapobiegną podobnym wydarzeniom w przyszłości?

Filip Stankiewicz

Brak głosów

Komentarze

Podobnie jak jego Krzywonos.

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#160199

Kiedyś POlszewiki z PO jak byli w opozycji to straszyli PIS-em że będzie wielka drożyzna,ludzi będą zamykali,o 6 rano będą walili w drzwi,a jak jest dzisiaj,kiedy rządzi PO to wszystko jest realne co kiedyś sobie wymyślili POlszewiki,i jakoś ci straszaki jak Lis,Wołek,Najsztub,Żakowski,Michnik,i wielu innych jakoś nie protestują,i swych POlszewickich gęb nie otwierają

Vote up!
0
Vote down!
0
#160226

A do wyborów zobaczy wystarczająca ilość.

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

Vote up!
0
Vote down!
0

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#160338

Jan Bogatko

...PiS nie złoży interpelacji poselskiej w tej sprawie, dlaczego JK nie wygłosi 5-cio minutowego przemówienia w Sejmie, punktującego rząd Tuska.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#160231