Kolejna szansa na bezpieczną Polskę

Obrazek użytkownika zuberegg
Idee

Media donoszą iż dziś MON ogłosi od kogo będziemy kupować rakiety i śmigłowce na potrzeby naszego wojska. Obie transakcje będą opiewać na kilkadziesiąt miliardów zł. 

Podpisanie tak intratnych kontraktów powinniśmy powiązać z nową wersją offsetu. Tym offsetem powinna być baza wojsk USA.To najtańszy koszt zapewnienia nam bezpieczeństwa. Jednocześnie zacieśni to naszą współpracę wojskową. 

Oczywiście wzbudzi to protesty tych państw UE i NATO które popierają lub bagatelizują działania Rosji. Ale i tu mamy argumenty w ręku. Donald, szef Rady Europy zwołał na czwartek nadzwyczajny szczyt w sprawie imigracji. Szczyt został zwołany z powodu dwóch zatonięć statków wiozących imigrantów do Europy. Jako Polska zyskujemy możliwość uświadomienia państwom z południa kontynentu, że śmierć ludzi z Afryki nie jest w niczym ważniejsza niż śmierć ludzi na Ukrainie. Jeśli kraje naszego regionu mają wspierać kraje z południa Europy, to musimy domagać się wzajemności. 

Włochy, Grecja, Francja walczą o swoje bezpieczeństwo, my walczymy o swoje. Tu musi być równowaga. Należy uniemożliwić wypływanie statków z nielegalnymi imigrantami do Europy. Przybyszom wyznającym islam należy oznajmić iż jakiekolwiek agresywne zachowanie powodowane ich religią będzie skutkować deportacją. Europy nie stać na utrzymywanie setek tysięcy uchodźców z Afryki.  Powinniśmy więc postawić sprawę jasno-wzmocnienie lewej flanki NATO bazą wojsk USA i nasz udział w uszczelnieniu południowych granic Europy.  

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:4)