Chamstwo, co się rozpełzło

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Z chamstwem jest jak ze śniegiem. Świeży śnieg łatwo jest usunąć, nieusunięty z chodnika śnieg topnieje, chodnik zamienia się w kałużę albo pośniegowe błoto, a gdy przychodzi wieczorny mróz to wszystko zamarza i rano mamy na chodniku taką szklankę, że aż strach wyjść z domu. Potem ewentualnie, choć zwykle nie, sprzątający usiłują ten lód, z dużym nakładem sił, skuwać. Rozbijając lód, przy okazji uszkadzają płyty czy kostki chodnika.

Chamstwo, na które nie zareaguje się natychmiast, zachowuje się podobnie. Tolerowane, a niekiedy nawet promowane, zaczyna uważać się za siłę aktywną, prospołeczną a w końcu za prowadzącą naród elitę. Zaczyna wrastać w tkankę społeczną i zostaje uznane za normalność. Tak działo się w peerelu i tak pozostało w postpeerelu. Polacy wykazują zbyt mało determinacji w ogóle i ten brak determinacji widać w braku właściwej reakcji na chamstwo. Wiadomo, że jedyną prawidłową reakcją jest strzelić chama w pysk, bo innego języka nie rozumie.

Nietknięte karzącą pięścią chamstwo rozpełzło się wszędzie i spektakularnie parę lat temu skaziło najmłodsze pokolenie, ograniczając jego język do serii przecinków a gimnazjum uczyniło wylęgarną patologii. Chamstwo uległo też instytucjonalizacji, dlatego też w mediach brylują chamy oburzające się na motłoch tłoczący się w kurortach, cham organizuje demonstracje wspierające bandytów i złodziei i nawołuje bezkarnie do obalenia demokracji, w krajobrazie miejskim i medialnym dominuje nachalna reklama, a na każdym kroku prześladują nas czerwone krasnale udające św. Mikołaja. Nie da się chama usunąć z pejzażu żadną ustawą, trzeba mu kwestię wytłumaczyć fizycznie.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

PO-chamstwo rozpełzło się po Polsce, nawet się nie MAZUJE...łże-elyta wrzeszczy o braku demokracji, a przeciez nawet dzieci wiedzą, że chodzi jej o kurek do darmowej, publicznej kasy...

Vote up!
5
Vote down!
0

Yagon 12

#1527254

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Chamstwo się rozpełzło...to prawda. Piszesz dalej "Polacy wykazują zbyt mało determinacji w ogóle i ten brak determinacji widać w braku właściwej reakcji na chamstwo." Skoro jesteś taki szybki do strzelanie w pysk....strzel tu minusem za chamskie obrazki , za wulgarne słowa, piętnuj chamskie komentarze wśród Niepoprawnych. Przecież tu ono jest bardziej dokuczliwe przerażające niż wśród pospolitych feministek czy nieodpowiedzialnych alimenciarzy. Tu, wśród nauczycieli akademickich, elitarnej emigracji ,równych niewiast,którzy zjednoczeni w chamskim klubie pałowania potrafią każdą merytoryczną dyskusję rozwalić, omijasz bokiem? Wystarczy poczytać dzisiaj jak się niepoprawna elita zachowuje względem P. Nalezińskiego. Przecież to gorsze chamstwo niż kodziarscy i feministki razem z prokuratorami. Szanowny zetjocie, czas przejść od teorii do praktyki ....i to jak najszybciej, zanim ten tekst stanie się niewidoczny...bo towarzysze już ostrzą pały. To się w ich pale nie mieści:-)Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-4

Verita

#1527337

i znajdz sobie jakieś uczciwe zajęcie, bo widzę, ze uwielbiasz mnie prowokować razem ze swoim kochasiem jednym czy drugim, a ja mam was w dupie, więc nie szukaj zwady, Niepoprawni są warci czegoś więcej niż goowninych utarczek.

 

Vote up!
4
Vote down!
-2

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1527339