Wybory 2015 - dogrywka roku 1989

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Dopiero po napisaniu poniższego tekstu widzę, że mam oto kolejny dowód dezawuujący popiskiwania Plaformy i środowisk związanych z układem postkomunistycznym na temat sukcesu, jakim miałaby być czeciaerpe, szczególnie w okresie jej rządów. Pasmo przekrętów i gigantyczne zadłużenie, pomimo dopływu funduszy europejskich, sprawły, że skorzystał z tego pewien procent cwaniaków i współpracujących z nimi z koneczności rozmaitych firm i zatrudnionych w nich ludzi, ale naród jako całość jest w fatalnej sytuacji. A do tego stoją przed nami zagrożenia, o których nikt nie mówi, a o czym starał się wczoraj w studio wyborczym przekonać słuchaczy reprezentujący dość obiektywny punkt widzenia prof.Kleiber.

Stoimy po prostu w miejscu, a kampanię wyborczą i wybory 2015 należy potraktować jako dogrywkę roku 1989, w nieco tylko zmienionych dekoracjach i przy nieco zmienionej z racji upływu czasu i zdziwionej widowni. Ujawniły się nam namacalnie dwa, a właściwie trzy, procesy:

1. Nastąpiła eliminacja ze sceny zewnętrznej, partyjnej, starej, zużytej wyborczo i wizerunkowo komuny

2. Nastąpiło przegrupowanie się układu postkomunistycznego w poszukiwaniu nowej wizerunkowo reprezentacji partyjnej - N-Petru, która byłaby bardziej atrakcyjna dla naiwnych młodych

3. Trwa nadal, w szeregach elektoratu, poszukiwanie posiadaczy czarodziejskiej różdżki, która załatwiłby sprawy polityki za przeciętnego wyborcę. Czyli mamy do czynienia z klasycznym mieszaniem herbaty bez dodania cukru.

Młode generacje mają dość starej komuny, nie mają z nią żadnych związków ani wspólnych interesów. Młodzi stawiają na zmianę prawdziwą czyli na PIS, Kukiza, KORWiNA. Natomiast establishment postkomunistyczny, w obliczu utraty poparcie przez Platformę, zmuszony został do przeorientowania się, odejścia od lewackiej ideologii i wykreowania nowej partyjnej reprezentacji w postaci N-Petru. Zamast ideologii spoiwem reprezentacji układu postkomunistycznego mają być finanse, co jest istotne dla segmentu finansowych grup interesu w gospodarce czeciejerpe. Ideologia stała się obciążeniem wikłajaćym układ w w zbędne spory, ale zabrakło idei atarkcyjnej dla młodych wyborców.

Widać było wyraźnie w mediach reżimowych w ostatnich tygodniach, że oprócz rutynowego dmuchania w słupki Platformy, starano się rozdrobnić poparcie elektoratu poprzez windowanie Nowackiej i intensywnie nadmuchiwanie Platformy Bis Petru. Potwierdza to też casus partii Razem - gdy układ zorientował się w jego potencjale, usiłował naprawić błąd po debacie i intensywnie dmuchać, ale było już za późno.

Niezależnie od liczb, można jednak uznać, że, mimo zwycięstwa PIS, układ postkomunistyczny wprawdzie nie umocnił się, ale wyszedł z konfrontacji, dzięki przewadze medialnej, dość obronną ręką. Jeżeli elektorat biało-czerwony nie może zdecydowanie przekroczyć granicy 50% głosującego elektoratu, jest to objawem społecznej choroby. Polski elektorat nadal sprawia wrażenie poszukiwaczy czarodziejskiej różdżki, pzy pomocy której dałoby się załatwić szybko, tanio i bezboleśnie wszystki błędy postkomuny. Wystarcze wyjść z domu i popatrzeć na zakres marek samochodów, co pokazuje do jakiego stopnia Polacy mają tożsamość zametkowaną, zmanipulowaną marketingowo. Środowiska bbiałoczerwone muszą więc dalej pracować nad integracją. Posunęliśmy się niewiele do przodu, a złudzenie ruchu bierze się tylko ze zmiany pokoleniowej, bo z mentalnością nadal mamy kłopoty.

Otwarta pozostaje, moim zdaniem, kwestia wiarygodności liczenia wyników a kampania wyborcza i same wyniki nadal pokazują siłę rażenia mediów reżimowych kreujących wirtualne iluzje. Jak zwykle, komenatorzy medialni koncentrują się na zewnętrznej warstwie poczynań polityków, ignorując procesy spoleczne, których wyrazem są przemiany w reakcjach elektoratu i jego różnych grup. Jedyna poważna, merytoryczna debata w studio wyborczym odbyła się z udziałem prof.Kleibera.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Witam! Osiagnelismy jeden cel! Nastepnym celem bedzie skrocona kadencja samorzadow! i wiosna wybory samorzadowe! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1496932

Też jestem za wiosennymi wybrami samorządowymi.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

markiza

#1496941

Mieszkam od wielu lat w Gdańsku i tutaj, w Gdańsku, Sopocie i Gdyni wciąż bez  zmian. Na nic szereg afer bolszewików, na nic afery prezydentów Sopotu Karnowskiego i Gdańska Adamowicza, na nic taśmy prawdy i inne dowody zakłamania. POlszewia ma tu się dalej dobrze. Pytam się, co trzeba zrobić złego, żeby tacy przynajmniej nie wygrywali, bo na to, co spotkało by ich w większości krajów Europy, to raczej nie ma co liczyć.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1496933

... odbite od POlszewi, a to był murowany bastion dla POlszewików.

Jako Poznaniak cieszy mnie to, co prawda długo czekałem na to, ale warto było czekać.

W końcu zagrożenie jakie czekało ich ze strony POlszewi, dotarło i to w samą porę.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1496935

Mnóstwo osób ma takie same odczucia jak Ty! Teraz czekam na oficjalne i ostateczne wyniki wyborów, w międzyczasie odsapnę od nadmiaru emocji. Myślę, że wszystkim ludziom, zaangażowanym w dobro Polski należy się wreszcie spokój ducha! Jutro będzie wszystko wiadomo, a dziś cząstkowo i to już jest coś! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

viki

#1496939

http://poloniatube.com/2015/10/26/w-toronto-anna-anders-zdobyla-szesciokrotnie-wiecej-glosow-niz-borys-damiecka/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Poloniatube

#1496954

 


 

Ruch Kontroli Wyborów alarmuje: "Mamy noc cudów. Kwitnie koniczyna"

opublikowano: wczoraj, g. 14:55 · aktualizacja: wczoraj, g. 14:57


Fot. PAP/Waszczuk

Apelujemy o składanie wniosków o natychmiastowe zabezpieczenie kart do głosowania. Docierają do nas informacje, że z urn wyciągano więcej kart niż wydano!

— czytamy w oświadczeniu Ruchu Kontroli Wyborów.

Prawdopodobnie głosy nieważne niszczono. Mężów zaufania zachęcano do zakończenia pracy i odpoczynku… Protokoły były wywieszane później i wielokrotnie poprawiane. To poprawianie powinno być widoczne w systemie informatycznym, bo po każdej poprawce nadawany jest inny kod. Powinna być też historia poprawek

— ostrzega RKW.

To jest być albo nie być PSL, a także większości w Sejmie

— podkreśla RKW.

http://wpolityce.pl/polityka/269741-ruch-kontroli-wyborow-alarmuje-mamy-noc-cudow-kwitnie-koniczyna

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1496977