Który to już rozbiór Polski?

Obrazek użytkownika Jinks
Kraj
Zacznę może od przypomnienia pewnego dowcipu, krążącego niegdyś po carskim dworze:
 
- Z kim graniczy Rosja - pyta ktoś cara.
- Z kim chce - pada odpowiedź.
- A z kim chce?
- Z nikim.
 
Ta anegdota wpisuje się nieco swoją treścią w to, co dzieje się dzisiaj na Ukrainie, ale czy tylko tam? Putin potrafił wskrzesić imperialnego ducha w Rosji, łącząc jej historyczne uwarunkowania w jedną, spójną całość, wykorzystując do budowy współczesnej Rosji takie czynniki jak imperialny okres caratu, rewolucja bolszewicka, czy próba utworzenia w latach dwudziestych przez grupę rosyjskich intelektualistów Eurazji, która maiała być alternatywą dla bolszewizmu właśnie.
Dzięki twardej i konsekwentnej polityce Putina, na oczach całego świata dokonuje się realizacja jego planu. Zjawiskowym w kwestii jest to, że nikt nie reaguje na to, co robi Putin, bo przecież pozbawienie wiz czy to do USA, czy do krajów Europy, kilku rosyjskich notabli, reakcją nazwać nie można.
Wszyscy doskonale wiedza, iż źródłem dochodu Rosji są gaz i ropa. Dlaczego więc nikomu nie przyszło do głowy, ażeby wstrzymać import tych surowców do Europy z Rosji, zatykając gazrury polskimi jabłkami np.. Nikt nawet nie wspomniał o możliwości podjęcia takich sankcji w stosunku do Rosji, bowiem nikt nie jest zainteresowany tym, aby Rosję powstrzymać w swoich imperialistycznych zakusach.
Powiedzmy, że USA wraz z Izraelem coś próbowali zrobić, ale polityka UE, co w istocie oznacza politykę Niemiec, nie zezwoliła na realizację planów opalonych prezydentów wspieranych przez długopejsych doradców, próbę realizacji, których to planów zainicjował Majdan. Może to jeszcze nie koniec, ale widać wyraźnie, że cała awantura na Ukrainie zakończy się fiaskiem polityki USA w Europie.
Nie ma po co rozwijać tematu, gdyż wszyscy zdążyli się zorientować w czym rzecz i jedynie wspomnę tu na słowa Żyrinowskiego, które w tle wydarzeń na Ukrainie skierował on do Polaków, a dotyczyły one tego, aby Polska korzystając ze słabości Ukrainy, pokusiła się o odzyskanie swoich ziem. 
Kiedy przy tamtej okazji wspomniałem w jednej ze swoich notek o kwestii poruszonej przez Żyrinowskiego, to spotkałem się także z opinią, że musiałem “mocno odlecieć” pisząc tamten tekst.
Tak słowa Żyrinowskiego, jak i każde ewentualne próby rozważenia ich zasadności są nic nie wartymi spekulacjami, bowiem Polska nie jest w stanie sięgnąć po swoje, nie mając ku temu środków, ale przede wszystkim nie posiadając żadnych polityków, a grupa ludzi, która pamięta czym jest Lwów, co może sama zrobić?
Nie piszę tego, aby kogokolwiek namawiać do rewizji granic polskiego państwa, ale dlatego, że dzisiaj przeczytałem o tym, iż Niemcy na drogowskazach piszą Breslau miast Wrocław, co może sugerować, że oni w najbliższej przyszłości nie będą mieli żadnych problemów z anulowaniem ustaleń w Jałcie.
Dzisiejszy rząd pod kierownictwem Tuska przygotował naszym zachodnim sąsiadom grunt pod powrót byłych terenów niemieckich do macierzy i w mojej opinii, żadna siła w tym momencie nie jest w stanie zablokować proces uhajmatowienia wiadomych terenów Polski, a nasza charyzmatyczna historia z pewnością Polsce w niczym nie pomoże, gdyż liczy się tylko tu i teraz, a to tu i teraz stanowią silna Rosja na wschodzie, w żadnym stopniu niezainteresowana niepodległością państwa polskiego oraz równie silne Niemcy na zachodzie, stawiające znaki drogowe kierujące do polskich miast używając nazw niemieckich i tylko kwestią czasu jest, aż pojawią się drogowskazy z napisami - Kolberg, Stettin, Landsberg, czy Danzig.
 
Polska stoi w obliczu rozbioru, którego proces trwa w najlepsze dzięki polityce uprawianej przez ostatnie ćwierćwiecze przez Polaków. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za taki stan rzeczy, a podjęcie jakichkolwiek środków zaradczych przeciw takiej sytuacji jest w chwili obecnej niemożliwe, gdyż nikt w Polsce nie ruszy palcem, aby zapobiec kolejnemu rozbiorowi.
Polityka, którą wdrożył w życie Putin, uczy nas, że dzisiaj, aby anektować teren jakiegoś kraju, niekoniecznie należy używać armii, bowiem okazuje się, że wystarczy przeprowadzić plebiscyt na jakimś terenie, aby włączyć ów w terytorium Rosji np., tak jak to miało miejsce na Krymie. Oczywiście, że ma to wszystko swoje uwarunkowania, przede wszystkim historyczne, jak również działania sił politycznych w chwili obecnej. Czyż nie kwestią czasu jest wchłonięcie Doniecka wraz z terenami Ukrainy wschodniej przez Federację Rosyjską?
Czy Rosja siłą zaciągnie potencjalnych wyborców do urn w momencie przeprowadzania referendum, czy może nękani skutkami prowadzonej wojny domowej na Ukrainie, sami oni pójdą , wyrażając chęć przynależenia do Rosji, aby na powrót mieć w swoim kraju spokój i bezpieczeństwo?
Nie inaczej postąpią Niemcy. Zaproponują oni plebiscyt, gwarantując Polakom zamieszkującym tereny, które przed Jałtą należały do Niemiec, dobre zarobki w niemieckich zakładach i fabrykach, służbę zdrowia z prawdziwego zdarzenia, no i oczywiście zasiłki socjalne wypłacane w euro, a może i markach niemieckich, bo nikt nie może zagwarantować, że Unia Europejska to twór wieczny.
Część Polaków nie podzieli entuzjazmu co niektórych naszych obywateli głosujących na “tak”, ale jaka pozostaje dla nich alternatywa?
Pamiętajmy, że z drugiej strony mamy Rosję, a Białoruś, Ukraina, czy Litwa, nie są żadną strefą buforową. 
Taki ktoś jak Putin w swoim dążeniu do utworzenia wspomnianej wcześniej Eurazji, nie zawaha się, aby jej składową uczynić to, co pozostanie po anektowaniu terenów przez Niemców, a siurpryzą w temacie jest fakt, iż Niemcy z Rosja działają w ścisłej współpracy w tej kwestii i czy widzi ktokolwiek w Polsce siłę, która mogłaby się temu wszystkiemu przeciwstawić i zapobiec rozbiorowi naszego kraju?
Nie ma ani ludzi, którzy mogliby skutecznie temu zapobiec i myślę tu o politykach, jak również nie ma żadnych środków na to, tym bardziej, że wszystko jest już przygotowane do wojny zwanej we współczesnym języku - referendum.
Można by było zapobiec takiej sytuacji tylko wówczas, kiedy Polska posiadałaby polityków, czy choć jednego polityka, który charakteryzowałby sie cechami męża stanu, ale póki co, to horyzont jest pusty.
Nie twierdzę, że w Polsce nie ma ludzi zasługujących na takie miano, którzy potrafiliby skutecznie obronić Polskę przed śmiertelnym jednak zagrożeniem, ale ich nie wypromuje ani TVN, ani GW, ani także interenet, a to dlatego, że wszystkie media w Polsce polskimi nie są i wątpię, aby kiedykolwiek były w przyszłości.
Z jednej strony mamy “europejskie” urabianie niezbyt lotnego polskiego społeczeństwa, a z drugiej żydowskie tuby, które zdążyły skłócić Polaków ze wszystkim wokół, bo czy ktoś może wymienić choć jeden kraj przyjaźnie nastawiony do Polski?
USA?
Pozostawię tę groteskę o Murzynach pomalowanych na tęczowo na inną okazję.
 
Reasumując, to należy powiedzieć, iż dzisiejsze społeczeństwo polskie nie jest obywatelskim, a szansę jaką dała nam historia w 1989 roku, zaprzepaściliśmy raz na zawsze, bezpowrotnie.
 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:27)

Komentarze

przemęczenie

 

niecoś przemęczony

ciut duchem przystary

dlatego na polu bitwy

straciłeś resztkę wiary

 

Polecam skuteczny lek: Alleluja i do przodu!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1438991

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

WIERSZYKOWANIE

 

Moja wiara niezłomna 
głupiutki wierszorobie,
a także chęć do walki
głęboko noszę w sobie.
Niniejszym chcę powiedzieć
wierszorobowi o tem,
że Matka chrzcząc przed Bogiem,
nie zwała Don Kichotem
kochanej latorośli, 
co dziś Ciebie nazywa,
ni mniej, ni więcej - osłem.
 
Pozdrawiam.
Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-10
#1438999

odpowiem ci przysłowiem "bibrusa".

..."polityka amerykańska, rosyjska, niemiecka, izraelska to jeden wielki ciąg ku imperializmowi"...

Gdzie w tym wszystkim jesteśmy my?

Obecnie dzięki tym rządom w czarnej d...

Dług Polski w dniu dymisji Tuska przekroczył 1 bilion złotych.

Pozdr.

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-5

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1438992

Ten jeden bilion złotych jest substytutem pola bitwy w definicji terminu "wojna".

Właśnie pisałem o tym, że wszystko odbędzie sie na drodze "pokojowej". 

Być może, że będą jakies incydenty z użyciem broni, ale z pewnością ich inicjatorem nie będzie strona Polska.

 

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7
#1438995

osioł

 

to ci odpowiem

kacapski jobie

żeś jest osłem

samym w sobie

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

jan patmo

#1439005

DO WNUCZKA MAJAKOWSKIEGO

 

Ja zaś Ci powiem mały żuliku,

że Cię przerasta ars poetica.

Żałosne próby Twojego pióra,

to majakowska soviet kultura.

 

Pozdrawiam!

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-8
#1439007

Bohater lubi rym do rymu, więc

 

DO WNUCZKA MAJAKOWSKIEGO

 

Oto mamy małego żulika,

co go przerasta ars poetica.

Żałosne próby jego pióra,

to majakowska soviet kultura.

 

Swoją droga, jego odpowiedź to rzeczywiście mowa wiązana. :P

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1439158

Tak po prawdzie, to uważam tego "poetę" za poczciwego człowieka. Przekomarzam się z nim tylko po to, aby wskazać, że jego wierszyki są marnego karatu. Poza tym uległ on narracji lokalnych "elit", zaliczając kota Jinksa do kogoś z ekipy GRU, czy jakiejś innej jeszcze formacji.

Poza tym lubię, jak ci "poeci" się denerwują,, kiedy wskazujesz na ich marny warsztat. a najbardziej mnie śmieszy zupełny brak poczucia humoru w chłopakach :)

 

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1439160

piski

 

piszczy w tobie

czerwono-bura

coś cieniutko

kocia natura

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

jan patmo

#1439009

Brak mi jest czasu, "poeto" młody,

na zawracanie we Wiśle wody.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6
#1439024

lubi sie powtarzac. Przed II WS byl olbrzymi referat "Wschod" i prawie zerowy referat "Niemiec". Skad przyszlo pierwsze uderzenie wiemy, co nie oznacza ze ruskie lepsze. Oj nie. Ja wiem, ze sa tu tacy co ich szlak chce trafic gdy przypominac, ze tak do poczatkow 1938 bylismy postrzegani jako sojusznik Niemiec - jesli ktos ma jakies watpliwosci to ludzie ogladnijcie gazety polskie zprzed 1938. Wyglada to wszystko podobnie - smutne, ale sa tacy co nic tylko o dostawach broni na Ukraine.
A jak nie bron na Ukraine to "parasol" typu "Wisla" czy inna "Narew" nad zyrandolem czy Wilanowkiem chca rozciagac no i oczywiscie lodzie podwodne. A czemu nie orkiestry przecielotnicze? Tak samo beda skuteczne dla obronnosci Polski. Oczywiste jest to ze powszechnie znany i "szanowany" posel Niesiolowski jest przewodniczacym komisji obrony i przyklepuje te zakupy, to przypadek. Zreszta swietnie wspolpracuje tenze posel z panem premierem. Zeby zylo sie lepiej.
PS. "Palowanie" mi zwisa.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Bogdan

#1439010

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jinks nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Co do historii, to pełna zgoda i w obu przypadkach dostrzegalne jest zupełne ignorowanie niebezpieczeństwa przez Polaków, co będzie tragicznym dla Polski, nie dla wszystkich Polaków, bowiem wielu z nich będzie zwolennikami plebiscytowego "TAK" niezależnie od tego, który z członków kondominium będzie organizatorem referendum. Pozostaje kwestia, czy są to Polacy?

Niesiołowski zaś, nie zasługuje nawet na wzmiankę, ta postać to jedynie atrybut III RP, która swoją terrorystyczną polityką w stosunku do Polski, doprowadziła do sytuacji, w jakiej ta się znalazła.

 

Pozdrawiam!.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7
#1439018

ogólnie się zgadzam z Twoim wywodem. Z jedną drobną różnicą: to nie Rosja zabierze to co pozostanie po niemieckiej aneksji, lecz odwrotnie: to Niemcy wkroczą ratować tubylczą ludność przed zalewem dzikich hord rosyjskich. I wszyscy im będziemy wdzięczni, ze nie podzielimy losu polaków zamieszkujących centralną Polskę.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1439012

Możliwe. Ustawa 1066 daje prawo zaproszenia obcych służb na teren Polski.

Legalnie, w świetle zapisów tego dokumentu -  będą mieli pełne prawo strzelania do Polaków.

Polecam lekturę tego dokumentu.

Ustawa przyjęta( o ile mnie pamięć nie myli - 17 stycznia br.)

 

Pozdrawiam.

 

Z ostatniej chwili.

Właśnie podają informację, że na wschodzie Polski zredukowano dostawy gazu do Polski o 24%.

"Gazprom" nie odbiera telefonów od PGNiG.

To są skutki zabawy chłopców w wielką politykę.

Gnoje namieszali, wdali się i wciągnęli Polskę w rozróbę, a teraz  ....jadą na salony.

Oni - ośmiorniczki i cygara, całkiem legalnie, a my, zimą........zalewajkę, ugotowaną na "kozie" ustawionej na balkonie albo pośrodku pokoju.

Trzeba szyszki zbierać.

Fajnie jest!!!!!

Prawda, lemingi, które przez wiele lat śpicie w platformerskim letargu?

Najważniejsze,że nie rządzi ten przebrzydły "Kaczor", ale znowu nienawistnie milczy.

:)

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1439013

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jinks nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Odnośnie "z ostatniej chwili", to chłopcy z lokowanymi pejsami klaszcza w rączki. Przed Trybunałem Stanu nikt wszak nie stanie, bo ci, co poszli na europejskie salony, zgasili w Polsce światło, również w sądach i trybunałach.

Szkoda mi Polski, ale nie ludzi, którzy przez ostanie 25 lat nie zrobili nic, aby zachować swoją tożsamość narodową. 

Gdzieś w środku czuję coś, co można określić satysfakcją, ale nie jestem z tego dumny.

 

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8
#1439019

Gaz nie płynie do Polski. Dostawy z Gazpromu już o 45 proc. niższe

 

Inne portale jakoś milczą, a interia daje to w leadzie.

 

Onet podaje, ale Kuźniar ważniejszy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1439163

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...no proszę, zbliża się zima stulecia, którą Polacy zapamiętają po wsze czasy...pewnie niedługo dostaniemy ofertę kupna od cesarzowej...będziemy ruskim płacić w ramach zakontraktowania, a niemcom w ramach ogrzania naszych domostw...trza będzie zrobić zapasy węgla, bo może być nieciekawie...pozdrawiam niepoprawnie

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1439172

To mnie wcale nie dziwi. Ktoś zdecydował, że będziemy posyłać gaz rewersem na Ukrainę, a taki manewr nijak nie pasuje do poczynań Rosji w stosunku do Ukrainy. Nie każdy pamięta, że Rosja w grudniu udzieliła Ukrainie pożyczki w wysokości 15 miliardów dolarów na okres dwóch lat, a do tego obniżyła ceny dostaw gazu do tego kraju. Kto tam dzisiaj myśli na Ukrainie o spłaceniu długu. 

Rosja dokona spektakularnego posunięcia późną jesienią, odcinając zupełnie dostawy gazy na Ukrainę, a przykręcenie Polakom kurka, może to tylko potwierdzać.

Poza tym zostaliśmy wmanewrowani w konflikt z Rosją i czy postępowanie Rosjan w tym momencie należy postrzegać jako dziwne?

Najlepszym numerem w gazowej zadymie będzie to, że gazu Polsce nie zabraknie, bowiem kupimy ruski gaz od Niemców, bo na Nord Stream nikt nie zauważa zakłóceń w dostawach. Cena oczywiście będzie do uzgodnienia, a ewentualna nadwyżka w cenie zostanie podzielona po równo dla Rosji i Niemiec.

Tak się robi z Polakami interesy.

Gazoport w Świnoujściu, to jeszcze daleka przyszłość, jezeli kiedykolwiek dojdzie do jego otwarcia, a do tego czasu Ruskie i Szkopki będa nas strzyć jak barany.

I bardzo dobrze. Za głupotę sie płaci!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4
#1439173

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ja jednak nie podzielam Twojego poglądu. Uważam, że w ramach programu "Eurazja", podział Europy został już dawno ustalony, a w tym także Polski i wydaje mi się, że Polska jako jedyny kraj zostanie rozdarta na dwie części. Żeby było ciekawiej, to przypuszczam, iż Królewiec także zasili terytorium Niemiec. Deal to deal.

 

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8
#1439016

Od dość dawna jest dostępna fundamentalna praca Władysława Konopczyńskiego, Fryderyk Wielki a Polska. Radzę ją przeczytać tym szczególnie, którzy zdają się odkrywać na nowo Amerykę.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1439015

a   żadne   media   wraz z   politykami kanalizujące wyborców są w stanie

rozwalić Polskę,Polaków w Polsce,w EU,w USA.Uzurpatorzy władzy wraz

z gubernatorami wybranymi przez serwery nie mają szans na rozbiór Polski bez..wojny.

Oni są zakładnikami swoich majątków,kont bankowych poza Polską.

Wybrali  polski krajobraz zamiast palm.Starają się w ten sposób zachować

pozory i forsę dlatego nie pozwolą na straty czy utratę majątków pomimo

że mają czołgi i jeszcze w Polsce decydują....Dla nich Polska  to tania produkcja

od 45 do dzisiaj.....Przeciwników wyłapują,obserwują,wykluczają lub likwidują.

Jednakże Wirus polski jest tak aktywny tak jak wiedza Polaków w Polsce i poza Polską.

_____________

Polakom jest potrzebna  bomba  jądrowa,atomowa aby ostrzegać przeciwników czy wrogów.

 

Osobiście chcę Polski jako państwa neutralnego jak Szwajcaria.....

_______________________

Pozdrawiam serdecznie autora i dziękuję za lekturę.

Zyczę osobiście 20.000 zł netto miesięcznie i zdrowia.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1439020

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Mdlę sę t, żbyś mł rcję dzękję z trskę mj dchdy.

Mm węcj, węc n wm, czy życzysz m bym mł grzj, czy tż 20 tys pln t dl Cb ż tk dż?

 

Pzdrwm!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1439022

realne  bez książeczki partyjnej.W Polsce czy poza Polską,Odrzucam  "podjazdy"gdyż życzę każdemu dobrej sytuacji.Wzbogacajmy się i wykupujmy ziemię w Polsce jak i w EU....Tylko działania pozytywne pomimo gubernatorów w Polsce wzmacniają każdego Polaka od sprzątaczki do multimiolionerów w Polsce,

z książeczkami....Jestem pragmatykiem odrzucającm hasełka...

 

___________

Mam rodzinę w Polsce jak i dorosłe dzieci w Polsce po uczelniach zachodnich,które są zbulwersowane moimi poglądami ale wiedzą doskonale  że wzbogacanie się to również siła,moc,wpływy,kontakty i  iluzja wolności,gdyż byli i są innni ,którzy są jeszcze w bardziej  korzystnej sytuacji......Te najmłodsze z kolei  moje skarby są w przedszkolu i szkole podstawowej i chcą żyć w pokoju.

_____________________

Polska musi być jako kraj neutralna.To jest szansa dla wszystkich mieszkańców w Polsce.Gdyby doszło do realnego referendum w Polsce,bez kontroli serwerów to jestem pewien,że Polacy wyrazili by zgodę na podobny model jak w Szwajcarii.

____________

Skomentowałem gdyż autor poświęcił  czas na bardzo ważny i trudny temat za co jako czytelnik serdecznie dziękuję i polecam innym.

 

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1439026

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...teraz nie trza działań wojennych, aby rozebrać kraj, wystarczy zastosować taktykę Putina czyli plebiscyty...za chwilę RAŚ zacznie lobbować, albo juz to robi  w kierunku przyłączenia Śląska do "macierzy", licze tutaj na zdrowy rozsądek ślązaków, że nie dadzą sobie i wywiozą RAŚ na kupie gnoju jak Jagnę Boryny...

... w tym kontekscie Twojego posta i mojego o Prusach Wschodnich juz widać jak na dłoni kto wystawił Prezydenta Kaczyńskiego w Smoleńsku i kto skorzystał "cui bono"...już dziś można śmiało założyć, że objawił się drugi szatan, (czyli Niemcy) który mieszał w Smoleńsku...pozdrawiam niepoprawnie

ps myślę,że jest jeszcze dwóch szatanów, ale to wyjdzie "w praniu"...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#1439027

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jinks nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Angeli nawet wulkan przeszkodził, aby wzięła udział w uroczystościach pogrzebowych. To chyba 30 tys km jest z Berlina do Warszawy

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7
#1439031

by się nie mówiło, pisało, czy chciało, to prawda jest jedna: do tego aby zachować Polskę w jako takim niepodległym stanie, potrzeba jest do tego elit politycznych z prawdziwego zdarzenia. Jak autor sam zauważa, takich zaś u nas brak. Ja też nie widzę na horyzoncie ani jednego polityka, którego charyzma pociągnęłaby za sobą masę Polaków. Bicie piany, nieporadność - z różnych powodów - od prawa do lewa niczego dobrego nie zwiastują.

Ponoć będąc w strukturach UE mamy zapewniony spokój i błogostan. Nie interesujemy się zbytnio tym, co jest ustalane nad naszymi głowami. Zamiast dbać o własny potencjał obronny liczymy na to, że UE nam w razie czego pomoże. A ja zawsze powtarzam: zanim UE zwoła w konkretnej sprawie naradę, Polski może już nie być na mapie Europy i dla naszych wrogów problem sam się rozwiąże. Dla nas oczywiście problem dopiero powstanie. Bo nasi politycy nie są przygotowani do wypełniania swoich obowiązków w warunkach funkcjonowania dzisiejszego świata.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1439037

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jinks nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Mąż stanu, czy bardziej mężowie stanu są pilnie Polsce potrzebni. Po eksterminacji polskiej inteligencji przez Niemców i Rosjan w czasie II WŚ, a także po niej, niestety nie udało się wskrzesić w Polsce elit. To, co dzisiaj niektórzy zwą elitą, to nic innego jak antonim pojęcia "elity". Perspektywa urzędu premiera z Kopaczową na nim, napawa mnie wstydem, żalem i wściekłością, ale co można zrobić?

Wspomniałem w notce, że Polacy nie są społeczeństwem obywatelskim. Nikt nie widzi dalej, niż czubek własnego nosa, a ci co Polską rządzą, to jedynie rządzą, podczas gdy powinni służyć, co słusznie podkresla bloger @Pacyna w jednej ze swoich wypowiedzi, ale do tego należy być elitą, a nie kanalią wspomnianą powyżej, która mogłaby założyć akademię sztuki kopania na metr wgłąb.

W Polsce należałoby postąpić dokładnie tak, jak zrobili to Islandczycy, aby ratować swoje państwo, ale to tego potrzbne jest poczucie obywatelstwa, a nie tylko tego, że jest się jedynie lokatorem w kraju. 

Pozostaje kwestia przywódcy, którego nie ma, z czym sie zgadzamy. Gdzie więc go szukać i czy gdy się już ktoś taki pojawi, to czy nie będzie za późno? 

Moim zdaniem już jest za późno i chciałbym się mylić.

 

Pozdrawiam!

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1439085

Nie mniej niech żywi nie tracą nadziei.Elity mogą się odrodzić ale to wymaga czasu.Zadbajmy więc o nasze rodziny,polskie media,katolickie szkoły...to eliy powstaną.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1439091

Właśnie! Czas ucieka, a obecna sytuacja nie nastraja optymizmem. Dzisiaj moim zdaniem nie ma czasu na czekanie, aż dorobimy się elit. Należałoby wyłonić ludzi, którzy byliby gotowi zrobić dla Polski wszystko, dosłownie wszystko, a takich w społeczeństwie zapewne kilku by się znalazło. Tylko jak ich odnaleźć i jak wypromować?

 

pozdrawiam!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1439153

nie trzeba nawet ich promować ,są ogólnie znani ale w sytemie demokratycznym niewiele mogą.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1439191

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zgadzam się, ale pozostaje pytanie bez odpowiedzi - co dalej?

 

Pozdrawiam również!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1439195

z zachwytu

 

zamarły z zachwytu

wiosenne na Wiśle wody

gdy miauknął poezją

Jinks niestety niemłody

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

jan patmo

#1439038

Jinksie , jeszcze sa media , ktore sa w polskich rekach . Jest tv TRWAM , ktora oglada coraz wiecej Polakow a oni nastepnie przekazuja dalej swoim bliskim i znajomym , to co widzieli i zaslyszeli . Jest jeszcze internet i sa polskie , nie polskojezyczne czasopisma . Nie wolno wprowadzac Polakow w nastroj przygnebienia i beznadziejnosci , tego chca nasi wrogowie , ilez to razy wladcy tego Swiata myslac , ze juz nad nim panuja w 100% skonczyli tak jak na to zasluzyli . Piszesz tez , ze rzad Tuska przygotowal grunt pod powrot bylych ziem niemieckich do  macierzy , widze wiec , ze sam uwazasz te "tereny" za niemieckie . Dlatego nie dziwie sie , ze piszesz to co piszesz ale dziwie sie , ze od niektorych komentatorow dostales nawet plusy , czyzby nie czytali wpisu albo nie rozumieli tego co czytaja . Alleluja i do przodu .

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1439057

Cóż z tego, że jest TV Trwam, czy Radio Maryja. Czy przed ostatnimi wyborami te media nie istniały? W jaki więc sposób wpłynęły na to. żeby nie wybrano ponownie III RP? Bądźmy realistami, bo na sentymenty i pierdoły już nie ma czasu. Tak TV Trwam, jak i Radio Maryja, mają stałych słuchaczy, którzy nie są w stanie wpłynąć na przyszłość Polski. Ja doskonale rozumiem Twój punkt widzenia, ale przemawia przez Ciebie bezsilność, bo i sam niewiele potrafisz zrobić, aby zapobiec temu, o czym napisałem.

Wybacz, ale to Polacy wprowadzili mnie w nastrój przygnębienia i beznadziejności.

Dalej pytasz ile razy jacyś władcy skończyli tak, jak skończyli i nie bardzo wiem o co Tobie chodzi, ale zauważ, że ja także pytanie zadałem w tytule. Skoro rozbierano Polskę tyle razy, to czy sądzisz, że kolejny rozbiór jest niemożliwy? Nie widzisz w jakiej kondycji się znajduje Polska?

Proszę mi wskazać na czynniki, które mogą zastopować procesy, o których wspomniałem w tekście, chętnie zapoznam się z tym. Nie pisz mi tylko proszę, ze Polacy dadzą radę, bo będą sobie powtarzać "Alleluja i do przodu", bo to jest śmieszne po prostu.

Ja nic nie uważam za niemieckie, tylko stwierdzam, że tereny o których mowa, przed wojną należały do Niemiec. Czy widzisz w tym stwierdzeniu fałsz?

Poza tym skoro Ty wybrałeś USA, a ja np UK, to na czym opierasz stwierdzenie, że inni nie wybiorą jurysdykcji niemieckiej, czy tez rosyjskiej?

Wytłumacz mi to, proszę.

Co do rozumienia tekstu przez innych, to uważam, że to Ty go nie zrozumiałeś.

 

Pozdrawiam!

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6
#1439074

100 tysiecy uniewaznionych glosow i te serwery w Moskwie nic Tobie nie mowia ? Nie napisalem , ze Polacy poradza sobie sami ale czasem wydarza sie cos co krzyzuje plany zadufanym w sobie wladcom . Napoleon slonczyl na Elbie , Hitler sam palnal sobie w leb , wielu jego najblizszych wspoluczestnikow zbrodni zostalo powieszonych . Co do Stalina i Lenina nie ma pewnosci jak zgineli ale dzisiaj jednego i drugiego historia osadzila jako najwiekszych zbrodniarzy . To , ze sam nie potrafie zmienic tej wladzy nie swiadczy jeszcze o mojej bezsilnosci . Nalezy pisac i rozmawiac o tym co sie widzi , przekonywac bez agresji w glosie , wiem jak latwo podpasc niektorym , nawet tu na "niepoprawnych" . Jest na "niepoprawnych" kilku blogerow , ktorych glosy bardzo szanuje , robia oni swietna robote , poswiecajac wiele swojego cennego czasu , ktory mogliby wykorzystac na spedzanie jego wiekszej czesci z rodzina , lub chocby na chodzenie na ryby . Dzisiaj juz malo kto smieje sie z tych , ktorzy mowia , ze sluchaja RM lub ogladaja tv TRWAM , dostep do niej jest tez duzo latwiejszy niz jeszcze dwa lata temu . Czytalem tez tytul Twojego wpisu i nie uwazam , ze kolejny , piaty rozbior jest niemozliwy , ten piaty juz prawie zostal zakonczony i co z tego . Uwazasz , ze nalezy kucnac , posikac sie i plakac lub smiac sie tak jak Ty z tych , ktorzy mowia "Alleluja i do przodu" . Dzieki internetowi dobry artykul lub komentarz moze dotrzec do kilku tysiecy czytelnikow , nawet wtedy gdy na przyklad na "niepoprawnych" przeczyta taki zaledwie 100 osob . Co sie tyczy Ziem Zachodnich to nalezaly one przed wojna do Niemiec , co nie oznacza , ze sa to ziemie niemieckie . General Charles de Gaulle powiedzial kiedys , ze sa to ziemie ktore po wiekach wrocily do Polski , podkreslam , ze byl to Francuz , nie czlowiek ktory urodzil sie w Polsce i ktory pisal po polsku . Alleluja i do przodu a teraz smiej sie ze mnie .

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1439100

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Piszesz o rzekomo sfałszowanych wyborach. Jeżeli zostały one sfałszowane, to dlaczego Polacy jako naród nic w tej sprawie nie zrobili? Czyż nie naród jest suwerenem? Czyż nie jemu należy dbać m.in. o to, aby wybory przebiegały zgodnie z prawem?

Powracasz do Napoleonów i Hitlerów, a po co? Już pisałem, że liczy się dzisiaj i dzsiejszy układ geopolityczny i to na tym polu należy działać. Pamiętasz może w jaki sposób obalono rząd Jana Olszewskiego? Pamiętasz słowa Wałęsy - "Panowie, nie wiecie nawet jak oni daleko zaszli..." i czy pamiętasz czego te słowa dotyczyły? Co suweren, czyli naród, zrobił wówczas aby utrzymać przy władzy legalny rząd? Wiesz co zrobił? Zafundował sobie ów suweren w niedalekiej przyszłości dwie kadencje prezydentury Kwaśniewskiego np.

Czy pamiętasz może datę 10 kwietnia 2010, o czym przypomina tu systematycznie @Contessa? Co uczyniono, aby wyjaśnić, kto wyrżnął odradzające się polskie elity?

Co suweren zrobił w tej sprawie? Minęły już ponad 4 lata i co? Satysfakcją dla mnie mają być wróżby, czy na wraku są ślady trotylu, czy ich nie ma? Mnie to mało interesuje. Mnie interesuje kto zamordował dwóch polskich prezydentów i całą resztę pasażerów ówczesnego dnia? 

Po smoleńskiej tragedii, kiedy wydawać by się mogło, że jednak Polacy przebudzą się z letargu, to oni wybierają Komorowskiego, a nastepnie reelektują rząd Tuska, a Ty mi piszesz o ruskich serwerach. To Polacy wybrali sobie obecnego prezydenta, jak również rząd i nikt inny. 

Pamiętasz postępowanie Kopacz w związku ze Smoleńskiem? Pamiętasz jej łgarstwa i czy wiesz może, że to ta sama Kopacz niebawem będzie premierem? A będzie nim, bowiem naród na to zezwala, czyli akceptuje to, co się dzieje. Pozostaje zupełnie biernym w sytuacji, kiedy Tusk zgasił w Polsce światło, o czym niestety wszyscy niebawem się przekonamy.

Jaką widzisz perspektywę dla Polski? Kolejne wybory? I jak sądzisz, kto wygra? Skoro jesteś zwolennikiem TV Trwam, to powinieneś wiedzieć z kim ostatnio sympatyzuje o. Rydzyk i wcale to nie jest PiS, a jakie szanse mają ci, których środowisko RM i Trwam popiera? Może i przyszłość pozwoli kiedyś pozyskać Polsce męża stanu, który potrafi skonsolidować Polaków po to, aby ci odzyskali Polskę, ale kiedy to nastąpi? Czy wtedy, gdy podczas spaceru po Wrocławiu zobaczysz tabliczkę z nazwą ulicy - Bismarck Strasse?

Ja się właśnie tego boję, Romanie z USA i niestety, ale nie postrzegam wokół niczego, co rokowałoby, aby Polska pozostała Polską.

Hitler, Stalin, Napoleon, Piłsudski, Putin, Orban - to są nazwiska ludzi, jakich Polska dzisiaj potrzebuje i bynajmniej nie mam na myśli ich upatrywań politycznych, ale to, że wszystko robili dla swojego kraju, a niektórzy robią po dzis dzień.

Wspominałem w notce, że ucieczka mentalna przed rzeczywistością do naszej charyzmatycznej historii nic nie da. Nic nie da cytowanie pseudo patriotycznych hasełek - "bolszewika goń, goń, goń" i takim podobnych. Nic nie da użalanie się na naszą martyrologią i wspominanie bohaterów z przeszłości. Jedynym, co może Polsce zwrócić wolność jest natychmiastowe działanie, aby zapobiec tragedii. Do tego potrzebni są jednak ludzie, którzy podjęliby rękawicę rzuconą nam przez światowe skurwysyństwo, a tych ludzi w Polsce nie ma, a ci którzy są, nie stanowią jeszcze żadnej siły, stąd też można przypuszczać, że Polska zostanie rozebrana i właśnie o tym traktują moje niemal wszystkie notki.

 

Pozdrawiam!

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1439120

Babciu,weź się w garść,bądź mężczyzną:-) Tak powiedział kiedyś wnuczek,tak i ja mówię do Ciebie.

Teraz możemy jedynie cierpliwie czekać na lepsze czasy i mozolnie robić swoje,w swoim środowisku,rodzinach,wśród znajomych.Tam jest tyle do zrobienia...Jeżeli tam będzie porządek to on przeniesie się na życie społeczne i polskie.Nie szukaj spektakularnych działań w obecnej chwili.Widocznie jeszcze nie pora.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1439196

Dlaczego Polacy jeszcze nic nie zrobili , ano chyba dlatego , ze jeszcze nie pora . Rozmawiam czesto porzez "skyp'a" z przyjacielem ktory mieszka w Polsce , powiedzial mi , ze wladza chcialaby aby ludzie wyszli na ulice , mogliby wtedy przy pomocy sasiadow rozprawic sie ostatecznie ze srodowiskiem patriotycznym . Tymczasem , Polacy na strzelnice !

Pozdrawiam .

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1439211

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Włśn tym trktj mj ntk. 

N śwdczy w Plsc n jdng chyb Tdsz Rjtn. Tk wrżn dnszę p przczytn Pństw kmntrzy.

 

Pzdrwm!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1439220

Mechanizm działania w odzyskaniu Rzeczpospolitej ma polegać na tym, że najpierw trzeba wygrać wybory. Ale by je wygrać, - a mamy tylko około rok na uświadomienie społeczeństwa, - trzeba cały czas nagłaśniać niegodziwości i zdradę Rzeczpospolitej przez platformersko-pawłakowo-palikotowo-millerową swołocz!!! 

 

Obowiązkowo też nie wolno dopuścić w tych wyborach do liczenia głosów przez jakies tam sowieckie serwery. Bodaj liczyć je "ręcznie", ale tu - w Polsce. Potem znowelizowanymi przepisami prawnymi, zmienioną kadrą w sektorze sprawiedliwości i sektorze bezpieczeństwa - odzyskiwać fragment po fragmencie utracone resorty gospodarki, łącznie z ustawą o... "podziękowaniu" UE za dotychczasową "współpracę" (czyt. za wydojenie i zniewolenie). Także respektując prawo (nota bene ustanowione jeszcze za czasów komuny),... zdrajców Ojczyzny postawić przed Trybunałem Narodowym i sprawiedliwie osądzić.

 

Jeśli ktoś - nawet z pobudek patriotycznych - namawia na... "pospolite ruszenie" na ulicach, by odzyskać władzę i poprowadzić Rzeczpospolitą w przeciwnym kierunku, niż to nakreślił Berlin i Moskwa za przyzwoleniem rządzących Polską, to niech ma tę świadomość, że będziemy już na starcie skazani na porażkę, bo zgodnie z Traktatem Lizbońskim... Siły Szybkiego Reagowania bardzo szybko nas spacyfikują. Nie bez przyczyny zlikwidowano nam armię. To, co zostało po polskiej armii, to "armia" wojskowych urzędników, w większości złożona z oficerów (od podporucznika wzwyż) w proporcji: 10 oficerów przypadających na 2 żołnierzy, w dodatku skorumpowana i patrząca tylko na swoje... zyski. A tymi... "pasibrzuchami" nie sposób obronić naszą Ojczyznę, - zwłaszcza, że zaprzestano szkolenia także rezerwistów. 

 

Zatem w konkluzji tego komentarza napiszę tak: zostawmy spontaniczność! Zostawmy działania, które z góry skazane są na niepowodzenie. Nasze IQ jest na tyle wysokie, że możemy prawie wszystko przewidzieć budując związki przyczynowo-skutkowe i odpowiednio przygotować się do działań. Owszem, - na strzelnice tak! Niech ludność nabywa umiejętności posługiwania się bronią. Później nie będzie na to czasu. Ale owo działanie powinno mieć 4 etapy, które nic nie straciło ze swej aktualności od wieków. Pośpiech jest wskazany wówczas, kiedy ma się... rozwolnienie, bądź się łapie pchły na piesku przybłędzie. Owe 4 etapy to:

1)  informacja,
2)  formacja,
3)  organizacja,
4)  akcja.

 

Pierwsze trzy etapy idą z takimi oporami, że są jeszcze w "powijakach". Nie można zatem ruszać od razu do akcji. 
Jeśli ktoś z Komentatorów ma wątpliwości, o jakiej informacji, formacji i organizacji piszę, to proszę pytać.
Z chęcią odpowiem.

 

Pozdrawiam,

    
 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1439237