Moralne eunuchy z pretensjami

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Bardzo niebezpieczna jest współczesna postawa ignorancji, gdyż świat jest skomplikowany, wielostronnie powiązany i nieznajomość nawet jego jednego aspektu może mieć nieprzyjemne skutki w innych dziedzinach.

Takim podstawowym grzechem jest nieświadomość dominacji teorii w życiu społecznym, którym rządzi technologia oparta na ideach naukowych. A teorie można użyć do różnych celów, dobrych jak i złych.

Z tym błędem wiąże się inny. Ludzie są uczuleni na konkretne krzywdy i szkody, których doświadczają namacalnie i które są w stanie namacalnie zlokalizować. Niebezpieczne jest ignorowanie niedostępnych bezpośrednio czy wizualnie szkód, wynikających z lekceważenia teorii. Tego typu szkody można określić mianem metaszkód.

Wiadomo doskonale, że byt społeczny opiera się na relacjach międzyludzkich, które są regulowane przez normy. Warto mieć na uwadze, że normy występują zarówno na poziomie regulacji zbiorowej jak i osobowej, psychologicznej. Każda jednostak wyposażona jest w moduł autokontroli, w skład którego wchodzi m.in. poczucie wstydu.

Widać z działań lewactwa, że dąży ono do likwidacji tej normy autoregulacyjnej, a to byłoby zabójcze dla społeczności. Dążenie do wprowadzenia edukacji seksualnej, reklama oparta na bodźcach seksualnych zmierzają prostą drogą do eliminacji poczucia wstydu i destrukcji umysłu i społeczeństwa. Mało tego, wraz z usunięciem poczucia wstydu pojawiają się występy nieposkromionej niczym żenady, w wykonaniu takich osób jak Jachira, Petru czy Brejza. To są właśnie metaszkodnicy, metadestruktorzy.W ich pojęciu, brak poczucia wstydu, bezwstyd jest powodem do chluby. Czy normalny człowiek wsiądzie do samochodu z uszkodzonymi hamulcami ?

Bezwstyd ma swoje liczne wymiary, a nie tylko seksualny. Rozpad to rozpad, rozpada się wszystko, więc pożera wszystkie sfery począwszy od seksualnej aż po polityczną. I pomyśleć, że te moralne eunuchy mają pretensje do rządzenia światem, bardziej groteskowego uroszczenia nie da się wyobrazić, ale oni tej groteski nie są w stanie dostrzec, bo rozum i zdolność postrzegania i oceny im się rozpadły.

Bezwstydnicy mogą więc wołać, że „PIS zniszczył Polskę bardziej niż komuniści” i wulgarnymi okrzykami zakłócać uroczystości państwowe. Na nic innego eunuchów politycznych nie stać, nie są w stani spłodzić niczego pożytecznego. Taka jest ich logika – przecież po wejściu do UE, skorzystali z okazji by wypchnąć młode, a więc skłonne do radykalizmu pokolenie na zmywak, a kraju utrzymać wysokie bezrobocie, gwarantujące niskie koszty pracy, w dodatku tłumacząc naiwnej młodzieży, że to jest wielka życiowa, europejska okazja poznania świata. I w r. 2007 wielu z nich dało się na to nabrać.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

Gadowski nokautuje Biedronia: Gówniarzu, zajmij się czymś więcej niż robieniem ideologii z rozporka

Witold Gadowski w najnowszym "Komentarzu Tygodnia" w ostrych słowach zwrócił się do europosła Roberta Biedronia, który na forum Parlamentu Europejskiego po raz kolejny zaatakował Polskę.

W moim kraju żyją ludzie, którzy są gorsi od komunistów, bo zniszczyli mój kraj gorzej, niż zrobili to komuniści – powiedział Robert Biedroń podczas debaty na forum UE. Politycy po raz kolejny poruszyli kwestię rzekomego łamania praworządności w Polsce.

Na wypowiedź Biedronia zareagował Witold Gadowski.

           – Panie Robercie, polecałbym wizytę u proktologa. Bo politologia i wszystkie inne dziedziny są chyba zbyt odległe od pana zasobów wiedzy, elokwencji. Niech pan się zajmie tym, co rzeczywiście pana interesuje, a nie obraża ludzi, którzy naprawdę walczyli z komunizmem w tym kraju i którzy naprawdę coś dla tego kraju zrobili. Coś więcej niż robienie ideologii politycznej ze swojego rozporka. Gówniarzu – skomentował Witold Gadowski w autorskim "Komentarzu Tygodnia"

Za: https://telewizjarepublika.pl/gadowski-nokautuje-biedronia-gowniarzu-zajmij-sie-czyms-wiecej-niz-robieniem-ideologii-z-rozporka,91365.html

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1618656

"którym rządzi technologia oparta na ideach naukowych."

Rządy bezdusznych automatów ,czy białkowych ,czy krzemowych, wykonujących mechanicznie jakieś "procedury"  to chyba ścisła :-) definicja piekła.

Miejmy nadzieję ,że to jednak rządzi Opaczność ... :-)

 

PS.

A'propos

http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/pochwala-czlowieka/

http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/motywacja-1997/

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1618657