Czy Komorowski, Tuski i Nowak kompletnie odlecieli?

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Jak czytamy na portalu interia.pl minister Sławomir Nowak udzielił wywiadu niemieckiej gazecie. Polskie drogi, koleje i lotniska są przygotowane na przyjazd kibiców na rozgrywki Euro 2012 - zapewnił minister infrastruktury Sławomir Nowak w wywiadzie dla dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Już to jedno zdanie jest wyjątkowo komiczne, ale to nie koniec satyrycznych zdolności Nowaka: - Mogę zagwarantować, że Niemcy, którzy do nas przyjadą, nie będą mieć problemów - powiedział Nowak. Na tym jednak nie koniec: Radzi on - jak pisze "FAZ" - by kibice, którzy chcą dotrzeć do polskich miast na Euro 2012, w miarę możliwości wybierali transport lotniczy. Trudno nie zadać pytania, które zapewne od kilku godzin stawiają sobie oszołomieni czytelnicy niemieckiej gazety - skoro drogi i koleje są przygotowane i nie będzie na nich problemów to dlaczego lecieć samolotem, gdy bardziej pasuje im z różnych względów dojazd samochodem czy pociągiem?

Wielu z czytelników zapewne pomyśli, że nie mam racji - Nowak nie odleciał, tylko robi dobrą minę do złej gry. Ale jeśli tak, to wiara, że ludzie uwierzą w te jego zapewnienia również jest dowodem na utratę kontaktu z rzeczywistością przez ministra w rządzie Donalda Tuska. Oczywiście nie twierdzę, że nikt w to nie uwierzy - pewnie kilka procent najbardziej zauroczonych Platformą to „łyknie”, ale rządzącym chodzi o przekonanie wielokrotnie większej rzeszy wyborców.

Jak wiemy żadna z dróg ekspresowych i autostrad zapowiadanych na mistrzostwa Euro 2012 nie będzie gotowa w terminie, a tylko kilka będzie "przejezdnych" - co również nie musi być atutem, bo gdy będą na nich wypadki drogowe pojawią się pytania czy ich powodem nie jest właśnie fakt, że budowa drogi nie została dokończona. Prezydent Komorowski podpisał rządową ustawę, która jest precedensem na skalę światową. Rząd przeforsował ustawę, choć eksperci budowlani i specjaliści od prawa budowlanego już teraz ostrzegają, że jazda po nieukończonych autostradach może powodować wypadki.

Nie wyremontowano również istniejących dróg, którymi przyjadą kibice z Europy. Minister Nowak być może nie wie o tym, że aby z berlińskich lotnisk wjechać na A4 trzeba przejechać drogą krajową numer 18. Jest to dwujezdniowa betonowa autostrada tylko w jednym punkcie różniąca się od swojej niemieckiej koleżanki. Jej południowy pas, którym wjadą kibice, nie był remontowany od czasów Hitlera. Przekroczenie polskiej granicy sygnalizowane jest huknięciem w spojenie między wiekowymi płytami. Auto potrafi stracić kontakt z nawierzchnią, a gdy wyląduje, zalicza następny wybój. Bloger, który to opisał zamieścił również link do nagrania z przejazdu tą drogą, który zamieszczam pod tekstem. Czy tak zrujnowana droga jest zdaniem ministra Nowaka przygotowana? No chyba, że ma to być rewanż na Niemcach za krzywdy wyrządzone Polakom przed laty. Minister Nowak powinien trzymać kciuki, aby żaden niemiecki kierowca nie urwał zawieszenia na tej i innych drogach, a jeśli to się stanie, aby nie wysłał mu rachunku za naprawę.

Podobnym poziomem utraty kontaktu z rzeczywistością wykazał się Bronisław Komorowski. W kuriozalnym pod wieloma względami programie „Tomasz Lis na żywo” (o tym w linku poniżej) polityk zwany coraz częściej Boratem mówiąc o przygotowaniach do Euro 2012 ocenił, „że 98% zostało zrobione. To już nawet nie ma co się kłócić o to, czy szklanka jest pół pusta czy do połowy pełna, bo to chodzi o dwadzieścia parę kilometrów autostrady”. Jak widać Komorowski zapomniał, że poza autostradą A2 w rozsypce jest wiele innych autostrad, dróg ekspresowych i linii kolejowych mających połączyć największe miasta Polski. W dodatku A2 na Euro 2012 jest mało przydatna, bo w Warszawie grają Czechy Grecja, Polska i Rosja, więc z Europy Zachodniej mało kto na te mecze przyjedzie, a na ćwierćfinał i półfinał kibice będą jechali z innych miast Polski i Ukrainy. Podsumowując - urzędowy optymizm zdarza się rządzącym z różnych partii i może czasem jest nawet potrzebny, ale są pewne granice po których przekroczeniu dany polityk ośmiesza nie tylko siebie i swój rząd, ale całe Państwo.

Ale chyba najśmieszniejsza jest wypowiedź Donalda Tuska. Otóż spotkanie z drużyną piłkarską było dla niego tak ważne, że „szczerze powiedziawszy pół nocy nie spałem, wiedząc, że muszę znaleźć kilka zdań, które by mogły tak jeszcze dodać ducha, ale poczułem, że chyba nie jest to wcale potrzebne” Szkoda, że premier Tusk tak intensywnie nie myśli nad rozwiązaniem problemów demografii, edukacji, infrastruktury, szpitali, w jaki sposób ograniczyć ilość urzędników i przywileje swojej ekipy rządzącej czy jak obniżyć podatki zamiast ich podnoszenia.

To kolejny dowód, że ten piłkarzyk nie nadaje się na premiera RP - to oczywiście drobny, ale symboliczny dowód, że poza stołkiem w Brukseli i harataniem w gałę niewiele go obchodzi. Oczywiście wiem, że wielu z Państwa nie akceptuje też jego najpoważniejszego konkurenta Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli tak, to nie ma innego sposobu rozwiązania tego klinczu jak zagłosowanie na nową siłę - jak już wspominałem uważam za najlepszy wybór Solidarną Polskę. Zbigniew Ziobro bez wątpienia byłby lepszym premierem niż ktokolwiek z PO czy PiS. Zapewne dlatego Grzegorz Schetyna chce postawić lidera Solidarnej Polski przed złożonym z politycznych nominatów Trybunałem Stanu pod absurdalnymi zarzutami.

Filip Stankiewicz

Źródła:
http://niezalezna.pl/28419-jak-przegralismy-autostrady
http://niezalezna.pl/29147-200-mln-zl-za-kilometr
http://niezalezna.pl/28555-rzad-igra-z-zyciem-ludzi
http://leniuch102.salon24.pl/418833,kompletne-chybiony-rechot-z-autostrad
http://wpolityce.pl/artykuly/29434-ser-prezydent-nie-jest-moja-wlasnoscia-kopalnia-zlotych-mysli-bronislawa-komorowskiego-w-czasie-pogwarki-u-lisa
http://euro.interia.pl/news-premier-tusk-odwiedzil-polska-kadre,nId,610655
http://fakty.interia.pl/swiat/news/nowak-dla-faz-polska-infrastruktura-przygotowana-na-euro,1799275

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

http://leniuch102.salon24.pl/418833,kompletne-chybiony-rechot-z-autostrad
jeździłem tą trasą dosyć często 20 lat temu, nic się nie zmieniło!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#257176

mamy przelotne autostrady, to dlaczego Nowak miałby nie odlecieć?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#257186

Nowak albo zachowuje się jak partyzant :) albo co modne w PO za dużo białego wciąga.. I po co było konfiskować dopalcze, cała partia odleciała

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#257206