Odpowiedź na główne zarzuty wobec prezydenta Andrzeja Dudy i PiS

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

Wpis jest długi, bo łatwiej rozpowszechniać jeden tekst niż wiele, ale zamieszczam spis tematów i numeruję akapity (oczywiście tylko zaczynające nowy temat), zatem łatwo będzie znaleźć interesujący fragment jeśli Pan/Pani uznaje za słuszne kilka zarzutów i chce znać odpowiedź na nie. Zapewne część faktów i argumentów Pan/Pani zna, ale jestem pewny, że nie wszystkie.


 

Jeśli uznaje Pan/Pani te argumenty za trafne w całości lub częściowo to proszę o zamieszczenie tego tekstu w całości lub fragmencie na różnych forach internetowych czy wysłanie lub wydrukowanie znajomym - warto bronić tego co dobre, bo gdy będziemy bierni wielu może uwierzyć w kłamstwa i manipulacje i wybrać w kolejnych wyborach gorszych polityków na czym prawie wszyscy stracimy.


 

Spis tematów (kolejność nie jest pod względem ich ważności, zresztą dość trudno takową ustalić):


 

1 Spełnione, spełniane i rzekomo złamane obietnice wyborcze oraz ważne działania.

2 Zarzut, że Prawo i Sprawiedliwość dzieli Polaków.

3 Obsadzanie stanowisk zaufanymi ludźmi.

4 Krytyka poziomu deficytu budżetowego.

5 Zarzut, że za rządów Prawa i Sprawiedliwości znacznie traci giełda.

6 Krytyka kontaktów Prawa i Sprawiedliwości z ojcem Tadeuszem Rydzykiem.

7 Krytyka śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego - że nie miał prawie żadnych zasług lub te zasługi są zbyt małe, aby zostać pochowanym na Wawelu.

8 Krytyka niesamodzielności prezydenta Andrzeja Dudy oraz, że krytykował za to samo poprzednika.

9 Krytyka prezydenta Andrzeja Dudy za ułaskawienie Mariusza Kamińskiego i innych funkcjonariuszy CBA.

10 Rzekome złamanie prawa przez prezydenta Andrzeja Dudę w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

11 Rzekome złamanie prawa poprzez brak publikacji „wyroków” Trybunału Konstytucyjnego.

12 Krytyka Prawa i Sprawiedliwości za proponowanie reformy sądownictwa.

13 Potępianie Prawa i Sprawiedliwości za krytykę byłego prezydenta Lecha Wałęsy.

14 Zarzuty, że Zbigniew Ziobro i szerzej PiS są odpowiedzialni za śmierć Barbary Blidy oraz, że Zbigniew Ziobro powiedział nieprawdę mówiąc pod wpływem lektury akt śledztwa dotyczącego doktora G. „"Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie".

15 Krytyka posła Stanisława Piotrowicza.

16 Sprawa jednego z zarzutów wobec ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza.

17 Sprawa aborcji (czy w oparciu o stanowisko lekarzy mordowania dzieci nienarodzonych).

18 Obietnica trzech milionów mieszkań w ciągu 2 kadencji.


 

1 Dowodem na dobre intencje Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudy jest to, że realizują obietnice wyborcze - inne partie i prezydenci RP tego nie robili (na przykład PO i Komorowski obiecywali zmniejszenie podatków, biurokracji i nie podnoszenie wieku emerytalnego, a zwiększyli i podatki i biurokrację i wiek emerytalny, Wałęsa obiecywał 100 milionów starych złotych dla każdego). Warto to docenić, bo te obietnice są dobre, więc ich realizacja gwarantuje pomyślność naszego kraju. Wśród zrealizowanych i realizowanych obietnic są: program rodzina 500+ (jest konieczny, bo mamy katastrofę demograficzną - bez niego zabraknie w przyszłości pieniędzy na ZUS i spadnie znaczenie naszego kraju. A według GUS nie dojadało ok. pół miliona dzieci - 500+ to wybawienie dla nich. Rodzice nie muszą brać już drogich chwilówek czy kupować na zeszyt. Gdyby przyznano środki na każde pierwsze dziecko byłaby to znacznie mniejsza kwota, zatem impuls do starania się o kolejne dziecko byłby znacznie słabszy), zniesienie przymusu szkolnego dla 6 latków, zakaz zabierania dzieci z powodu biedy, likwidacja Ministerstwa Skarbu, wyższe kary dla gwałcicieli, koniec z samowolą komorników, koniec z lichwą, nie przyjmowanie często groźnych imigrantów, ustawy uszczelniające system podatkowy (dotąd traciliśmy kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie na wyłudzaniu podatku VAT, według NIK w 2015 roku było to około 80 miliardów złotych czyli ponad 4 razy więcej niż pójdzie w tym roku na program rodzina 500+. ]]>https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-przeciwdzialaniu-wyludzaniu-vat.html]]> Również kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie tracimy na unikaniu podatków przez zagraniczne koncerny, które długie lata nie wykazują zysków, tak jakby działały charytatywnie. Budżet rocznie traci z tego powodu nawet 46 mld złotych ]]>http://www.newsweek.pl/biznes/zagraniczne-firmy-unikaja-placenia-podatkow-w-]]>]]>polsce-nawet-46-]]>]]>mld-strat,artykuly,379775,1.html]]> ).


 

Jest też ustawa zwiększająca śmieszne teraz kary za wyłudzanie milionów i miliardów z VAT. Jest minimalna stawka godzinowa - 12 złotych. Jest dostęp do administracji przez internet poprzez internetowe konto bankowe, dzięki czemu my miliony podatników oszczędzimy czas i pieniądze (na kosztach dojazdu, a część na zarobkach, które straciliby w czasie dojazdów i pobytu w urzędach). Przesądzony jest wzrost minimalnych emerytur do 1000 złotych miesięcznie, a więc nawet ponad 100 złotych miesięcznie. Zaczęła pracę komisja śledcza do wyjaśnienia afery Amber Gold. Jest obniżony wiek emerytalny i ma być wyższa kwota wolna od podatku (na razie jest dla najbiedniejszych), jest obniżenie zarobków zarządów spółek Skarbu Państwa, będzie reforma służby zdrowia (między innymi nie będzie trzeba być ubezpieczonym - to było złamanie Konstytucji), likwidacja gimnazjów do których młodzież trafia w najbardziej buntowniczym okresie życia, Obrona Terytorialna (znacząco tańsza od regularnej armii, a skuteczna), będzie ok. 100 ułatwień dla biznesu czyli zmian przepisów krępujących przedsiębiorczość - mniej biurokracji! Koniec z ograniczeniem służby wojskowej do 12 lat przez co osłabiałaby się nasza i tak zbyt mała armia. Na szczycie NATO udało się uzyskać stacjonowanie wojsk NATO (głównie USA) w naszym kraju. Jest ożywienie Grupy Wyszehradzkiej, co zapewnia nam większą siłę przebicia w UE. Sąd nie będzie mógł wyłączyć jawności procesu bez zgody prokuratora - oznacza to mniej krzywdzących wyroków sądowych, a jeśli dobro pokrzywdzonego wymagałaby utajnienia procesu prokurator zgodzi się na to. Polskim małym i średnim firmom PiS wraz z prezydentem Andrzejem Dudą obniżył z dniem 1 stycznia 2017 roku podatek CIT z 19% do 15%. Rząd Prawa i Sprawiedliwości przywraca posterunki policji zlikwidowane przez koalicję PO – PSL ]]>http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/171191,zlikwidowane-przez-rzad-po-psl-posterunki-policji-]]>]]>wracaja.html]]> . Budowana jest infrastruktura - drogi, linie kolejowe, obiekty sportowe. Program „Klub” to wsparcie dla małych i średnich klubów sportowych - wsparcie otrzymało ponad 2100 klubów, łączna wysokość wsparcia to prawie 24 miliony złotych. ]]>https://www.youtube.com/watch?v=-TrlixvCmEA]]> . Zaczęły się prace nad programem „Mieszkanie +”, dzięki któremu mają powstać tanie mieszkania na wynajem. Jak widać jest tego sporo.


 

Jedyna obietnica z łatwych do szybkiego spełnienia o której złamanie oskarżają prezydenta RP to brak ustawy o przewalutowaniu kredytów walutowych, ale Kancelaria Prezydenta wyraźnie mówi, że została ona tylko odłożona o rok z powodu Brexitu i trudnej sytuacji na rynku kredytów we Włoszech. Jej wprowadzenie teraz mogłoby spowodować problemy gospodarcze naszego kraju. Zatem krytyka jest nieuzasadniona, jeśli by prezydent nie spełnił tej obietnicy za rok to będzie to jeszcze przed wyborami, więc będzie czas, aby Andrzeja Dudę z tego i oczywiście innych działań rozliczyć. Z kolei Prawu i Sprawiedliwości zarzuca się, że złamało obietnicę, że to Jarosław Gowin będzie ministrem obrony - tymczasem Beata Szydło powiedziała: „Najbardziej prawdopodobnym kandydatem na szefa MON w moim rządzie jest Jarosław Gowin”. Zatem niezależnie czy Jarosław Gowin sam wybrał ministerstwo nauki (bo przecież przed wyborami nie ustalano pełnego składu rządu) czy - jak twierdzą przeciwnicy - była to zagrywka, to Prawo i Sprawiedliwość nie złamało obietnicy wyborczej, bo nie było to zapewnienie na 100%. ]]>http://niezalezna.pl/71695-jaroslaw-gowin-przyszlym-ministrem-obrony]]> . Pojawia się jeszcze zarzut, że PiS złamało obietnicę nie odrzucania projektów obywatelskich w pierwszym czytaniu - tymczasem kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości głosowało za skierowaniem projektu dopuszczającego aborcję do drugiego czytania, a nie mogło zmusić posłów do głosowania „za” w tej sprawie dotyczącej sumienia (choć nie chodziło o przyjęcie ustawy, to wielu posłów odbierało to jako formę aprobaty projektu). Nie znam przypadku, aby któryś z posłów obiecywał, że nie odrzuci projektu obywatelskiego w pierwszym czytaniu i to zrobił, a nawet jeśli jakiś poseł lub jacyś posłowie osobiście to obiecywał (obiecywali), to trudno obciążać jego (ich) postępowaniem całe ugrupowanie.


 

2 Pojawia się zarzut, że Prawo i Sprawiedliwość dzieli Polaków. Tymczasem słynne słowa o "najgorszym sorcie" dotyczyły tylko niesłusznie donoszących na Polskę zagranicę, a nie całej opozycji - to była obrzydliwa manipulacja mediów (np. TVN). Jarosław Kaczyński powiedział: „to jest też ten nawyk donoszenia na Polskę zagranicę, w Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej i to jest właśnie nawiązywanie do tego to jest jakby w genach niektórych ludzi no tego najgorszego sortu Polaków, no i ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony, bo proszę zwrócić uwagę, że wojna, komunizm, pewnie transformacja przeprowadzona tak jak ją przeprowadzono właśnie ten typ ludzi promowała”. Tutaj ta wypowiedź: ]]>https://www.youtube.com/watch?v=SKFgVD2KGXw]]> Uprzedzając zarzuty - politycy Prawa i Sprawiedliwości też donosili o nieprawidłowościach, ale słusznie. Na przykład w wyborach samorządowych było prawie 20% głosów nieważnych (ponad dwa i pół miliona głosów w wyborach do Sejmików Wojewódzkich), a PSL uzyskał aż 23,88% głosów (choć w sondażach zarówno przed jak i po wyborach uzyskiwał znacznie mniejsze poparcie, a spot w telewizji nieprecyzyjnie nakazywał stawianie krzyżyka na każdej karcie, co wielu wyborców zapewne odebrało jako możliwość głosowania na każdej stronie książeczki, zaś członkowie komisji wyborczych często widząc głos na pierwszej stronie na PSL w pośpiechu nie sprawdzali dalszych stron książeczki), odmówiono ponownego przeliczenia głosów, a prezydent Bronisław Komorowski obraził wątpiących w uczciwość tych wyborów mówiąc, że są w odmętach szaleństwa. Słusznie również kwestionowano działania rządzących po katastrofie smoleńskiej - na przykład oficjalną zgodę rządu Donalda Tuska na pozostawienie wraku i czarnych skrzynek samolotu w Rosji do czasu zakończenia procesu co jak wiemy może trwać w nieskończoność (oczywiście bez takiej zgody Rosjanie też może by nie oddali tych dowodów, ale jej wyrażenie było działaniem na szkodę Polski).


 

Jarosław Kaczyński był również pytany przez TVN czy przeprosi za słowa o „najgorszym sorcie” - spytał redaktora czy jego zdaniem Gestapo i AK-owcy to ten sam sort ludzi? Chodziło ewidentnie o odwołanie historyczne, że ludzie donoszący niesłusznie zawsze byli gorsi - nie chodziło o to, że obecnie donoszący są jak donosiciele Gestapo, ani tym bardziej, że wszyscy ludzie z opozycji są jak donosiciele Gestapo, co mówiła część mediów.

]]>http://wpolityce.pl/polityka/275177-uwaga-rusza-kolejna-manipulacja-koalicja-po-tvn-maci-ws-slow-kaczynskiego-czy-przedstawiciele-gestapo-i-]]>]]>ak-owcy-to-ten-sam-sort-ludzi-sprawdz-co-]]>]]>naprawde-powiedzial-szef-pis]]>


 

Ostatnio Fakty TVN skrytykowały Jarosława Kaczyńskiego za kolejną wypowiedź - otóż poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki powiedział, że jeśli staną na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie pomniki ofiar katastrofy smoleńskiej i prezydenta Lecha Kaczyńskiego to po pewnym czasie zostaną one usunięte ]]>http://www.rp.pl/Kraj/160619822-Halicki-Nie-ma-miejsca-na-]]>]]>smolenskie-pomniki.html]]> . Tymczasem w katastrofie zginęli też posłowie PO, a Sejm RP również głosami PO uznał katastrofę smoleńską za największą tragedię Polski po II wojnie światowej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że w ten sposób - usuwając polskie pomniki - zachowywali się dotąd najeźdźcy. I to jest fakt, trudno w Polsce znaleźć kogoś, kto by uznał, że części naszej elity, która zginęła w Smoleńsku nie należy godnie upamiętnić, albo że należy ich pomnik usunąć.


 

Krytykowano również słowa Joachima Brudzińskiego o popierających KOD „komuniści i złodzieje”. Tymczasem faktem jest, że KOD popiera Aleksander Kwaśniewski czy prezenter „Dziennika Telewizyjnego” z okresu PRL Marek Tumanowicz - tu o tym: ]]>http://www.wsieci.pl/towarzysze-z-kod-pnews-2846.html]]> . Można mieć wątpliwości co do użycia słowa „złodzieje” - tyle, że skoro nawet nagrana podczas brania łapówki za „kręcenie lodów” na służbie zdrowia posłanka PO Beata Sawicka została uniewinniona mimo skazania w pierwszej instancji, a media donosiły o wielu aferach za rządów PO-PSL, to są podstawy do twierdzenia, że część ludzi poprzedniej ekipy rządzącej nie była uczciwa. Pod poniższymi linkami jest spis ponad 1500 nieprawidłowości z okresu rządów PO-PSL (choć oczywiście nie wszystkie opisywane sprawy to przestępstwa): ]]>http://blogpress.pl/node/7889]]> (tu 500, kolejne po 100 tego autora tutaj: ]]>http://blogpress.pl/blog/107]]> ) ]]>https://dorzeczy.pl/kraj/27077/Afera-tasmowa-gazowa-hazardowa-i-inne-PiS...]]> ]]>http://www.grzechy-platformy.org/korupcja/]]> Przypominam też nagrania na taśmach dotyczące sprzedaży za stosunkowo niewielkie pieniądze firmy "Ciech".


 

Warto za to pamiętać o słowach Donalda Tuska „moherowa koalicja”, Radosława Sikorskiego „dorżniemy watahę”, Władysława Bartoszewskiego „bydło” i „dewianci” czy liczne epitety Stefana Niesiołowskiego - one nie miały żadnych podstaw, chodziło tylko i wyłącznie o obrażenie przeciwników politycznych i milionów ich wyborców. I to pokazuje kto naprawdę dzieli nas Polaków.


 

3 Pojawiają się zarzuty, że Prawo i Sprawiedliwość skupia się na obsadzaniu stanowisk zaufanymi ludźmi - tymczasem to tylko środek do celu jakim jest reformowanie Polski. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że ludzie obsadzani przez PO-PSL, a wcześniej SLD w różnych instytucjach Państwa oraz spółkach Skarbu Państwa często nie byli kompetentni, a PiS miał też prawo mieć wątpliwości co do ich uczciwości (a nawet bardzo zdolny człowiek, ale nieuczciwy nie zarządza dobrze, bo swoje zdolności wykorzystuje do okradania danej instytucji czy spółki - ukradnie więcej od mniej utalentowanego). Lepszy człowiek również kompetentny, ale co do którego mamy przekonanie, że będzie uczciwy. Prawie każdy do swojej firmy by wziął osobę, którą zna i jej ufa jeśli jest dobra, a nie kogoś obcego nawet jeśli wyglądałoby na pierwszy rzut oka, że może być trochę lepszy. Zaś ludzie idący do Prawa i Sprawiedliwości z reguły robili to z pobudek ideowych, nieuczciwi wiedzieli, że Prawo i Sprawiedliwość budujące swój wizerunek na kwestii uczciwości nie będzie tolerowało przestępstw (nawet jeśliby chciało), bo to by było samobójstwo ugrupowania. Jarosław Kaczyński stwierdził, że dotarły do niego informacje o podejrzeniach i CBA sprawdzi umowy Spółek Skarbu Państwa z lat 2015-2016. To dowód, że Prawo i Sprawiedliwość w przeciwieństwie do wszystkich innych ugrupowań naprawdę chce uczciwego Państwa. To, że ludzie mianowani przez obecnie rządzących są z reguły kompetentni i uczciwi pokazują świetne wyniki spółek Skarbu Państwa w porównaniu do wyników w okresie rządów PO-PSL.


 

Nie znam na razie doniesień o niekompetencji osób nominowanych przez PiS na różne stanowiska (choć oczywiście jakaś niewielka ich liczba może się zdarzyć) poza negatywną oceną pracy nowego prezesa stadniny w Janowie - jednak w jego przypadku ta krytyka nie była oparta na faktach, bo zarzucono mu to, że padły trzy klacze. Nie ma dowodów, że to prezes jest temu winny, a co roku w tej i innych stadninach ponosi śmierć wiele koni. Zaś biegły nie znalazł winnych: ]]>http://fakty.interia.pl/polska/news-jest-opinia-bieglego-ws-koni-z-janowa-]]>]]>podlaskiego,nId,2291717?parametr=polecamy&iwa_source=rek:3]]> W dodatku wbrew rozpowszechnianym w mediach opiniom, że poprzedni prezes był świetnym profesjonalistą niezależnie powstałe raport oraz tekst w gazecie „Dziennik” wykazały nieprawidłowości w tej stadninie. Tu raport: ]]>http://www.gazetapolska.pl/34768-stajnie-augiasza]]> , a tu artykuł: ]]>http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/519939,na-zapleczu-stadniny-w-janowie-podlaskim-reportaz.html]]> Zarządzający stadniną są też obwiniani za błędy aukcjonera podczas aukcji w stadninie, który nie podał kto kupił jedną z klaczy i musiano ją licytować ponownie - tymczasem aukcjoner ten nie jest w żaden sposób związany z Prawem i Sprawiedliwością, a cieszył się dużą renomą, dlatego go zaangażowano.


 

4 Krytykuje się poziom deficytu budżetowego. Nominalnie deficyt budżetu Państwa ma wynieść w 2017 roku 59,3 mld zł. Poziom deficytu budżetu Państwa nie odbiega od zaplanowanego w latach ubiegłych. Nominalny wzrost wynika z tego, że w przyszłym roku całość niedoboru środków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych zostanie pokryta z budżetu państwa w formie dotacji. W ubiegłych latach jego część była finansowana z pożyczki budżetu, która nie zwiększała prognozowanego deficytu budżetu centralnego. Oznacza to, że deficyt nie jest przesuwany do FUS, jak to miało miejsce w poprzednich latach i wynosi 2,9 proc. PKB. Zatem poziom deficytu nie jest zagrożeniem dla budżetu, a z wprowadzeniem programu 500+ nie można było czekać z powodu zapaści demograficznej oraz skrajnej biedy rodzin wielodzietnych - za kilkanaście lat nie miałby kto pracować na emerytury seniorów. Za rządów PO-PSL deficyt bywał znacznie wyższy - na przykład w 2009 roku deficyt był na poziomie 99 mld zł, zaś w 2010 roku wynosił 108 mld zł, czyli odpowiednio 7,5 i 7,9 proc. PKB.

]]>http://niezalezna.pl/85171-projekt-budzetu-na-2017-rok-przyjety-przez-rzad-oto-glowne-zalozenia]]>


 

5 Pojawiał się też zarzut, że za rządów Prawa i Sprawiedliwości znacznie traci giełda – jest już nieaktualny, ale poniżej odpowiedź na niego pozostawiam. Na tę chwilę (luty 2017) giełda w Warszawie jest najwyżej od 9 lat (przy okazji PKB rośnie najszybciej z całej UE, a w handlu zagranicznym jest nadwyżka).  ]]>http://niewygodne.info.pl/artykul7/03601-Salonowi-ekonomisci-byli-w-bled...]]>

 

Odpowiedź na ten nieaktualny już zarzut: Na przykład. indeks WIG 20 za rządów PO-PSL spadł ponad 7 razy więcej: Kiedy PO przejmowała władzę WIG20 miał 3500 pkt. Kiedy oddawała spadł do 1970 pkt. Członkowie Platformy Obywatelskiej twierdzą, że od czasu, gdy przegrali wybory z warszawskiej giełdy odpływa kapitał. Istotnie - odpływa (-210 pkt.), ale spekulacyjny, wystraszony opowieściami o Jarosławie Kaczyńskim. Jeśli ekipa PO tak bardzo chce porównywać wykresy giełdowe, to warto zauważyć, że w listopadzie 2007 r., kiedy Tusk przejmował władzę w Polsce, indeks WIG20 był na poziomie 3500 pkt. Do czasu, gdy Kopacz ją oddała w listopadzie 2015 r., osunął się do zaledwie 1970 pkt. (spadek o 1530 pkt.). To tyle w temacie "odpływu kapitału". Platformersi oczywiście zwalą winę na światowy kryzys. Owszem - na przełomie 2008/2009 roku wszystkie indeksy giełdowe na świecie głęboko zanurkowały. Problem w tym, że zdecydowana większość z nich nie tylko odrobiła straty, lecz także przebiła poziomy notowane przed krachem. Na przykład: węgierski BUX odrobił straty z nawiązką - w listopadzie 2007 roku oscylował wokół 26500 pkt. Dzisiaj zahacza o 28500 pkt. Na tym tle warszawska giełda w ciągu ostatnich lat (które w większej części przypadły na rządy PO-PSL) prezentowała się niezwykle słabo...]]>http://www.niewygodne.info.pl/artykul7/03307-Kapital-uciekal-z-gieldy-gl...]]>

 

6 Często krytykowane są kontakty Prawa i Sprawiedliwości z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Jednak warto znać fakty i pomyśleć czy PiS ma traktować tego księdza gorzej niż innych obywateli tylko dlatego, aby uniknąć zarzutów o jego uprzywilejowywanie? Otrzymał on niewielkie w skali budżetu (około 27 milionów złotych - wydatki budżetu Polski to ponad 350 miliardów złotych) dofinansowanie na potrzebną Toruniowi geotermię oraz znacznie mniejsze na szkołę wyższą - gdyby robił to każdy inny człowiek prawie wszyscy by to chwalili. Czy krytykuje się tylko dlatego, że to ksiądz? Nawet były wicepremier w rządzie PO-PSL Janusz Piechociński przyznał, że zablokowano dotację na geotermię z przyczyn politycznych, a dotacja powinna być przyznana! Powiedział też: „Każdy, kto rozbudowuje i wykorzystuje energię odnawialną, powinien na tych samych zasadach uzyskać wsparcie.” Pretekstem do odstąpienia od umowy były rzekome wątpliwości dotyczące praw własności nieruchomości stanowiących zabezpieczenie wypłaty dotacji. Toruńska geotermia jest ewenementem energetycznym na skalę międzynarodową. Jeden otwór techniczny może dostarczyć na godzinę 500 ton wody o temperaturze ponad 60 stopni Celsjusza, co pozwoli na doprowadzenie ciepła do nawet 200 tys. mieszkańców. Nie emituje przy tym dwutlenku węgla do atmosfery, dzięki czemu Polska wypełniałaby zobowiązania wobec Unii Europejskiej co do ograniczenia emisji CO2 i większego wykorzystania źródeł energii odnawialnej. Przy obecnych cenach energii inwestycja zwróciłaby się po trzech, czterech latach. Nie słuchano argumentów. NFOŚiW zerwał umowę z Fundacją. Polska nie wywiązała się ze zobowiązań środowiskowych, za co dzisiaj może ponieść ogromne konsekwencje. Co ciekawe ten sam fundusz sfinansował geotermie w Pyrzycach (temperatura wody zbliżona do tej w Toruniu) i w Mszczonowie (temperatura wody tylko 42 stopnie Celsjusza) i woda z nich służy ogrzewaniu tych miejscowości. Także Komisja Europejska skrytykowała rząd Donalda Tuska za nagłe zmiany decyzji w kwestii finansowania źródeł energii odnawialnej i uznała je za „destruktywne” (nie stwierdziła, że chodzi o geotermię toruńską, ale wydaje się, że mogło chodzić o nią).

]]>http://wpolityce.pl/media/280183-jak-antyrzadowe-media-manipuluja-torunska-geotermia-kilka-]]>]]>faktow-ktore-probuje-przeklamac-stara-gwardia-wideo]]>


 

Pośrednio w Prawo i Sprawiedliwość uderza też opinia, że uczelnia ojca Tadeusza Rydzyka ma niski poziom - wynikałoby z tego, że ludzie (zarówno założyciel szkoły jak i wykładowcy) związani z PiS są niekompetentni. Tymczasem absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej nie mieli i nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Uczniowie mają przynajmniej 15 tygodni różnego rodzaju staży zawodowych podczas jednego stopnia studiów. Na innych uczelniach bywa tak, że nie ma ich w ogóle. Z 89 absolwentów, którzy ukończyli szkołę w 2014 r., tylko jeden był zarejestrowany jako bezrobotny. Pracę znalazło 98,8 procent z nich” - można przeczytać na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W 2014 roku Prawo i Sprawiedliwość nie rządziło, więc nie była to praca w sektorze państwowym z powodu zaufania do ich rzetelności.

]]>http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/970540,szkola-ojciec-rydzyk-torun-absolwenci-praca.html]]>


 

7 Można spotkać się z opiniami, że Lech Kaczyński nie miał prawie żadnych zasług lub te zasługi są zbyt małe, aby zostać pochowanym na Wawelu. Tymczasem działał w „Solidarności” - będąc prawnikiem doradzał antykomunistycznym opozycjonistom. Po 1989 roku był najpierw senatorem, a później posłem. Gdy był zastępcą Lecha Wałęsy w „Solidarności”, a ten był zajęty kampanią wyborczą przed wyborami prezydenckimi, a później sprawował urząd prezydenta to Lech Kaczyński w praktyce kierował „Solidarnością”. Później został szefem Najwyższej Izby Kontroli - w okresie jego prezesury w NIK powstało wiele raportów ukazujących nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego Państwa. Jako minister sprawiedliwości i prokurator generalny reagował na wiele patologii w wymiarze sprawiedliwości, co spotkało się z uznaniem milionów Polaków. Świadczyło o tym choćby wybranie Lecha Kaczyńskiego na funkcję prezesa Prawa i Sprawiedliwości i sukcesy wyborcze ugrupowania. Następnie został prezydentem naszej stolicy (w drugiej turze uzyskał aż ponad 70% głosów) - wśród jego sukcesów na tym stanowisku jest otwarcie pierwszych tras Szybkiej Kolei Miejskiej, budowa Muzeum Powstania Warszawskiego, zapoczątkowanie budowy niezwykle popularnego Centrum Nauki Kopernik czy niemal zatrzymanie reprywatyzacji, na której za rządów jego następczyni obywatele stracili według CBA nawet 4 miliardy złotych! Policzył straty wojenne Warszawy, dzięki czemu osłabły żądania niemieckich ziomkostw. Jako prezydent RP Lech Kaczyński trafnie zdiagnozował, że interesy Polski i Niemiec czy Francji są częściowo sprzeczne, dlatego koncentrując się na współpracy tylko z tymi Państwami będziemy tracili - dlatego rozwijał intensywne kontakty z Państwami Europy Środkowo-Wschodniej, współpraca z nimi dawała nam większą siłę w stosunkach z większymi Państwami i UE. Prezydent Polski wraz z zorganizowaną przez siebie koalicją w skład której wchodzili prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenka, Litwy Valdas Adamkus, Estonii Toomas Ilves i premier Łotwy Ivars Godmanis jadąc do Tbilisi uratował Gruzję przed rosyjską okupacją, co na dłuższy czas zatrzymało ekspansję Moskwy. Oczywiście ważnych działań prezydenta Lecha Kaczyńskiego było znacznie więcej - to na przykład złożone projekty ustaw, wetowanie ustaw, polityka historyczna czy wizyty zagraniczne.

 

8 Wytyka się prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że jest niesamodzielny oraz, że krytykował za to samo poprzednika. Tymczasem Andrzej Duda krytykował "notariusza" Bronisława Komorowskiego za podpisywanie ustaw niezgodnych z jego własnym programem (np. liczne podwyżki podatków nam obywatelom czy podwyższenie wieku emerytalnego). Prezydent Andrzej Duda podpisuje ustawy zgodne z jego programem lub uniemożliwiające unieważnianie ważnych reform zgodnych z jego programem z powodu rzekomej niezgodności z Konstytucją (ustawy o Trybunale Konstytucyjnym), więc wetowanie ich byłoby kompletnie irracjonalne. A, że jest problem z TK pokazuje też przykład niemieckiej gazety „FAZ” ostro krytykującej „sędziokrację” i niemiecki Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe.

]]>http://wpolityce.pl/polityka/292084-brzmi-znajomo-niemiecki-faz-ostro-krytykuje-sedziokracje-i-]]>]]>tk-w-karlsruhe-sedziowie-to-trzecia-a-nie-pierwsza-wladza-pierwsza-jest-narod]]>


 

9 Prezydent Andrzej Duda jest także krytykowany za ułaskawienie funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Tymczasem sędzia, który skazał Mariusza Kamińskiego i innych funkcjonariuszy CBA został przyłapany na ofercie szkodzenia Prawu i Sprawiedliwości. Umówił się na spotkanie z osobą, która na portalu twitter.com założyła fałszywe konto znanego dziennikarza i był widziany przez dwóch dziennikarzy Sylwestra Latkowskiego i Michała Majewskiego o umówionej godzinie pod domem w którym miało być spotkanie z tym krytykującym Prawo i Sprawiedliwość dziennikarzem. Nie było to miejsce publiczne, więc nie mógł być to przypadek. Tu o tym: ]]>http://www.tvp.info/23988931/sedzia-ktory-skazal-kaminskiego-oferowal-lisowi-pomoc-w-zwalczaniu-pisu-laczewski-zaprzecza-i-zawiadamia-prokurature]]> . Równie ważne lub nawet ważniejsze jest to, że jeden z oskarżonych w aferze gruntowej przyznał się, że to on proponował odrolnienie każdego gruntu w Polsce - zatem nie była to prowokacja CBA. Co więcej dwa sądy orzekły, że akcja CBA była legalna. Zatem funkcjonariusze CBA są niewinni i to było powodem ich ułaskawienia. Równie ważne było to, że Mariusz Kamiński był potrzebny w rządzie, a bez ułaskawienia nie miałby dostępu do tajnych dokumentów, więc nie mógłby zostać ministrem. Zaś prawomocny wyrok mógł zapaść za wiele lat - nie można wykluczyć nawet celowego przeciągania procesu znając nastawienie wielu sędziów do Prawa i Sprawiedliwości.


 

10 Co do sporu o Trybunał Konstytucyjny: Prezydent Andrzej Duda nie złamał prawa nie zaprzysięgając osób wybranych na sędziów TK przez poprzedni Sejm, ponieważ nie było wyznaczonego terminu na to, a nikt nie miał prawa oceniać czy inne jego obowiązki były ważniejsze czy nie. Poza tym prezydent miał wątpliwości czy zostali oni wybrani zgodnie z prawem - były zdaniem części prawników i jego samego błędy w procedurze ich wyboru. Po unieważnieniu swojego wyboru przez nowy Sejm RP (swojego oczywiście w sensie instytucji, a nie składu osobowego) i wyborze nowych osób na sędziów TK, co do prawidłowości wyboru których nie było wątpliwości prezydent właściwie nie miał innego wyjścia jak zaprzysiężenie osób wybranych na sędziów TK przez nowy Sejm RP. Co do tego czy Sejm RP miał prawo unieważnić wybór osób uprzednio wybranych na sędziów - nie ma tego zapisanego w prawie, ale nie ma też zapisanego prawa do uchylania ustaw uchwalonych przez ten i poprzednie Sejmy RP. Oczywiście gdyby te osoby wybrane na sędziów zostały zaprzysiężone, stały się sędziami i zaczęły 9 letnią kadencję to Sejm już nie mógłby unieważnić ich wyboru. Podsumowując zarzuty o łamanie prawa wobec prezydenta Andrzeja Dudy i Prawa i Sprawiedliwości są niesłuszne.


 

11 Co do publikacji wyroków Trybunału Konstytucyjnego: Artykuły 8 (1.Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej. 2.Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.) i 197 (Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania przed Trybunałem określa ustawa.) Konstytucji przesądzają, że TK musi stosować ustawę, nie czyniąc tego złamał prawo, rząd nie. A gdyby Rzepliński zachorował psychicznie i przysłał "wyrok" tylko z jego podpisem bez przeprowadzenia rozprawy? Rząd też musiałby opublikować? Zresztą i bez tego mógłby złamać prawo w taki sposób, skoro zapowiada w wywiadzie, że nie zastosuje ustawy, której zapisu TK nie podważył o obowiązku przedstawienia prezydentowi RP trzech kandydatów na prezesa TK - Rzepliński mówi, że dobra liczba kandydatów to dwóch. Premier RP nie może łamać artykułu 7 Konstytucji, który nakazuje każdemu organowi Państwa działanie zgodne z prawem - czyli nie może opublikować tzw. "wyroku" wiedząc, że został wydany z naruszeniem ustawy! Może robić tylko to co zgodne z prawem. Co do legalności wyboru sędziów Trybunał Konstytucyjny ocenił tylko, że ustawa o wyborze osób na 5 sędziów przez Sejm z większością PO-PSL była zgodna z Konstytucją w zakresie wyboru osób na 3 sędziów i niezgodna jeśli chodzi o wybór osób na 2 sędziów. Natomiast nie oceniał uchwał Sejmu RP zarówno powołujących te osoby jak i unieważniających ten wybór, zresztą nie miał takich kompetencji.


 

12 Prawo i Sprawiedliwość jest też krytykowane za chęć zreformowania sądownictwa. Tymczasem tysiące Polaków skarży się na niesprawiedliwe wyroki - trudno uznać, że wszyscy się mylą. Środowisko sędziowskie nie oczyszcza się z niekompetentnych, łamiących prawo lub przekupnych sędziów. Prof. Adam Strzembosz dziś krytykujący rządzących został zapytany o swoją tezę z przeszłości, mówiącą o tym, że sędziowie sami oczyszczą swoje środowisko. Według niego w tamtym okresie była taka gotowość, zaś bardzo wielu przyzwoitych sędziów objęło wysokie stanowiska - jeśli nawet, to ilu tych wywodzących się z komunizmu wciąż później orzekało i zajmowało wysokie stanowiska? Prawda jest taka, że Strzembosz oszukał Polaków lub wykazał się skrajną naiwnością przez którą cierpi wielu poszkodowanych przez sądy. Przykład patologii: Sędzia skazana w poznańskiej aferze "testamentowej" nadal sądzi ludzi - szczegóły pod drugim linkiem:

]]>http://telewizjarepublika.pl/prof-strzembosz-ws-tk-prezydent-zlamal-prawo,28144.html]]>

]]>http://wpolityce.pl/polityka/137040-sedzia-skazana-w-poznanskiej-aferze-testamentowej-nadal-sadzi-ludzi-wymiar-sprawiedliwosci-potrafi-dla-siebie-byc-laskawy]]>


 

13 Prawo i Sprawiedliwość potępiane jest także za krytykę byłego prezydenta Lecha Wałęsy, w tym mówienie o jego współpracy z SB. Wałęsa jako prezydent wypożyczył teczkę TW "Bolka", donosy z niej zaginęły, zostały wyrwane (czyli ukradzione) i to stwierdzili urzędnicy nie związani z PiS i minister Siemiątkowski z SLD - gdyby nie był agentem SB to by nie wypożyczał tej teczki, aby nie wzbudzać podejrzeń, że jest prawdziwa, a jeśli nawet to dopilnowałby, aby wróciła nienaruszona! Zaś jego żona w książce napisała, że w czasie w którym według dokumentów donosił często wygrywał w totolotka, a później już prawie w ogóle - jak ktoś w to wierzy to współczuję. Gdyby Wałęsa się przyznał, przeprosił, powiedział jak było, przekazał jakieś pieniądze ofiarom to by była inna rozmowa. A tak to przeszedł drogę od zera do bohatera i z powrotem. Zresztą nie da się ocenić czy Wałęsa po zakończeniu współpracy z SB działał wbrew komunistom czy też dalej mieli na niego wpływ - na to wskazywałoby zakończenie przez niego strajku w Stoczni bez wynegocjowania warunków dotyczących innych zakładów pracy (strajk uratowało kilka kobiet w tym Anna Walentynowicz). Co prawda Lech Wałęsa podpisał porozumienie z władzami PRL, ale być może wynegocjowano je z powodu postawy innych działaczy „Solidarności”, którym Wałęsa nie mógł się przeciwstawić, bo wzbudziłby podejrzenia i mógłby zostać odsunięty na boczny tor. Wałęsa też wspólnie z innymi obalił patriotyczny rząd premiera Jana Olszewskiego ze strachu przed lustracją - polecam na youtube film "Nocna Zmiana" gdzie Wałęsa mówi, że oni (rząd Olszewskiego) nie mogą jutro wejść do biur, nie wiecie jak daleko oni zaszli. W efekcie władzę objęli postkomuniści co skończyło się wieloma patologiami i aferami - duża w tym wina Lecha Wałęsy. Ułaskawił gangstera „Słowika” (ten później mówił, że dał dużą łapówkę).

]]>http://www.se.pl/wiadomosci/polska/sowik-ujawnia-zapaciem-waesie-za-uaskawienie_345427.html]]>


 

14 Zarzuca się, że Zbigniew Ziobro i szerzej PiS są odpowiedzialni za śmierć Barbary Blidy. Tymczasem Barbara Blida zastrzeliła się z własnej broni - jeśli nawet prawdą jest, że na broni nie było odcisków palców, to mogła być szarpanina z agentką ABW, która zauważyła pistolet, ale to Blida zniosła broń na dół aby strzelić do siebie i pociągnęła za spust. Być może agentka popełniła błąd zostawiając Barbarę Blidę na chwilę samą, ale nie można za błąd szeregowej funkcjonariuszki obwiniać ministra czy ugrupowania rządzącego. Teza, że Blida nie zrobiła tego, bo była niewinna jest nieprawdziwa, bo w procesie w którym miała być sądzona skazano kilka innych osób i dowody jednoznacznie ją obciążały.


 

Zarzuca się również Zbigniewowi Ziobro, że powiedział nieprawdę mówiąc pod wpływem lektury akt śledztwa dotyczącego doktora G. „"Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie". Tymczasem doktor G. zostawił gazę w sercu pacjenta, a pacjent zmarł z tego powodu co stwierdził w opinii prof. Zbigniew Religa: „W mojej ocenie przyczyną śmierci pacjenta była niewydolność wielonarządowa, wtórna do niewydolności serca spowodowanej niedomykalnością wszczepionej zastawki aortalnej, na skutek zablokowania jej przez gazik. W związku z tym uważam, że bezpośrednią przyczyną śmierci było pozostawienie gazika w lewej komorze”. Zbigniew Ziobro nie mówił, że doktor G. kogoś świadomie zamordował, ale że pozbawił życia i to jest prawdą. Rodziny kilku innych zmarłych pacjentów doktora G. również miały poważne zastrzeżenia do działań tego - w dodatku skorumpowanego - lekarza.

]]>http://niezalezna.pl/36970-wstrzasajace-zeznania-ws-doktora-g]]>


 

15 Krytykowany jest poseł Stanisław Piotrowicz. Oczywiście Jego przynależność do PZPR była zła, ale zarzuty wobec niego są znacznie poważniejsze. Tymczasem w czasie PRL podpisał jedynie jeden akt oskarżenia w sprawie politycznej, ale wcześniej podjął kroki powodujące, że ten akt oskarżenia uniemożliwiał skazanie i ten opozycjonista został uniewinniony, a w sądzie występował inny prokurator. Drugą sprawę polityczną od razu umorzył za co opozycjonistka, której sprawa dotyczyła dotąd mu dziękuje - tu szczegóły: ]]>http://wpolityce.pl/polityka/318923-ujawniamy-przelom-w-sprawie-przeszlosci-posla-piotrowicza-represjonowana-dzialaczka-s-z-krosna-wspomina-dzieki-jego-odwadze-nie-trafilam-do-wiezienia-nie-odebrali-mi-dzieci-a-sprawe-umorzono]]> Jej relację potwierdza jej brat: ]]>http://wpolityce.pl/polityka/319127-uwaga-kolejny-dzialacz-s-z-krosna-bylo-tak-jak-mowi-moja-siostra-zofia-jankowska-piotrowicz-nas-wtedy-w-]]>]]>stanie-wojennym-uratowal]]> Postawę Piotrowicza przy sprawie Pikula uznaje za bardzo dobrą opozycjonista mecenas Jan Pyzik, który współpracował z Pikulem (dziwi się bardzo, że Pikul zmienił zdanie i zaczął krytykować Piotrowicza): ]]>http://wpolityce.pl/polityka/318962-tylko-u-nas-mec-jan-pyzik-dzialacz-s-ktory-z-pikulem-drukowal-ulotki-wspomina-po-wyjsciu-z-aresztu-pikul-mowil-o-piotrowiczu-korzystnie-byl-pelen-uznania-jego-wolta-szokuje]]>Poseł podaje, że za sprzyjanie opozycji został zdegradowany z prokuratury Wojewódzkiej do Rejonowej, nikt temu nie zaprzeczył - gdyby można było to podważyć to już dawno lewicowe media by to zrobiły. W dodatku obrońca opozycjonisty Antoniego Pikula, którego akt oskarżenia podpisał Piotrowicz Stanisław Zając był politykiem Prawa i Sprawiedliwości ]]>http://www.alicjazajac.pl/stowarzyszenie_im_senatora_stanislawa_zajaca/stanislaw_zajac_19492010/]]> - gdyby Stanisław Piotrowicz dążył bezwzględnie do skazania Pikula to Stanisław Zając na pewno protestowałby przeciw jego obecności w tej samej partii. Do tego trzeba dodać, że poseł Stanisław Piotrowicz faktycznie twierdził, że nie podpisał tego aktu oskarżenia - może zapomniał, ale mógł też wiedząc jakie mamy media sądzić, że prawda o jego postawie się nie obroni. Czyli, że media nie będą słuchać o jego działaniach czyniących ten akt oskarżenia nieskutecznym, bezwartościowym świstkiem papieru, ale skupią się na tym, że on go podpisał.


 

Jako dowód jego zaangażowania w zwalczanie opozycji w PRL podaje się fakt, że w 1983 został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Jednak nawet jego krytycy przypisują mu sporządzenie jedynie jednego aktu oskarżenia przeciw działaczowi opozycji (czemu jak wyżej podałem Piotrowicz zaprzecza) - czy gdyby tak było to dostałby ten medal za jedną decyzję? To absurd. Poza tym gdyby to zrobił to przydzielono by mu prawie na pewno więcej takich spraw. W dodatku odznaczenie to nadawane było w PRL osobie zasłużonej w pracy zawodowej lub w działalności społecznej - w latach 1944-1992 (do końca obowiązywania ustawy z okresu PRL) przyznano ponad 3 miliony 500 tysięcy Krzyży Zasługi. ]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzy%C5%BC_Zas%C5%82ugi]]> Jak z tego widać odznaczenia te przyznawano nie jakiejś wąskiej grupie komunistów, ale milionom Polaków. Zatem zapewne doceniono jego rzetelne zwalczanie zwykłej przestępczości - jeśli tak to nie miał też powodu nie przyjmować tego odznaczenia (zresztą taki gest nic by nie dał, a jedynie mógłby mu zaszkodzić i to nie tylko w zapewnieniu bytu swojej rodzinie, ale być może nawet zastosowano by wobec niego jakieś represje).


 

Ciekawe też, że telewizja TVN i inne media nie krytykują w ogóle prominentnych polityków PO jak np. sekretarza Komitetu Centralnego PZPR Marcina Święcickiego - co człowiek zajmujący takie stanowisko robi w ogóle w polityce w demokratycznym kraju i to w partii kreującej się na wywodzącą się z demokratycznej opozycji wobec PRL? To jest dopiero skandal o którym media poza Wiadomościami TVP1 i kilkoma portalami milczą, a nie udział w polityce szeregowego prokuratora z czasów PRL Stanisława Piotrowicza. Patrząc tak jak media można by też eliminować z PiS ludzi robiących w PRL kariery naukowe, w medycynie itp., a w sumie to każdego kto sobie wtedy jakoś radził.


 

Antykomunizm poszczególnych partii i środowisk trzeba odnosić do rzeczywistości, do praktyki. Najważniejsze pytania dotyczą tego, kto zapewnił komunistom bezkarność, kto oddawał im honory, kto zawarł sojusz nie z jakimiś nic nie znaczącymi w PRL Piotrowiczami, ale z rdzeniem tego systemu, z jego bebechami, jego maszyną parową. Wreszcie, kto budował i pielęgnował postkomunistyczne bagno, kto wyprzedał polskie interesy i majątek, kto deptał godność Polski i Polaków, promując pedagogikę wstydu, ale i próbując zgasić pamięć po Smoleńsku. Prawo i Sprawiedliwość spotyka się z tak wściekłym atakiem właśnie dlatego, że demontuje komunizm i postkomunizm, we wszystkich wymiarach. Nie ma znaczenia, że po drugiej stronie są (dalece nie wszyscy) dawni bohaterowie „Solidarności”, a po stronie PiS (obok niezłomnych bohaterów „Solidarności) jest także poseł Stanisław Piotrowicz, równie mocno uwikłany w aktywność prokuratorską, co związany z Kościołem. Dawni bohaterowie „Solidarności”, dziś broniący III RP, po prostu nie zdali egzaminu z niepodległości.

]]>http://wpolityce.pl/polityka/318881-posel-piotrowicz-musi-zostac-tvn-i-inne-struktury-powolane-do-pilnowania-polakow-nie-moga-meblowac-partii-zmiany]]>


 

16 Szef MON powiedział, że aerokluby wesprą powstające wojska obrony terytorialnej. Spotkało się to z krytyką i kpinami. Tymczasem w 1939 samoloty bez uzbrojenia PWS-26 prowadziły rozpoznanie (o tym pod pierwszym linkiem) - mimo, że miały niewielkie szanse w przypadku spotkania samolotu lub samolotów wroga. Jeśli pomagałyby teraz nie muszą podlatywać blisko wroga. Oczywiście obecnie rozpoznanie mogą prowadzić też drony, ale front mógłby być szeroki, a liczba dronów mogłaby być niewystarczająca (zwłaszcza, że po pewnym czasie agresor część z nich mógłby zestrzelić). Agresor być może potrafiłby zakłócić lub przerwać komunikację z dronem. Zatem samoloty z aeroklubów mogą być niezbędne. Kompletnie ośmieszyły się Fakty TVN, które oprócz kpin z tego co powyżej stwierdziły, że ministrowi chodzi też o balony, a to oczywiście ich wymysł, bzdura.

]]>https://pl.wikipedia.org/wiki/PWS-26]]>

]]>http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/szef-mon-ma-nowe-zadanie-dla-aeroklubow,670384.html]]>


 

17 Obronę stanowiska większości Zjednoczonej Prawicy w sprawie aborcji (czy może raczej mordowania dzieci nienarodzonych) zawarłem w osobnym tekście, dlatego nie zamieszczam jej tutaj - jest pod poniższym linkiem:

]]>http://filipstankiewicz.salon24.pl/729048,w-wiekszosci-malo-znane-fakty-o-aborcji-warto-je-znac-przed-zabraniem-glosu]]>


 

18 Trzy miliony mieszkań to była obietnica na 8 lat, a nie na 2, które Prawo i Sprawiedliwość rządziło. Już w 2007 było znacznie więcej pozwoleń na budowę - oczywiście chodziło o to, że tyle mieszkań powstanie dzięki zmianom w prawie, a nie tylko o te zbudowane przez Państwo. Tu szczegóły: ]]>http://slavvkowski.salon24.pl/452689,manipulacje-lemingow-3-miliony-mieszkan]]>


 

Filip Stankiewicz


 

P.S. Jeśli uznaje Pan/Pani te argumenty za trafne w całości lub częściowo to proszę o zamieszczenie tego tekstu w całości lub fragmencie na różnych forach internetowych czy wysłanie znajomym - warto bronić tego co dobre, bo gdy będziemy bierni wielu może uwierzyć w kłamstwa i manipulacje i wybrać w kolejnych wyborach gorszych polityków na czym prawie wszyscy stracimy.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (17 głosów)

Komentarze

super tekst

pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
-2
#1521749

konkretna robota,

dodatkowo przyda się poczytać o wojnie informacyjnej.

Wiele tematów jest wałkowanych w mediach ''propisowskich'' lecz faktycznie to rządowi się przyda mieć agresywniejszę strategię wizerunkową. Nie można oddawać pola.  Może rządu nie stać na wiele zdecydowanych akcji jak procesy o zniesławienia itp. ale i tak najważniejsza jest robota oddolna, zwłaszcza że łączy się ze stanowiskiem propolskim, nie tylko propagandą polityczną.

Vote up!
11
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1521751

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Lotna został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Lotna

 

#1521754

trochę prawdy, trochę kłamstwa, cały spiritolibero, czyli wraża propaganda.

Ode mnie minus.

Ale bodajże, poza mną, nikt z "pałkarzy" nie przyznaje się do własnych "akcji". 

Pozdrowienia dla "klanu pałkowników", ruszkiewiczowców, jabłonowsko-olszańskich etc.

Vote up!
12
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1521755

Ruszkiewicz ?
Widać że walka z chorobą alkoholową została przegrana

Vote up!
7
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1521768

Majaczenie alkoholowe (delirium tremens, majaczenie drżenne, biała gorączka) – stan zaburzeń
objawy podstawowe:
zaburzenia świadomości
omamy i iluzje, najczęściej wzrokowe i słuchowe
wyraźne drżenie mięśniowe

No i ta aryjska czerwona kichawa

https://i.ytimg.com/vi/EAGrx9JMX68/maxresdefault.jpg

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1521789

Czy to sam we własnej osobie czerwony rabin Alfons pomidorowy, ten z linka.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1521807

OOOsobiscie :-)

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1521825

też minusy dla "lotnego" i nawet nie widzę potrzeby tłumaczenia się dlaczego, ten gość zawsze odlatuje. Plusy dla autora wpisu.

Pozdrawiam.

Vote up!
4
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1521860

Nie chcemy wojny z Rosją, a Rosja myślę, że by chciała nas zająć.

 

Nikt w PiS ani prezydent Andrzej Duda nie twierdzą, że obecność żołnierzy USA da nam 100% bezpieczeństwa, ale lepiej mieć ich obecność i liczyć, że Rosja będzie bać się ich zaatakować i zabić, bo wtedy trudno USA byłoby nie wypowiedzieć wojny Rosji. Natomiast celem PiS i prezydenta RP jest wzmacnianie armii i to się dzieje, dwie rzeczy podałem, a wielu zapewne nie znam.

 

Trudno stwierdzić czy dana choroba jest z powodu szczepionki, a przymusu nie wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość.

 

CETA nie została zaakceptowana.

 

Samo spotkanie z organizacjami żydowskimi to nic złego, a wręcz przeciwnie, bo pokazuje otwartość - źle byłoby, gdyby prezydent coś im obiecał, ale nie sądzę, aby to zrobił.

Vote up!
11
Vote down!
-2

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1521759

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

cytat do Panskiego komentarza:

Samo spotkanie z organizacjami żydowskimi to nic złego, a wręcz przeciwnie, bo pokazuje otwartość - źle byłoby, gdyby prezydent coś im obiecał, ale nie sądzę, aby to zrobił.

 

Problem w tym, ze spoleczenstwo jest ciekawe o czym nasz Prezydent z organizacjami zydowskimi rozmawial i trzeba tu dodac, ze to nie sa '' jakies tam '' organizacje... chca nas uskubac do suchej nitki i sa doskonale zorganizowani, prosze wiec nie splycac tematu nazywajac ich prozaicznie '' zydowskimi organizacjami'' i okraszajac to stwierdzeniem '' nic zlego ''

Wielu z nas ma bowiem mieszane uczucia, bo :

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-5

chris

#1522127

Jeśli nawet to była jedna z przyczyn to było ich więcej - choćby pokazanie USA, że mogą na nas liczyć, aby również czuli się w obowiązku odstraszać od agresji na nasz kraj, a w razie potrzeby bronić nas. No i gdzie tu dowód czy jakiś argument, że udział w misji w Iraku zaszkodził Polsce?

Vote up!
4
Vote down!
-1

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1522165

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika globalista66 został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

antysemityzm = ksenofob.niepostepowiec,nacjonalista,oszolom:)

#1521763

przecież to manipulacyjne bzdury zawierające echa ruskiej propagandy. zresztą chyba znów nie zaznaczony cytat znanego oszołoma.

oczywiście znów żydy przeciw ukochanej Rosji a antysemityzm jest ''nieistniejący'' i to z powagą mówi twarz neonu.ru

jeszcze faszyzm wprowadzą i zdepopulują a krzyż i biało-czerwona ma się pewnie należeć proruskim czerwono-brunatnym bezbożnikom.

Vote up!
11
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1521769

Odpowiem w punktach:

 

1. Wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej musi potrwać a nawet może się nie udać, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że główne dowody są niedostępne (wrak, czarne skrzynki (mogą już być dawno nagrane od nowa), miejsce katastrofy (gruntownie zmienione przez Rosjan) lub z których uzyskanie wiedzy potrwa (ciała ofiar katastrofy).

 

2. Czytałem wywiad z jednym z ministrów prezydenta Andrzeja Dudy w którym odpowiadając na pytanie o aneks do raportu WSI powiedział, że nie odnaleziono go - i co mają zrobić?

 

3. Zbiory zastrzeżone IPN - raczej nie można ujawnić wszystkiego, więc ocena musi potrwać. Jeśli będzie to w marcu lub nawet kilka miesięcy później to nic się nie stanie.

 

4. Co do wyjaśniania afer - CBA działa intensywnie (np. w sprawie afery reprywatyzacyjnej w Warszawie, afery podkarpackiej, afery w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie czy byłego rektora Wojskowej Akademii Technicznej). Prokuratura dopiero zaczyna zajmować się tymi sprawami. Poza tym Zbigniew Ziobro ani jego zaufani ludzie, których jest niewielu nie zmuszą szeregowych prokuratorów do szybkiej pracy czy do stawiania zarzutów politykom, jeśli boją się, że ci politycy lub ich koledzy po odzyskaniu władzy zemszczą się na nich (myślę, że szansa na odzyskanie władzy jest niewielka, ale mogą się bać). Poza tym część prokuratorów jest skorumpowana.

 

5. Za rządów PO-PSL nie było więcej niekompetentnych ludzi na stanowiskach? To chyba jakieś żarty. Tylko jeden przykład: PKP Cargo wyrzuciła w błoto 445 milionów PLN kupując spółkę czeskiego oligarchy? Może warto, aby sprawą zainteresowała się opinia publiczna? Przypomnijmy - pod koniec 2014 roku nadzorowane przez wychowanków Leszka Balcerowicza i kumpli Ryszarda Petru PKP Cargo postanowiło odkupić od Zdenka Bakaly (czeskiego oligarchy, dobrego przyjaciela Jana Kulczyka) spółkę AWT zajmującą się transportem kolejowym. Wyłożono na ten cel aż 445 mln zł. Pod względem biznesowym transakcja ta okazała się być jednak chybiona. AWT bardzo szybko stał się gigantycznym obciążeniem dla Grupy PKP Cargo. W pierwszym półroczu br. polski przewoźnik towarowy zaliczył z tego powodu stratę w wysokości -195 mln zł! Co ciekawe - transakcja nabycia od czeskiego oligarchy pakietu kontrolnego nad AWT od samego początku budziła kontrowersje. Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP wyrażali obawy czy pomysł nabycia czeskiego przewoźnika jest aby na pewno zasadny: - "Przejęcie AWT uważamy za dość ryzykowny ruch. Główne ryzyka to trudny główny partner biznesowy, stara flota, trudny rynek ze spadającymi cenami i według naszych założeń niewielki wpływ na generowanie gotówki przez grupę". Efekt decyzji o zakupie od kumpla Kulczyka spółki AWT jest taki, że PKP Cargo po pierwszym półroczu tego roku zanotowało stratę w wysokości -195 mln zł, a kurs akcji na giełdzie w Warszawie poleciał w ciągu roku o 50 proc. w dół... I jeszcze politycy PO bezczelnie obwiniają Prawo i Sprawiedliwość za spadki na giełdzie, choć to częściowo właśnie ich wina jak w przypadku tej spółki.

http://niewygodne.info.pl/artykul7/03333-Jak-sie-marnuje-445-mln-PLN.htm

 

6. Wprowadzenie progu dochodowego w 500+ znacznie zwiększyłoby biurokrację i koszty w firmach i Państwie, a bogaci pobierający świadczenie to tylko kilka procent ogółu.

 

7. Co do CETA nic jeszcze nie jest przesądzone.

 

8. Nikt w PiS ani prezydent Andrzej Duda nie twierdzą, że obecność żołnierzy USA da nam 100% bezpieczeństwa, ale lepiej mieć ich obecność i liczyć, że Rosja będzie bać się ich zaatakować i zabić, bo wtedy trudno USA byłoby nie wypowiedzieć wojny Rosji. Natomiast celem PiS i prezydenta RP jest wzmacnianie armii i to się dzieje, dwie rzeczy podałem, a wielu zapewne nie znam.

 

9. Nie wszyscy Ukraińcy to banderowcy - to rosyjska propaganda. Partia ich popierająca ma chyba tylko kilka procent poparcia.

 

Na koniec - o tym, że Prawo i Sprawiedliwość dba o polskie czyli nasze interesy na serio świadczy zakończenie negocjacji z francuskim producentem śmigłowców Caracali z efektem negatywnym.

Vote up!
8
Vote down!
-2

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1521771

2. Czytałem wywiad z jednym z ministrów prezydenta Andrzeja Dudy w którym odpowiadając na pytanie o aneks do raportu WSI powiedział, że nie odnaleziono go - i co mają zrobić?

Mają wsadzić do pierdla tego kto go ukrył (!!!)

To nie jest jakaś tam "Gęsiarka", to jest dokument ścisłego nadzoru. Wiadomo gdzie powinien być i kto powinien mieć klucz do której szafy pancernej. A jeśli tego nie wiadomo, to wiadomo kto za to to odpowiada i ..kto jest jego szefem (dla ułatwienia powiem, że to BK). Dlaczego nic w tej sprawie się nie dzieje?

 

Vote up!
10
Vote down!
-3
#1521774

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika aty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nic się w tej sprawie nie dzieje, nikogo nie wsadzają, bo to tłumaczenie to pic na wodę.. i kolejna złamana obietnica

Vote up!
3
Vote down!
-5
#1521817

To była już któraś wersja, okrojona, zdaje się Trybunał Konsytucyjny w tą sprawę sie też wtrącał. Gdyby prezydentowi Andrzjeowi Dudzie jednak coś by się nie podobało to myślę, że przekazałby to rządowi i powołanoby na nowo komisję i aneks by poprawiono.

Vote up!
5
Vote down!
-1

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1521965

Świetna robota. Mam nadzieję, że zostanie doceniona i rozpowszechniana przez czytelników.

Pozdrawiam,

Vote up!
10
Vote down!
-2

JW

#1521757

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

postepowania Dudy.
Niestety Duda jest juz zdrajca Polakow bo sie ujawnil jako poplecznik zydowski.
Mielismy juz jedenego prezia z Matka Boska w klapie teraz mamy niby wielkiego katolika,ktory jak Komoruskisplodzil nastepne pokolenie Zydowskie, no bo mama pewne a tate zapytanie.
Otoz na samym wstepie Duda jako prezydent powiedzial ze w sparwie Jedwabnego bediz szedl ta sama sciezka co L.Kczynski czyli nie bedzie robic ekschumacji bo niby zydowskie prawo tego zabrania!!
Po pierwsze zadne zydowskie prawo tego nie zabrania wrecz przeciwnie ,kazdy Zyd powinien byc pochowany jak nalezy po drugie od kiedy dla Dudy prawo zydowskie jest nadrzedne nad prawem polskim w Polsce?
Sprawa frankowiczow jest dowodem za tym za kim Duda stoi, obietnicy przedwyborczej nie dotrzymal
W innych krajach ten zydwiski przekret przewatuowali i okradzeni przez banki zostali w pelni
zadowowoleni.
Ale to co Duda wyprawil juz w Kilecach to zasluguje na zdrade stanu ,chodzi tu o powielanie klamstwa na temat udzialu niby Polakow w pogromie kieleckim.
Duda cytowal michnikowskie klamstwo bez zajakniecia sie dokladnie tak samo jak Zyd arcy jakis biskup Zyd Glodz ze Inke zabili Polacy.
A sprawa Miernika ?przeciez prawdziwy Polak Prezydent by go ulaskawil nastepnego dnia jak by ten trafil do wiezienia.
Niestety Duda jest dla mnie zdrajca, albo niespelna rozumu, co bym mu bardziej zyczyl, gdyz na niego glosowalem i nie poznalem sie na debilu.Postepowanie Dudy to wypisz wymaluj Walesa - ZA A NAWET PRZECIW.
Duda niestety to zydodupowlaz, i ciekw czy ten chlopek roztropek swojej karjery wlasnie nie zawdziecza Zydowi ojcu swojej zony.
Bo jego pokazowy katolicyzm mnie nie wzrusza w mysl zasady ze PO OWOCACH ICH POZNACIE.

Co do baz Amerykanskich w Polsce czy one beda czy nie jak kacapy beda chcialy nas zalatwic to i tak to zrobia i nie ma tu zadnego znaczenia czy bedziemy goscic w Polsce Amerykanow czy nie.
Jedyna nasza obrona przed kacapami to posiadanie broni nuklearnej wycelowanej w Moskwe,Izrael taki maly , a ma wszytkich w kolo siebie w szachu.Potega Polski zacznie sie liczyc tylko od momenru kiedy Polak bedzie posiadac swoj ATOM.

Ale jest jeszcze na dzis jedna dobra nowina zmarl naczelny falszerz histori polskiej nijaki Wajda ciekawe jakie stanowisko przyjmie Duda .czy bedzie panstwowy pogrzeb tego PRLowskiego propagandysty?

Vote up!
6
Vote down!
-7
#1521767

1. W sprawie Jedwabnego to nie prezydent RP nakazuje ekshumacje, więc dlaczego ma Pan do niego pretensje? A takiej wypowiedzi jego nie znam, może ma Pan link, bo nie mam pewności, że padła?

 

2. Co do frankowiczów napisałem z czego wynika opóźnienie - jeszcze ma czas dotrzymać, krytyka jest przedwczesna.

 

3. Według raportu biskupa Kaczmarka "2/3 Żydów zostało zamordowanych bronią wojskową”, ale pozostali inaczej - zatem nie można wykluczyć, że jednak obok komunistów brali w tym udział zwykli Polacy podjudzeni informacjami, że Żydzi dokonali zbrodni. Jakby ktoś wiarygodny ogłosił w jakimś większym zgromadzeniu w każdym kraju, że ktoś kogoś zamordował to chyba wszędzie znaleźliby się ludzie gotowi wymierzyć samemu sprawiedliwość - więc posądzenie zwykłych Polaków nie jest szkalowaniem.

 

4. Sławoj Leszek- Głódź miał rację - mordercy Inki urodzili i wychowali się w Polsce. Nie myśleli po polsku, ale formalnie byli Polakami. Wśród Polaków jak w każdym narodzie są źli ludzie (mordercy, złodzieje itd.), szkalowanie Polaków jest wtedy gdy ktoś (jak np. Gross) mówi, że złych Polsków jest wielu, że to miliony, albo i większość Polaków.

 

5. Miernik miał powody, ale przedstępstwo popełnił, więc prezydent Andrzej Duda jest w bardzo trudnej sytuacji. Gdyby były masowe protesty, demonstracje aby uwolnić Miernika może byłoby prościej, mógłby powiedzieć, że obywatele uznają ten wyrok za niesprawiedliwy.

 

6. Rosjanie mogą bać się zabijać Amerykanów, bo wtedy USA trudno będzie nie wypowiedzieć wojny Rosji.

Vote up!
8
Vote down!
-2

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1521772

"Sławoj Leszek- Głódź miał rację - mordercy Inki urodzili i wychowali się w Polsce. Nie myśleli po polsku, ale formalnie byli Polakami."

To podobnie chyba jak ci co w 1939 r. wstąpili do Sebschutzu, nieprawdaż? Wszak: "urodzili i wychowali się w Polsce. Nie myśleli po polsku, ale formalnie byli Polakami"....

Vote up!
6
Vote down!
0
#1521920

Język polski był ich językiem ojczystym - czy tych o których Pan pisze też?

Vote up!
3
Vote down!
0

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1521966

skjajnymi szowinistami swej nacji, ale na codzień i w domu używali polskiego, przestają być Żydami i żydowskimi szowinistami? To chciałeś Autorze przekazać i stwierdzić?:)) Odmawiasz Żydom żydowskości, jeśli nie mówią na codzień w jidisz czy po hebrajsku? Czyż to nie antysem-zm?:)).

2 Skąd pomysł by uznać, że językiem ojczystym komunistów żydowskim, którzy dorastali przed wojną, był polski?

3. "Błąd" można naprawić. Słyszałem w knajpie chyba na Nowogrodzkiej, jak młoda pani mówiła kolegom, że ciocia mieszka w Izraelu, a wujek jest rabinem w USA. A jak dzwoni do niej mama z USA, to nie chce mówić po polsku. "Nie chce mieć nic wspólnego...", jak to ujęła ta młoda pani. Widzisz, Szanowny Autorze, "mame" już naprawiła błąd w postaci mówienia po polsku:))). Mame zapewne na codzień tam gdzie mieszka, posługuje się angielskim. Sądzisz, że jest dobrą Anglosaską?:) A może Amerykanką obojetną na losu innych nacji, w tym "narodu tułaczego"? Czy może jedna jest dobrą Żydówką (choć pewnie częściej posługuje się angiielskim, a jidysz może w ogóle)? A może jest Polką, bo zapewne - sądząc po wieku tej młodej pani (córki) oraz tego, że to było ileś lat temu - mame sięurodziła w latach 50-ch, 60-ch i zapewne w domu mówiła po polsku?

4. Jesteś pewien Autorze, że wszyscy, absolutnie wzyscy z tych co trafili do Selbschutzu mówili po niemiecku w domu? A ci co byli trochę z rodzin mieszanych i wstydzili sięswej polskości i musieli to swą gorliwoscią, "naprawić" swoją  nie wystraczająco duzą niemieckość? Nie było takich? - ale to mniejsza z tym, argument uboczny

5. Zresztą Autorze - nawiązując do pkt 2 -  w czasach mordowania Inki z nimi wszystkimi, a szczególnie przed wojną, gdy się "wychowywali", dorastali, było nieco inaczej; przywołajmy K. MacDonalda choćby:

"W 1991 roku ukazała się w Berkeley książka Jaffa Schatza "Pokolenie: Wzlot i upadek żydowskich komunistów w Polsce". Autor zajmuje się w niej grupą żydowskich komunistów, nazywanych przez niego "pokoleniem", którzy doszli do władzy w Polsce po II Wojnie. Jest to ważna praca, gdyż rzuca światło na procesy identyfikacyjne całego pokolenia komunistów Żydów w Europie wschodniej.

Inaczej niż w Związku Sowieckim, gdzie zdominowana żydowsko frakcja pod przywództwem Trockiego została w większości rozbita, w Polsce mamy szansę prześledzić działalność i procesy identyfikacyjne komunistów żydowskich, którzy tu faktycznie posiedli władzę i utrzymali ją przez znaczny okres czasu. Ogromna większość tej grupy była wychowana w tradycyjnych rodzinach żydowskich,

w których życie, tradycje religijne, rozrywka i odpoczynek, kontakt międzypokoleniowy i życie towarzyskie były, pomimo różnic, zasadniczo przeniknięte przez tradycyjne żydowskie normy i wartości... Rdzeń dziedzictwa kulturowego był im przekazany przez formalną naukę i praktyki religijne, celebracje świąteczne, historie, pieśni, opowieści rodziców i dziadków, przysłuchiwanie się dyskusjom starszych... Rezultatem był głęboko utrwalony trzon ich tożsamości, wartości, norm i postaw, z którymi weszli w buntowniczy okres młodości i dojrzałość. Ten trzon ulegnie transformacji w procesie akulturacji, sekularyzacji i radykalizacji, czasami osiągając stan kategorycznego zaprzeczenia. Mimo wszystko, były to głębokie pokłady, przez które filtrowane były wszystkie późniejsze percepcje. (Schatz 1991, 37-38 - podkreślenie KM)

Zwróćmy uwagę na implikację, że działały tu procesy autodecepcji [samozwiedzenia, samookłamania]: członkowie "pokolenia" zaprzeczali skutkom dominującego doświadczenia adaptacji społecznej, które zabarwiało wszystkie ich późniejsze percepcje, tak że w najbardziej realnym sensie nie wiedzieli oni do jakiego stopnia są Żydami. Większość z nich posługiwała się jidisz w mowie codziennej i miała słabą znajomość języka polskiego nawet po wstąpieniu do partii (str. 54). Ich krąg towarzyski składał się wyłącznie z Żydów, których spotykali w żydowskim środowisku pracowniczym, sąsiedztwie i żydowskich organizacjach społecznych i politycznych. Kiedy zostali komunistami, romansowali i pobierali się między sobą, a ich konwersacje towarzyskie odbywały się w jidisz (str. 116)."

http://www.eioba.pl/a/2653/kevin-macdonald-komunizm-a-zydowska-tozsamosc-etniczna-w-polsce

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1522069

Pominąłeś to co w tytule - że wychowywali się w polskich rodzinach czyli byli narodowości polskiej. Oczywiście znaczny odsetek organów bezpieczeństwa PRL stanowili Żydzi i było ich wielokrotnie więcej niż średnia w społeczeństwie, zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych. Ale to nie sprawia, że Żołnierzy Niezłomnych/Wyklętych mordowali też Polacy.

Vote up!
5
Vote down!
0

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1522167

drogi Autorze i  przypominać odwrcanie kota ogonem. Czyzbym skadś znał l ten typ "dyskutowania"?:))

Najpierw jest stwierdzenie wilka, że Glódź minął się z prawdą mówiąc o etniczności tych co zamorodowali Inkę. Potem Twoje stwierdzenie, że Głódź miał rację "mordercy Inki urodzili i wychowali się w Polsce. Nie myśleli po polsku, ale formalnie byli Polakami.". Potem mój komentarz i Twoja odpowiedź itd  - nigdzie nie było o wychowaniu się w polskich rodzinach. Formalnie Polakiem jest ktoś kto ma obywatelstwo polskie na przykład.

Zresztą "obrona" stwierdzeń Głodzia miała charakter minimilizowania lub wręcz negowania udziału the nacji (przpraszam - w tym przypadku mówimy: przedstawicieli tej nacji, nie wolno mówić o całej nacji - tak nas tresują. W innych przypadkach możemy uogólniać ile wlezie - nie mówimy wszak: "w 1939 r. niektórzzy Niemcy zaatakowali Warszawę", tylko "w 1939 r. Niemcy zaatakowali Warszawę"):) w komunizmie i jego zbrodniach..

Ta nadreprezentacja "nacji" i to na prominentnych decyzyjnych mijescach, nie daje się pominąć w postrzeganiu świata, jesli ktoś czuje się Polakiem i choć trochę myśli - tak to widzę*. A jeśłi ktoś woli tak jak bym to nazwał - postrzegać świat szewachowo-gazetowo, tj. że ci Ż co zostalii komunistycznymi zbrodniarzami to jakieś pojedyncze przypadki i to odszczepeińcy od ż-stwa, to należy to nazwać wlaśnie "mysleniem" szewachowo-gazetowym, a nie polskim.

Cóż, gdyby "ginęli" w "polskim" tłumie ci "ukorzenieni" sędziowie, prokuraturzy, ubecy, to nie byłoby stwierdzeń takich jak Marii Dąbrowskiej. Nie wspomina ona o odszczepieńcach z polskich rodzin tylko stwierdza wprost**, co jest kolejnym świadectwem, że nadreprezentacja nie była mała ani ilosciowo ani jakościowo. Szczególnie, ze stwierdza to pisarka, nazywająca przed wojną endeków najgorszymi epitetami...

Ad*  " J. Światło .....Szczególnie okrutnie zachowywał się podczas przesłuchań działaczy dawnego Stronnictwa Narodowego. Mówił: Teraz popamiętacie, co to jest antysemityzm. Znany był fakt, że jeden z przesłuchiwanych przez Światło i towarzyszy, polany zimną wodą po omdleniu z bólu, wracając do przytomności powiedział: antysemityzm nigdy u nas nie prowadził do tortur, jak wasz antypolonizm (według C. Leopold, K. Lechicki "Więźniowie polityczni w Polsce w latach 1945-1956", wyd. podziemne, Gdańsk 1981, s. 15)."

 

Ad**" Maria Dąbrowska w swoich dziennikach pisała pod datą 17 czerwca 1947 r.: "UB, sądownictwo są całkowicie w ręku Żydów. W ciągu tych przeszło dwu lat ani jeden Żyd nie miał procesu politycznego. Żydzi osądzają i na kaźń wydają Polaków".

Vote up!
5
Vote down!
0
#1522193

Mogę się zgodzić, że mógł dodać, że duży udział w aparacie represji PRL w tym okresie mieli Żydzi. Ale może chodziło mu o bezpośrednich wykonawców? Może też bał się, że to media zaczną roztrząsać czy powinien tak mówić czy nie i to niemal przykryje medialnie całą uroczystość, będzie się kojarzyć z kontrowersjami ze szkodą dla pamięci tych i innych Żołnierzy Niezłomnych?

Vote up!
1
Vote down!
0

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1522276

formalnie jest Polakiem, ale nim się nie czuje, jest wrogiem wszystkiego co polskie i szkodzi nam gdzie tylko może. Nawet dostał za to nagrodę.

Vote up!
5
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1522112

Powyzszy komentarz, to arcydzielo manipulacji. Autor moze byc wykladowca na Uczelni i to z tytulem profesora !

To jest poprostu maistersztyk ! cymes !

''czuje sie'' dobra szkole i wspanialego '' mentora''

Vote up!
2
Vote down!
-2

chris

#1522126

 

 

Chapeau bas! Tekst główny jest b. ciekawy, do przemyślenia i skonfrontowania. Dziczyzna jak widać w komentarzach, nadal ścierwo podgryza, nie mając z tego żadnego pożytku. Chyba że chapnie nieco więcej. Tym bardziej w bólu wyciągną kopyta.

Vote up!
9
Vote down!
-2

Nasza Szkapa

#1521770

1. Złamane obietnice:

- przywrócenie stawek VAT, które podniosła PO – nie przywrócono i w najbliższym czasie nie planuje się

- o podwyższeniu kwoty wolnej – nie podwyższono - obiecanki słyszeliśmy także przez lata od PO, a dobrymi chęciami brukuje się piekło

- przywrócenie wieku emerytalnego – nie przywrócono

- zniesienie ustawy 1066 o działaniu obcych służb na terenie Polski – nie zniesiono

 

2. Stanowiska? Niech sobie obsadzają.. żadnych pretensji.

 

3. Każdy deficyt to jest dodatkowy dług! Nie interesuje mnie kreatywna księgowość i przesuwanie zapisów pomiędzy funduszami. Jeśli w efekcie tych finansowych operacji wzięliśmy kolejne pieniądze (a wzięliśmy) od banksterów na konto przyszłych pokoleń to kwalifikuję to jako najwyższą zdradę.

 

4. Giełda? Niech martwią się ci co na giełdzie „grają” - żaden zarzut.

 

5. Dzielenie Polaków? Nic do zarzucenia nie mam.

 

6. Kontakty z ojcem Rydzykiem? A co to kogo miałoby obchodzić.. - bez zarzutu

 

7. Zarzuty wobec Lecha Kaczyńskiego.

- Podpisanie Traktatu Lizbońskiego! (nie przekreśla to innych jego zasług, ale żadna z tych zasług nie przekreśla tego faktu!)

 

8. Niesamodzielność Prezydenta Dudy? Nic do zarzucenia.

 

9. Ułaskawienie Mariusza Kamińskiego. Pełne poparcie!

 

10. Sprawa Trybunału Konstytucyjnego. Pełne poparcie do momentu ustawy grudniowej. Na tym powinna się sprawa zakończyć. Trybunał ma działać w ramach prawa ustanowionego przez sejm i koniec. Żadnych dodatkowych nowelizacji PiS nie powinno już wprowadzać.

 

11. Publikacja wyroków TK. Jak wyżej. Nie powinny być opublikowane żadne wyroki TK wydane w trybie naruszenia prawa.

 

12. Chęć reformy sądownictwa. Zarzut jest taki, że to ciągle tylko chęć a nie konkretne działanie! Gadać po próżnicy każdy potrafi.

 

13. Bolek? Nic do zarzucenia.

 

14. Piotrowicz? Nie do zarzucenia.

 

15. Macierewicz? Nic do zarzucenia.

 

16. Aborcja. PiS jest strachliwy i głupi. Strachliwy, bo boi się krzyków na ulicy. Głupi, bo nie dostrzega, kim są jego wyborcy. Podlizywanie się feministkom nic mu nie da, bo one i tak na niego nie zagłosują, a działając wbrew środowiskom konserwatywnym traci głosy na prawicy. Najgorsze, że traci na tym Polska, bo zamiast stawać się zaczynem konserwatywnej kontrrewolucji w Europie stacza się w bagno lewackie.

 

Ponadto podpisuje się pod komentarzem użytkownika Lotna!

 

Vote up!
9
Vote down!
-6
#1521773

1. Nie był podany termin, wiek emerytalny ma być w obniżony już w przyszłym roku.

 

3. Trudno zmniejszyć deficyt w rok. A na 500+ idzie tylko 17 mld w tym roku i 23 mld w pełnym roku z tych prawie 60 mld. A tak jak napisałem bez tego musiałoby spłacać to zadłużenie znacznie mniej ludzi, więc większy dług byłby na osobę.

 

16 Sprawa ta poruszyła wiele zwykłych kobiet bo poszła fama, że ten projekt jest znacznie bardziej restrykcyjny niż jest (np. że ma być karanie za poronienia, zakaz aborcji w sytuacji zagrożenia życia matki, bezwględna kara za abrocję dla matki, zakaz badań prenatalnych) - na czarno ubrało się znacznie więcej kobiet niż brało udział w manifestacjach, protest popierała też część mężczyzn.

Co do projektu to uważam, że karanie kobiet było przesadą mimo że sąd mógł od tego odstąpić. Po drugie nie dało się różnych pogłosek już sprostować, negatywne emocje brały górę wśród naprawdę wielu obywateli. Dlatego odrzucenie projektu było jedynym dobrym wyjściem. Deklaracja Pani premier to dobre przygotowanie do projektu ustawy, bo wielu mówi, że nie możnaby usunąć chorego dziecka, a później jest za mała pomoc dla rodzin czy matek wychowujących chore czy niepełnosprawne dzieci. Nie ma też ośrodków w których można zostawić dziecko choć na parę godzin czy na stałe gdy rodzina nie czuje się na siłach opiekować się nim. Mogłyby tez powstać ośrodki w których rodzina mogłaby normalnie zamieszkać, a obok (nawet w tym samym budynku) miałaby opiekę pielęgniarek i specjalistów od rehabilitacji.

Vote up!
9
Vote down!
-1

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1521786

Vote up!
8
Vote down!
0
#1521826

.... mam zarzuty do wielu współrodaków, że dali się zmanipulować komunistom, targowiczanom, liberałom, cynicznym graczom politycznym, złodziejom ,ateistom i innym innowiercom oraz, że współuczestniczą bardziej lub mniej świadomie w podcinaniu korzeni , które przez wieki były fudamentem polskości  i motywowały do działań i ofiar najlepszych synów i córy naszej Ojczyzny. W sposób szczególny mam zarzuty do tzw biernych, tchórzliwych, obojętnych na liczne patologie i dbających wyłącznie oto aby żyć łatwo, lekko i przyjemnie. Zajmowanie się zarzutami w stosunku do obecnych władz, które zostały wybrane demokratycznie przez większość, która jak się okazało nie ma jeszcze wszystkiego w d..., a które to zarzuty najczęściej formułowane są po to, aby  przeciwnika najlepiej zepchnąć do obrony i atakować . Owe zarzuty prawdziwe, mniej prawdziwe czy całkowicie nieprawdziwe, zręcznie podrzucane przez nienawistników i ww wymienionych osobników mają nie tyle na celu aby życzliwie i konstruktywnie wpływać na rzeczywistość , ile służyć obłudnikom różnej maści . Świadczy to również o zręcznym  odwracaniu uwagi od zasadniczych i przewrotnych działan obłudników, którzy tracąc dotychczasowe bezkarne możliwości swoich łajdactw odwracają  uwagę od rzeczywistych motywacji czyli przede wszystkim powrotu do władzy i dojenia do siebie co się jeszcze da.  Zalecam ostrożność ! Jest oczywistością, że każde działanie czy decyzja mogą być i są obciążone błędami , a wynikają często z różnych   punktów widzenia, co zresztą wśród Polaków jest symptomatyczne, lecz  krytyka przedstawiana jako ZARZUTY nie musi być zawszer uprawniona.   Liczą się intencje i potrzeba otwartych oczu bo każdy z nas jest niestety podatny na manipulacj!

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1521884

 czy jest coś takiego jak "współrodak", to brzmi tak jak współPolak. Z komentarzem zgadzam się.

Vote up!
4
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1522114

kiedyś w necie widziałem coś takiego:

http://mizerski.com/2015/spis-obietnic-wyborczych-andrzeja-dudy-w-roku-2015/

 

Vote up!
6
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1521964

To były w dużej części postulaty do których będzie dążył. O tym, że mam rację świadczy choćby "konstytucyjna ochrona lasów państwowych" - zmiana Konstytucji nie zależy od prezydenta RP, więc nie mógł tego obiecać.

Vote up!
7
Vote down!
-1

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1521968

oczywiście, wiadomo.

to tylko ciekawostka, bo przecież wielu wyborców myśli tymi kategoriami a i media z "opozycją" robią swoje (tak było choćby z histerią wokół 500+).

Vote up!
6
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1522074

Witam, w tym miejscu odniose sie jedynie  do krotkiego wycinka Panskiego tekstu:

 

Dowodem na dobre intencje Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudy jest to, że realizują obietnice wyborcze...

 

Tak jest w USA i niemalze wszedzie indziej, rowniez w Polsce. Mechanizm tych zachowan w prostej linii wyplywa z formy dzisiejszego swiatowego ''  politykowania '' ( uzyty termin jest dzialaniem zamierzonym )

 

Vote up!
3
Vote down!
-3

chris

#1522123

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522166

To czy jest samodzielny można by było stwierdzić gdyby Prawo i Sprawiedliwość przegłosowało w parlamencie ustawę niezgodną z programem czy obietnicami prezydenta Andrzeja Dudy (i pewnie też swoim własnym, bo są to programy bardzo podobne). Jeśli znasz taką ustawę to napisz jaka to, ja takiej nie znam.

 

A same rozmowy z liderem obozu któremu w znaczącej mierze zawdzięcza sukces i którego poparcia potrzebuje do reelekcji są oczywistością - może niektórych razi miejsce, ale może ono wynikać choćby z szacunku do wieku, Jarosław Kaczyński jest sporo starszy od Andrzeja Dudy. Treści tych rozmów nie znamy, raczej jest to wymiana poglądów, a nie jakieś rozkazy, bo co mógłby prezes Prawa i Sprawiedliwości nakazywać? Wypełnianie programu? To Andrzej Duda sam z siebie robi i chce robić dalej i Jarosław Kaczyński to wie, więc to byłoby bez sensu.

Vote up!
8
Vote down!
0

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1522170

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522172

a jeszcze chwile temu miałeś inny nick

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1522174

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522175

W dzień są często zajęci, więc spotkanie późnym wieczorem ("noc" brzmi lepiej dla szukających sensacji, ale napisz o której zaczynało się to spotkanie) nie jest niczym strasznym. A jak już się spotykasz z kimś i nie jesteś zmęczony i nie musisz wstac na 6 rano do pracy to nie wychodzisz szybko, żeby np. media sobie czegoś nie pomyślały.

 

Wiek ma znaczenie, bo może prezes Prawa i Sprawiedliwości o tej porze już jest nieco zmęczony, a spotkanie było prywatne, więc prezydent nie czuł, że jadąc w odwiedziny narusza majestat RP. W praktyce nikt się nie musiał nawet dowiedzieć, że tam pojechał.

 

Inicjatywa dotycząca sędziów TK mogła wyjść z rządu czy z Prawa i Sprawiedliwości, ale prezydent zapewne sam uznał, że trzeba to zrobić. Podobnie ustawy często nie są "autonomiczną inicjatywą prezydenta", ale je podpisuje. Bo po prostu się z nimi zgadza, więc argument, że ma coś robić tylko gdy wychodzi w jakiejś sprawie z inicjatywą jest słaby.

Vote up!
2
Vote down!
-1

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1522277

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

że bronisz straconej sprawy.
Oczywiście, wszystko można nagiąć do swojej teorii i usprawiedliwić, w każdą stronę.

Vote up!
3
Vote down!
-5

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1522282

Nie wszystko da się wytłumaczyć przekonująco - ja przedstawiam rzeczowe argumenty, ty nawet nie piszesz z którym czy którymi się nie zgadzasz. Może oczywiście nie zgadzasz się ze wszystkimi, ale to moim zdaniem świadczyłoby o tym, że jesteś uprzedzony, nieobiektywny.

Vote up!
1
Vote down!
0

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#1522695