Satyr - blog

Obrazek użytkownika Satyr
Blog

Dzisiejszy felieton poświęciłem samokrytycyzmowi, który jest bodaj jedną z najważniejszych cech człowieka cywilizowanego, a szczególnie tego, który w dobie XXI wieku wyszedł z przysłowiowych swoich czterech ścian. Nie mając już komunistycznego „knebla” – jest obecny w sieci internetowej poprzez publikowanie swoich tekstów, poprzez udostępnianie na portalach swojej grafiki czy filmów, czytanych i oglądanych przez tysiące internautów.

4.3
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:19)
Obrazek użytkownika Satyr
Blog

Czy pamiętacie mój artykuł sprzed czterech lat, który napisałem tuż przed wyborami do parlamentu w 2015 roku, zatytułowany „Nocne Polaków rozmowy – czyli na kogo zagłosują Niepoprawni?” (TUTAJ)? Do dzisiaj doczekał się on 103 031 otwarć i 244 komentarzy. Wówczas zredagowałem go po długiej rozmowie na Skype z dwoma Niepoprawnymi Użytkownikami.

4.15
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:16)
Obrazek użytkownika Satyr
5G Satyr
Blog

Od około 2 lat pojawiają się w sieci internetowej różne informacje o bardzo dużej szkodliwości dla życia i zdrowia człowieka telefonii komórkowej w technologii 5G, którą Ministerstwo Cyfryzacji ma zamiar wprowadzić na obszarze Polski w latach 2020-2022. Jako naukowiec w dziedzinie fizyki i elektroniki, poczułem się do obowiązku zgłębienia tego tematu i podzielenia się z Wami – Szanowni Czytelnicy i Użytkownicy naszego niepoprawnego serwisu wiadomościami, które rozwieją Wasze wątpliwości i dadzą obraz – jak wygląda prawda o 5G.

4.05
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:25)
Obrazek użytkownika Satyr
Kraj

Partia PiS Jarosława Kaczyńskiego zbyt mocno poczuła się „na pęcinach”. O ile zaślepia oczy Polakom sukcesami gospodarczymi, to nie zaślepi tym, co ma sprzyjać budowaniu państwa Polin! A co ma temu sprzyjać? Ano… obniżenie populacji Polaków.

3.5
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:21)
Obrazek użytkownika Satyr
Blog

Notka ta powstała z inspiracji jednego z facebookowiczów, który choć żyje już na tym ziemskim padole ponad pół wieku i deklaruje się jako katolik – widać, że propaguje… pogańskie święto halloween.

4.8
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:18)
Obrazek użytkownika Satyr
Blog

Obserwując szerokie spektrum „współpracy” Rzeczpospolitej od momentu rozpoczęcia tzw. okresu stowarzyszeniowego Polski z trzema Wspólnotami Europy Zachodniej aż do dzisiaj z UE, – trzeba wyszczególnić dwie zasadnicze płaszczyzny. Pierwsza, to płaszczyzna na której widzimy etykę, moralność, kulturę, naukę i wartości chrześcijańskie. Na drugiej płaszczyźnie mamy sektory: finansów, przemysłu, handlu, rolnictwa itd., czyli całą sferę materialną. Tę część z cyklu: „Polexit” poświęciłem płaszczyźnie z etyką i moralnością, kulturą, nauką oraz wartościom chrześcijańskim.

4.55
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:19)
Obrazek użytkownika Satyr
Blog
4.75
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:13)
Obrazek użytkownika Satyr
Blog

Zgodnie z obietnicą, niniejszym publikuję pierwszy artykuł z cyklu: „Polexit”. Jego treść jest natury ogólnej i tylko wprowadza w temat. Pokusiłem się napisać ten cykl z myślą, iż wiadomości w nim zawarte pomogą Czytelnikowi we właściwym zrozumieniu zagadnień dotyczących procesów, jakie zachodzą na linii Polska – Unia Europejska. Owa wiedza i zrozumienie pozwolą ocenić słuszność Polexit-u czyli „podziękowanie” brukselskim cwaniaczkom za „współpracę”, której bilans – niestety – jest dla Polski ujemny nie tylko pod względem finansowym. Starałem się także naświetlić wyczyny i skutki działań polityków z Polski, którzy zamiast reprezentować Polskę w UE, bez najmniejszych skrupułów reprezentują UE w Polsce, tym samym działając na naszą szkodę, w dodatku za nasze pieniądze.

4.75
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:19)
Obrazek użytkownika Satyr
Blog

Oznajmiam naszym Niepoprawnym oraz Czytelnikom naszego serwisu, że niniejsza notka jest zwiastunem cyklu moich artykułów, które wykażą że wstąpienie Polski w struktury Unii Europejskiej było dla nas Polaków… poronionym pomysłem i trzeba jak najszybciej podziękować UE za „współpracę”.

4.9
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:25)
Obrazek użytkownika Satyr
Świat

Młode pokolenie nie pamięta już lub nie wie, kto to był i jest Michał Boni vel Jakub Bauer  Tajny Współpracownik SB ps. "Znak"[11]. Tenże zdrajca mojej Ojczyzny po raz kolejny dał wyraz temu, po której stronie stoi. To właśnie on 31 sierpnia 2017 roku na posiedzeniu komisji ds. wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Parlamentu Europejskiego w Brukseli w wielkich ukłonach podziękował Fransowi Timmermansowi – wiceszefowi Komisji Europejskiej. Za co???

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:25)
Obrazek użytkownika Satyr
Blog

Mając na uwadze fakt, że mafiozo Donaldinio Tuskolini nadal, – tym razem jako przewodniczący Rady Europejskiej usiłuje zmusić obecne władze Rzeczpospolitej do pozycji klęczącej przed Brukselą, a w pamięci światłych Polaków patriotów jest największym zdrajcą Polski (po Bolku) po roku 1989 – uznałem za stosowne przypomnieć tę postać Czytelnikom NP w nieco inny sposób. Posłużyłem się tu parafrazą utworu Ignacego Krasickiego pt. „Do króla” mojego autorstwa, z pisownią i słownictwem adekwatnym do czasów twórczości tego biskupa i satyryka na dworze króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

4.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:18)
Obrazek użytkownika Satyr
Kraj

Mimo tego, że mam urlop i zasłużoną 3-miesięczną przerwę w prowadzeniu zajęć dydaktycznych na uczelni, – zadałem sobie trochę trudu i przeczytałem „Prawo o ustroju sądów powszechnych”. Zaintrygował mnie w tej ustawie brak jakiejkolwiek wzmianki dotyczącej wynagrodzenia sędziów i prokuratorów, czy świadczenia pracy rzeczoznawców będących biegłymi sądowymi, jak i tłumaczy przysięgłych. I o tym będzie ta notka.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)
Obrazek użytkownika Satyr
Kraj

Wiele emocji towarzyszyło procesowi legislacji projektu ustawy, aby… „nie było, tak jak było” dotyczącej sektora wymiaru sprawiedliwości. Nie dziwię się temu, że „totalniaki” grzmieli na potęgę, bo na horyzoncie zauważyli zmierzch „nadzwyczajnej kasty” i niebawem nie będzie komu ich bronić przed sądami za przekręty zwane… kręceniem lodów. Prezydent A. Duda włączył się do tego procesu, ponieważ w swej kampanii wyborczej obiecał w "Umowie Programowej z Polakami", że przywróci sądy społeczeństwu. 

4.75
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:13)
Obrazek użytkownika Satyr
Kraj

Od czasów, gdy pojazdy samochodowe zaczęły być napędzane przez silniki spalinowe, a paliwem stała się etylina, olej napędowy i LPG, – każdy producent i dystrybutor tychże paliw kasował i kasuje fortunę. Rządzący Polską uznali, że jest to świetna okazja, by zasilić budżet państwa. Stąd też wzięły się podatki i akcyzy od paliwa, które w zawyżonych stawkach drenują portfele Polaków. Ale najpierw powrócę tu do historii tychże podatków, a na koniec wskażę, jak to dzisiaj wygląda i czym to będzie „pachniało”.

4.65
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:15)
Obrazek użytkownika Satyr
Blog

Internet przy wszystkich swoich zaletach i przydatności, służy także do rozładowania kompleksów i wyrażania nienawiści do innych, – z reguły wobec tych, którzy wyrażają poparcie dla obecnej ekipy rządzącej Rzeczpospolitą. Stał się rajem dla pieniaczy, ideologicznych fanatyków i tzw. pożytecznych idiotów oraz dla zdesperowanych ignorantów. Tu każdy może dowolnie nokautować swoich przeciwników pod byle jakim pseudonimem czyli tzw. nickiem. Ale są i tacy, którzy nie ukrywają swojej prawdziwej tożsamości – licząc na bezkarność.

3.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:18)
Obrazek użytkownika Satyr
Historia

W publicznych debatach z udziałem „etatowych dyżurnych” platformersów oraz niedouczonych (by nie nazwać głupimi) nowośmiesznych z ich liderem R. Petru – przyjęły się trzy fałszywe reguły „poprawności”: reguła nakazująca krytyczną reinterpretację historii, reguła wyższości tego, co nie nasze (można ją określić jako regułę automatycznej „wyższości cudzoziemszczyzny”) oraz trzecia reguła – powściągliwości emocjonalnej.

 

 

 

4.8
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:13)
Obrazek użytkownika Satyr
Kraj

Od wieków w kartach historii polskiej państwowości notowano na polskiej scenie politycznej dwa znaczące nurty: antypolski i propolski. Zdrady narodowe były na porządku dziennym, czego efektami były wszelkiego rodzaju zapaści finansowe i gospodarcze, a przede wszystkim cztery rozbiory Polski i 45 lat okupacji sowieckiej. Obecnie mamy do czynienia z zatrzymaniem V rozbioru, który rozpoczął rząd AWS-UW, potem SLD-UP, a był kontynuowany przez PO w „białych rękawiczkach”. I myli się ten, kto przypisuje mi, że głoszę spiskową teorię dziejów. Nie istnieje bowiem spiskowa teoria dziejów, ale za to istnieje spisek… przeciwko Polakom!

4.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)
Obrazek użytkownika Satyr
Blog

W dniu 14 kwietnia br. tuż przed godziną 8 rano, a więc w Wielki Piątek przed Wielkanocą, Lwów47 – nasz Niepoprawny Poeta opublikował na naszym serwisie swój wiersz pt. „Dwa razy by nas zbawić już Chrystus nie wstanie”. Po tym dniu Lwów47… zamilkł. Od tego dnia minęły już ponad 2 tygodnie. Zaniepokojony tym faktem, – zatelefonowałem do Lwowa47, tj. do Kazimierza Węgrzyna. To, co usłyszałem przygniotło mnie na sercu.

4.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:32)
Obrazek użytkownika Satyr
Humor i satyra

I mamy kolejny uroczysty Dzień Kobiet. Choć nie jest to święto państwowe, w którym to 8 marca hołdujemy naszym białogłowym i choć niektórzy przypisują to święto jako komunistyczne, – to nikt z nas nie powinien jego deklasować, poniżać kobiet (jak J. Korwin-Mikke), pomniejszać ich rolę w naszym Narodzie, tym bardziej, że da się zauważyć, iż wiele z nich jest na piedestale w życiu społecznym i politycznym. Tym razem chciałbym nie poruszać żadnych kwestii z kręgu polityki z udziałem kobiet, a potraktować je z pełną dozą humoru w relacjach: kobieta-mężczyzna w grafice i dowcipach tekstowych.

4.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:10)
Obrazek użytkownika Satyr
Kraj

Instytucja szabas-goja poszła w zapomnienie, ale od roku 1989 rozkwitło za to dookoła jak Polska długa i szeroka nowe oficium, czyli profesja dziennikarskiego szabas-burka i to wcale nie za przyczyną nędzy, lecz z powodu dużego zapotrzebowania na intelektualno-informacyjne sutenerstwo.

4.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:18)
Obrazek użytkownika Satyr
Kraj

Zgodnie z moją zapowiedzią zamieszczoną pod drugą częścią „ABC dla kierowców…”, trzecia część miała się ukazać na moim blogu tuż przed Bożym Narodzeniem. Ponieważ w te Święta warunki na drogach były całkiem znośne – postanowiłem zaczekać z publikacją do czasu, gdy drogi pokryje śnieg i pogorszy znacznie warunki jazdy. Tę trzecią część poświęciłem technice jazdy. Napisałem ją jako kierowca z ponad 36-letnim stażem, z przeszłością kierowcy rajdowego, więc wiem o czym mam Wam napisać i co przekazać, byście Drodzy Czytelnicy-kierowcy poprzez swoje właściwe zachowanie za kierownicą zawsze dojechali do celu bezpiecznie, cali i zdrowi.

4.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:12)
Obrazek użytkownika Satyr
Idee

Z Odezwy KOD-u: „(…) Władza metodycznie niszczy to, co udało się wypracować przez ostatnie dekady”. I słusznie czyni obecna władza! Nie można pozostawić „wypracowanych” przez PO-PSL ruin w każdym resorcie polityki, obronności, finansów, gospodarki, edukacji i życia społecznego państwa polskiego. Nie można też zostawić propagowania zgnilizny moralnej i gender za pieniądze podatników. W treści tej Odezwy nie ma ani krzty prawdy! Mistrzowie kłamstwa dali w niej upust swemu nikczemnemu i podłemu talentowi!

4.25
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:20)
Obrazek użytkownika Satyr
Kraj
Psyset do mie z flaskom bimbru mój wnucek Heniutek. A pod pachom mioł laptopa. Jo, Jędrek – jak wicie – jezdem jus starem cłowiekiem, mieskom w Grajdole, a i wypić tys se lubie. Heniutek jezd rolnikiem inżynierem i mo łep nie łot parady. Nawet komputra umi obsługiwać. Łón to chcioł mi pokozać tego maila, którygo łotsymoł łot samygo Ryśka… no wicie, tego… łot Swetrów cy Petrów – pieron jasny wi, łot kogo łón je. Co jo tu bede godoł tak cy tak, – niech tera Heniutek tu napise. Łón umi pisać po polskiemu, to niech ło tem napise językiem literackiem. Kiejś godalim, że to je język parlamentarny. Łot kiedy te posły i senatory zaceły bluzgać nawet publicnie jak szefcy w poniedziałek, to ostało się ino łokreślenie „literacki”.

4.7
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:18)
Obrazek użytkownika Satyr
Kraj

Tak, wiem że każdego dnia docierają do nas z mediów ściekowego nurtu wiadomości, których większość jest emitowana po to, by nas Polaków do reszty osłabić i powalić na kolana. Ale nic z tego! Mamy swój rozum i nie damy się zakrzyczeć czarnymi marszami, czy też… halloween. Naszą tradycją wpisaną w kalendarz katolicki nie jest jakieś tam halloween, tylko Święto Wszystkich Świętych, a następnego dnia Dzień Zaduszny.  A za kilka dni wybierzemy się w podróż, by odwiedzić groby naszych bliskich zmarłych. Aby jednak do nich dotrzeć – musimy mieć także sprawny środek lokomocji. I właśnie o nim napisałem w tej drugiej części, czyli o tym jak przygotować auto do drogi.

4.2
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:15)
Obrazek użytkownika Satyr
Wypadek drogowy
Kraj

Za kilka dni wybierzemy się w podróż, by odwiedzić groby naszych bliskich zmarłych. Mniejsze i większe odległości będziemy pokonywać różnymi środkami lokomocji. Ale ja w tym artykule chciałem się skupić na podróży autami osobowymi. Podejmuję się tu próby naświetlenia w wielu aspektach przygotowań do podróży oraz okoliczności, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć na szczególnie ruchliwych w tych dniach drogach. Część 1. poświęciłem przygotowaniu się kierowców do drogi.

 

4.15
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:16)
Obrazek użytkownika Satyr
Kraj

„Nowocześni”, platformersi, lewacy i KOD-owcy!

Wasze prymitywne hasła, które głosicie - idą w ślad za waszym prymitywnym i prostackim myśleniem. Wy nawet nie jesteście godni strzepywać kurzu z odzienia i czyszczenia butów zarówno Jarosława Kaczyńskiego, jak również o. Tadeusza Rydzyka. Nie jesteście w stanie wymienić dobra, jakie uczyniliście dla Polski. Dlaczego? Bo go po prostu nigdy nie stworzyliście!

4.1
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:11)
Obrazek użytkownika Satyr
Kultura

Jadąc wczoraj autem, od godz. 13:10 słuchałem jednogodzinnej audycji Radia Maryja pt. „Aktualności dnia”. Prowadził ją młody Redemptorysta o. Dariusz Drążek – jeden z nie tylko najzdolniejszych dziennikarzy tej rozgłośni, ale także… reżyser wielu spektakli wystawianych w teatrze o nazwie „Dobry wieczór” przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. On to naświetlił tę szokującą wiadomość.

4.8
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:23)
Obrazek użytkownika Satyr
Kraj

Temat ustawy proaborcjnej w Polsce snuje się po sali sejmowej od wielu, wielu lat. Od roku 1989 nie było takiej kadencji sejmu, by o tym nie dyskutowano. Jestem w szoku, że Sejm RP zajmuje się tym tematem. Przecież nikt o zdrowym rozsądku nie powinien podejmować dyskusji o skutkach położenia się pod walec drogowy. Ale jak widać, wyemancypowane „babochłopy”, a wśród nich Barbara Nowacka, tudzież zwolennicy LGBT– chcą o tym dyskutować i usiłują wmówić społeczeństwu, iż aborcja jest miarą postępu cywilizacyjnego. Składając projekt ustawy proaborcyjnej – zmuszają większość parlamentarną do dyskusji. Tenże mój materiał adresuję do pani Barbary Nowackiej.

4.4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:21)
Obrazek użytkownika Satyr
Kraj

Świat – jak się okazuje – jest bardzo mały. Bo oto okazało się, że w dobie internetu ktoś, kto publikuje tutaj jako zatwardziały Niepoprawny politycznie… na innym portalu odsłania swoją drugą, a w zasadzie pierwszą twarz. Mam tu na myśli użytkownika NP o nicku JankoWalski. Długo się maskował, bo kiedy zakładał tu konto 1 rok i 5 miesięcy temu, napisał o sobie tak, cytuję: „O sobie może coś napiszę, później”. No i… napisał, choć w komentarzu, w dodatku na innym portalu.

3.65
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:15)
Obrazek użytkownika Satyr
Humor i satyra

Choć sezon urlopowy jeszcze trwa i nie w głowie mi jeszcze wytężona praca, to mimo tego wykonałem parę „ruchów” i otworzyłem nowy rachunek w pewnym banku. A to wiązało się później także z ustawieniem internetowego dostępu do nowo otwartego konta, gdyż chciałem mieć możliwość dokonywania operacji bankowych bez wychodzenia z domu. I cóż mnie ciekawego spotkało? Ano… poczytajcie.

4.65
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:21)

Strony