Czy GMO jest szkodliwe czy nie ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Nie wiem czy GMO jest szkodliwe czy nie. Wiem natomiast kiedy ktoś opowiada banialuki, bo to jest w dużym stopniu kwestia językowa.

Niektórzy obrońcy stosowania GMO usiłują rozwiać wątpliwości co do zagrożeń z tym związanych w następujący sposób:

“ Rolnicy od tysięcy lat eksperymentowali z roślinami dokonując ich modyfikacji i GMO nie jest niczym nowym”.

Otóż to nieprawda. Rolnicy wykorzystywali do swych celów naturalne procesy zachodzące w roślinach. Rolnik żadnych fizycznych, inwazyjnych modyfikacji roślin nie przeprowadzał. Natomiast obecnie, naukowcy dokonują fizycznej, zewnętrznej, inwazyjnej ingerencji w kod genetyczny roślin.

A to jest zupełnie inna bajka. Ignoranci głoszą bzdury biologiczne.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:9)

Komentarze

Zawsze trzeba pamiętać, że są też tak zwani "lobbyści". Oni będą twierdzić, że pomidor z genem muchy jest smaczny i zdrowy, więc niech go jedzą na zdrowie. Ja wolę takiego tradycyjnego. Oczywiście nie jestem przeciwnikiem GMO, jednak powinno być one oznakowane w widoczny sposób. Powinno też posiadać dokładne informacje o wszelkich zmianach jakich dokonano. Kto chce- smacznego!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6

              

#1522698

Widzę tu naiwność. Trzeba jednak pamiętać ostrzeżenie, że zły pieniądz wypiera dobry i postępować w zgodzie z jego przesłaniem. Naiwność źle się kończy.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1522721

Naiwnością jest wiara, że GMO do nas nie dotrze. Można też sobie zadać pytanie co jest gorsze? GMO czy mięsko pasione za życia przeróżnymi lekami? GMO czy "kiełbaski i wędlinki" bez mięsa? GMO czy warzywka i owoce dojrzewające w ciągu 2 godzin od oprysku? Ja takich produktów unikam, choć mam pod górkę, bo muszę czytać "drobny druk" na etykietkach. Natomiast jeśli rodzice uznają za stosowne karmienie dzieci parówkami, to ich sprawa.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

              

#1522755

Przypuszczam, że wyboru nie będzie. Trzeba będzie jeść GMO w pakiecie z opryskami. Chyba, ze ktoś sobie uhoduje coś w ogródku; ale teraz nawet marchewka nie chce rosnąć bez użycia środków na robaki.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1522804

Dziecięciem będąc, byłem świadkiem prób wyhodowania pomidorów z nasionek uzyskanych z przepięknych owoców holenderskich. Sprowadzona z wielkim nakładem znajomości torebka nasionek, dała piękne sadzonki, piękny owoc, niestety nasiona były płonne.

 Cena nasion zawiera "prawa autorskie" , a reszta to zabezpieczenie przed możliwością hodowli. Inne "rośliny" gwałtownie dziczeją.

Nie będzie nielegalnego pędzenia marchewki ! 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


#1522805

Mam w ogrodzie 2 nielegalne stare jablonie - jeszcze jakiś czas pociągną. Posadziłam maliny, w tym roku bylo ich sporo, niczym nie pryskam, zaprawy ze słoiczków  zjada wnusia. Dzielnie spisują się porzeczki  i agrest, daje sobie radę niepryskane i nienawożone winogrono, jedynie borówka amerykańska kiepsko owocuje, ale wzdragam się przed nawożeniem chemią.

Na babranie się w ziemi z warzywami jestem za wygodna, skazana więc jestem na pryskane i GMO.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1522898

Muszę sprowadzić ze wschodu prawdziwą pietruchę. Ta która jest w sklepach, to krzyżówka z pasternakiem. Brak aromatu i zupelnie niepotrzebny gigantyzm. Z doskoku robimy soki jabłkowe dla wnuka (zerówka - wcześniak - uczuleniowiec). Szara reneta i jeszcze jedna jabłoń nieznanego gatunku (poniemieckie).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0


#1522904

Czy GMO jest szkodliwe czy nie ?

Raczej tak
Zwłaszcza gdy zobaczymy "komentarze" szybowca i niemowy.
Co une jedzą ?????
a fe

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1522882