Spektakularna klapa Platformy i tyle

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Proszę nie oczekiwać ode mnie, że skomentuję występy PEK. Debatę obejrzałem, ale komentowanie to już inna rzecz. Całą polską opozycję antykomunistyczno-solidarnościową poznałem w latach 80tych, a późniejsze jej losy i fakt, że Borsuk zszedł na psy nie są  dla mnie tajemnicą.

Już same wydarzenia związane z konwencją założycielską Platformy z niesłychaną pompą zorganizowane w hali Oliwii w r. 2000/1(?), pachniały na odległość manipulacją i marketingiem i nastawiały sceptycznie do tego projektu.

W r.2005 stało się oczywiste, że Platforma pod zarządem Tuska zmierza do przejęcia od SLD roli reprezentanta układu postkomunistycznego z wszelkimi tego konsekwencjami. Tak więc nastąpiły potem wydarzenia wskazujące na metody przejmowania elektoratu przy pomocy retoryki antypisowskiej i zdobywania nowego przy pomocy specjalnie opracowanego projektu marketingowego nacelowanego na nowy target dowcipnie określony mianem "młodych, wykształconych, z wielkich miast", którzy mieli stanowić języczek u wagi. Plan się powiódł, na nieszczęście Polski. Kto miał oczy, ten się nie dał złapać na takie numery.

Plan się powiódł, ale poniósł ostatecznie spektakularną klapę, bo, jak to ktoś zgrabnie ujął w s24, osioł może biegać, ale wyścigu wygrać nie może. Przyczyny klęski PO są oczywiste. Marny materiał ludzki, słaby intelektualnie, żywiący się błędną filozofią życiową, wykorzeniony kulturowo jak Tusk czy Kopacz, traktujący politykę jako ścieżkę kariery osobistej zamiast jako służbę w interesie narodu, cechujący się pychą i zarozumialstwem. Środowisko to operowało więc błędną perspektywą historyczną i społeczną i uwierzyło w koniec historii i bajki o modernizacji, co w kombinacji z wulgarnym liberalizmem i wiarą w urojone struktury ponadnarodowe i makiawelizm polityczny doprowadziło tych uczniów czarnoksiężnika do totalnej klapy. Co tu jest jeszcze do dodania ?

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:12)

Komentarze

25.10.2015 dzien wielkiej smuty w PO

i dedykacja :

www.youtube.com/watch?v=8F7juh9Q-To

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1496448

Nic POza straszeniem PISem żydo ubecja z POlszewi nie zaproponowała, plus dodatkowe kłamstwa.

Z których towarzyszka kopara kłamacz jest znana.

Polacy 25 POgonimy Niemiecką Zjednoczoną Platformę Obywatelską, partie zdrady narodowej.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1496465

... "Co tu jest jeszcze do dodania?".

Zatem dodaję.
Łobuzersko-złodziejską Platformę Obywatelską współtworzyli w roku 2001 takie ancymony, jak: G. Czempiński i A. Olechowski i Donaldinio Tuskolini. Ten pierwszy ujawnił się jako współtwórca znacznie później. PO została zerejestrowana w styczniu 2001, a do wyborów do parlamentu jesienią 2001 roku wystartowała z wstępnym poparciem (na podstawie prawyborów) kształtującym się na poziomie 15-20 %. Wówczas w jesiennych wyborach do parlamentu wygrał SLD-UP, a PO była drugim ugrupowaniem z wynikiem bodajże 13 %.

Założeniem tej partii było bardziej zintensyfikowane niszczenie polskiej gospodarki i sektora finansowego na rzecz Niemiec i Federacji Rosyjskiej. Uznała bowiem, że wcześniej rządząca AWS zbyt ospale "wygaszała" polską gospodarkę i sektor bankowy.

 

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1496470

skutki owego ogłupienia spadną na wszystkich, po latach....

i zaś usłyszymy - "mądry Polak po szkodzie" ...

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#1496473