Co i komu jeszcze obiecał Komorowski?

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Prezydent państwa, po cichu obiecuje coś dwóm innym państwom. Z powodu jego obietnicy rząd, również po cichu próbuje zmienić konstytucję państwa!!   To wszystko opisuje duży tygodnik..       W normalnym państwie ujawnienie takiego faktu byłoby początkiem trzęsienia ziemi w życiu politycznym. Politycy zamieszani w tę sprawę zostaliby zasypani lawiną pytań, podobnie jak marszałek Sikorski zaraz po tym gdy sobie przypomniał o propozycji Putina złożonej Tuskowi. Dziś jednak publikację "w Sieci" spotkała krępująca cisza..                                                             Chodzi o ujawnioną przez WikiLeaks notatkę napisaną przez ambasadora USA w Polsce Victora Ashea. Sprawę obietnicy jaką złożył Komorowski przypomina tygodnik "w Sieci".  Treść notatki:                       On prospects for passing legislation on compensation for private property confiscated in WWII and the Communist era, Komorowski expressed concern that the financial crisis had presented "new circumstances." Nevertheless, Komorowski said, PM Tusk is determined to force intransigent ministers, especially the Agriculture and Environment Ministries, to contribute to a compensation fund by selling government-owned real estate, including forests. "We have to look for extra funds" because of declining property values. Komorowski reiterated that Tusk was determined to move forward with the legislation. Komorowski hinted that the ten-year repayment plan envisioned in the current draft legislation would be a "safety mechanism." He said it was absolutely essential to start the process, but did not specify when the legislation would be introduced in parliament.

Cała ta sprawa jest ogromnym skandalem. Otóż-politycy PO obiecali Żydom i USA wypłatę odszkodowań za Holocaust oraz działania komunistów. Już sam ten fakt jest oburzający-za co Polska-kraj napadnięty przez sąsiadów ma płacić odszkodowania!!!??  

Teraz ta deklaracja przestaje mnie dziwić...    ]]>http://zuberegg.salon24.pl/492091,bedziemy-placic-za-holocaust]]>

To tylko początek skandali. Dlaczego prawda o tych obietnicach jest ukrywana przed społeczeństwem??!! 

Kolejny skandal-z powodu tej obietnicy-złożonej obcym państwom-chciano potajemnie zmienić konstytucję naszego kraju!!! Zmiana konstytucji miała pozwolić na sprzedaż lasów państwowych.  

Ale i to nie jest ostatnim skandalem. Skandalem jest to że 16-VI-2010r. na Krajowym Zjeździe Leśników Komorowski zapewniał że jest przeciwny prywatyzacji lasów państwowych. Powiedział tak: "Gdyby ktokolwiek słyszał o tym, że mnie się pomawia o chęć prywatyzowania Lasów proszę o telefon". 

Dziś Komorowski milczy w tej sprawie. Może telefon odcięli w kancelarii???

Dziwne że ten Komorowski który nie potrafi podjąć żadnej decyzji politycznej-nawet z żonami górników bał się spotkać. Ten sam Komorowski lekką rączką obiecuje zapłacić za Holocaust..

Jakim prawem władze naszego kraju obarczają Polskę odszkodowaniami za Holokaust!? Jak do tego ma się walka ze zwrotem "Polskie obozy koncentracyjne". 

Analizując tę sprawę z boku, na chłodno można dojść do bardzo zatrważającej konstatacji. Ta wszystkie przypadki kłamstw serwowanych w filmach jak np. "Pokłosie", te ciągłe brednie o antysemityzmie wyssanym z mlekiem matki, ta walka z patriotyzmem ma jeden konkretny cel-takie zbałamucenie społeczeństwa by FAKTYCZNIE uznało płacenie za Holocaust za coś normalnego. Stąd milczenie mediów, stąd brak tematu odszkodowań w debacie publicznej. Przypomnę iż koszt tych odszkodowań może wynieść nawet 60-mld. dolarów. Społeczeństwo chyba ma prawo wiedzieć o takim wydatku? Skoro tak namiętnie informuje się je o kosztach utrzymania czterech kopalń. 

Z powodu umowy państw alianckich Polska straciła miliony złotych. Stalin i jego ludzie rozkradali Polskę, wielu ludzi wymordowali. Kto nam za to odda???!! Obliczmy nasze straty wynikające ze zdrady sojuszników po IIWŚ, wystawmy ten rachunek USA, Wlk. Brytanii, Niemcom, Rosji. Niech nam płacą za zdradę, za zniszczenia wojenne. Z tych rekompensat my wypłacimy % należny Żydom poszkodowanym na  terenie naszego kraju. 

Jeżeli Komorowski, Tusk, Kopacz uważają że jesteśmy winni Holocaustu to niech to powiedzą jasno i otwarcie-społeczeństwo ma prawo wiedzieć.

WG. mojej wiedzy historycznej zostaliśmy napadnięci przez dwóch sąsiadów i to oni spowodowali zniszczenia. Z jednym z tych sąsiadów Żydzi często współpracowali-rozumiem że Ci   nie oczekują żadnych odszkodowań-wszak brali udział w niszczeniu Polski.

Rodzi się pytanie co i komu obiecał jeszcze Komorowski? 

Obiecał agentom WSI nietykalność, obiecał odszkodowania  Żydom-ciekawe co jeszcze?

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Wolałby nawet korzystać z Białołęki

Jako lokum gdzie niewielu może wchodzić

Jego obecności wśród żywych zaszkodzić

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1461514