podli obrzydliwi

Obrazek użytkownika zbinie
Kraj

Nie pamiętam jak to się w marketingowym slangu nazywa. W każdym razie rzecz sprowadza się do podsunięcia linii tematycznej wokół, której nastapią popisy pseudoelokwencji i pseudoinwencji. Po to by rozdrażnić,skłócić i dokuczyć. Grzać temat i emocje.Rozproszyć i odciagnąć uwagę od prawdziwego problemu. Może nawet zorganizować żenujące akcje i spektakle. Powtórka z sms Sikorskiego o pilotach ladujących we mgle pod naciskiem. 

Barbarzyńskie ekshumacje.

Przecież w tym zdaniu-skojarzeniu tkwi nonsens. Ekshumacja to część cywilizacji. Ciągłości zbędnej barbarzyńcom. Prawdy. Nie tylko o sprawiedliwość , dochodzenie i proces sądowy tu chodzi. Prawda niepraktyczna jest częścią cywilizacji, prawda potrzebna ludziom , których horyzont sięga poza to co materialne i doczesne. Nie jest przypadkiem ,że zarówno lękliwie-zabobonny jak i pogardliwie-mściwy stosunek do zwłok kojarzymy dziś z kulturami nasiąkniętymi barbarzyńskimi obyczajami. Sam cel godny uświęca a i dośc sposobów by rzeczy dokonać delikatnie, cicho sprawnie, oszczędzając nieprzyjemnych emocji. I jeśli współcześnie jakiś zarzut ,nie barbarzyństwa nawet ale celowości podnosić, to tylko gdy ekshumacja zaspokojeniu przesadnej ciekawości historyków czy medyków służy.

 NIe dość jedynie spokojnie i godnie wyjaśniać.

Trzeba tych politykierów , tych propagandzistów bez sumienia i bez wrażliwości, kanalii ohydnych brutalnym acz prostym słowem smagnąć aby zamilkli. A już jest błędem grubym  i wywyższeniem tych kreatur dowodzić ,że dzisiejsza smutna(?) konieczność to efekt ich zaniedbań , nieodpowiedzialności . Jakoby byli gorsi a stali się lepsi - współczujący i empatyczni. Gdy tymczasem to konsekwentni mordercy prawdy,narzędzie mordu na skuteczniejsze tylko zmieniający. Drogą biologicznych czy duchowych przodków co strzał w tył głowy zamienili na represję łagru a później szyderczego systemu wegetacji bez nadzieji. Bo im bardziej ci nowożytni barbarzyńcy się edukowali, im więcej cywilizacji posmakowali tym wiecej im zwykła zbrodnia i fizyczne cierpienie wroga niedosytu sprawiało.Choć czują się silniejsi i zwycięzcy to brak im pełni tryumfu. Zgnoić, dodać psychicznych cierpień , zatruć własnymi prymitywnymi emocjami, duszy pozbawić - to ich cel. Wtedy już innej miary nie ma , tylko ta ich ulubiona - kto przeżył a kto zginął, kto w nędzy a kto w luksusie i przepychu,przed kim kark zginają a na kogo plują.  

 

 

  

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

choć nie padło tu ani jedno nazwisko ani objaśnienie uściślające. 

Proponuję dwa razy dziennie, rano i wieczorem, następujący tekst:

"O Panie, powstrzymaj rekę moją gdybym chciał nią zdzielić jakąś gnidę. Powstrzymaj nogę moją gdybym chciał takową kopnąć czy rozdeptać. Oddal ode mnie wszelkie narzędzia które mogłyby to ułatwić. Przyczyną mojej prośby jest w obliczu Wiary przede wszystkim chęć powstrzymania się od grzechu ciężkiego. Ale także mój zwykły, ludzki lęk przed wykroczeniem czy przestępstwem o którym traktuje Kodeks Karny: zatłukę gnidę, a pójdę siedzieć jak za człowieka..."

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1525278