Tuhaj bej, czyli głowa do góry panie Tadman

Obrazek użytkownika Jinks
Blog

Jako że również zostałem wykluczony z kręgu niepoprawnych „intelektualistów” i zaszufladkowany w odmętach ciemnogrodu, pozwolę sobie odezwać się słowem, aby przypadkowy czytelnik, który trafi na NP, nie pomyślał sobie, że Niepoprawni pl, to li tylko nadęte bufony z szumiącą śrubą okrętową we łbie.

Faktem jest, że Niepoprawni stracili swój status niepoprawności już dawno, a ośmielę się zauważyć, że w sprawach Żydów, takiego statusu nie posiadali nigdy. Nie, nie piszę tu o swoich pretensjach, gdyż prawdopodobnie nie mam prawa, będąc intelektualną miernotą, ale zauważę, iż wpisy poruszające ten zaiste niepoprawny temat, publikowane tu przez takie postacie jak Aleksander Szumański, czy niegdyś śp. Andrzej Tatkowski, lądują zawsze w Hadesie ku satysfakcji nie tylko tutejszej żydowskiej konfraterni.

Pal licho Żydów i to w najgorętszym piecu w czeluściach Pandemonium, bowiem nie oni powinni być kwintesencją polskiej myśli wyrażanej na polskich (?) portalach.

Wizerunek dzisiejszych Niepoprawnych mocno odbiega od tego, którym mógł portal cieszyć się niegdyś, w zamierzchłej swojej historii, gdzie można było każdego dnia trafić i to nie tylko we wspomnianym Hadesie, na publicystyczne perły i tu ponownie przytoczę postać nieodżałowanego śp. Andrzeja Tatkowskiego.

Kto już trochę przebywa na NP, to zapewne pamięta tego ze wszech miar szlachetnego człowieka, blogera, który swoim piórem dostarczał niejednemu intelektualnych uniesień, a język POLSKI, którym Andrzej Tatkowski się posługiwał, to unikat na skalę całej blogosfery i to nie tylko polskiej.

Mógłbym zapewne wymienić tu jeszcze wiele innych nazwisk, czy nicków, ale poprzestanę jedynie na pani Jareckiej, która nie tak dawno ku mojej uciesze pojawiła się ponownie na tym portalu, choć bez Elżbiety niestety, ale z ubolewaniem stwierdzam, że zamilkła znowu. Przyczyn nie dociekam, choć się ich domyślam.

Powracając na moment do postaci Andrzeja Tatkowskiego, wspomnę, że ów bloger był traktowany na tym portalu w sposób uwłaczający godności, a oficjalnym powodem tak podłego traktowania (tolerowanego przez administrację portalu) było to, iż Andrzej Tatkowski nie chciał wspólnie z innymi uczestnikami portalu, publicznie wyszczać się na grób Wisławy Szymborskiej w dniu jej pogrzebu, tłumacząc, że nie pozwala mu na to jego polskość i szacunek do osób zmarłych. Nie miało to jednak najmniejszego znaczenia dla tutejszych „elit”, których dzisiejszym reprezentantem jest niejaki Tuhaj Bej. Tatkowski lśnił tu swoim piórem i nieprzeciętnym intelektem, nigdy nie mówiąc kim jest, jak również nigdy nie mówili, kim są ci, którzy nękali tę ze wszech miar szlachetną i zacną postać.

Kim był więc A. Tatkowski?

Był historykiem z tytułem profesora, a zarazem wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Śląskim. Był działaczem podziemia w okresie Stanu Wojennego i pisywał dla podziemnej prasy, wzniecając tym samym ducha patriotyzmu i nadziei nie tylko w rzeszach w istocie niepoprawnych wówczas Polaków, walczących o przyszłość swoich dzieci, ale także wśród tych dzieci właśnie, publikując wspaniałe opracowania historyczne dla polskiej dziatwy o tym, czym jest Polska. Był także współautorem książek o tematyce religijnej, ale to już w późniejszym okresie.

Ile przyjemności mógł dostarczyć Andrzej Tatkowski swoim kolejnym felietonem, wiedzą ci, którzy go czytali.

Właśnie!

Można łatwo sprawdzić jaką poczytnością cieszył się ów bloger, którego wpisy zazwyczaj dzięki trollom z telefonem z kolei we łbie, lądowały ...gdzie? Ano w Hadesie oczywiście, ale ten, który chciał, Tatkowskiego przeczytać, z pewnością przeczytał.

Proszę zauważyć, co na NP. dominuje dzisiaj? Zanim odpowiem na to pytanie, przytoczę swoja opinię na temat, dlaczego akurat to, co dzisiaj jest na NP serwowane, uchodzi za coś wartościowego w systemie stosowanym przez portal?

Powodem pierwszym i najbardziej istotnym jest to, iż wielu wartościowych blogerów niestety odeszło z portalu z różnych przyczyn. Drugim z czynników jest fakt, iż poziom intelektualny polskiego społeczeństwa (vide wyrżnięcie polskich elit przez Hitlera i Stalina), to obraz nędzy i rozpaczy i to jest także decydujący czynnik, iż elukubracje pseudointelektualistów znajdują poczytność i nie dotyczy to jedynie portalu Niepoprawni.

W ten oto sposób dobrnęliśmy do guru tutejszych „elit” w postaci wspomnianego już Tuhaj Beja. Pacjent kreuje się już nie tylko na portalową alfę i omegę, ale także na ojca narodu, narodu, który bez niego niechybnie zginie i aż dziw bierze, że nie zginął przed narodzinami Tuhaj Beja.

Mamy tu do czynienia z pewnym zjawiskiem socjologicznym, gdzie pełne rozterek, zagubione społeczeństwo, nie bardzo potrafiące samodzielnie utrzymać statusu społeczeństwa (suweren zupełnie nie wchodzi dzisiaj w rachubę), szuka oparcia w czymś, co mogłoby dać danej osobie poczucie solidarności, a przede wszystkim poczucie, że należy się do większości. Jeżeli dodamy do tego mierny poziom intelektualny, to „sukces” medialny Tuhaj Bejów jest gotowy.

Czym Lenin pociągnął za sobą masy? Czym Hitler ogłupił społeczeństwo? Żeby Tuhaj Bej nie nadwyrężał swojego intelektu (?), to podpowiem, że populizmem. To nie ideologie osiągnęły sukces, to zwykły populizm. Hitler znalazł kozła ofiarnego w Żydach, a Lenin i Stalin w imperialistach, gdzie pan Lenin bez najmniejszych skrupułów wyrżnął carską rodzinę, o czym niegdyś w swoich peanach na cześć komunizmu z entuzjazmem wspominała Szymborska.

Fakt, że wszyscy Polacy dali się wydymać w Magdalence, potrzebuje usprawiedliwienia. Tym usprawiedliwieniem ma być dzisiaj Tusk, Komorowski, Kopacz i cała reszta szemranego towarzystwa. W jakim sensie? W takim, że im więcej epitetów poślesz pod adresem tych indywiduów, tym większym będziesz patriotą. Nikt pisząc swoje marne tekściory na temat mienionych typów, nie bierze pod uwagę tego, iż swoją grafomanią robi on tylko reklamę, czy kampanię wyborczą postkomunie, wskazując na to, że w Polsce poza kontynuatorami komuny nie ma nikogo innego.

PiS i Kaczyński?

Owszem, dla tych chcących odkupić swoją ignorancję i tumiwisizm, jest to opcja najlepsza, a zarazem jedyna. Przy wyborze jednak tego wariantu, pamiętać należy, że priorytetem tych ludzi nie jest interes narodowy Polski i Polaków, a Izraela i Żydów, czego dowodem jest jednogłośne zagłosowanie w sprawie odszkodowań dla Żydów i wspomnę tu, że chodzi o 65 miliardów dolarów z kieszeni polskiego podatnika, czyli około 1700 dolarów od każdego statystycznego Polaka, niezależnie, czy leży on w kołysce, czy dożywa w domu starości.

Za co zapytam? Ja się nie godzę z taką grabieżą i jeśli z tego powodu mam zostać antysemitą, to napawa mnie to dumą.

Oczywiście nie jest to jedyny powód, który utwierdza mnie w przekonaniu, iż PiS także jest magdalenkowym sygnatariuszem.

Problemem największym w Polsce jest to, że nie ma na scenie politycznej żadnej partii, której priorytetem w działaniach, byłaby Polska i polska racja stanu. Problem jawi się jeszcze większym, gdy zauważymy, że w najbliższych dekadach taka siła w Polsce się nie pojawi. Tu chcąc, nie chcąc, ponownie muszę wrócić do Tuhaj Beja, który za szczyt opozycyjności w stosunku do mafijnego systemu panującego w Polsce, uważa wieczorny spacer ulicami Warszawy, czy też ulicami innych, polskich miast, gdyż jego projekt zakładał zorganizowanie przechadzek nie tylko w Warszawie. Ambitny plan upadł, a Polska na kolejne dekady pozostanie w mackach Komorry, a było tak blisko, tylko dlaczego nikt nie posłuchał beja? Tutaj podzielę się niezbyt optymistyczną dla Polski i Polaków, własną wizją dotyczącą kolejnych wyborów parlamentarnych. Otóż z pewnością wygra je PO i wszystkich przyczyn nie będę tu wymieniał, ograniczając się do podania jednej, ale niezwykle istotnej; to PiS wypromuje PO, a raczej już wypromowało, bowiem Kaczyński oświadczył, że ostatnie wybory samorządowe, to zwycięstwo PiS. Nie bez znaczenia będzie opinia mentorów typu Tuhaj Bej & Co, która nie tylko wskaże na PO jako na jedyną siłę w Polsce, o której się powinno mówić, ale potwierdzi także manipulację, że kolejna klęska, to w istocie sukces.

Odnośnie ciemnogrodu, to wskażę przy tej okazji, iż opisywane zjawisko tuhajbeizmu, to nic innego, jak dulszczyzna w swojej encyklopedycznej wersji. Jakikolwiek przejaw zdroworozsądkowego myślenia na temat dzisiejszej sytuacji politycznej na świecie, postrzegany jest przez hordy Tuhaj Beja jako działalność na rzecz czy to rosyjskich służb, czy też na rzecz samego Putina. Mentalnie ci ludzie zatrzymali się w dobie komuny, gdzie wówczas całkiem słusznie przedstawiano ZSRR jako jedno z nieszczęść współczesnego świata. Wszystko wokoło się zmieniło. Zmieniły się USA, zmieniły się Niemcy, zmieniła się nawet Ukraina, ale..., ale wg Tuhaj Bejów nie zmieniła się Rosja.

Nie mam zamiaru nawet, aby silić się na sprowokowanie jakiejkolwiek dyskusji na ten temat, gdyż średnio rozgarnięty Polak potrafi dostrzec zagrożenia wynikające z prowokacji w stosunku do Rosji, a dulszczyzna na poziomie Tuhaj Beja jest niereformowalna z uwagi na sekciarski charakter swojego środowiska o zabarwieniu stricte żydofilskim. Dyskusja z tym środowiskiem, to kopanie się z koniem.

Tadman napisał notkę, w której odniósł się do postaci Cejrowskiego, który swoją ustawką z EMPiKiem zrobił kawał dobrej reklamy nie tylko dla siebie, ale także dla EMPiKu, czego bej nie pojął. Znakomicie, tym razem, opisał to Warzecha w swoim tekście publikowanym także na łamach wPolityce, do którego Tadman linkuje, ale bufonada i megalomania, a także bezmyślne uleganie sugestiom Tuhaj Beja, nie pozwoliły tutejszym „elitom” poznać istoty rzeczy, którą jest list z przeprosinami prezesa tej gendrowskiej spółki.

Po co, prawda?

Reasumując, powiem, że zawsze liczyła się jakość, nie ilość i nikt mi nie powie, że Tuhajbej i jego świta będą pić szampana w Sylwestra, bo co najwyżej to jakiegoś Bruta (nie mylić z Brutusem).

Głowa do góry, Panie Tadman!  

PS Choć miałem w zamiarze napisać trochę o tym, jakiej wartości treści dominują dzisiaj na portalu, to zaniecham tego, uznając, że każdy potrafi sam dostrzec w czym rzecz.   

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:21)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Przepraszam Trybeusie za znknięcie Twojego komentarza, ale jakoś nie mogę pogodzić się z tym, aby trolle i spamerzy zawłaszczyli portal.

 

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9
#1457183

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

http://trybeus.blogspot.com/

#1457189

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

N, n. P prst p spm mrn zlkwdwłm wps, by pblkwć g n nw.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9
#1457190

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

http://trybeus.blogspot.com/

#1457193

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jk nw? Czy zwycęstw P... lb nczj. Czy kljn przk PS, t cś nwg?

Nw t przyjdz wówczs, kdy młdz sę zrntją w Plsc, ż prcją n rnty mrytry dzsjszych mrytów rncstów, n n swj. N jszcz dchdzą mrytry nszych brc. Strszych w wrz brc. Jdnk mż t nstpć tylk wówczs, jśl c wszyscy młdz n wyjdą z krj, prcs dpplcj jst prcsm skrzętn zplnwnym knskwntn rlzwnym, wc ndzj n nw ck wrz z młdym.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-10
#1457197

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

http://trybeus.blogspot.com/

#1457198

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ja także miałem na myśli sytuację na tym portalu. Zwróć, proszę uwagę, że z taką sytuacją mamy do czynienia wszędzie. Na każdym z portali dzieją sie takie same rzeczy. Wbrew pozorom, to w tym wszystkich nie chodzi o umocnienie pozycji PiS, a o przedłużenie kadencji PO. Wybory w 2015 będą rozgrywką finalną. Jeżeli PiS przegra, a moim zdaniem tak będzie, to jest po PiSie na wieki i o to w tym wszystkim chodzi. PiSowi już nie pomoże nawet jego pro unijność. Kołchoz jest w Polsce umocowany poprzez konszachty z PO, a to przecież kołchoz rozdaje karty w kwestiach UE, czyli w swoich własnych sprawach. Tak, czy nie? Poza tym gdyby sie nawet zdarzyło, że PiS jednak by wygrało, to nie jest ono w stanie stworzyć żadnej koalicji. Poza tym, do chyba już nawet dla tych, którzy pocioagaja za sznurki, nie ma znaczenia, kto w Polsce bedzie u steru.

Wpływ Moskwy, to sprawa dzisiaj drugorzędna. swoją drogą, to się zastanawiam czasem, czy Rosja ma jeszcze jakieś wpływy w Polsce, bo coś mi sie zdaje, że wszystko przerosło naszego dzielnego prezydenta, który stał na straży rosyjskich interesów i z pełnymi portkami skłania się on już dzisiaj ku Angeli lub Barackowi. Trudno mi orzec jednoznacznie ku komu tak naprawdę, ale opcja z Rosją niejako przycichła.

Nie wierzę, ażeby nadal nie istniał sojusz rosyjsko - niemiecki, który sprawę Polski już praktycznie rozstrzygnął i to mogłoby sprawić, iż Rosja pozostaje spokojna o swoje interesy w Polsce, bowiem lepszego gwaranta dbałosci o nie niż Niemcy, to Rosji nie potrzeba.Zastanawiam się także, czy polityka przypadkiem nie przerosła wszystkich naszych "polityków" pozostających u władzy.

Dzisiaj na Polsce nikomu juz nie zależy, a próbując sobie odpowiedzieć na pytanie, czy zależy na niej Polakom, to coraz częściej dochodzę do bardzo smutnych wniosków, pytając często siebie - jakim Polakom?

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-10
#1457203

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tadman nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Zacytowałeś mnie, a nawet nicka umieściłeś w tytule postu - to chyba pocałunek śmierci. :)))

Jak czytam beznadziejne wynurzenia zadufanej kaczki to widzę, że miałkość jest tym, co redakcja lubi najbardziej. Byle durno, byle dużo, byle z daleka od rzeczy istotnych.

Tryb miał nosa i wywalił jeden z najważniejszych postów ostatnich miesięcy ws. debaty nad sprywatyzowaniem lasów i co? Ano psińco!
Poszedł post do piwnicy i to szybciutko, a to za sprawą spychacza z Londynu (copyright by Trybeus). Właśnie to zdarzenie pozwala wykazać jaką kondycję posiada na dzisiaj ten portal, mówią niepoprawnych. Jeśli weźmiemy te wymienione wyżej sztandarowe osoby i ich tfurczość przez duże TFU to raczej można zaproponowac zmianę nazwy portalu na niedorzeczni.pl.

Ja trochę inaczej na to wszystko patrzę, a mianowicie próbują chłopcy obstawić wszystko i złapać ludzi na co się tylko da, a więc do wyborów pójdą wszyscy pięknie się różniąc (he, he, he), a po wyborach zleją się w jedno po jakiś dealach oficjalnych, a prędzej nieoficjalnych i wtedy zobaczymy co się tu będzie wyrabiać; nie myślę o portalu.

PS Jinksie, mój nick pisze się z małej :)

 

EDYCJA

Wychodzę z pisania komentarza i widzę, że bej się wściekł i znów mój nick pojawił sie w tytule postu napisany niepoprawnie, bo z dużej litery.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-11
#1457206

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

t jst t. Wększść wpsów jst tk ndrzcznych ,ż n m c kmntwć.Dl Tryb czywśc 5 l dl tdmn tż z pdsmwn drbk tg ,ngdyś nstty, wyjątkwg prtl.Pzdrwm

Verita

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9
#1457208

Doskonałe określenie, bom go sam doświadczył.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-8
#1457202

Jeszcze słychać śpiew i rżenie koni oraz czuć smród palonych boczków.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-9
#1457204

Nie myl Azji z Tuhaj bejem, syna z ojcem czyli :D, bo starego w żałobę wbijesz, gdyż i pal się może pojawić.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-8
#1457213

Stosunkowo nowa blogerka napisała coś takiego:

No właśnie tak sie zachowujecie, jakby w jutrzejszym wydaniu GWno miało was zacytować, jak to na prawicowym portalu userzy zioną miłością do Żydów. 

 

Dokładnie takich samych argumentów używał Myszowaty, a więc mamy hybrydę Myszokaczkę?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9
#1457210

Ta "stosunkowo nowa" blogerka, jest starsza od piramid, o czym sama łaskawa jest informować wszystkich :)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7
#1457214

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

..taka grypsera była sprzed wypłynięcia Arki :)), więc można założyć, że następuje zjawisko wielki "ŁELKAMBEK" :):):)

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1457216

działa na NP jakiś desant, który nie potrafi dyskutować na argumenty. Może dlatego, że ma do dyspozycji narzędzie pałowania i używa go zamiast słowa w dyskusji. Ciekawe, czy zaczęliby dyskutować gdyby to narzędzie im odebrać. Może wówczas doszło by im do głów, że nie wolno stosować urawniłowki skoro ględzi się ciągle o wolności słowa. Widać to po pałowaniu wpisów w tym poście i z pewnością moje zdanie zostanie również opałowane. Ale mnie to ani ziębi, ani parzy.

Niemniej podzielam zdanie, że PiSowi wcale niespieszno do przejęcia władzy a wystarczy, że w następnych wyborach zdobędzie kilka tysięcy głosów więcej  i to będzie uznane za sukces. Taką opinię słyszy się coraz częściej od ludzi zawiedzionych nieskutecznością tej partii. Obawiam się tylko jednego, że w tej sytuacji może sprawami zacząć rządzić ulica i to byłaby z pewnością nasza tragedia.

pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

Szpilka

#1457232

...gdyby odebrać im te narzędzie (pałowanie), to z pospuszczanymi głowami odeszliby w niebyt...właśnie trwanie tego narzędzia tutaj doprowadza do absurdalnych zachowań...niektórych

...właściciel trwa przy swoim, bo te narzędzia pozwalają mu w dyplomatyczny, anonimowy sposób zniechęcać do pisania niewygodnych i niekompatybilnych z jakąś tam pojętą linią programową, wolnością słowa ble ble ble...(właściciel sam kiedyś przyznał, że też pałuje) :)

...wystarczyłoby zlikwidować minusy (plusy zostawić dla zadufanych w swoją misyjność osobników) i ten portal stałby się prawdziwym forum dyskusji na argumenty, co dla mnie jest bardzo wartościowym zjawiskiem...pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1457234

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jest metoda? A my zorientujemy się gdy zostaną rozdane nagrody nobla jak wałęsie czy sakiewiczowi?

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

Verita

#1457238

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jinks nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Rzecz w tym. szanowna Szpilko, że aby dyskutować na argumenty, to należy je posiadać. Jeżeli ktoś ich nie posiada nigdy, bo wszak wielu tu takich, to w dyskusji legnie po dwóch komentarzach i taka osoba zdaje sobie sprawę z tego, że jej argumenty, czy ich brak, zmusza ją niejako do poddania się, ale w większości przypadków do wywieszenia białej flagi nie dochodzi, bowiem w momencie kiedy zabrakło argumentów, to ów dyskutant sięga po epitety, po EOT, czy w końcu po broń z portalowego magazyny w przypadku NP, czyli po pały. Złość, która dopadła delikwenta, wyraża się w pałowaniu bez opamiętania. ten ktoś musi sie wyszaleć, aż mu nie przejdzie. Gdy się wyśpi, a w przypadku niektórych, gdy wytrzeźwieje, to przez jakiś krótki okres czasu jest spokój, ale potem nałóg znowu daje znać o sobie i ponownie nasz dyskutant uzbrojony w inwektywy, EOT i pały wyrusza na forum, czyli na pole walki i znowu dochodzi do identycznej sytuacji z tą opisaną wcześniej. Tak, to przeradza sie w nałóg. Zjawisko to zdiagnozowano już na samym początku istnienia internetu i publicznych forów, określając to trollingiem. Uprawiany trolling tutaj, różni się od tego powszechnego tym, że oprócz inwektyw i EOTa, ktoś posiada jeszcze pały. 

Bolączką polskiej blogosfery jest to, że ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać. Jednak, czy to dotyczy tylko blogosfery? Osobiście uważam, że minie jeszcze dużo czasu, aż wszyscy pojmą, ze odmienne zdanie w danym temacie, nie musi czynić z oponenta wroga, tym bardziej, że zdawać by się mogło, iz wielu zwalczających się nawzajem, tak po prawdzie stoi po tej samej stronie.

Właśnie z tego też powodu, jestem przeciwny temu, aby Polacy mieli powszechny dostęp do broni, bowiem sami doprowadziliby do depopulacji państwa :) I jest śmieszne tylko pozornie.

Co do rządzenia ulicy, to jest to wariant jak najbardziej prawdopodobny dlatego, że Polska nie dorosła jeszcze do systemu wielopartyjnego. Pisząc, że duża część społeczeństwa zatrzymała się mentalnie w dobie komuny, wcale nie przesadzam. Prosze zwrócić uwagę w jaki sposób doszło do przemian w kraju i nie mówię tu o Okrągłym Stole. Monopartyjność w Polsce trwała zbyt długo, aby tak od razu ktoś potrafił normalnie funkcjonować w systemie multipartyjnym, tym bardziej, że polskie partie w porównaniu z partiami krajów, które nie były dotknięte przekleństwem komuny, to zbieranina komediantów niczym nie rózniąca się od tych portalowych. Sami Polacy mało są winni w tym przypadku, gdyż przyczyną tego stanu rzeczy było wspomniane przeze mnie w notce fizyczne zlikwidowanie polskich elit podczas wojny i po niej. Nasza rzeczywistość pokazuje, że minie jeszcze wiele czasu zanim owe elity się w Polsce odrodzą.

Co do PiSu natomiast, to w zupełności się zgadzam z Twoja opinią.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7
#1457245

"Polska naprawdę nie potrzebuje jakiejś rewolucji. Potrzeba dobrej zmiany, konsekwencji, determinacji i uczciwości. To nasz cel".

Źródło: http://wpolityce.pl/media/227470-kaczynski-dla-wsieci-polska-nie-potrzebuje-jakiejs-rewolucji-nowy-numer-najwiekszego-konserwatywnego-tygodnika-od-poniedzialku-w-kioskach

O czym my w ogóle mówimy? Kaczyński ma "program", który ..... nie jest na miarę potrzeb. I nikogo nie porwie.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-8

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1457250

Szanowny Autorze!

Jeśli już mówisz "A", to wypada powiedzieć "B" i "C", do "Z" czyli wspomnieć KTO gnoił i tępił śp.Pana Andrzeja na Portalu Niepoprawni.pl, a nie wkładać wszystkich do jednego worka i na tym budować sobie pijarek.  Przeciętny Czytelnik Niepoprawni.pl  na podstawie Twego wpisu jak nic uzna, że śp.A.Tatkowskiego gnębił jak jeden mąż cały portal, a zwłaszcza osobnicy spod znaku - jak to wdzięcznie ująłeś - "nadętych bufonów z szumiącą śrubą okrętową we łbie", co jest nieprawdą bo A.T. gnębiło  głównie kilka osób+ich wazeliniarze i wazeliniarze ich wazeliniarzy. Te "kilka osób" dziś już trudno spotkać na portalu Niepoprawni.pl ale zostali  na nim ich wazeliniarze i wazeliniarze ich wazeliniarzy, którzy świadomie/nieświadomie kontynuują "misję zbawiania Portalu" i dziwnym zbiegiem okoliczności... atakują  dziś "nadętych bufonów z szumiącą śrubą okrętową we łbie". Taki paradoks - ujmę to delikatnie... Te same osoby - wazeliniarze etc. -miały swój udział również w odejściu z NP.PL np. p.Jana Bogatko, LWOW47 i innych i nie miało to związku z obecnością na portalu "nadętych bufonów z szumiącą śrubą okrętową we łbie" bo nagonka na wspomnianych miała swój początek zanim ci ze śrubą okrętową na NP.PL się pojawili !... LWOW47 wrócił (pozdrawiam !), zaczęli wracać dawni Blogerzy i Komentatorzy NP.PL. Ciekawe, że wracają mimo obecności  "zboczeńców"  typu "nadęte bufony z szumiącą śrubą okrętową we łbie". I ciekawe, że akurat z nimi, z ich poglądami  nie mają problemów.

Paradoksem to czy jakimś zbiorowym, tajemnym delirium powracających to zwać?

 

...Z p.Aleksandrem Szumańskim sprawa też wygląda  inaczej niż próbujesz sugerować w swej notce bo p.Aleksandra za czysto kronikarską rzetelność zarzutami o antysemityzm, "żydożerstwo" itd. atakowali niedawno dziwnie... ci sami w/wspomniani wazeliniarze i wazeliniarze wazeliniarzy, którzy gnębili śp.A.T. za co innego.  Paradoks? Zbieg okoliczności? Nie mniej  wpisy ALESZUMM'a i tak były eksponowane na SG Portalu, a nie jak próbujesz sugerować, że były dyskryminowane.  Może nie zawsze wszystkie były na SG bo p.Aleksander ma płodne pióro i często zamieszcza kilka wpisów w b.krótkich odstępach czasowych więc trudno by dla wszystkich jednocześnie znalazło się miejsce na SG.

 

...Poruszyłam dwie sprawy, w których Autor notki wybrał wariant niedomówień i uogólnień w kwestiach stricte  sobie personalnych, rzucających wg mnie niezasłużenie krzywe światło na Użytkowników Portalu jako ogół.

Nie poruszyłabym ich gdyby Autor notki nie wjechał na grunt "change" i nie wykorzystał tego do załatwienia własnych interesów.

Uważam, Jinksie, że tą notką wepchałeś się  w  głupią sytuację. Jak z niej wyjdziesz - Twoja sprawa. I tak starałam się być delikatna nieposługując się  cytatami z Twojej notki, które dyskredytują jednako i Portal NP.PL,  i jego Użytkowników. Portal, który Ci niby odpowiada ale nie odpowiada. To jak być trochę w ciąży...

Pozdrawiam.

 

PS. Na ewentualną ripostę odpowiem po definitywnej naprawie komputera czyli najprawdopodobniej dopiero  wieczorem.

 

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1457248

Nie insynuuj proszę, że wkładam wszystkich do jednego worka, bo tak nie jest i nie wiem na jakiej podstawie snujesz swoje domysły.
Nie mam zamiaru wymieniać tu wszystkich indywiduów, które brały udział w sekowaniu śp. Andrzeja Tatkowskiego, między innymi dlatego, że także uważam, iż o zmarłych dobrze, albo wcale i bynajmniej nie mam tu na myśli pana Andrzeja. Uszanuj to.
Przeciętny uczestnik portalu, niech sobie łaskawie zajrzy na blog A. Tatkowskiego i sam sobie sprawdzi, kto brał udział w nagonce i łatwo się przekona, że Ciebie tam nie znajdzie, jeżeli swoim komentarzem wyrażasz troskę o swój pijarek.
 
Źle pojmujesz moje porównania, bowiem zamiast śruby we łbie, mógłbym użyć “nocna rozmowa z Kiszczakiem”, jeżeli zdołasz się zorientować o czym (o kim) piszę. jednak tu nie chodzi o personalizowanie, a o określenie zjawiska nadętego bufona, i czy we łbie będzie mu dzwonił telefon od Kiszcaka, czy będzie szumieć śruba okrętowa, bądź zadzwoni telefon w czerwonej budce, to nie ma to już znaczenia. Może on być także Tuhaj bejem.Powtarzam, chodzi mi o pewne zjawisko, z którym ewidentnie mam tu do czynienia i chyba nie tylko ja, gdyż powyższa notka została popełniona dzięki nasilaniu się opisywanego zjawiska.
Raz jeszcze zaznaczę, że  w swoim wpisie nie dostrzegam sugestii, jakoby cały portal uczestniczył w gnębieniu Andrzeja Tatkowskiego, a jeśli coś tak zabrzmiało, to przepraszam. Wspomniałem jedynie, że odbywało się to przy aprobacie administracji, czemu chyba nie zaprzeczysz. Mało tego, to nikt z blogerskiej społeczności A. Takowskiemu w sukurs nie spieszył. Ciebie w roli adwokata, także tam nie spotkałem.
Czyż sam A. Tatkowski nie sugerował i to niejednokrotnie, że oczekuje pomocy od administracji?
 
Pisząc o notkach Aleksandra Szumańskiego, miałem na myśli te dotyczące Żydów, co wyraźnie zaznaczyłem w swoim wpisie.
 
“Faktem jest, że Niepoprawni stracili swój status niepoprawności już dawno, a ośmielę się zauważyć, że w sprawach Żydów, takiego statusu nie posiadali nigdy. Nie, nie piszę tu o swoich pretensjach, gdyż prawdopodobnie nie mam prawa, będąc intelektualną miernotą, ale zauważę, iż wpisy poruszające ten zaiste niepoprawny temat, publikowane tu przez takie postacie jak Aleksander Szumański, czy niegdyś śp. Andrzej Tatkowski, lądują zawsze w Hadesie ku satysfakcji nie tylko tutejszej żydowskiej konfraterni. 
 
Tak więc coś poplątałaś.
Co do A. Tatkowskiego, to podczas jednej z nim rozmów, sam przyznał, iż zauważył zjawisko zakopywania notek traktujących o Żydach. Pamiętam, że było to w okresie od 20 grudnia do 1 stycznia kolejnego roku, ale nie wiem w tej chwili którego i nie czuję się zobowiązany do odszukania tych opinii.
 
Dalej piszesz, że staram się załatwiać swoje własne interesy wchodząc na grunt “change”. 
Próbuje tylko bronić swojego dobrego imienia, a gdy zwrócisz uwagę na tytuł notki i prześledzisz łaskawie genezę jej powstania, to dostrzeżesz, że działam ku dobru innych także uczestników tego portalu.
 
Przytaczając mi nicki poszczególnych blogerów, którzy powrócili na portal,  musiałabyś przytoczyć także tych, którzy jednak nie wrócili i nie wrócą i być pewną przy tym, że ich poglądy również są tożsame z tymi nadętych bufonów z szumiącą śrubą okrętową we łbie i wspomnę tu choćby na postać blogera Jareckiego. Uważasz, że utożsamiałby się z opisanym przeze mnie zjawiskiem - środowiskiem i poglądami tego zjawiska?
Sama widzisz, że Twoje argumenty, nie do końca są wystarczające, a i paradoks przy mojej argumentacji się rozmywa.
 
Reasumując, to nie mam zamiaru dyskredytowania portalu, a moje opinie o tych, którzy w podły sposób pastwili się nad jednym z blogerów tego portalu, dotyczyły stricte ściśle określonej grupy osób, a nie wszystkich uczestników portalu. Jeżeli udało mi się przedrzeć swoja notką poprzez szum śrub i nie tylko, to dobrze, ale jeśli kogoś przy tym - zapewniam, że niechcący - uraziłem, to przepraszam.
Poza tym, to nie staram się załatwiać tutaj jakichkolwiek własnych interesów.
 
Pozdrawiam również!
 
PS W ciąży nigdy nie byłem.
 
 
 
Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7
#1457256

Wydaje mi się, że wyraziłam się  jasno i jednoznacznie:

"Jeśli już mówisz "A", to wypada powiedzieć "B" i "C", do "Z" czyli wspomnieć KTO gnoił i tępił śp.Pana Andrzeja na Portalu Niepoprawni.pl"

 

Ty reagujesz na to:
 

"Nie mam zamiaru wymieniać tu wszystkich indywiduów, które brały udział w sekowaniu śp. Andrzeja Tatkowskiego, między innymi dlatego, że także uważam, iż o zmarłych dobrze, albo wcale i bynajmniej nie mam tu na myśli pana Andrzeja."
 

I uważasz, że na tym sprawa się kończy ? Dziwny to obyczaj by ofiarę potraktować po nazwisku, ale nad sprawcami otwierać parasol ochronny i dbać o ich anonimowość... Bo żyją i by dalej mieli się dobrze obrabiając dupy tu obecnym?

Uciekanie od tematu wymówką  "kto chce niech se sam sprawdzi" jest gówniarskim zagraniem. I jest nieuczciwe zwłaszcza gdy pretendujesz o wiarygodność Twojej racji. Portal nie jest klitką M-1 by chcący sprawdzić mieli od razu wszystko na tacy. Tam dokąd odsyłasz Czytelnika uzyska on tylko maleńki wycinek całości. I Ty o tym dobrze wiesz, to Cię urządza bo jeszcze zbyt wiele dowiedzą się np. o Tobie i nie z tej strony, z której akurat byś chciał... To przykładowo - na zasadzie Twego przykładu śruby okrętowej i telefonu od Kiszczaka, hehehe !

Ja wiem, że nie każdemu jest wygodna zasada "Tak-tak, nie-nie" ale czasem trzeba. Zwłaszcza gdy  "A" już powiedziałeś...  

 

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1457258

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jinks nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dobrze, że akceptujesz inne argumenty i że Twój problem dotyczy jedynie alfabetu. Zaspokoję Twoją ciekawość podając link. Gdybym uznał za stosowne wymieniać po kolei szubrawców w swoim wpisie, to bym to zrobił. Ja Tobie nie sugeruję o czym i o kim masz pisać. Wyraziłem swoją opinię i to wszystko. Może się ona Tobie podobać, bądź nie. Wielu doskonale wie, kto stoi za gnojeniem Andrzeja Tatkowskiego, a tym, którzy sprawy nie znają, to nicki oprawców nic nie powiedzą i stąd też uważam, że link jest najlepszym rozwiązaniem.

"Portal nie jest klitką M1, by chcący sprawdzić mieli wszystko na tacy."

W przypadku sprawy z A. Tatkowskim niestety jest, tym bardziej, że linkiem zawężam jeszcze bardziej portalowy obszar.

Daruj sobie odzywki typu "gówniarskie zagrania". Chcesz się dowiedzieć, kim są kanalie, o których piszę, to zapraszam na blog A. Tatkowskiego. Nie chcesz, gdyż taką wiedzę już posiadasz, to podziel się nią z innymi, jeżeli uważasz to zastosowne. Nie rozumiem na czym polega Twój problem.

Contessa, masz coś do powiedzenia na mój temat, to śmiało, bo jak sama piszesz, po "A" należy powiedzieć "B". Ja nie mam nic do ukrycia i rozumiem, że działasz w impulsie urazy, gdyż ośmieliłem się wskazać, że Twoja blogerska cnota, nie jest nienaruszona, hehehe!

Pozdrawiam!

PS Zupełnie niepotrzebnie szukasz we mnie wroga.

Oto link: KLIKNIJ

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8
#1457281

Napisałam jasno:
 

"Jeśli już mówisz "A", to wypada powiedzieć "B" i "C", do "Z" czyli wspomnieć KTO gnoił i tępił śp.Pana Andrzeja na Portalu Niepoprawni.pl"

 

i :

 

"Dziwny to obyczaj by ofiarę potraktować po nazwisku, ale nad sprawcami otwierać parasol ochronny i dbać o ich anonimowość... "

 

I dlatego napisałam tak jak napisałam bo śp.p.Andrzeja darzyłam dużą sympatią i nadal uważam, że wymienienie Go po nazwisku, natomiast jednoczesne  przemilczenie kanalii jest nieuczciwością względem śp.A.T.

Temat jest Twój bo Ty go zacząłeś. Mnie on - poza tym co powyżej czyli kwestią dot.śp.A.T.- nie interesuje bo absolutnie nie akceptuję załatwiania prywatnych animozji publicznymi tekstami (notki), to są sprawy, które można załatwić via PW lub w inny, pozaportalowy sposób. Ja tak robię jeśli zdarzy się taka sytuacja i pozdrawiam Osobę, z którą pewną dość drażliwą sprawę w ten niepubliczny sposób wygładziliśmy i obie strony już nie mają do siebie urazy. Jednak... zanim sprawa została załatwiona drogą prywatną zatarg nie był publicznie kontynuowany nawet na poziomie komentarzy(!).

Odpowiedzenie notką na notkę wg  moich standardów może odbyć się tylko w jednym przypadku - jeśli komentarz (odnoszący się oczywiście stricte do meritum) objętościowo przekracza rozmiar samej notki.

 

To tyle, Jinksie!

Pozdrawiam.

 

PS. Acha, chcę żebyś wiedział - "wrogo nastawiona contessa" to czysty oksymoron, nadinterpretacja status quo z przyczyn różnych i przeważnie mi znanych (stąd mój obces względem np.nadinterpretatorów z przerostem własnego ego)... Już tak mam, że ani w realu, ani w sieci internetowej (a jestem w niej chyba ze 20 lat?) do nikogo nie byłam "wrogo nastawiona". Dziś również nie, a już na pewno nie w miejscach, które z różnych powodów przychodzi mi dzielić z innymi - np. praca, Niepoprawni.pl. itd. Niemniej jeśli coś mi się nie podoba (contessa tak już ma, że co w sercu to w gębie) - nie bawię się w dyplomację i walę prosto z mostu ale to na pewno nie jest demonstracja wrogości i najczęściej tyczy  stosunku oponenta contessy do miejsca, które wspólnie "eksploatują" niż do samego oponenta, jego personalnych i i."plusów dodatnich i ujemnych". Contessa jest wyjątkowo stadnym bydlątkiem, zwłaszcza tam gdzie króluje orzeł biały i biało-czerwona.

"Przeciwnik", "wróg", "oponent"...Te pojęcia dzieli subtelna  "czerwona linia". Warto się zastanowić  zanim postawi się między nimi znak równości!...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1457386

Contesso, uważam, że z zarzutami o nieuczciwości wobec śp. A. Tatkowskiego, to się zagalopowałaś. Gdybym zaczął wymieniać kanalie, to musiałbym wymienić wszystkie, tak? Napisałem wcześniej, że także uznaje zasadę, że o zmarłych dobrze, albo wcale, tak? Nie wszyscy z nich pozostają wśród żywych, więc moja zasada nakazywałaby, abym tych z Hadesu pominął, tak? Wówczas mogłabyś mi zarzucić, że nie jestem uczciwy w stosunku do tych, których ziemia jeszcze nosi, tak?

Temat prywatnych animozji Ciebie nie interesuje, więc nie ma o czym pisać.

Co do odpowiadania notką na notkę, to przyznaję Tobie rację, ale nie zawsze można postapić wg tych reguł.

"Przeciwnik, wróg, oponent... Te pojęcia dzieli subtelna czerwona linia", która może sie rozmazać, kiedy sugerujesz oponentowi, że jest gówniarzerią.

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1457404

 

Kiedyś jakaś celebrytka powiedziała, że nie jest ważne jak o niej mówią, ale by o niej mówili.
 
Dlatego zgadzam się, że warto mówić o konkretach. A nie jest dla mnie konkretem czy pani Kopacz potknęła się na czerwonym dywanie. Dla mnie konkretem jest choćby próba przeforsowania lasów do sprzedaży.
 
Kiedyś wygral SLD, bo nie krytykował to, co było, ale mówił o przyszłości. To sobie zapamiętałam. Populizm natomiast jest i będzie, bo jest chwytliwy. Czy z tym można walczyć? Chyba ta walka jest skazana na porażkę. Popatrzmy na FB. Niezależna ma 71 tys., a Fakt 328 tys. zwolenników. A Niezależna jest numerem jeden w prawicowej blogosferze.
Odpowiedź jest w tym, kogo chcemy pozyskać? A pozyskać możemy wiele osób, bo to połowa społeczeństwa. 
Co teraz mamy w Polsce? Mamy kłócenie się, a to osłabia. Mnie się marzy, aby zwolennicy prawicy nie kłócili się ze sobą, aby byli wyrozumiali dla innych, aby rozbieżności zwalczali argumentami, a nie jakąś przynależnością do obcych agentur. 
 
Tutaj masz wiele racji. Jednak nie zawsze się z Tobą zgadzam, lecz tego komentuję. Nie popieram Twoich zachwytów nad sprawami w Rosji, to Twoja sprawa.
 
Kończę słowami generała Andresa:
"Odrzućmy wszystko co nas dzieli i bierzmy wszystko co nas łączy w pracy i w walce o wolność i niepodległość Polski."
 
Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1457301

Szanowna Leopardo!
Zacznę od tego, że ja się nie zachwycam sprawami Rosji. Moje opinie na temat Rosji i Ukrainy, gdyż dzisiaj te dwa tematy są od siebie jak najbardziej zależne, są po prostu obiektywne.
Proszę mi powiedzieć, czy Ukraińcy przed zamachem stanu mieli gorzej niż dzisiaj?
Nie sądzę. Żyli sobie w miarę dobrze, a przede wszystkim bezpiecznie. Mieli ciepło w domach, bo gazrurą płynął ruski gaz. Mieli 15 miliardów dolarów pożyczki od Rosji, której do tej pory nie spłacili. Mieli prezydenta, którego sobie Ukraińcy sami wszak wybrali. Mieli Zagłębie Donieckie. Mieli Krym, gdzie Ruskim wystarczało przedłużanie umów na dzierżawę portów wojskowych w Sewastopolu i mieli bezpieczeństwo, o którym już wspomniałem.
Nadeszła era Majdanu.
Obalili nielegalnie prezydenta. Pozbyli się na rzecz Rosjan Krymu i dużej części terenów we wschodniej części kraju. Mają wojnę domową, gdzie codziennie giną ludzie. Nie mają gazu i węgla, a dług u Rosjan pozostał.
Gdzieś dostrzegasz logikę?
Dodam jeszcze do tego obrazka to, że Polska była do tej pory największym eksporterem jabłek, z czego 75% tych owoców, było eksportowane do Rosji, która to Rosja była znakomitym rynkiem zbytu na polskie owoce i wiele innych produktów rolnych. Dzisiaj polski sadownik został z jabłkami na drzewach, bowiem nie miał pieniędzy, ażeby je zebrać, gdyż ustała sprzedaż. Pozostał także z niespłaconymi kredytami. Dostrzegasz w tym logikę? Na jabłkach się historia nie kończy. Światowa nagonka na Rosję spowodowała znaczne obniżki cen ropy, która to ropa jest źródłem dochodów nie tylko Rosji, ale także np. takiej Szkocji, która dzisiaj w przemyśle wydobywczym przeżywa swoje czarne dni.
W mojej opinii, która opiera się na rzetelnych potwierdzeniach, to USA sprowokowały Majdan, chcąc zwasalizować Ukrainę, w skład której wchodził Półwysep Krymski. Putin przecież durniem nie jest i przewidując do czego zmierzaja Amerykanie, po prostu ich wyprzedził, ale zauważmy, że wszystko dzieje się już po Majdanie. 
Krym historycznie należy do Rosji, bowiem to 1956 bodaj roku, pan Chruszczow będąć pierwszym sekretarzem KPZR, podarował sobie Krym Ukrainie z okazji rocznicy czegoś tam, będąc wówczas pewnym, że ZSRR jest tworem wiecznym. Obrazowo wygląda to tak, jakby kawałek Śląska górnego, włączyć do Śląska Dolnego. Administracyjnie dalej będzie to Polska, prawda? Ale gdyby doszło do sytuacji, że Dolnym Śląskiem będą zawiadywać Niemcy, to Górny Śląsk może się wówczas upomnieć o swoje. Będzie to słuszne, czy nie?
Ja w całej sytuacji, która niestety może doprowadzić do wojny we wschodniej części Europy, której teatrem zdarzeń może być również Polska, kibicuję Putinowi, bowiem wg mojej opinii postąpił on tak jak powinien i jeżeli z racji tego jakiś kretyn okrzyknie mnie zdrajcą Polski, to trudno, ale nie mogę zmienić swojej opinii, gdyż wiem, że opinia, którą wyrażam, jest słuszną. 
Putin jest głową wielkiego państwa i w sytuacji, gdzie Rosję nęka się sankcjami, które przecież w Putina bezpośrednio nie uderzają , bo uderzają w obywateli Rosji, radzi on sobie doskonale w zaistniałej sytuacji i z tego tytułu , Putin jako polityk wzbudza we mnie podziw i szacunek.
80% Rosjan, Leopardo, popiera Putina i ta znakomita większość twierdzi, że Putin ma rację, więc można uznać, że działania Putina należą do działań, które służą interesom państwa rosyjskiego, niezależnie od debilnych opinii niezależnych. pl, Gazet Wyborczych, czy TVNów.
Ja Putina doskonale rozumiem i gdybym był Ukraińcem, to najpierw próbowałbym ustalić, jaka będzie reakcja Rosji na zaistniała sytuację. Ale po co? Huzia na Józia. Bić Rusa. Rus zabrał ruski Krym. W moich opiniach wyrażam się o Putinie pozytywnie, jako o polityku, który dba o interes swojego kraju. Z tego co mi wiadomo, tak samo postrzegają działania Putina Orban i premier Słowacji, a i Czesi mówią to samo, co i ja.
Ja się niczym nie zachwycam, tylko bardzo nie chcę, aby wybuchła wojna, która jeśli wybuchnie, to będzie tragedią dla wielu ludzi.
To nie ma nic wspólnego z zachwytem, bo jest to jedynie zdrowy rozsądek.
 
Z celebrytką, o której wspominasz na początku swojego komentarza, to święta racja. Tak samo sytuacja przedstawia się z naszymi politycznymi celebrytami typu, Tusk, Kopacz, Komorowski. Im więcej się o nich mówi, tym lepiej dla nich samych.
 
Ja nikogo nie zaliczam do ciemnogrodu z racji tego, że popiera Ukrainę. Ja uważam tylko, że jest to złe dla Polski, gdyż nie służy to polskiemu interesowi narodowemu.
 
Polacy nie potrafią ze sobą rozmawiać. W sztuczny sposób nas tak skonfliktowano, że odwrócenie tego wszystkiego, może już nigdy nie nastąpić. Przykre to jest, ale prawdziwe.
 
Maksyma Andersa przytoczona przez Ciebie, nie dotyczy niestety Polaków.
 
Pozdrawiam serdecznie!
 
 
Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1457364

Dziękuję za wyjaśnienia. Jednak nie przekonasz mnie i zostaniemy przy swoich stanowiskach. Co do Krymu, to ja myślę, że on był raczej tatarski. Ktoś ustanowił te granice i jeśli Rosja tak bardzo chciała mieć Krym to mogła go zwyczajnie od Ukrainy odkupić. Według Twoich argumentów Niemcy też mogli nam zająć Dolny Śląsk, bo przez ileś tam lat był ich, a jednak tego nie robią. Nie podoba mi się pogwałcenie międzynarodowych umów.

Maksyma generała Andersa dotyczyła Polaków, może w tym trudnym okresie, a wtedy ludzie myślą inaczej. Choć ja mam nadzieję, że obecnie też nastanie taki czas, że będą ją realizować.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1457395

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jinks nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ja Ciebie nie mam zamiaru przekonywać i przytaczam jedynie swój paradygmat, nic poza tym.

Słówkiem tylko odnośnie Krymu jeszcze. Skoro Krym był Tatarski, to czy Ukraina nie powinna była oddać go prawowitym właścicielom będąc w jego posiadaniu?

Co do Niemców i Dolnego Śląska, to jego anektowanie pozostaje jedynie kwestią czasu, a żeby było smieszniej, to odbędzie sie tam plebiscyt, w którym mieszkańcy Dolnego Śląska opowiedzą się za przynależnością do Niemiec.

Maksyma Andersa dotyczyła Polaków, owszem, ale już się zdeaktualizowała i nie dotyczy dzisiaj, a nadzieję należy mieć zawsze.

 

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1457398