Jarosław Gowin odkrywa karty w sprawie poparcia ideologii gender!

Obrazek użytkownika Satyr
Kraj

Jarosław Gowin – szef Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego opowiedział się za obroną i propagowaniem ideologii gender na polskich wyższych uczelniach. Ujawnił to w wywiadzie, który udzielił redaktorowi tygodnika „Sieci” – Jackowi Karnowskiemu. Pod przykrywką wyzbycia się lęków i kształcenia nowego pokolenia konserwatystów usiłuje przemycić ideologiczny genderowy bełkot do sfery dziedzin naukowych.

 

 

 

 

Słowami zacytowanymi w chmurce ilustracji dał wyraz swoich lewackich poglądów. Odkrył karty dopiero wówczas, kiedy to jego 18. posłów w obecnej kadencji Sejmu zaczęło odgrywać znaczącą rolę po prawej stronie ław sejmowych.

Jarosław Kaczyński oraz kandydaci PiS do parlamentu w kampanii wyborczej wielokrotnie i wyraźnie zapowiadali, że PiS i Zjednoczona Prawica nie będą propagatorami ideologii gender!

Zachęcam do zapoznania się z treścią tego wywiadu oraz komentarza Red. Nacz. "wPolityce" - Marzeny Nykiel (TUTAJ).

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:24)

Komentarze

Jak pałujesz,... sk*rwiały genderowcu, to ujawnij swój nick, tęczowy popaprańcu!

Satyr

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-5

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1608479

Przejmujesz się pałami? Oceny mi, mówiąc kolokwialnie zwisają, choć miło jest, gdy ktoś pozytywnie ocenia, czym daje wyraz poparcia wyrażonej opinii. Jeśli poprawi Ci to humor to dałem pełny +

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

...

#1608490

Jest rok 2023 wybory wygrywa lewica, ministrem szkolnictwa zostaje Robert Biedroń..........

i wtedy ?

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1608536

i wtedy wiemy wprost na czym stoimy i wychodzimy na ulice - a teraz zamydlają nam rzeczywistość i po cichu dążą do tego co biedroń

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1609058

I proszę starać się czytać wypowiedzi z pełnym zrozumieniem.

Upraszczanie i prymityzowanie słów oznacza, że ma się kłopoty z rozumieniem wolności akademickiej.

Cóż, komuna ciągle żywa. Liczy się wyłącznie linia partii.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-11

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1608481

Cenię niektóre Twe wrzutki. Pragnę jednak zwrócić uwagę na oddzielanie dziennikarstwa od istoty opiniotwórczej. Nie można być jednym i drugim jednocześnie. Albo jest się dziennikarzem, albo osobą opiniotwórczą.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

...

#1608510

Witaj

 

Tutaj należy dokonać pewnego porozumienia. Kim właściwie jest dziennikarz?

To pojemne słowo. Lecz cały obszar działalności dziennikarskiej daje się podzielić na dwie zasadnicze domeny: - relacjonowanie zdarzeń i obserwacji - taki powiedzmy m.in. reportażysta. Tu powinno się starać o suche, bezstronne pokazywanie faktów i zdarzeń. Choć wiemy dobrze, że to ideał. Nawet dobór zdjęć może być kształtowaniem opinii, a nie rzadko nawet zakłamywaniem rzeczywistości.

Drugi dział, w którym własnie ja się poruszam, to publicystyka. Tu dziennikarz po "przetrawieniu" informacji, którą zebrał, reprezentuje i przedstawia swoje poglądy, starając się nie tylko informować, lecz głównie kreować pewne wnioski i opinie, mając nadzieję, że jak najbardziej wpłyną one na sposób myślenia odbiorcy. Więc tak, w tym wypadku staram się być opiniotwórczy.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1608520

Jazgdyni: skoro będzie można wykładać  gender, to za chwilę inne grupy będą chciały studiować Mein Kampf Hitlera, a inne Lenina i Stalina.

Przynajmniej wiemy, po której stronie jesteś, nie nadaremno co jakiś czas chlapniesz prawdę, a to o "Idzie", a to o banderowcach, a dzisiaj o gender

Cóż,... żydokomuna ciągle żywa i liczy się tylko linia partii PiS, ale to już twój problem.

Nie dla gender.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-6
#1608511

I znowu głupia propaganda i inwektywy?

Po żadnej stronie nie jestem.

Nie dyskutujesz i nie wpływasz na liturgię kapłana w czasie mszy, czy uroczystości pogrzebowej. On robi to co powinien i co ustalił kościół, że robić powinien. Nie znasz się na tym i się nie wpylasz. Ale szanujesz.

Nie znasz się również na regułach działania uniwersytetów. Dlaczego im właśnie dano autonomię; dlaczego zawsze przestrzegano wolności i swobody dyskusji, a nawet zgodę na niezależne badania. Jednak uważasz, że tutaj masz coś do powiedzenia.

Ale nie masz. Więc daruj sobie.

.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-10

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1608521

Odwracanie kota ogonem, to klasyk w twoim wykonaniu.

Gender, to plucie na Boga, Ojczyznę, wiarę, rodzinę, nasze wartości, historie, tradycje, obyczaje i to nazywasz wolnością akademicką.

A za chwilę ta wolność akademicka, zabroni ci mówić że jesteś wierzący, nosić symbole wiary chrześcijańskiej, bo to będzie obrażało uczucia genderowców.

Tak dokładnie było na zachodzie, krok po kroku wchodzili z genderem, a co dzisiaj u nich jest

Lepiej zamilcz, gdy piszesz że jesteś katolikiem i patriotą

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6
#1608566

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

....wdjąc sę w dysksję z tym njwększym krętczm  z Gdyn, &qt;spcjlstą &qt;w wl dzdznch... nwt   &qt;znwcą&qt;  strktry  nwrsyttów.

Tn Rjtn z Gdyn kłdz sę pktm (nmn mn: Pkt, d) wspr kljny spsób nszczn Plsk, kścł ktlckg rdzny....wszystk dl nszg dbr....jk ksądz w czs ltrg pgrzbwj. 

Tn kpłn plskśc ktlckśc z Gdyn prgn tylk nszj wlnśc szczęśc, mtdą prjącą sę n kłmstw, jk t był w PRL. n chyb żyj jszcz w tmtych czsch...n bcząc ,ż t dlg szkdzą człwkw, ż spwdwły mlny fr !

dldzy  wszystkch  krjów łączc sę !

Verita

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-10
#1608577

Spoko, damy radę.

Bo my Bogu zaufaliśmy, Jezu ufam Tobie.

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1608581

"Jazgdyni: skoro będzie można wykładać  gender, to za chwilę inne grupy będą chciały studiować Mein Kampf Hitlera, a inne Lenina i Stalina."

Są akademicy, którzy studiują Hitlera, Lenina i Stalina. Dorze, że mamy ekspertów z różnych dziedzin. Chciałabym aby zwolennicy Konfederacji i ogólnie Narodowcy sięgnęli po Mein Kampf dla otrzeźwienia i wyhamowania własnych zapędów.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

AgnieszkaS

#1608585

Co ma znaczyć ta forma bezosobowa? „Poniosło” Cię, czy co?
A!… już wiem, dlaczego tak zareagowałeś. Zabolały Ciebie moje uwagi na PW dotyczące błędów, jakie popełniłeś w swoim ostatnim artykule (cz. 1.). Więc w odwecie walnąłeś powyższy tekst pod moim adresem, nie bacząc na to, że merytorycznie potraktowałem słowa Gowina jako wielce szkodliwe dla młodzieży akademickiej.

Tak się składa, że to ja, nie Ty… rozmawiam z nią w przerwach między wykładami i… znam ich zdanie w kwestii ideologii gender. Ich zdania są podzielone, co mnie niepokoi. A Ciebie nie? … Chyba nie, bo nie masz wiedzy, co to jest ideologia gender i jakie skutki może przynieść.  

A red. Marzena Nykiel miała rację, że nagłośniła to, co tli się w umyśle tego „platformersa-kreta” wśród obecnie rządzących. Dla Ciebie Marzena Nykiel nie jest opiniotwórcza dokładnie tak samo, jak Ty dla mnie w pewnych kwestiach.

Zapewniam Cię, że zawsze, – powtórzę: zawsze – czytam teksty ze zrozumieniem i mam tę zdolność, której i Tobie nie brakuje – konstruowania związków przyczynowo-skutkowych. Więc mnie nie deprecjonuj i nie obrażaj! Inaczej, nie byłbym wykładowcą na wyższej uczelni, preferującym wartości chrześcijańskie i patriotyczne.

Pozdrawiam,
Satyr

P.S.
Zerknij na mój komentarz dot. Twojej cz.2.
(TUTAJ).

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-5

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1608516

Faktycznie

Coraz częściej  zaczynasz przemawiać ex cathedra. To take zachłyśniecie. Powinno przejść. Wiem o tym, bo już swoje wykładałem, jak byłeś jeszcze w technikum.

Piszesz: Chyba nie, bo nie masz wiedzy, co to jest ideologia gender i jakie skutki może przynieść. 

Skąd masz taką wiedzę, co ja wiem, a czego nie wiem?

A poza tym mówimy o dwóch różnych rzeczach. Ideologia gender jest fragmentem psychologii behawioralnej okresu dojrzewania, o której Ty akurat nie masz najmniejszego pojęcia. Zanim spotkałeś się ze słowem "gender" ja już dobre 10 lat temu przestrzegałem przed manipulacjami seksualnością młodego człowieka przy pomocy znanych od dziesięcioleci praw pierwszych kontaktów i częstych kontaktów. Więc proszę, nie podejmuj tematu bez dogłębnego (a na to potrzeba paru lat) przestudiowania tematu. Wtedy pogadamy o gender.

Jako akademik praktykujący powinieneś dobrze sobie zdawać sprawę jak ważna jest autonomia uczelni i wolność poglądów i dyskusji. A ty, zgadzam się, ze słusznego podejścia do ohydztwa bzdury gender, stawiasz ją w grupie tematów zakazanych.

Ja bym sobie nie pozwolił na to, mimo, że jak najbardziej przeciwnikiem gender jestem.

Pozdrawiam

Ps. I nie stosuj tanich erystycznych chwytów typu - a studenci mi mówią. Stać Cię na więcej.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-10

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1608522

I powiem Ci Janku jeszcze jedno.

Bo mimo wszystko na to zasługujesz.

Będę robił coraz więcej błędów. Zbliżam się do 70-tki i starość mnie w końcu dopada. Zdradzę Ci, byś wiedział na przyszłość - trudno jest z tym walczyć.

Poszukiwanie okularów, czy klucza samochodowego to pestka. Giną słowa, zwroty, zdania... Zaczyna się od imion własnych. Zaczyna się też małe splątanie - co dzisiaj mamy - wtorek, czy środę? Palce już nie stukają precyzyjnie w klawisze. Bez przerwy trzeba poprawiać. Refleks też spadł, jak pomierzyłem w teście o 50%. Jeżdżę autem znacznie wolniej. Choć do Ciechocinka na autostradzie ostatnio ciągnąłem 140, (no, ale przedtem, bywało, 220). To wszystko nieco przeraża i denerwuje.

Pilnie to obserwuję i notuję. Jak to jest i co się dzieje. To nie jest proces liniowy i identyczny dla wszystkich. Wielu po 90-tce ma wspaniała pamięć krótkotrwałą. A my wszyscy seniorzy, jak było to widać w ostatnich komentarzach, świetnie pamiętamy nawet drobiazgi z naszej młodości. Taki fenomen.

 

Nasz Święty Geniusz Jan Paweł pokazał całemu światu po raz pierwszy coś, za co najbardziej go uwielbiam. Wystawił na światło publiczne swoje schorowane starzenie. Dotąd to było wstydliwe. Chowano to. A on swoją demonstracją nadał wielką godność starzeniu. Zaprzeczył cywilizacji śmierci. Uderzył w zimnych i bezwzględnych zwolenników eutanazji i aborcji do 3 roku życia.

Więc tak, są błędy i będzie więcej. Komputerowe programy słownikowe nie wychwytują wszystkiego. A my seniorzy, z entuzjazmem rozprawiający o detalach młodości, pewnie też zaczniemy wymieniać się radami istotnymi dla starych.

Pamiętaj Janku - masz jeszcze czas, więc dobrze go wykorzystaj. Ale na końcu też Cię dopadnie. I codziennie dziękuj Bogu,

że nie w samotności. To jest najgorsze.

Pozdrawiam Evę i Ciebie

 

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1608530

"Świętoszek" Gowin odkrył całego siebie i to już dawno temu, udający katolika głosował przeciwko ustawie antyaborcyjnej. Wszędzie go pełno, najpierw służył PO i Tuskowi, teraz jest w PiS, ale nie jako sługa Narodu, lecz jako kret. Nie tak dawno temu powiedział, że polskie elity zostaną wymienione na ukraińskie. Tutaj też ma on swoich sympatyków. Niestety na tego drania głosowało wielu Polaków, jego zachowania nie przeszkadzały im w oddaniu głosów na niego. Przeszkadzała im, tak jak i J. Kaczyńskiemu Konfederacja.

Ma rację S. Michalkiewicz gdy mówi, że Kaczyński potyka się o własne nogi. Wyrzucenie, czy zawieszenie (wg. mnie to to samo) prof. Nalaskowskiego z uczelni było badaniem gruntu przez uczelniane, lewackie środowiska na ile mogą sobie już pozwolić. Gowin będzie teraz otwarcie wspierał tę antyrodzinną i antypolską hołotę. Śmię twierdzić, że Gowin wywinie jeszcze Polakom nie jeden "numer".

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1608487

śp. Seawolf żywiołowo nie znosił Gowina, jako najgorszego rodzaju gada.

„... Minister (w chwili, gdy to piszę). Dostojny i kulturalny, ładnie wypada z tą zbolała miną, jak go Tusk wystawia, by tłumaczył w telewizji jego posunięcia.

Jest taka kategoria polityków: wysocy, postawni, skronie przyprószone siwizną, ładnie się wypowiadają w telewizji, zaznaczając zbolałym uniesieniem lewej brwi swoja dezaprobatę dla kolejnych draństw i złodziejstw, po czym niewzruszenie głosujący w Sejmie i w Radzie Ministrów za tymi draństwami i złodziejstwami. No, ewentualnie mogą wstrzymać się od głosu, jeśli z obliczeń wynika, że i bez nich koalicja da sobie radę albo sprawa nie tak ważna”...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6
#1608489

Tego człowieka nie znosili wszyscy patrioci, z jego "zbolałej" mordy bije fałsz i zakłamanie.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1608525

... że przez armię gowinów PiS nie zdobędzie się na zbliżenie do Konfederacji. Ta armia ciężko pracuje, by nie było zgody narodowej. I nie chodzi tu o polską rację stanu, raczej o status quo kraju z bliskiego wschodu, i nie chodzi tu o Liban. To określenie z Libanem (chyba Grzegorza Brauna) bardzo mi pasuje. Będę go używał w adekwatnych do sytuacji  okolicznościach.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

...

#1608493

To było określenie Pana Michalkiewicza, Pan Braun używał określenia państwa na okupowanych ziemiach Palestyny...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

...

#1608495

A i Gowin się tam lubi położyć - tylko nie Rejtanem.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5
#1608498

". że przez armię gowinów PiS nie zdobędzie się na zbliżenie do Konfederacji."

 

Nie chcę nawet myśleć co z takiego "zbliżenia" mogłoby się wykluć.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

AgnieszkaS

#1608586

Bo w tym jest cały ambaras, by dwoje chciało na raz...

Mogłaby powstać bardzo dobra współpraca i wreszcie zdecydowane działania na rzecz odcięcia komunistycznej pępowiny.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

...

#1608633

Owszem, moglaby powstac bardzo dobra wspolpraca, gdyby Konfederacja pozbyla sie Korwina, a Naczelnik strachu przed mlodymi.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1615395

 

Minister Gowin powiedział:

„Położę się Rejtanem, jeżeli ktoś będzie próbował ograniczać wolność słowa zwolennikom ideologii gender. Jeżeli są tacy na uczelniach, mają prawo podejmować projekty badawcze, prowadzić zajęcia w tym zakresie”

Natomiast Satyr napisał:

Jarosław Gowin – szef Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego opowiedział się za obroną i propagowaniem ideologii gender na polskich wyższych uczelniach.

 

W moim widzeniu wypowiedź ministra nie ma nic wspólnego z propagowaniem ideologii gender. Minister podkreśla jedynie, że będzie domagał się takich samych praw i wolności dla zwolenników gender jak i pozostałych studentów. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-13

AgnieszkaS

#1608528

Agnieszko

 

Dokładnie te same spostrzeżenia i te same wnioski.

Przynajmniej my nie powinniśmy naginać i fałszywie interpretować. Nie naśladujmy naszych przeciwników.

Też nie przepadam za Gowinem. Dla mnie ma przerost ambicji i jest nieco bufoniasty. Lecz za to jest niezłomny w swoich poglądach. Lecz jak widać - często źle rozumiany.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1608533

Januszu,

Jak zmniejszyć ramkę, w której jest mój komentarz? 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

AgnieszkaS

#1608534

Można edytować komentarz, nacisnąć kilka razy backspace i ponownie zamieścić, ale tylko wtedy jak na dany komentarz jeszcze nie ma odpowiedzi.Później już jest po ptokach
8-)))))

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1608535

"Później już jest po ptokach"

Niestety, teraz tylko Gawrion może ten błąd naprawić.

Pozdrawiam!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

AgnieszkaS

#1608539

Do usług! :) 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1608563

Dziękuję. :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

AgnieszkaS

#1608576

W wypowiedzi Satyra nie widzę niczego co odbiegałoby od wypowiedzi Gowina, który wyraźnie powiedział, że będzie bronił tych, którzy na uczelniach będą "badać" ( pod tym słowem kryje się promowanie) ideologię gender. Nie powiedział ani słowa o tym, że będzie bronił tych, którzy tak jak prof. Nalaskowski będą negatywnie wypowiadać się o ideologii gender i próbach deprawowania polskiej młodzieży i dzieci. To jest ta Golwinowska wolność słowa.

Gender jest ideologią, która niesie zniszczenie rodziny, tradycji i stawia dotychczasowy porządek świata do góry nogami. Co tu badać i na co marnować pieniądze? Jednym z jej celów jest także zniszczenie państw narodowych i Gowin dobrze o tym wie. Czy ten oszust pytał się Polaków, czy życzą sobie, aby ich pieniądze były marnowane na niszczenie Polski? Jakim prawem J. Hartman jest opłacany przez Polaków za promowanie kazirodztwa, czy Ty to popierasz?

Niech Gowin zajmie się wyciągnięciem polskiego szkolnictwa z głębokiej zapaści, dwie najlepsze polskie uczelnie są w światowym rankingu dopiero między 300-ym, a 400-ym miejscem, ale on tego nie będzie robił, woli kłaść się "Rejtanem" w obronie wrogów Polski w imię źle pojętej wolności słowa.

Całe szczęście, że z uczelniami technicznymi jest trochę lepiej. Obecny rząd, który nie zachowuje się jak polski, ma pieniądze dla tych, którzy prowadzą działalność antypolską, ale niestety nie ma dla patriotycznych historyków. Obecny rząd chroni maszerujących dewiantów, a na modlących się Polaków nasyła policję, która na nich rzuca gaz łzawiący (Białystok) i ciąga po sądach patriotów za wyimaginowane przewinienia, które podciąga się pod mowę nienawiści. Nie dość tego, jego politycy wychwalają Olgę Tokarczuk, mówią, że są dumni z jej Nobla, a nawet zwalniają ją od zapłacenia za nagrodę podatku, oraz podatku ze sprzedanych w przyszłości książek.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1608540

Gender jest ideologią, która niesie zniszczenie rodziny, tradycji i stawia dotychczasowy porządek świata do góry nogami. Co tu badać i na co marnować pieniądze? Jednym z jej celów jest także zniszczenie państw narodowych i Gowin dobrze o tym wie.

-------------------------------------

Czy Pan aby nie przesadza, że "Gowin dobrze o tym wie". Myślę, że najlepiej opierać się tylko na wypowiedzi Gowina bez dodawania innych podtekstów. Badanie to nie jest promowanie. W statystyce też się bada, ale czy się przez to promuje cokolwiek?

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-12

AgnieszkaS

#1608550

Bardzo Pania przepraszam, ale czy Pani naprawde, nie rozumie o co tu chodzi, jaka jest istota i nastepstwa, tych specyficznych "badan", czy Pani tylko udaje blondynke?

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1615397

... podatników zostaną przeznaczone na badania dotyczące gender, to gratuluję roztropności. Są tysiące dziedzin, na które powinny być przeznaczane środki z budżetu państwa. Chociażby geotermia, energia odnawialna w szerokim pojęciu ujmując, nanotechnologia czy robotyka, a w medycynie... naprotechnologia, zamiast in vitro.

Ideologia gender nie jest dziedziną nauki, jak niektórzy jej propagatorzy usiłują nam wciskać! To są skutki "skrzywionego" myślenia kilkunastu idiotów, którzy "odkryli", że poza płcią żeńską i męską istnieje bardzo wiele innych. Bujda na resorach!!!
Takie ich myślenie kwalifikuje się do leczenia psychiatrycznego.

Jakoś nikt nie prowadzi badań nad skutkami przejechania człowieka przez walec drogowy. Dlaczego? Ano dlatego, że nawet małe dziecko wie, jaki będzie skutek.  
I jeszcze jedno: - co według Ciebie kryje się pod sformułowaniem użytym przez Gowina: "prowadzenie zajęć"???

 

Pozdrawiam,
Satyr 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1608543

"Agnieszko! - Jeśli Tobie pasuje, że pieniądze..."

Dla mnie jest istotne co Gowin powiedział. Nie znajduje w jego wypowiedzi niczego godnego potępienia. Prowadzenie zajęć to nie orgie, czy coś w tym rodzaju, tylko wykłady. Badania też kojarzą mi się głównie z socjologią, antropologią, psychologią etnografią, a pośrednio z literaturą. Ten kierunek został zapoczątkowany jako feminizm, później dodano do tego mężczyzn (men studies) i wszystkie inne "płcie".  Gowin na pewno niczego to nie propaguje. A jeśli broni to tylko zachowania tych samych zasad.

Jeśli chodzi o pieniądze, to wiem, że podatki pokrywają większość, ale nie wszystkie potrzeby. Są też inne źródła finansowania. Muszę tu uczciwie wyznać, że po tego rodzaju studiach trudno jest znaleźć pracę, a kierunki ścisłe przynoszą więcej korzyści.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-10

AgnieszkaS

#1608548

stryczek aby ich powiesić.

Agnieszko, kręcisz stryczek. My "inteligienty" wszystko rozumiemy i wybaczamy, bolszewicy nic nie wybaczają. Oni po prostu wieszają, a częściej wyrzynają całe miliony. Na tym polega różnica. Za komuny taki k...s G. tyko raz poszedłby do "Pałacu Mostowskich" i do końca życia sikałby w majtki na samo wspomnienie gender.  Dzisiaj, za nasze pieniądze on i jemu podobni hodują lewaków - drugie pokolenie  '68. Jestem dziwnie spokojny, iż gdy doczekasz się owoców owej hodowli, wówczas Twoje dzieci lub wnuki przeklinać Cię będą, gdy im wyjawisz jak to z wyrozumiałością klepałaś po pleckach lewackich ministrów. To jest wojna. Między lewactwem a resztą świata.

Ps.Do Janusza się nie zwracam, gdyż szkoda gadać.

Pozdrawiam podobnie myślących.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

Apoloniusz

#1608557

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

T dwczn wjn dbr z złm, w tym przypdk wjn Plków z mszkńcm Plsk.

Gwn t &qt;lw ręk&qt; przs. n dbrz wdzą c rbą w jkm cl. Nc n dzj sę przypdkm...tylk wybrcy PS cągl n wdzą c dz...

Verita

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9
#1608574

... to podkreślam, że studenci mają zgłębiać wiedzę z różnych dziedzin nauki, nie zaś... zgłębiać jakąkolwiek ideologię, a ideologię gender w szczególności.
W czasach komunistycznych w Polsce każda uczelnia, także techniczna miała w programie nauczania zgłębianie ideologii marksistowsko-leninowskiej, która - jak zapewne wiesz - była oparta na samych kłamstwach.

Pozdrawiam,
Satyr

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1608567

.".. to podkreślam, że studenci mają zgłębiać wiedzę z różnych dziedzin nauki, nie zaś... zgłębiać jakąkolwiek ideologię..."

 

Gdyby wyrzucił Pan wszystko, co jest ideologią, to co by do studiowania zostało? Obawiam się, że kierunków byłoby tylko kilka. Satyrze, czy Pan zdaje sobie sprawę, że sam wypowiada się z punktu widzenia własnej ideologii. :)

Sądzę, że i dla Pańskiej ideologii minister Gowin "położyłby się Rejtanem".

O wolność akademickiej wypowiedzi tu chodzi, o nic więcej. Kraje, które blokują wolność wypowiedzi na swoich uniwersytetach zazwyczaj źle kończą.

 

ideologia

Słownik języka polskiego PWN

ideologia «system poglądów, idei, pojęć jednostki lub grupy ludzi»
• ideologiczny • ideologicznie • ideolog

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-11

AgnieszkaS

#1608578

Napisałaś, cyt.: "O wolność akademickiej wypowiedzi tu chodzi, o nic więcej. Kraje, które blokują wolność wypowiedzi na swoich uniwersytetach zazwyczaj źle kończą".
Przecież minister Gowin wyraźnie powiedział, cyt.: „Położę się Rejtanem, jeżeli ktoś będzie próbował ograniczać wolność słowa zwolennikom ideologii gender. Jeżeli są tacy na uczelniach, mają prawo podejmować projekty badawcze, prowadzić zajęcia w tym zakresie”. 

Widzisz więc Agnieszko, że Gowinowi nie chodziło o wolność wypowiedzi dotyczącej wszystkich, a konkretnej grupy, tj. genderowców. Przypomnę Ci, że Jarosław Gowin nie wystąpił w obronie prof. Aleksandra Nalaskowskiego z UMK w Toruniu, który został zawieszony w wykonywaniu obowiązków na uczelni tylko dlatego, że zgodnie ze swoim sumieniem i korzystając z wolności słowa wyraził się w swym felietonie bardzo negatywnie o ruchu LGBTQ. 

Poza tym, jesteś w olbrzymim błędzie sądząc, iż zakaz wolności słowa (także dotyczącego ideologii gender) na uniwersytetach źle się skończy dla kraju. Jest właśnie odwrotnie! Kraje, których uniwersytety szeroko otwarły drzwi wolności słowa w odniesieniu do ideologii gender... już nie mają więzi rodzinnych, "zapomnieli" co to jest etyka, ale za to mają rozwiązłość obyczajową i seksualną z wszelkimi bezczelnie prezentowanymi publicznie dewiacjami (vide chociażby Francja, Niemcy, Szwecja). 

Dalej napisałaś, cyt.: "Gdyby wyrzucił Pan wszystko, co jest ideologią, to co by do studiowania zostało?"
Czy Ty naprawdę tak płytko myślisz? Gdzie Ty widzisz ideologię w naukach ścisłych, takich jak na przykład: matematyka stosowana, fizyka kwantowa czy jądrowa, astronomia, elektronika, mechatronika, automatyka, cybernetyka czy informatyka???
Także w naukach humanistycznych, takich jak: filologia, historia (za wyjątkiem wskazywania w niej na ideologię Marksa, Engelsa czy Lenina), psychologia... nie znajdziesz ideologii!

Życzę Ci Agnieszko światłości umysłu i pozdrawiam,
Satyr

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1608591

Wolność wypowiedzi i badań naukowych gwarantuje Polska Konstytucja. Osoby występujące przeciwko ministrowi Gowinowi zupełnie o tym zapominają. Gdyby  minister ujął się za zwolennikami jakiejś ekonomicznej czy pseudonaukowej ideologii, to pozostałoby to bez większego echa - niewiele osób wyraziłoby swoje poglądy w tak nieżyczliwy i nieobiektywny sposób.

 

Ja napisałam: Gdyby wyrzucił Pan wszystko, co jest ideologią, to co by do studiowania zostało? Obawiam się, że kierunków byłoby tylko kilka.

Te kilka kierunków to właśnie, matematyka, fizyka, chemia etc.

Jednak te ścisłe kierunki były przez wieki pod wpływem pewnej ideologii. Pamięta Pan co się stało z Giordano Bruno?

Cytat:

"Także w naukach humanistycznych, takich jak: filologia, historia (za wyjątkiem wskazywania w niej na ideologię Marksa, Engelsa czy Lenina), psychologia... nie znajdziesz ideologii!"

I to są właśnie bzdury. Proszę tylko zapoznać się z mnogością samych ideologii lingwistycznych. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8

AgnieszkaS

#1608600

... czy jesteś aktywistką ruchu LGBT+ i zwolenniczką ideologii gender?
Bo odnoszę wrażenie, że tak! A to zmienia postać rzeczy w dyskusji z Tobą.

Satyr

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1608601

Zabawne jest dla mnie, że osoba broniąca wolności wypowiedzi jest natychmiast odpowiednio szufladkowana. Przydarzyło się to samemu Gowinowi. Pewne osoby zaczynają pisać o "homosiach", inne o "aktywistkach ruchu LGBT". 

Poniżej link do " Wolność badań naukowych i nauczania" do przeczytania dla wszystkich ortodoksyjnych katolików. Być może to wyjaśni dlaczego minister Gowin powiedział to, co powiedział, i nie jest on zwolennikiem "gender" tylko propagatorem akademickiej wolności. 

http://www.repozytorium.uni.wroc.pl/Content/53684/38_S_Jarosz_Zukowska_L_Zukowski.pdf

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

AgnieszkaS

#1608606

Satyr, myślę, ze AS za długo przebywa w tej genderowej/lewackiej hameryce i dlatego sama z siebie chrzani takie debilizmy - ot z kim przystajesz takim sie stajesz... ;)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1615412

Widzę Agnieszko, że chyba masz do czynienia z ludźmi tak zaślepionymi, że nie przyjmują już argumentów oczywistych. Toczą walkę i to słuszną z przeklętym LGBT. Lecz robią to głupio i wyłącznie emocjonalnie.Rozumu i logiki w tym nie widać.

Walczy się mądrze i uczciwie. A tu niestety wielu nie rozumiejących zasad praworządności, bo niestety ugryzionych bakcylem bolszewizmu, który w ich umysłach pozostawił trwały ślad, właśnie bolszewickimi metodami chcą walczyć z wrogiem.

Nie pojmują jeszcze, że nie na tym to polega. Nie ma już ZOMO i trójek robotniczo-chłopskich, które decydują jak i co ma być. A tutaj autor właśnie takie robotnicze trójki chce reaktywować, by decydowały na uczelniach, o czym można rozmawiać, a o czym nie. Dokładnie jak to pamiętam z 1968 gdy takich własnie propagandzistów wysyłano na Politechnikę, by uczyły moresu studentów.

Nie spodziewałem się, że komuna będzie powracać i to w najgorszym wydaniu, również wśród patriotów.

Bo to najprościej - zakazać i pognać. Kiedyś to się nazywało dyktatura proletariatu.

A gdy minister, w imię pryncypiów i fundamentów nie chce dopuścić do złamania wolności i swobody gadania nawet bzdur i idiotyzmów, to inni własnie takimi idiotyzmami chcą uniwersytetom odebrać autonomię.

Widać więc, jakim młodym i niedoświadczonym, a także zepsutym, wyprasowanym przez komunę społeczeństwem ciągle jesteśmy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1608627

Przykra sprawa. Choć po cichu się tego spodziewałem.

Właśnie otwarcie się przyznałeś do przynależności do obozu Ciemnogrodu, manipulacji i lipnych argumentów, do obozu Verity i jej poziomu umysłu. Do Polski Ciemnogrodu.

Całe szczęście, że PIS ma poparcie wśród ludzi myślących i światłych i poradzi sobie z fałszem i obłudą.

Wstydź się człowieku.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1608628

wypowiedział swoje "credo" jako następne - po oświadczeniu w sprawie prof. Nalaskowskiego, o którego "wolność słowa" właśnie by "zawalczył" to można by uznać, że pan minister jest człowiekiem prawym i sprawiedliwym. 

Taka jednak jego wypowiedź w momencie gdy prof. Nalaskowski doznał prześladowania i naruszenia prawa do wolności wypowiedzi własnej - jest ewidentną hipokryzją.

Swoją drogą - satysfakcjonowałoby mnie, po wszystkim, oświadczenie p. ministra iż pomimo oczywistego prawa do  "podejmowania projektów badawczych, i prowadzenia zajęć w tym zakresie" przez zwolenników ideologii gender - nie będzie grantów na tego typu projekty i zajęcia. A opinia Seawolfa o min. Gowinie, zacytowana przez Markową, jest całkowicie zgodna z moją własną. Ciekawe, kto negatywnie oceniał ten wpis Markowej.

Na marginesie - przypomina mi się historia zaprzyjaźnionej ze mną lekarki, dr hab., która "ośmieliła się". zakwestionować celowość inwazyjnych badań prowadzonych u małych dzieci przez jej przełożoną, które to badania miały służyć stworzeniu kolejnej publikacji, nie były natomiast w żadnej mierze uzasadnione stanem zdrowia małych pacjentów. Taką "wolność do prowadzenia badań" należałoby, z mocy prawa, ukrócić. Natomiast efektem sprzeciwu wobec okrutnych i niecelowych badań (w krajach zachodnich takich badań nie prowadzi się!) było wieloletnie prześladowanie osoby, która stanęła w obronie dzieci. Prześladowały ją zarówno władze uczelni, jak też Izby Lekarskie wszystkich szczebli. 

Co do "wolności badań" dla zwolenników ideologii gender - może wystarczyłoby oprzeć się na badaniach przeprowadzonych już w wielu krajach Świata. I "nie mleć przemielonej mąki"! Wyniki badań są, tylko - po co nam one? Nie musimy "sprawdzać" czy "korygować", nie musimy też, jako Państwo - sponsorować takich, którzy chcieliby robić "karierę naukawą" na rzeczonych badaniach. Pan minister okazałby większą mądrość, gdyby był się nie wypowiadał. Mądry - wie co mówi, głupi...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1608742

Gdyby pan minister Gowin wypowiedział swoje "credo" jako następne - po oświadczeniu w sprawie prof. Nalaskowskiego, o którego "wolność słowa" właśnie by "zawalczył" to można by uznać, że pan minister jest człowiekiem prawym i sprawiedliwym. 

Taka jednak jego wypowiedź w momencie gdy prof. Nalaskowski doznał prześladowania i naruszenia prawa do wolności wypowiedzi własnej - jest ewidentną hipokryzją.

______________________________________

Jest to trochę dziwny argument. Nie jestem pewna jak to by miało w praktyce wyglądać. 

Cytat z prof. Nalaskowskiego, który doznał prześladowania :

"A my możemy sobie tylko pokrzyczeć gdzieś w zaułkach, bo centra zajmują oni. Centra są tylko dla nich. Dla zniewieściałych gogusiów, wesołków na utrzymaniu mamusi, facecików chcących się wiecznie bawić i dla obleśnych i grubych, wytatuowanych bab, które ostentacyjnie się całują jak na wyuzdanych filmach, i dla osobników, którym trudno przypisać jakąś płeć. Grzesznicy, którzy nie wiedzą komu służą. Oszukani, zmanipulowanie uwierzyli, że gwałt to znakomita i uprawniona rozrywka. Jest gwałt, jest fun. Na pohybel heterykom!"

https://www.rodaknet.com/rp_art_7160_czytelnia_wedrowni_gwalciciele_nalaskowski.html

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1608765

Czyli, jeśli dobrze zrozumiałam, prof. Nalaskowski powiedział coś niezgodnego z prawdą, zasługując, w związku z tym, na zawieszenie w obowiązkach na Uczelni. Ponieważ "parady równości" to nie są demonstracje dla:

"zniewieściałych gogusiów, wesołków na utrzymaniu mamusi, facecików chcących się wiecznie bawić i dla obleśnych i grubych, wytatuowanych bab, które ostentacyjnie się całują jak na wyuzdanych filmach, i dla osobników, którym trudno przypisać jakąś płeć...." Dla kogo zatem są te "wolnościowe" demonstracje?

No i - te demonstracje nie "gwałcą" naszego (wrodzonego, powszechnego) poczucia piękna, dobrego smaku, przyzwoitości. One "budują" nasze uczucia. Czyżby?

Sieg Heil es lebe hoch z taką "wolnością", jednak nadal twierdzę, że muszą istnieć wyraźnie określone granice, których przekraczać nie należy.

Ktoś opisujący ohydztwo takim, jakim je widzi - naraża się na "słuszną i sprawiedliwą" karę. Równocześnie ci, którzy aranżują to paskudztwo - korzystają z przywileju wolności. Przecież to właśnie jest "pomieszanie z poplątaniem". Albo - "walczymy" o "wolność" dla "kupy wojewódzkich" - aby mogli swobodnie wtykać polskie flagi w psie odchody, albo - określamy granice, które przekraczając - znajdujemy się poza tym, co jest społecznie akceptowane i dopuszczalne. Może warto by np. przeprowadzić referendum celem określenia stopnia społecznego przyzwolenia na te "parady równości". Bo w tym "wolnościowym" systemie - zdeprawowana mniejszość narzuca swoje warunki czy obyczaje "zwykłej większości".

Jest oczywiście jeszcze inna możliwość - zamknąć i zasłonić okna na trasie owych parad, zabrać rodziny na świąteczny wyjazd poza miasto i niech ci paradujący "smażą się we własnym sosie". A "badaniom" nad "gender" nie przyznawać grantów. I kontrolować przepływ grantów zagranicznych.

Pozwolę sobie wreszcie zacytować ostatni akapit z dzisiejszego wpisu X. prof. Zygmunta Zielińskiego:

"Należy też wierzyć, że ci homoseksualiści, którzy uważają siebie i tak są postrzegani za takich jak każdy inny człowiek ludzi, nie pozwolą na szarganie ich na kretyńskich manifestacjach i staną w obronie własnej godności, najbardziej atakowanej przez LGBT i wszystkich posługujących się tym niegodnym narzędziem."

(Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/zygmunt-zielinski/kto-komu-zagraza)
 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1608826

Od wykładowców akademickich oczekujemy zachowania pewnych standardów. Profesorowie reprezentuje własne uczelnie. To są nasze naukowe elity. Któż by przypuszczał, że prof. Nalaskowski zniży się do poziomu ulicy i zaadoptuje agresywną, wulgarną i nacechowaną celową przesadą formę ulicznego dyskursu.   

Czy minister Gowin powinien oficjalnie wystąpić w obronie wolności wypowiedzi profesora, którego w zbytnim podekscytowaniu poniosło? Mam co do tego wątpliwości. Czasami w ogniu emocji wykształcone, kulturalne i z reguły spokojne osoby tracą panowanie nad sobą. Myślę, że tego rodzaju sytuacje w najlepszym razie można pominąć milczeniem. Zdarza się też, że samo milczenie nie wystarczy. Dlatego nie nazwałabym ministra Gowina hipokrytą. 

 

Również serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

AgnieszkaS

#1608898

a kiedy będziesz się domagała takich samych praw do zajmowania się dziećmi przez pedofilów jak i normalnych ludzi?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1609060

Bo tylko troll nigdy nie pojmie tematu dyskusji - nie jesteśmy na ty.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1609088

Wielkie dzięki Satyr za ten b. dobry i ze wszech miar potrzebny wpis. To wielki błąd Jarosława Gowina jako polityka PiS! Winien jak naszybciej być zdecydowanie rozliczony ze swoich wielce nagannych, de facto szkodliwych słów. Absolutnie nie wolno dziś w jakikolwiek sposób wspierać homosiów w narodzie, bo oni tego robić nie będą na pewno. Czuwajmy! Ryba psuje się od głowy! I najlepiej niech wicepremier Gowin szuka elektoratu wyborczego w innych gremiach. Niech nie sieje szkodliwego zamieszania. Pozdrawiam b. sedecznie

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1608569

"(…)wielki błąd Jarosława Gowina jako polityka PiS! Winien jak naszybciej być zdecydowanie rozliczony ze swoich wielce nagannych, de facto szkodliwych słów. Absolutnie nie wolno dziś w jakikolwiek sposób wspierać homosiów w narodzie..."

 

Może by ich tak wszystkich wychłostać, włącznie ze studentami gender? W Iranie i Arabii Saudyjskiej "homosiów" się wiesza.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-9

AgnieszkaS

#1608588

Serwus AS. Zobaczymy czy rzeczywiście jesteś tą tropicielką dezinformacji. Poza tym jakoś mało, skąpo napisałaś o sobie, pokora to ci jedynie, czy może cosik więcej?!

Wracając do tematu gender to niezwykle groźna ideologia, demoniczna w swoich fundamentach, podstawach i filarach, jej owoce to bez dwóch zdań pomijając reklamę: znieszczenie i śmierć. To dosłownie cywilizacja śmierci! Twarzą tej ideologii jest pycha, która wprost sprzeciwia się Bożej woli i Bożemu stwoerzeniu, Bożym prawom i Bożym regułom. Celem tej ideologii jest totalny chaos, który wiedzie do niekończących się walk ze zwolennikami rodziny, walk na wyniszczenie. Na razie ta ideologia chce jedynie zastnieć na ulicach, w tzw. wolnych związkach i na uczelniach ale przyjdzie czas, że będzie chciała władzy i prestiżu. Jak każda zbrodnicza ideologia karrmi się żywą krwią, tak i gender na razie zaspakaja swoją zachłanność w okaleczaniu ludzi, na razie robi to w gabinetach lekarskich, lecz musi nadejść chwila gdy stanie się brutałniejsza, gdyż jej żądania będą rosły. Pycha bowiem ma to do siebie z natury, że jest niepohamowana. Pychę można tylko zatrzymać, inaczej zniszczy każdego kto stanie na jej drodze.

Po temu AS ogromnie się dziwuję iż pragniesz tego krwawego demona (na razie dla niepoznaki tylko kolorowego i tęczowego) wpuszczać na uczelnię, czy nauczona ofiarą milionów niewinnych ofiar nazizmu i komunizmu nie masz w sobie naturalnych odruchów wobec, tak demonicznych zapędów nowej, demonicznej ideologii?! To mnie przeraża ale i szczerze zastanawia. Powiedz mi przeto skąd biorą się tak naiwni ludzie?! Bo jeśli nie jest to naiwność, to na miłość Boską, czym to można nazwać i jak takie postawy zakwalifikować?! A może to Twoim zdaniem zwykłe pobłażanie jest?! A może lenistwo duchowe?! Fałszywe miłosierdzie?!  W każdym razie trzeba to rozeznać dla dobra nas wszystkich i to szybciej, niż później. Pozdrawiam b. serdecznie

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1608594

Powiem szczerze. Mnie przeraża co Pan pisze. 

Również pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8

AgnieszkaS

#1608608

Naziści obiecali Niemcom blaski wyższej rasy i bogactwa, komuniści wieczną sprawiedliwość społeczną i ogólnoświatowy pokój, a cóż niesie ze sobą demoniczna ideologia gender skoro, tak ochoczo zgadzasz się AS szpikować jej treściami Bogu ducha winnych studentów polskich uczelni. Czyżby uniwersalna i niepowatarzalna miłość, tolerancj bez granic?! A może raczej nieokiełznane, niepohamiowane żądze, powiedź nam AS czym Ci to b. pachnie?! Powiedź nam więcej! Nie przerażaj się jedynie, bo to trochę za mało, ot tak po prostu dać dyla. Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Sławomir Tomasz Roch

#1608609

Tematem naszej dyskusji nie jest "rozjaśnianie cieniów gender" tylko właściwe zrozumienie wypowiedzi ministra Gowina. Obawiam się, że jakiekolwiek próby racjonalnego podejścia do tego, co powiedział Gowin, spełzną na niczym.

Przyznam się, że ja nie mogę pohamować śmiechu czytając to zdanie: "A może raczej nieokiełznane, niepohamiowane żądze, powiedź nam AS czym Ci to b. pachnie?! Powiedź nam więcej!"

Proszę się nie obawiać, studenci to nie przedszkolaki. Nikt ich nie będzie niczym na siłę szpikował. Na studiach istnieje wolność wyboru kierunku, wykładowców i wolność wypowiedzi, i badań.

 

"AS czym Ci to b. pachnie?"

Pański komentarz pachnie nieciekawie. Jest to jakaś dziwnie znajoma woń z dalekiej przeszłości.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

AgnieszkaS

#1608614

.....każdy z nas to przechodził w dzieciństwie i tu się nie mylisz. Jednakowż nie masz racji jeśli chodzi o rewolucję, ta bowiem każdorazowo kosztuje na końcu zwykle miliony ludzkich istnień, nieogarnione morze cierpień i nieprzeliczone straty materialne. Ot czym pachnie demoniczna ideologia gender, a Ty AS chcesz się bawić w akademickie, wolne dysputy. A gadaj, konwesuj sobie z nimi ile chcesz, uważaj jednak na dzień, w którym Cię na pewno do cna okradną z ostatniej koszuli, potem wolno przeżują, a na końcu wyplują i jeszcze przejdą po Tobie owi rewolucyjni aktywiści. Dlaczego?! Bo to są właśnie owe zepsute owoce każdej rewolucji, także tej gender! To nie groźba broń Boże i nie jakieś tam luźne przepowiadanie przyszłości, to zwykłe realia każdej krwawej, pysznej rewolucji. To są prawa i to jest prawidłowość, droga każdej rewolucji. Jestem historykiem i wiem dobrze co prawię. I obyśmy nie musieli się wszyscy o tym przekonać w najbliższej przyszłości, raz jeszcze. I dlatego ostatecznie to nie są żadne żarty! Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1608637

"A gadaj, konwesuj sobie z nimi ile chcesz, uważaj jednak na dzień, w którym Cię na pewno do cna okradną z ostatniej koszuli, potem wolno przeżują, a na końcu wyplują i jeszcze przejdą po Tobie owi rewolucyjni aktywiści."

__________________________

Usunięcie wszystkiego z naszego otoczenia, co nam w przyszłości może zagrozić, jest niewątpliwie receptą na nasze chwilowe bezpieczeństwo i emocjonalny komfort. Tego rodzaju postawa nie jest jednak czymś nowym. W momencie, kiedy już zaczniemy usuwać niewygodne poglądy, a z nimi nawet ich głosicieli, to nawet nie zdajemy sobie sprawy jak przerażający może być efekt końcowy naszych zabiegów. 

Nie wyobrażam sobie aby Polska mająca tak długie tradycje wolnościowe i demokratyczne nagle zrezygnowała z akademickiej autonomii. Po wystąpieniu z EU i odrzuceniu własnej konstytucji jest to oczywiście możliwe. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

AgnieszkaS

#1608684

Historyk z Kanady specjalizujący się w zagadnieniu ruchu gender przyznał się do wieloletniego fałszowania wyników swoich badań. „Myliłem się. Albo, mówiąc dokładniej: częściowo miałem rację, a resztę wymyślałem wszystko od A do Z i NIE BYŁEM JEDYNY” – przekonuje Christopher Dummitt.

http://www.pch24.pl/ekspert-gender-studies-przyznaje--ze-falszowal-badania--wierzyli-mi-bo-bylem-naukowcem,71909,i.html#ixzz64RUeuZIM

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

Verita

#1608615

Za wpis powyższy dałam plus, nie wiem, kto stawiał minusy. 

Nie mniej - cytowany we wpisie artykuł byłby raczej argumentem za prowadzeniem badań w Polsce, pod warunkiem obiektywizmu badań i potencjalnego - wykazania przekłamań w badaniach dotychczasowych. Jednak obawiam się, że wśród obecnych u nas "ideologów gender" nie znajdzie się nikt, kto zechciałby działać wbrew międzynarodowym trendom, a zwłaszcza tym sowicie opłacanym przez rozmaitych "sorosów" (amoralnych sponsorów).

Ta "wolność badań" sugerowana przez min. Gowina może nam się jedynie "szajsem" odbić, zwłaszcza jeśli w tym samym czasie - brak jest wolności dla opinii podobnych do prezentowanej przez prof. Nalaskowskiego.

Jako komentarz do wystąpienia min. Gowina proponuję artykuł Marcina Jendrzejczaka w Polonia Christiana: https://www.pch24.pl/wolnosc-bez-odpowiedzialnosci--minister-gowin-i-gender-studies,71926,i.html

Pozdrawiam, 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1608746

Odpowiadasz kolego nie w temacie.

Do czego chcesz nas przekonać? Tłumaczysz nam, że gender i LGBT są niebezpiecznymi idiotyzmami? Ależ my to wiemy od lat i dawno ostrzegaliśmy przed tym, zanim Ty przestałeś ssać mleko matki. Takie lansowanie się na nowego Kolumba jest śmieszne. Odkrywanie czegoś, co dawno zostało odkryte. Od czasów raportu Kinsey'a, kiedy twoi rodzice nawet jeszcze nie myśleli, by powołać ciebie na świat.

My walczymy i z gender i z LGBT i z pedofilią i zoofilią i nekrofilią. Od stuleci kolego. Nie dajemy na to zgody.

Lecz, jak tu autor proponuje, nie będziemy robić z tego tabu, zabraniać dyskusji w temacie idiotom, których to podnieca, bo to tylko ich wzmacnia. A studenci szczególnie lubią to, co jest zakazane.

Walkę trzeba toczyć rozumnie. Nie wrzeszczeć, nie sięgać po pasy, bo tak chowane dzieci najczęściej wyrastają na socjopatów.

Trzeba tłumaczyć i trzeba dyskutować. I po to są właśnie autonomie uczelni wyższych. I z naszej strony w takich dyskusjach maja brać udział ludzie światli i rozumni. A nie propagandziści, jak autor.

Dzielny jesteś i wiesz, że walka słowem jest lepsza od walki mieczem.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1608629

....nie idzie w parze z pychą i głupotą genderystów, zwyczajnie się nie lubią i trudno się dziwić, skorą tak się różnią i de facto nie lubią. Wody bowiem nie da się pogodzić z ogniem, jak ten biały nie ma nic wspólnego z czarnym. Ot problem każdej rewolucji, że zwyczajnie nie lubi pokoju i z nim nie przestaje. Nawet jeśli ma go na ustach to i tak nie wychodzi dalej niż poza te wyświechtane frazesy, wszędzie bowiem gdzie dotrze jest tylko spór, walka, prześadowania i śmierć.

Nie może być zresztą inaczej jazgdyni, gdyż demokracja bez wartości b. szybko przeradza się najpierw w zakamuflowany totalitaryzm, a z czasem w otwartą wojnę ideologiczną, lecz wtedy jest już zwykle za późno na demokratyczne mechanizmy oporu. Przestrzegał nas przed tym w polskim Sejmie św. Jan Paweł II i dobrze wiedział o czym, już wtedy mówił! Dlatego zapewniam Cię jazgdyni, iż każdą pychę można tylko pogonić. Księga mądrości w jednym z wersetów ujęła to krótko i b. dosadnie: "Nie ucz głupiego, bo cały dzień będziesz mu tłumaczył, jak ma to czy tamto zrozumieć, a on i tak pod koniec dnia zapyta Cie z wielką szczerością w sercu i na twrzy raz jeszcze, a o co chodzi" . Dziękuję zarazem za wszystkie dobre słowa. Pozdrawiam b. serdecznie

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1608638

Masz rację - już były takie pomysły - najlepiej ich wszystkich pozabijać i wykastrować, by gen się nie roznosił.

Tak samo zrobił, z imieniem Boga na ustach i w imię Boga, Pizarro z Inkami i Cortez z Aztekami.

Bóg Ojciec niesamowicie się cieszył i klaskał.

A teraz kolejny inkwizytor - Sławomir Tomasz Roch - mimo, że innych oskarża o ciężki grzech, sam w swojej pysze i zaparciu, wymorduje cała tą zboczoną swołocz gender i LGBT.

To chcesz zrobić Sławomirze Tomaszu? I do tego nas namawiasz?

A może tylko wystarczy ich wszystkich zebrać i wywieść na jakąś wyspę. Albo dajmy im cały kontynent - Antarktydę.

Ty nie rozumiesz Boga. Nie ogarniasz nauk Chrystusa. Jak twoja koleżanka Verita. Bo właśnie wy jesteście pełni pychy, aż was rozsadza. To niezrozumienie, brak tolerancji, ba - empatii. Ten wstręt do innych ludzi, nawet jeżeli są nieakceptowalnymi odmieńcami. Zamiast współczuć i może starać się leczyć i nie dopuszczać by demoralizowali, to sami demoralizujecie poczciwych ludzi wzbudzając nienawiść.

Wstydź się Sławomirze Tomaszu. Jesteś marnym dzieckiem Boga. Pokutuj i studiuj świętych, zanim zaczniesz herezje rozpowszechniać.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1608641

....moją skromną osobę, a bynjamniej nie ma w tym żadnej przesady. Otóż jestem ostatnim, który jest gotów używać totalitarnych metod działania, haniebnych środków, potępionych czynów, by zmieniać kogokolwiek, a to dla tej oto prostej przyczyny, iż dawno uczynił to już za mnie nasz Pan Jezus Chrystus, składając swoją ponad czasową ofiarę na krzyżu. Z tym dniem każdy z nas może jeśli tylko chce, uczestniczyć w bezkrwawej ofierze mszy świętej podczas której dokonuje się właśnie owa przecudna wymiana chleba i wina w ciało i krew. To zaś zwalnia nas z potrzeby bycia bogami. My mamy teraz jedynie iść i głosić, iż nasz Pan żyje i chce zbawić każdego człowieka, także Ciebie jazgdyni.

Co innego gdy mam głosić prawdę, tu winienem nastawać dniem i nocą, co też i pokornie czynię niniejszym i na tym zacnym i b. pożytecznym portalu, czy się to komuś akkurat podoba, czy też i nie. Gdy kłamstwo o kimś, czy o czymś zostaje bowiem obnażone, to tak jakby traci moc działania, przestaje być niebepieczne, groźne. I tak jest z istotą dynamiki wzrostu demonicznej ideologii gender, czy to na ulicach, czy na uczelniach. Trzeba jedynie ludziom uświadomić, czym właściwie jest ta zaraza, a reszty dokona diament ludzkich sumień. Zatem nie siej nic nie wartych osakrżeń jazgdyni, by czyasem pewnego dnia do Ciebie nie wróciły z całą mocą i byś wtedy nie musiał gorzko zapłakać, jak i każdy z nas. Czy zastanwiasz się dla przykładu niekiedy, czy rozważasz, medytujesz, jaka była włściwie misja dwóch aniołów Bożych, których Bóg posłał osobiście do Sodomy i Gomory, by przekonali się naocznie o skali zła, które się tam działo?! Ten sam dobry, sprawiedliwy i miłosierny Pan na wieki! Pozdrawiam b. serdecznie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1608700

Żeby głosić i rozpowszechniać Słowo Boże trzeba mieć w sobie dużo skromności i pokory. A przedtem trzeba dużo myśleć. To nie zabawa w której będziemy się przerzucać cytatami. Stwórca nie bez głębokiego sensu dał nam świadomość, a nie tylko swoje słowa i przykazania. Więc powinniśmy ten dar używać rozsądnie i zgodnie z boskim celem.

Sodoma i Gomora symbolizują rozwiązłość. Hedonistyczne skłonności, w tym seksualizację życia. Gender i LGBT są znacznie gorsze niż te dwa miasta. Dlaczego? Bo burzą dzieło Stwórcy. To nie kolejne grzechy człowieka. To świadome działanie szatana. Szatan na początku był aniołem. Więc to nie byle kto. Jest bardzo przebiegły. I trzeba z nim mądrze walczyć. Proste odrzucenie jego knowań to chowanie głowy w piasek. My musimy kolejne pułapki zła rozbrajać i w ten sposób niszczyć, a nie stawiać płoty w nadziei, że zło się nie przedostanie. Inkwizycja usiłowała wypalać zło żywym ogniem. I co? Udało im się?

Tak, że wrzask i stawianie tam za dużo nie pomoże. Nie widzisz, że to właśnie ich wzmacnia? Robią z siebie ofiary i męczenników. A trzeba ich przekonać, że są chorzy. W pewnym sensie nienormalni. Bo to wszystko co robią i głoszą to dewiacja. Więc czy nie za dużo sił poświęca się walce z dewiacją? Czy ktoś nie steruje byśmy się zajmowali duperelami, a nie ważniejszymi sprawami (w Polsce co trzecie małżeństwo się rozwodzi. Dramatycznie spada liczba powołań... itd), bo gender i LGBT to naprawdę margines poniżej jednego procenta. Walczmy o odbudowę rodziny. Walczmy o rodziny wielopokoleniowe. Walczmy z cywilizacją śmierci.

Ten nikły odsetek pedalstwa będzie zawsze i był zawsze. Ponieważ są tak nieliczni i słabi to głośno wrzeszczą i wyją. A my dając im tyle naszej uwagi tylko ich wzmacniamy. Lekceważenie i ironiczna pobłażliwość zrobi więcej dobrego.

Jednak, jak się chce koniecznie kogoś skopać, tego fikuśnego, słabego pedała, to ma być powód do dumy?

Nie żartujmy! Skopmy islam. Skopmy sowiecką barbarię, która tak bestialsko załatwiła księdza Popiełuszkę. Tylko... że to silny wróg. Może przywalić. Nie popłacze się jak sodomita.

 

 

Ps. Właśnie się dowiedziałem, jestem zaskoczony i jest mi niezmiernie przykro, że KK - Kościół Katolicki będzie debatował w Niemczech (ale pod auspicjami Watykanu) nad zrównaniem homoseksualizmu z normalnością.

To klęska.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1608722

Przecież nawet Elvis śpiewał Love me gender i nikomu to nie przeszkadzało... ;)

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4
#1608616

:))

Narodowcy nie lubią Gowina. Zrobili z niego propagatora "gender"

https://www.youtube.com/watch?v=-Y-bd3aDMGA

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1608617

... na Uniwersytecie Warszawskim.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1608618

Znam osobę, która kiedyś zajmowała się genderyzmem. Rzuciła w diabły, jak okazało się, że to nowa broń ideolo.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1608619

Chodzi tu o właściwe zrozumienie wypowiedzi Gowina. Walka o wolność wypowiedzi dla wszystkich studentów, w tym dla tych zainteresowanych wykładami z "gender", nie czyni Gowina  "genderystą" czy "homosiem". 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

AgnieszkaS

#1608621

mógł głosić?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1608624

Właśnie tak.

Niszczyć ich w dyskusji. Pokazywać idiotyzmy i fałsz.

A nie obrażać interlokutorkę, gdy już zabrakło argumentów głupimi obrazkami.

Albo szkoła bolszewicka, albo szkoła wolnej prawdy i rozumu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1608630

nienawiści". I chcą jej prawnie zakazać. Poza tym jest pewna kategoria osób, która jest impregnowana na każdy argument wymierzony przeciw jej wyznaniu (genderyzm zamienił się w świecką religię, niestety), nawet obiektywnie racjonalny.

Chcemy dyskusji, z drugiej zas strony słyszymy, że to "mowa nienawiści", "hejt", w najlepszym razie "ciemnogród". Jak wygląda dyskusja z tego typu osobnikami widać nawet na tym portalu - vide Z. niebieski z oparowego matecznika. Zero meritum, za to dużo pieprzenia o własnej wiedzy, rzekomej kulturze itp. 

I pewnie ktoś się na to nabiera, choć z całą pewnością jest to nieliczna garstka..

Powszechne lenistwo umysłowe powoduje, że część szuka łatwych odpowiedzi nie próbując samodzielnego myślenia. W dziedzinie religii mamy zatem Świadków Jehowy, w społecznej - tzw. narodowców, genderystów i tęczowych lewicowców spod znaku LGBT. 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1608647

//Oni mówią, że to mowa nienawiści, więc dyskutować nie chcą//

Ja przepraszam, ale dlaczego mamy sobie dać narzucić ich kryteria? Bo tam mówi "europa"? A co to jest? Wyrocznia?

Duży błąd, że my w swojej dobroci pozwalamy sprowadzić się do ich poziomu.

To my musimy narzucić dyskusję na naszych warunkach, choćby nie wiem jak wrzeszczeli i wyli.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1608665

Nie zmusisz nikogo do dyskusji merytorycznej. Choćby dlatego, że merytorycznie oni nie istnieją. Jedyne co można, to stosować jedną z najstarszych i jednocześnie najlepszych metod erystycznych - reductio ad absurdum. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1608668

No, chociażby.

Wykpienie, wykazywanie głupoty osobiście sam stosuję. Tylko zatwardziałe, albo pijane przypadki to wytrzymują.

Argumenty nie działają, to podobnie jak oni jedźmy po emocjach.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1608674

W tym tkwi sedno sprawy. "To jest tylko nowa bron ideolo". Jestem gleboko przekonany, ze Pani AS tego nie pojmie. Zwyczajnie - nie moze - tego pojac. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1615403

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

*

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1615404

Poziom dna...
"Elita intelektualna", zaprezentowała poziom swojego poczucia humoru...
Jakie "poczucie", taka "elita"...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1608622

Chciałam tylko dodać, że nie tak dawno temu, kiedy Hitler doszedł do władzy, Niemcy zrezygnowały z autonomii na własnych uniwersytetach. Wykładowcy musieli spełniać ścisłe kryteria rządowe i przekazywać światopogląd zgodny z ideologią nazistowskiej partii. Odbiło się to bardzo negatywnie nawet na przedmiotach ścisłych. Dla przykładu, mechanika kwantowa została odrzucona jako żydowska i nie była wykładana w III Rzeszy.

P.S.

Dziwi mnie, że niektóre osoby nie widzą różnicy pomiędzy propagowaniem a pozwoleniem aby coś istniało na tych samych zasadach jak pozostałe wykładane przedmioty.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

AgnieszkaS

#1608679

Tu jest jeszcze jeden ukryty aspekt tego tekstu i komentarzy. On jest bardzo mocny, lecz kompletnie tego się nie porusza.

To jest jakaś niepojęta u nas niechęć i pogarda "ludu" do ludzi mądrych i wykształconych.

Nie potrafię tego zrozumieć i zastanawiam się, czy nie jest to rozwinięcie hasła prostaka Prusaka Bismarcka - Acht und achcig Professoren.. - czyli pogarda dla wiedzy, rozumu i wykształcenia.

W pospolitym przekazie, ludzie mądrzy, rozsądni to głupki. Często za dowód podaje się to, że nie zgromadzili bogactwa.

"Lud" uważa, że kryterium mądrości jest wzbogacenie się. Nie wiedzą przecież o Diogenesie mieszkającym w beczce. I że np. profesor Dakowski jest wybitnym uczonym, który nie myśli o swoim emploi.

"Lud" cały czas usiłuje sprowadzić swoich "mądrali" na właściwe miejsce i dać im patyki do strugania, albo coś równie inteligentnego.

Pojęcie stosowane przeze mnie "lud" jest umownym hasłem. To jest głównie świeżo powstała klasa, która nie znosi konkurencji, a najbardziej różnego rodzaju "mądrzejszych". Oni przecież wiedzą lepiej.

Tak więc merytoryczna dyskusja nie ma sensu. To pokazuje każda telewizja, że mądrość zawsze przegrywa.

 

Głupki górą?

Po moim trupie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1608690

I po co takie chamskie manipulacje?

Co nimi chciałeś osiągnąć, nieszczęsny człowieku? Sprawdzić, ilu faszoli i prymitywów się zleci a kto odważy się na zdanie odrębne? 

A żeby łapać się na licytację radykalizmem między PiSem a Konfą, również w kwestii gender i bicia pedała to trzeba być rzeczywiscie... targetem takich działań. Ot, wysokie loty moralne i umysłowe czy może hejt dla czerni.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1608686

I mam "kwiatek" do tego "ogródka":

https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/22024-w-szponach-tolerancji-represywnej-czy-na-polskich-uczelniach-istnieje-jeszcze-wolnosc-slowa

Profesor Budzyńską zaczęto prześladować i zmuszono do odejścia z uczelni - za głoszenie prawdy. Głoszenie - w sposób absolutnie kulturalny. Na podstawie badań naukowych. Przeciwko czemu zaprotestowała skutecznie grupa 10-ciu bodajże studentów.

A pan minister Gowin jakoś "nie kładł się Rejtanem" w obronie wolności słowa akademickiego!

Ciekawe w jaki sposób "szlachetni obrońcy" pana Gowina uzasadnią teraz jego milczenie, czy brak zainteresowania. 

Bo ja mam jedno wytłumaczenie - pan minister może "kłaść się Rejtanem" jedynie w obronie pewnego "słusznego" światopoglądu. I nie jest to światopogląd naukowy.

Tę notkę dedykuję "obrońcom" ministra Gowina!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1615354