Życzenia Bożonarodzeniowe

Obrazek użytkownika Satyr
Blog

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:13)

Komentarze

Dziękuję! Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku! Dla Ciebie i Evy! 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1554925

Życzę Wam Przyjaciele wszystkiego co najlepsze.

Przede wszystkim zdrowia, spokoju i miłości, bo gdy to będziecie mieli, wszystko będzie możliwe

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1554933

Niech Boża Dziecina rozpromienia swoim blaskiem Wasze życie, dodaje sił i ufności, otacza opieką i spełnia marzenia. Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia!
Z najlepszymi życzeniami i modlitwą Marek Zadrożniak

Benedykt XVI: "Zadziwiający dar Bożego Narodzenia polega właśnie na tym, że Jezus przyszedł dla każdego z nas i w sobie uczynił nas braćmi. Zobowiązuje nas to, byśmy coraz bardziej przezwyciężali niechęć i uprzedzenia, znosili bariery i unikali sporów, które dzielą albo, co gorsza, przeciwstawiają sobie poszczególnych ludzi i narody, byśmy wspólnie budowali świat sprawiedliwości i pokoju."

Powiem więcej. Narodził się w grocie, bo nie mógł w gospodzie. Bóg niczego nie zawdzięcza człowiekowi. Jest odwrotnie. To my wszystko Mu zawdzięczamy i powinniśmy co dzień okazywać należytą wdzięczność.
Jest oczywiste, że Jezus Chrystus nigdy nie należał do narodu Izraela, bo po pierwsze jako takiego nie było go wtedy a po drugie i ważniejsze - co wynika z Jego słów zapisanych w Ewangeliach - był jakby zawsze ponad wszystkimi, co znakomicie charakteryzują (między innymi) zapisane Jego słowa jako opinia niezależnego obserwatora "MÓWI JAKBY MIAŁ WŁADZĘ".
Istotnie – miał i ma. I to niedarowaną, dzierżawioną, ale realną i wieczną. Wobec niej wszelkie ludzkie zależności nikną. To prawda, że życiem to przypłacił – ale tylko na chwilę. Warto, więc być blisko Niego, pamiętając o przestrodze: Cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł?

Niepokalanie poczęta znaczy bez grzechu pierworodnego. Miała normalnie ojca i matkę, była Żydówką.”
- niepokalanie poczęta znaczy nie za przyczyną swego ojca św. Joachima i matki św. Anny tylko Ducha Świętego.
Chodzi o to, że Bóg nie mógł się narodzić z kobiety skażonej grzechem przez szatana, dlatego jego Matka musiała być świętą od chwili samego poczęcia. I tak było – patrz na objawienie w Lourdes. Powiem Ci więcej. Narodził się w grocie, bo nie mógł w gospodzie. Bóg niczego nie zawdzięcza człowiekowi. Jest odwrotnie. To my wszystko Mu zawdzięczamy i powinniśmy co dzień okazywać należytą wdzięczność. Na dzisiaj starczy,
Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

panMarek

#1554942

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? 
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie? 
Dlaczego śpiewamy kolędy? 

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa. 
Dlatego, żeby podawać sobie ręce. 
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. 
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

casium

#1554964

Dziękujemy Wam Janie i Ewo za piękne życzenia, okraszone cudownym klimatem szopki, pośród wysokich świerków. I my z żoną Marią składamy Wam gorące życzenia wszelkich Bożych błogosławieńsw oraz dobrego Nowego Roku 2018.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1555026