Szczyt T-13 w Polsce

Obrazek użytkownika zuberegg
Idee

Prowadzona polityka i znaczenie naszego kraju nareszcie zaczynają dorównywać naszemu potencjałowi. Polska jest kreatorem wizji politycznej i wreszcie potrafi zacząć tę wizję realizować. Skorelowanie szczytu państw trójmorza z wizytą Donalda Trumpa było posunięciem świetnym.

Uzyskanie dla projektu trójmorza poparcia ze strrona największego mocarstwa jest fundamentem na którym można budować trwałość owego projektu. Jeśli jeszcze Trump wskaże nas na naturalnego lidera tej koncepcji osiągniemy zakładane cele na ten moment.

Poparcie USA zapewnia temu projektowi spokój przed zakusami Berlina, Paryża i Moskwy którym jest on nie w smak.

Podstawą i zwiernikiem owego projektu winno być wspólne stanowisko wobec islamskich zagrożeń, bezpieczeństwo energetyczne oraz bezpieczeństwo militarne. Polsce winno zależeć na jak najszybszym związaniu tego projektu odpowiednimi umowami, tylko to zapewni trwałość. Umowa na dostawy gazu powinna być podpisana jak najszybciej i w jak największej ilości. Tak by Polska mogła teym gazem pokryć nasz region. Wypchnięcie stąd Rosji można podpiąć pod kolejne sankcje ze strony USA. Byłby to też najboleśniejszy strzał w planowany, kolejny gazociąg Berlina i Moskwy. Drugim wspólnym wiążącym ten projekt tematem są imigranci. Wspólna deklaracji 12 państw trójmorza byłaby potężnym głosem w UE. I skutecznie uciełaby kolejne pomysły unijnych szaleńców.

Wszystko w rękach Polski, to epokowa szansa.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

mamy za sobą bardzo udaną pod wieloma względami wizytę, satysfakcjonującą dla obydwu stron, polskiej i amerykańskiej, jak również dla pozostałych państw "trójmorza". Zapowiada się wspaniale, jednak wiele zależy od aktywności Polski.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1543641

 wiele zależy od aktywności Polski.

Otóż to:)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1543684

 Właśnie takim jesteśmy narodem, wielkim, silnym i takim, który nigdy nie utracił dumy!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1543647

Sukces dyplomatyczny jest bezdyskusyjny, przyjeżdża prezydent najpotężniejszego państwa na świecie i mówi fajne rzeczy o Polsce i o rządzących; nie dziwię, że to jest akurat ten dzień, w którym władze w Polsce mogą odczuwać satysfakcję

Na uwagę, że polski rząd jest mocny po tej wizycie, a opozycja "trochę się pogubiła, nie wiedząc jak traktować wizytę Donalda Trumpa",  stwierdził, że "na pewno dla opozycji to jest trudny moment, bo sukces dyplomatyczny jest bezdyskusyjny, przyjeżdża prezydent najpotężniejszego państwa na świecie i mówi bardzo fajne rzeczy o Polsce i o rządzących".

"Ja się nie dziwię, że to jest akurat ten dzień, w którym władze w Polsce mogą odczuwać satysfakcję. Nic dziwnego" - powiedział 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1543648

Już jest!

Światowe lewackie agencje prasowe mogą być dumne!

Gazeto Wyborcza publikujcie,na co czekacie

 

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1543649