Czy Polexit będzie lekiem na całe zło???

Obrazek użytkownika Satyr
Blog

Oznajmiam naszym Niepoprawnym oraz Czytelnikom naszego serwisu, że niniejsza notka jest zwiastunem cyklu moich artykułów, które wykażą że wstąpienie Polski w struktury Unii Europejskiej było dla nas Polaków… poronionym pomysłem i trzeba jak najszybciej podziękować UE za „współpracę”.


Przez długie lata cierpliwie znosiłem hegemonię Berlina i przygłupów z PE w Brukseli, a wcześniej prawie półwieczną okupację sowiecką. I jeszcze teraz narzucanie nam przez UE szantażem przyjęcie muzułków-kozojebów! Dosyć tego!!!

W związku z faktem, że eurofederaści „przeginają” każdego dnia na zasadzie: „daj palec, chwytają całą rękę” – stawiam moje weto wobec ich poczynań!

Dlatego też noszę się z zamiarem, by o tym napisać, Dzisiaj okazuje się, że nasze członkostwo w Unii Europejskiej jest tak potrzebne Polakom, jak… wrzód na d*pie. I to postaram się udowodnić argumentami, które będą wprost niemożliwe do podważenia. Artykuły będą się ukazywać cyklicznie raz w tygodniu, bowiem wnikliwa kwerenda na przedmiotowy temat jest żmudna i czasochłonna. Pierwszy artykuł o słuszności Polexitu opublikuję do 15 września br. Postaram się ująć temat w wielu aspektach, tj. polityki międzynarodowej, polityki wewnętrznej, obronności, finansów, przemysłu, hodowli, rolnictwa itd.

I nie obchodzi mnie to, co powiedział Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński, że obecne władze RP absolutnie nie biorą pod uwagę wystąpienia Polski ze struktur Unii Europejskiej.

Dla zwolenników Polexitu pozdrowienia, a dla przeciwników… życzenia zdrowia i światłości umysłu, bowiem nie dyskutuje się o skutkach położenia się pod walec drogowy.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (25 głosów)

Komentarze

Witaj Janku!

No to zakładamy Klub Miłośników Opuszczenia Kołchozu =POZAUE=

Może namówisz swego kolegę Gawriona na utworzenie kolejnej strony na Facebooku pod tym hasłem. Nawet wiem, kto mógłby poprowadzić.

Piszesz, że 15/09 będziesz miał felieton. Spodziewam się szybkiego bilansu strat i zysków solidnie wyliczonego.

 

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1547743

... jest bolesny dla Polski, ale zarówno eurofederaści, jak też ekipa rządząca w RP nie mówią o tym. Jest to temat drażliwy, więc wolą przemilczeć. Ale kiedyś wybuchnie ta "bomba z opóźnionym zapłonem" i padną w Sejmie RP gorzkie słowa, słowa prawdy, jak to przez lata Bruksela "doiła" Rzeczpospolitą na wiele sposobów. 

O tym będę pisał, ale nie w pierwszej części. W pierwszej części przypomnę, jak to się stało, że "dobrowolnie" w głosowaniu referendalnym poddaliśmy się Brukseli i Berlinowi.

 

Pozdrawiam,

Satyr

P.S.
Odnośnie Twojego pomysłu o utworzeniu dodatkowego profilu na FB poświęconego Polexitowi, to wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest warte głębszego zastanowienia, ale nieco później. Zobaczymy, jak będzie odbierany przez czytelników Polexit na Niepoprawnych. A kogo miałeś na myśli, jeśli chodzi o poprowadzenie tego profilu na FB?

Vote up!
9
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1547746

Odpowiadam na pytanie : nie, nie będzie, bo unia pozostanie w postaci szkodliwej dla Europy. Dopiero stworzenie silnej alternatywy, w postaci grupy państw (Międzymorze++) powstrzyma tendencję do zniszczenia kontynentu.

Byłem przeciwnikiem wstępowania solo i na kolanach. Głosowałem przeciw. Tak jak powinniśmy wstępować jako grupa  państw o wspólnych interesach - tak teraz powinniśmy wystąpić zwartą grupą ! (Lub przekształcić unię)

Vote up!
16
Vote down!
0

#1547745

Zbyt dużo jest twardogłowych lewaków w UE, by Polska mogła ją reformować zgodnie z wytycznymi jej założycieli, a więc w oparciu o cywilizację łacińską i chrześcijańskie wartości. Wyjście Polski z UE nie może być jakimś spontanicznym działaniem. Muszą być najpierw poczynione odpowiednie kroki zapewniające alternatywę, którą niewątpliwie może być Grupa Wyszehradzka czy też państwa tzw. Trójmorza. Nie możemy w centrum Europy pozostawać sami, bo te cwaniaczki darmozjady z Europy Zachodniej utrudnialiby mam żywot na tysiące sposobów. Ale o tym będę jeszcze pisał.

 

Pozdrawiam i dziękuję, że zechciałeś zaglądnąć na mój blog i tak "na gorąco" podzielić się swoimi uwagami. 

Satyr 

Vote up!
11
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1547748

Musimy pilnie uczyć się od Brytonów ! 

Oczywiście biorąc pod uwagę, że oni startowali z pozycji wyliniałego, ale jednak imperium ! Obserwować musimy eurokratów chcących, za wszelką cenę, ukarać odszczepieńców.

Vote up!
11
Vote down!
0

#1547751

Świetny artykuł, z całego serca popieram wystąpienie Polski z Eurokołchozu. Od razu zapisuję się do POZAUE (kapitalny pomysł "jazgodniego",brawo). W referendum przed wstąpieniem do Eurokołchozu, oczywiście byłem przeciw, i miałem rację. Od tego czasu rozmawiałem z wieloma na ten temat, zadając pytanie-czym się różni na korzyść Unia Europejska od ZSRR. I wiecie co-nikt nie umiał mi odpowiedzieć na to pytanie. Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że jednak się różni. W ZSRR rządzili komuchy, a w Eurokołchozie rządzą komuchy (u nich socjaliści-ale dokładnie to samo) + pejsate, i to jest o wiele groźniejsze. Żadne żydki i pijaczki, Timenmarsy, Tajanie, Tuski, czy Junckery nie będą nam mówić jak mamy się rządzić we własnym kraju. Amen

Vote up!
13
Vote down!
0
#1547747

... groźniejsza od ZSRR,... trzeba nam Polakom zadziałać w porę, zanim nie będziemy mieli nic do powiedzenia na terenie naszego państwa o naszych polskich sprawach.

Pozdrawiam,

Satyr

Vote up!
12
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1547749

To jest jedna część planu światowej organizacji żydo-masonów, o władzy absolutnej nad światem.

Wszystkie wojny, wojenki, konflikty zbrojne, to ich sprawa. Powód jest prosty, wpływy na te państwa i bogactwa i finanse jakie mogą zgarnąć, organizują te konflikty w tych państwach.

A Europa jest tak bogata, że na samą myśl o Europie ciekła im ślina z tych masońskich ryjów o jej podboju, co de facto stało się faktem.

Drugim aspektem planu i podporządkowaniem sobie świata jest niszczenie chrześcijaństwa i państw narodowych, takich jak Polska czy Węgry, które przeciwstawiają się tym planom i stają się dla nich zagrożeniem w realizowaniu tego planu.

Naciski Unii, jakie obserwujemy na Polskę i Węgry, potwierdzają w całej okazałości ten plan, jak im Polska i Węgry szkodzą, w realizacji tego planu.

Czekam na dalszy ciąg, gdzie autor Satyr przedstawi zyski i straty, będąc członkiem UE.

Moim skromnym zdaniem, Polexit to jedyny ratunek dla Państwa Polskiego i jego obywateli.

Bo nie da się walczyć z wiatrakami, jaką jest UE, którą rządzą już masoni i która postanowiła wymordować swoich obywateli, pozwalając na sprowadzanie islamskich bandytów w milionach. Po to, by mordowali niewinnych europejczyków. Kłamią mówiąc że ich ściągają, by im pomóc jako poszkodowanym przez wojnę.

Tylko że żaden kozojeb nie chce pracować, a tylko brać socjal i gwałcić, mordować i kraść.

To widać w Niemczech, Francji, Belgi, Holandii, Włoszech, Hiszpanii, Danii, Szwecji.

Dlatego jestem za Polexitem, by ratować Polskę przed nawałą islamską i masońską, która chce zniszczyć naszą Ojczyznę Polskę.

Pieniądze można odrobić za wyjście z UE, ale życia odebranego obywatelom Polskim już nie!!!

 

Vote up!
12
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1547750

Polskie wyjścia (rozwiązania, rozplątania, recepty na odtrutki z unijnych wszeteczności) kierują  "UE" w stronę życiowej cywilizacji związków gospodarczych.

Jeśli POLSKIE  (teorEtyczne) wyjścia, rozwiązania, odcumowania, wystąpienia, oferty - przyjaźni EKOnomicznych - nie zostaną przyjęte  - oczywiście  z jaźnią związków międzynarodowych...

To UNI (qui pro quo - ustrojstwa zwad i wad ukrytych) - POzostanie unijne zmuszenie się, do dalszego irracjonalnego odchodzenia - od POLSKICH = innowacyjnych wyjść...

Pozdrawiam - J.K.

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-6
#1547757

Postaram się wspomóc inicjatywę. Od dłuższego czasu zbieram te oficjalne materiały unijne, które pokazują w czym tkwimy i do czego to zmierza.

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

wyrzuć telewizor

#1547758

  Stanisław Michalkiewicz słusznie zauważył, iż samo wyjście z UE niczego nie zmieni, natomiast stworzy szansę, którą Polacy mogą wykorzystać. A to już coś. Choć jestem wrogiem UE, to jednak na tę chwilę nie wyrywałbym się z opuszczaniem UE, przynajmniej do momentu, gdy będziemy mogli z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, czy projekt tzw. Międzymorza (Trójmorza), to zali mrzonka jedynie, czy projekt mogący nabrać realnego kształtu. Gdyby Polska opuściła UE, "to cały piękny plan też w p...u". Dlatego wskazana jest cierpliwość.

Vote up!
9
Vote down!
-1

              

#1547760

Podzielam pogląd. Wyjście z jakiejś struktury musi być oparte o trwałą koalicję państw mających podobne zdanie. Zanim nie okrzepnie na dobre Grupa Wyszehradzka i Międzymorze, to wyjście z UE może nam wyjść "bokiem". Zresztą już wcześniej Geremek i s-ka tak ingerowali w Trójkąt Wyszehradzki, że praktycznie pozostał on tylko jakąś organizacją na przyjemne spędzanie weekendów. Dlatego nic ad hoc nie należy czynić, najpierw trzeba solidnie przygotować podbudowę. Z mojej strony już w 2003 r. na łamach Naszego Dziennika zostało wyrażone moje zdanie sprzeciwiające się wstępowaniu do UE. Dzisiaj mogę zapytać z gorzką przekorą: a nie mówiłam?

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

Szpilka

#1547789

Też tak to mniej więcej widzę.

Niemniej nie powinniśmy się ograniczać do samej tylko cierpliwości, w międzyczasie należy poważnie pracować nad stanem świadomości mas bo trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - większość ma niestety głowy kompletnie zryte europropagandą. Zmiana tego stanu rzeczy to długi proces, nie zrobi się sama i nie zrobi się w kilka czy kilkanaście miesięcy.

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1547793

A szczególnie czerwonemu związkowi

Bo taki dzisiaj w UNI dominuje

W otchłanie piekła ją chętnie kieruje

 

Premier już uznaje nas za szkodników

Bojąc się krzyku czerwonych pomników

Pozdrawiam

https://wpolityce.pl/polityka/356686-stanowcza-deklaracja-szefowej-rzadu-nie-ma-mowy-o-polexicie-nigdy-nie-zgodzimy-sie-na-to-by-rozmawiac-i-myslec-o-opuszczeniu-ue

Vote up!
8
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1547765

"Satyr":

.."wstąpienie Polski w struktury Unii Europejskiej było dla nas Polaków… poronionym pomysłem i trzeba jak najszybciej podziękować UE za „współpracę”.(...)

-------------------------------------------------------

Pełna zgoda. Popieram bez zastrzeżeń i w całej rozciągłości!

Czas rozpocząć dyskusje..

Vote up!
9
Vote down!
0

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#1547766

... yes! , yes! , yes! 

Vote up!
9
Vote down!
0

ke-fas

#1547770

... zaglądnąć na mój blog i podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Widzę, że problem Polexitu leży nie tylko w sferze Waszych zainteresowań, ale także na Waszych sercach.

Zatem mam dla Was następującą propozycję: - zostawcie teraz swą energię i chęć podzielenia się swoimi uwagami do czasu, kiedy to za kilka dni opublikuję pierwszą z kilkunastu części, a dotyczącą stosunków RP-UE w kontekście Polexitu. Będzie ona obfitowała w konkrety, nad którymi z chęcią z Wami podyskutuję.

I nie przejmujcie się tym, co rzekła Pani Premier Beata Szydło na spotkaniu z ambasadorami. A powiedziała, że absolutnie Rząd RP nie bierze pod uwagę Polexitu. Dzisiaj. Ale za kilkanaście miesięcy zmieni zdanie, kiedy będziemy mieli alternatywne rozwiązanie zrzeszenia się z państwami, mającymi także "po kokardy" tych debili z Brukseli i Berlina, którzy usiłują decydować za wszystkich w Europie, i... czasem jednoosobowo (vide Angela Merkel).  

Serdeczności dla wszystkich tu piszących i dla tych, którzy jeszcze nie skomentowali mojego "zwiastuna".

Satyr    

Vote up!
12
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1547773

 Witam! Mieliśmy kołchoz sowiecki, teraz poroniony lewacki unijny, chyba czas na suwerenność! Pozdrawiam!

Vote up!
11
Vote down!
0

ronin

#1547778

Jestem całym sercem za wyjściem Polski z UE. Nie tylko Polska ma serdecznie dość tego Kołchozu!

 

Bóg z nami i z Polską!

Vote up!
10
Vote down!
0
#1547781

Chcemy tego czy nie, ale powoli, acz nieubłaganie, zbliża się czas decyzji. Przed nami stoi coraz wyraźniej rysujący się wybόr. Z jednej strony jawi się pokusa unijnej mamony połączona z wątpliwym splendorem przynależności do tzw. Europy, takiej jaką ona teraz jest. Z drugiej zaś strony wiekowa i może już niepowtarzalna, szansa wybicia się na niepodległość. Na taką suwerenność, ktόra przyniesie ze sobą wolność do pielęgnowania i ubogacania naszej polskiej tożsamości narodowej oraz wolność od … islamistów.

Janku, jestem przekonana, ze Twόj czas spędzony nad przgotowaniem serii artykułόw będzie wartościową inwestycją w nasze wspόlne dobro, RP.

Pozdrawiam

 

Vote up!
15
Vote down!
0

kassandra

#1547783

... nie do podważenia.

Dziękuję Ci, że znalazłaś czas na zaglądnięcie na mój blog. 

Będę rad, byś swoją obecnością wzbogaciła dyskusję na przedmiotowy temat po opublikowaniu przeze mnie pierwszego i kolejnych odcinków na temat Polexitu. Pierwszy już za tydzień.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Satyr 

Vote up!
7
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1547784

UE to wyprztykany twór, żeby nie powiedzieć otwór:)))) nie pierwszej czy nawet drugiej świeżości.:)))) 

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0
#1547786

zacząć rozgrywać kartę Polexitu - aby wygrać jak najwięcej. Jeśli zostaniemy - to "za coś" (a nie - "za byle coś"). Jeśli nic nie dostajemy, a jesteśmy mobbowani - to wychodzimy. Wpierw jednak powinniśmy dokończyć budowy Międzymorza - "wycofujemy się na z góry upatrzone pozycje".

Pozdrawiam,

Vote up!
13
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1547785

Już wkrótce zapraszam na artykuł dyskusyjny "Polexit. Wychodzić, czy nie wychodzić, a jeśli tak, to jak".

 

Serdeczności

Vote up!
7
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1547798

Nie wychodzić !  ;-))))

By kontynuować lewacką drogę zagłady, Unia będzie musiała nas i inne państwa  - wywalić.

Vote up!
9
Vote down!
0

#1547802

Otóż to.

Prawidłowe rozwiązanie wcale nie jest takie jednoznaczne.

I powiem ci - nie wywalą.

Vote up!
5
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1547804

Bo to warunek brzegowy ;-)))

By dalej lewaczyć, muszą negocjować ! Na razie z pozycji (udawanej) siły, potem osłabną.

Vote up!
7
Vote down!
0

#1547810

Przede wszystkim, dotad jak dlugo w tym zwiazku jestesmy - mowic na temat  niesprawiedliwosci i nierownosci w Unii. Przeciez to zaprzecza regulom demokracji. ONI na demokracje przeciez zawsze sie powoluja. Wytykac im bledy. Probowac ta Unie reformowac. A jezeli to sie nie uda, wyjsc mozemy zawsze. Tylko na naszych warunkach, jak napisala powyzej Pani K.Tarnawska

Najlepsza obrona jest atak.

Vote up!
10
Vote down!
0

Gosia

#1547806

Na ten syf unijnych zboków i nieuków nie można normalnie patrzeć,ale cóż rządzą i tyle .

Świetny tekst.

Pozdrawiam Papa.

Vote up!
8
Vote down!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#1547881

Niemcy, Francuzi, Belgowie, Holendrzy no i oczywiście zawsze dobrze się kamuflujący (katolicy) Austriacy wydoją nas do ostatniego grosza. Popatrzmy na cholernie bogatą Wielką Brytanię, jestem tu od 12 lat i dobrze wiem co mówię, ile Brytyjczycy mają problemów oraz jaką górę kasiorki mają do zapałacenia. Nadto aktywa Wielkiej Brytanii są dobrze ukryte w gigantycznych powiązaniach z wieloma miejscami na świecie, żeby wspomnieć USA, Kanadę i Australię. Nasza ojczyzna jest już rozkradziona, jest w dużym stopniu w obcych rękach, wciąż bodajże wymieramy, 15 mln naszych rodaków jest więcej i mniej zadłużonych, zarazem jesteśmy po 46 latach komunizmu i po 24 latach III RP Pomrocznej. Wypchnięto naszą młodzież, a zalewają nas Ukraińcy z neobanderowskiej Ukrainy. Niemcy tylko patrzą, by się cosik zdarzyło, by mogli powrócić na nieodżałowane ziemie im odebrane. Nie jest wesoło jedym słowem! W takich okolicznościach, a możnaby jeszcze mnożyć, to nie taka łatwa sprawa, ten Polexit! Z tym większą ciekawością, będę czytał Twoje argumenty! Pozdrawiam Satyrze

Vote up!
3
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1547900

Ci muzułmanie to dla nas szansa, trzeba się zbroić, zbroić jeszcze raz zbroić. Pozdrawiam wszystkich.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1548062