Kiedy to się rypnie ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Polska ma kłopoty z durniami, a właściwie z V kolumną zostawioną nam przez okupantów. Zamiast więc rozglądać się po świecie, by dostrzec gromadzące się na horyzoncie czarne chmury, zajjmujemy się idiotami w rodzju Petru czy Kijowskiego.

A świat stanął dosłownie na głowie. W związku z tym pojawia się pytanie jak długo wytrzyma, bo to nie jest pozycja normalna, i trzeba zacząć odliczanie do katastrofy. My tymczasem zostaliśmy w tym postpeerelu uśpieni rozmaitymi mitami i złudzeniami.

Popatrzmy na całokształt życia społecznego – cel został zdominowany przez środki czyli przez gospodarkę, a jeśli ktoś utraci z oczu cel, to zaczyna się kręcić w kółko. No i właśnie to kręcenie się w konsumpcjonistyczne kółko możemy obserwować.

W zakresie gospodarki doszło do konsumpcjonistycznej rewolty - klient, który w kapitalizmie był panem, został zdetronizowany, stał się ofiarą, ofiarą marketingu. W sektorze biznesu doszło do ryzykownego przemeblowania i system, a właściwie piramida gospodarcza, stanął na czubku – tak jak w kapitalizmie decydującym ogniwem był producent, tak teraz stał się nim bankier-finansista, kreujący wirtualny pieniądz. W efekcie, odwrotnie niż w kapitalizmie, w skali makro to podaż stymuluje popyt, zamieniając klienta w zwierzynę łowną. W konsekwencji naruszenia równowagi kostek domina doszło do kolejnego wywrócenia logiki gospodarczej – producent przestał produkować towary, wynajął podwykonawców hen w Azji, a sam wziął się za produkowanie rzeczy kompletnie abstrakcyjnej czyli marki. Przecież taka korporacja jak Nike niczego poza wizerunkiem realnie nie produkuje. A Heineken produkuje festiwale muzyczne czy piwo, bo już się w tym pogubiłem ?

Jak mogą Państwo zauważyć odbywa się globalne pompowanie fikcji.  Wznoszona jest wirtualna wieża Babel. Jest rzeczą oczywistą, że nie może to się odbywać w nieskończoność, więc trzeba przygotować się na bolesne zderzenie z rzeczywistością. Polska jest nieco na uboczu tych procesów, ale i u nas, szczegolnie w sferze politycznej przez 8 ostatnich lat mieliśmy do czynienia z tym samym procesem. Odbywało się to w sferze politycznej, bo poprzez system polityczny można zyskać dostęp do rozwiązań gospodarczych wspierających rozpasany konsumpcjonizm. Na szczęście, ludzie pamiętają jeszcze fikcje z epoki komunizmu i są na nie uczuleni, więc nie dali się do końca wpuścić w ten kanał, choć było blisko.

A my tu w Polsce zajmujemy się Rzeplińskim i jego klonami. Pogonić to dziadostwo przesłaniające nam widok na globalną rzeczywistość.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Rzeczywiście banksterzy i globalni geszefciarze uczynili z systemu finansowego wydmuszkę a z gospodarek śwaita dojne krowy...to rabnie niedługo grzebiąc mit o "bogactwie" tych, co nadal wierzą w sondaże, ratingi przekupnych agencji, propagandę wirtualnych błyskotek...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1512720

Niestety musimy się zajmować idiotami bo są groźni. Victoria Nuland - doradca sekretarza stanu będąc w Polsce z okazji przygotowań do szczytu NATO, spotkała się z Petru. Kijowski (mr Nikt) został przyjęty w sekretariacie stanu. Czy te kontakty mają związek z listem 46 kongresmenów do J. Kerry w sprawie nacisków na Polskę by uregulowała roszczenia (65 mld $) Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego? Oni wiedzą, że obecny rząd polski nie zgodzi się na te absurdalne żądania. Znakomita analiza Michalkiewicza na te tematy http://www.radiomaryja.pl/multimedia/polski-punkt-widzenia-30-04-2016/

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1512722

jest zupełnie niedorzeczne!. Takie stwierdzenie wymaga analizy korzeni i rasowej przynależności!.  Bez określenia celu i planu działania, bez wskazania sponsora,  jest pustosłowiem!. Nazywajmy rzeczy po imieniu!. To kilku żydowskich lanserów!. Celem ich jest odebranie nam Boga, Ojczyzny i zawłaszczenie historii. Sponsorowanych przez Sorosa, za pośrednictwem słupów różnej maści!. Od szefów TVN, prasy niemieckiej dla polaczków, przez założycieli platformy, szemranych biznesmenów, do łajz różnego autoramentu!...Były już poważne artykuły wskazujące sponsorów i suflerów tej bandy pajaców, do których oprócz żydków, należy zaliczyć tryzubowego Schetynę!. Wrogów dostatek, wystarczyłoby na trzy kadencje plucia non-stop!. Szumowiny piętnujmy i pokazujmy im sznur, bo samo gadanie, ich nigdy nie powstrzyma od zdrady!....Dotychczasowe działania PiS są fikcją, a nie twardą rzeczywistością!. Tak jakby dawno byli w szczegółach dogadani!....Kruk, krukowi, etc....

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1512726