Polsat cenzuruje wygwizdanie Tuska przez kibiców w Gdańsku!

Obrazek użytkownika Filip_Stankiewicz
Kraj

W poniedziałek 15 sierpnia br. o 21.00 obejrzałem skróty meczów naszej ligi w „Magazynie T-Mobile Ekstraklasy” w Polsacie Sport. Przed emisją programu wiedziałem już, że Donald Tusk został przyjęty na inauguracji stadionu PGE Arena wielokrotnymi gwizdami i donośnym skandowaniem przez wiele tysięcy kibiców hasła „Donald matole, twój rząd obalą kibole” - z tym większą uwagą śledziłem czy informacja o tym pojawi się w programie? Co prawda nie zapomniałem o związkach szefa Polsatu Zygmunta Solorza ze służbami PRL czy niezbyt obiektywnym relacjonowaniu wydarzeń politycznych w tej stacji, ale sądziłem że nie będą cenzurować wydarzeń, których świadkami było około 34 tysiące ludzi, a doliczając mieszkańców okolicznych dzielnic zapewne grubo ponad 50 tysięcy. Tak duża ilość świadków gwarantowała, że o tym co się stało dowiedzą się kolejne setki tysięcy obywateli poprzez rozmowy i za pośrednictwem internetu. Myślałem - To nie PRL, nie ocenzurują tego.

Tymczasem to co zobaczyłem na antenie Polsatu Sport było wręcz szokujące. Stacja zaprezentowała dwie relacje z Gdańska - jedną o inauguracji stadionu i drugą pokazującą sam mecz. Obie relacje nie poświęciły nawet chwili nieprzychylnemu powitaniu Donalda Tuska przez kibiców w Gdańsku - za to w obu pokazano jak Tusk cieszy się po zdobyciu jedynej bramki dla Lechii. Ogólne wyglądało jakby premier dobrze bawił się na meczu, tymczasem w rzeczywistości minę miał niewyraźną - i trudno się dziwić, gwizdy w mateczniku Platformy prognozują niewesołą przyszłość.

Pomijając zwykłą przyzwoitość dziwi także, że stacja nie wykorzystała okazji do pokazania ciekawych wydarzeń, które zwiększyłyby atrakcyjność jej programu. Dlaczego Polsat zaryzykował swoją wiarygodność? Kto zdecydował o ocenzurowaniu krytyki wyrażanej wobec premiera?

Poniżej linki do nagrań kibiców śpiewających o Tusku i innych źródeł związanych z tematem:

Kibice Lechii Gdańsk kilkukrotnie wygwizdali premiera kiedy pojawiło się jego nazwisko lub zbliżenie na telebimie. W ciągu meczu kibice wielokrotnie skandowali także osławione już na polskich stadionach hasło „Donald matole rząd r… kibole”. Szczególnie bolesny dla premiera, który często afiszował się z kibicowaniem „Biało - Zielonym”, był zapewne transparent wywieszony przez gdańskich fanów na stadionie z jego podobizną i hasłem „Nie jesteś, nie byłeś, nie będziesz nigdy kibicem Lechii”.
http://niezalezna.pl/14640-gwizdy-powitaly-tuska
http://www.rp.pl/artykul/10,701785-Ekstraklasa---Lechia---Cracovia-1-0.html
http://miecios11.salon24.pl/333323,kibice-lechii-powitali-donka
http://lechia.net/images/archiwum/foto/2011_2012/2011_08_14_lechia_cracovia_db/DB148788.JPG

Kibice Lechii na inauguracji stadionu śpiewają w obecności Donalda Tuska: „Donald matole, twój rząd obalą kibole”.
http://www.youtube.com/watch?v=71LMuulqy_c&feature=share
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HSiv-nNjb6A

Prof. Monika Płatek z UW o chybionej akcji Tuska nt. kibiców i zamykania stadionów - obnie.pl
http://www.youtube.com/watch?v=TE3tJptKCKM

Premier przestraszył się mieszkańców Bytomia? Premier Donald Tusk odwołał niedzielną wizytę w Bytomiu, podczas której miał spotkać się z mieszkańcami Karbia - ewakuowanymi z powodu szkód górniczych - oraz z władzami miasta. Nie wiadomo, dlaczego premier z dnia na dzień zmienił plany i pojechał na mecz Lechii. Jeszcze w sobotę (gdy Tusk spotykał się z rolnikami pod Przysuchą w gospodarstwach spustoszonych przez nawałnice) Centrum Informacyjne Rządu potwierdzało jego przyjazd na Śląsk.
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/419158,Premier-przestraszyl-sie-mieszkancow-Bytomia

Filip Stankiewicz

Brak głosów

Komentarze

Z jednej strony - nie musieli tego pokazywać, skoro miała to być relacja z widowiska sportowego, a nie tego, co się dzieje wokół niego. Z drugiej - pokazali w wiadomościach sportowych, jak tenisistka dostała sraczkę i uciekła z kortu... No ale to była zawodniczka :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#177537

Nie powinni pokazywać też jak Tusk cieszy się z bramki - i to dwa razy.

Poza tym jedna relacja była z inauguracji stadionu, czyli tego co działo się wokół meczu - w niej powinni pokazać najważniejsze reakcje kibiców.

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

Vote up!
0
Vote down!
0

"Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw" - Tacyt

#177541

Było tak że na meczu nie wolno było wywiesić transparentu z napisem "Solidarność" - pewnie chodziło o to co dziś, PZPN uważa że słusznie nie wolno takich transparentów wieszać ponieważ treść nie nic wspólnego z zawodami sportowymi.
Ale gdy mecz był na "zachodzie" to już się nie dało tego zabronić.
Więc nasza dzielna telewizja nagrywała sekwencje z trybun bez transparentu i potem gdy kamera zbliżała się do napisu to włączano nagraną sekwencję na czas aż kamera "zejdzie" z "Solidarności". Uważny widz mógł to zauważyć, a i też realizator z Polski się zagapił i czasem kawałek tego napisu można było zauważyć.
POLSAT niech się uczy.
Remek.

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#177558

Przez kogo założony?
Przez współpracownika komunistycznych służb.
Teraz jest jasne dlaczego nad Tuskiem jest robiony parasol ochronny.

http://obroncakrzyza.wordpress.com/

Vote up!
0
Vote down!
0
#177568

Czyli najciekawsze jest co robił do 1995 roku, co robił jako agent? Jak współpracuje z byłymi SBkami? Czy stacja jest ich pełna? Pewnie przychodzili do niego i mówili:"współpracowałeś z nami więc nas teraz przygarnij bo ujawnimy co robiłeś". Albo może nawet sam ich wyszukiwał, tak ich lubił w latach 80-ych, że poszedł na współpracę z systemem totalitarnym.
A teraz podobno wykupił Plusa.

http://obroncakrzyza.wordpress.com/

Vote up!
0
Vote down!
0
#177825

Matolstwo z WSIokostwem spodziewaja sie,że po wygranej PISu skończy się sielanka, a atmosfera wokół nich bardzo zgęstnieje, i być może trzeba będzie zadek ewakuowac w tropikalne rejony.Wtedy polsat jak i reszta szechterowalterowni, koszmarnie zadłużone, pozostana tylko z długami.No i z wściekłymi "sponsorami" zza wschodniej granicy.
Dlatego "oglądalność" i "wiarygodność" schodzą na ostatni plan.Trzeba matołka ratować za każdą cenę.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#177600

Vote up!
0
Vote down!
0
#177603

Jest jednym z właścicieli judeopolonii. Oni nie mogą dopuścić Polaka do autentycznej władzy, bo runie całe misternie budowane królestwo. Królestwo na aferalnych nogach, powstałych z pieniędzy FOZZ, operacji Żelazo, moskiewskich pożyczek, zagranicznych akcji WSI i bandyckiego uwłaszczenia się polskim majątkiem. Królestwo oparte na dyspozycyjnych, obsługiwanych kontem numerycznym, panach premierze i prezydencie judeopolonii.

Vote up!
0
Vote down!
0
#177830

To co przeczytałem na łamach bloga Filipa Stankiewicza, było wręcz szokujące. Autor nie poświęcił nawet chwili nieprzychylnemu powitaniu Sławoja Leszka Głódzia przez kibiców w Gdańsku. Pomijając zwykłą przyzwoitość dziwi także, że bloger nie wykorzystał okazji do opisania ciekawego wydarzenia, które zwiększyłoby atrakcyjność jego wpisu. Dlaczego Stankiewicz zaryzykował swoją wiarygodność? Kto zdecydował o ocenzurowaniu krytyki wyrażanej wobec arcybiskupa metropolity gdańskiego? Myślałem - To nie Nasz Dziennik, nie ocenzuruje tego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#178525