Oszustwo weszło w krew

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Czy oszusci mogą uczyć w szkołach ? Sprawa jest poważna, gdyż wykracza poza sprawy szkolnictwa i dotyczy podstawowych mechanizmów społecznych.

Oszustwo jest ewidentne, gdyż statystyka wyklucza taką epidemiczną zbieżność. 

Od dawna mam zastrzeżenia do nauczycieli, szczególnie tych z ZNP, którzy protestują tylko wyłącznie w kwestiach wysokości zarobków, a przy okazji łączą to z kwestią polityczną. A gdzie protesty nauczycieli w kwestiach tak istotnych jak dyscyplina szkolnej, relacje szkoły z rodzicami czy w kwestia programów szkolnych ?.Jakoś nie słyszałem, żeby nauczyciele podnosili te kwestie na forum publicznym. Te oszustwa są objawem demoralizacji a ta bardzo często towarzyszy ludziom z opcji lewicowej, więć należy lewicę pozbawić wpływu na szkołę. Wpływ na szkołę powinno mieć środowisko konserwatywne, co znajduje swoje uzasadnienia w głośnej pracy amerykańskiego psychologa kultury, Jonathana Haidta, który dokonał szczegółowej analizy odmiennych modułów moralnych, obecnych w umysłach ludzi z odmiennych środowisk politycznych i lewica niczym tu się pochwalić nie może.

Drugą kwestią są oszustwa w wykonaniu lekarzy wydających nauczycielom zaświadczenia.  

Obie grupy wyraźnie są zwolennikami państwa teoretycznego, w którym nie obowiązują normalne reguły uczciwości. Promotorzy państwa oszustów - PO tu pasuje doskonale. Z takich grup rekrutują się ludzie Platformy Obywatelskiej, Partii Oszustów. 

Skoro jestem przy temacie szkoły, to pociągnijmy ten temat. 

Rodzice powinni wywierać presję na lokalny samorząd w kwestiach dotyczących szkoły. Co ważne rodzice powini wywierać także presję na innch, bardziej opieszałych rodziców, bo zachowanie konkretnego dziecka w klasie wywiera wpływ na pozostałe dzieci w grupie. No ale jeśli popatrzmy na poziom świadomości rodziców, to ręce często opadają. Przecież tego typu presja ma charakter polityczny i dotyczy nie tylko szkoły, a tu rodzice nie mogą się pochwalić swoimi kompetencjami. Ludzie muszą dbać o swoje różnorodne kompetencje i wykorzystywać je do interwencji w wielu innych obszarach, zamiast liczyć na aparat państwowy, bo na tym polega prawdziwy indywidualizm, a nie na wycofywaniu się do swojej mysiej nory. Jednak w przypadku szkoły są to ich własne dzieci i na ich przyszłości powinno im zależeć. Trzeba więc pamiętać, że ktoś tych oszustów w naszym kraju wychowywał i wychował źle.

Jaka jest wiarygodność obu tych wyżej wymienionych grup zawodowych ? Tego problemu nie można odpuścić. Oszustów na Kamczatkę. 

Oszustwo jest przejawem demoralizacji, a jak wiadomo, ryba psuje się od głowy, czego obfite dowody mieliśmy przed rokiem 2015. I konsekwencje będziemy odczuwać jeszcze przez dłuższy czas.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (7 głosów)

Komentarze

Wyjątkowo zniesmaczyłem się po strajku z marca 2017 roku. Będąc jakby nie było zainteresowanym, miałem okazję oglądać akcję ZNP z bliska i wyrobić sobie zdanie. Całość opisałem wtedy we wpisie, który można przeczytać pod adresem: http://niepoprawni.pl/blog/maciej1965/strajk-znp-przeciwko-reformom-w-polskiej-oswiacie. Dla niezainteresowanych czytaniem moich wpisów zamieszczę jedynie skrót:

Przed strajkiem przeprowadzono wśród wszystkich pracowników szkoły (łącznie z technicznymi i tak jak ja nie członkami ZNP) referendum strajkowe, którego pytania dotyczyły dwu postulatów:

„Postulaty nasze to:

- 10% podwyżki od 1 stycznia 2017 roku,

- zachowanie miejsc pracy do 31.08.2022 roku.”

Jednocześnie dla rodziców rozkolportowano ulotkę:

Po porównaniu treści postulatów z informacją dla rodziców wiedziałem, że uczciwie strajku podjąć nie mogę. Bo ZNP zwyczajnie oszukuje rodziców, strajkując o kasę, a uzasadniając strajk przed rodzicami troską o młodzież, jakość programów nauczania itp. Toż to zwyczajna hipokryzja!

Jako nauczyciel chętnie przyjmę podwyżkę pensji. Jesteśmy rzeczywiście słabo opłacaną grupą zawodowo, szczególnie wobec stawianych nam wymagań co do naszego wykształcenia. Ale metody walki o podwyżki powinny być uczciwe i moralnie akceptowalne. Na lewe zwolnienie nie pójdę, nie będę strajkował podając cel strajku inny od zamierzonego. 

Vote up!
4
Vote down!
0

M-)

#1577577

Rząd, a tym samym PiS aprobuje oszustów? Zamiast ich do kryminału, gdzie miejsce dla każdego oszusta jest,  honoruje podwyżką płac?

https://www.portaloswiatowy.pl/komunikaty-men-i-cke/men-beda-podwyzki-dla-nauczycieli-od-1-stycznia-2019-r.-15503.html

PS

Obyś cudze dzieci uczył...

Vote up!
2
Vote down!
0

casium

#1577662