Czy dziennikarz musi być kretynem?

Obrazek użytkownika Anonymous
Blog

Pan Jan Osiecki napisał tak:

" Wszystko wskazuje na to, że zwalniają głównie zakłady produkcyjne. A więc firmy najbardziej uciążliwe dla środowiska. Czas najwyższy. I warto, żeby rząd wreszcie zaczął inwestować w naukę. Zwłaszcza w uczelnie techniczne."

Oraz tak:
"W społeczeństwie rozwiniętym największy odsetek zatrudnianych powinien być w branży usługowej oraz przy rozwoju nowoczesnych technologii. Produkcja powinna stanowić około 30 proc. PKB.

Dlatego dobrze, że zwalniają firmy produkcyjne. Nie warto być Chinami Europy. Może (miejmy nadzieje) chwilowa dekoniunktura pomoże w przekształceniu Polski z kraju pół peryferyjnego w kraj choć zbliżony do centrum. Rząd musi tylko przestać dopłacać z naszych podatków górnikom, hutnikom, PKP i innym darmozjadom. Czas inwestować w szkolnictwo techniczne i know how"

Niniejszym ogłaszam, narażając sie na "zabanowanie" swojego bloga, że autor powyżej cytowanych wypocin, w najlepszym razie jest idiotą. O "gorszym razie" nawet nie chcę wspominać w tym miejscu.

Często w mediach spotykam teksty ludzi, którzy nie mają o sprawach przemysłu żadnego pojęcia - rzadko tak sprzeczne wewnętrznie.

Co tu ma na przykład PKP do hutnictwa?

Hutnictwo już opierdzieliliśmy za sumę, którą Mittall zarobił przez osiem miesięcy po zrealizowaniu transakcji.

Powstaje pytanie - kto to mógł przewidzieć? Kto mógł przewidzieć taki wzrost popytu na stal?

Niech jeden z drugim idiota, przejdzie sie na najbliższy punkt skupu złomu i pogada z właścicielem. A jeśli mu nie uwierzy - niech zapyta Niemców.

Czy Niemcy są głupkami w końcu, czy najwększym producentem przemysłowym w Europie?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Jacek!,wiesz , ze potrafię być dosadnym do bólu! Zwłaszcza przy zjawiskach dziennikarskiego kretynizmu! Osiecki, to taki modelowy imbecylo-kretyno, mocno z siebie zadowolony! Nie wiem czy i jakie studia kończył? Może zootechnikę razem z inseminatorką Moniką O? On na "O" i ona na "O"! Oooo! Patrzajcie ludziska na te czołowe/ czy raczej salonowo czołobitne!!!/ gwiazdy dziennikarstwa sejmowo-walterowskie!
pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#2886

Kretyn i jakiś maniak.
Sam pisze, że uczy następnych kretynów.
Jest z Newsweeka.
Newsweek to jakaś hodowla bydła...
Niestety, nie mam jak.

Vote up!
1
Vote down!
0
#2888

..znam słabo - czytałem może 2 wpisy i mi wystarczy - szkoda czasu na te wypociny pseudodziennikarzyny - minął się z powołaniem. Miałem nieprzyjemność czytać jego jakiś głupi wywód. Po przeczytaniu wpisu i pierwszych komentarzy-odpowiedzi na ataki bardziej myślących blogerów, wydawało się, że gość bredzi całkiem poważnie. W pewnym momencie - po kilkudziesięciu czy nawet ponad 100 komentarzach wybrnął genialnie i napiasł, że cała dyskusja i wpis to prowokacja :) - pamiętacie to może - czy ktoś to czytał?

Po tym jego wpisie mi osobiście wystarczyło. Zdałem sobie sprawę,ze mam do czynienia z kimś strasznie mało poważnym ;)
Gość się po prostu nie nadaje do tworzenia prostych teorii..

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#2890

Na forum postuluje ustanowienie nagrody upamiętniające takie głupoty.

Vote up!
0
Vote down!
0
#2894

Musielibyśmy tylko przyznawać co rusz nagrody1 a to osiecki, a to sadurski a to skalski! T ja już wolę w nosie podłubać niż się pisać do takiej kapituły!
pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#2895

Mi chodzi o coś w stylu Kretynizmów, przyznawanych przez Cytadele Finansjery.

Nagrode za rok 2007 zdobyła Środa, za powiedzenie, że można mieć tyle płci, ile się chce mieć. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#2899

"Kaczyńscy wykazują niebywałą zręczność, gdy trzeba podzielić społeczeństwo, zmobilizować zwolenników i wzmóc niechęć do przeciwników. Tę receptę polski prezydent zastosował też w Tbilisi – pisze Wojciech Maziarski"
pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#2897